Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εμενα τα αυγα μου τελειωνουν.. Τελευταια 60αδα... Φακ... Παλι πρεπει να αγοραζω...

Η παλια πρωτεινη ακομα να τελειωσει τι σκατα εγινε ...

 

Τοσο εξω επεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έβαλα σε ενα γενναίο μπόλ λίγα δημητριακά ολικής με γάλα και έκοψα αμύγδαλο φουντούκι λίγες σταφίδες και κομματάκια μαύρης σοκολάτας..έβαλα και μια κουταλιά βρώμη... 

 

εδιτ

το πρωί έχει 2 φέτες μαύρο ψωμί με φυστικοβούτυρο ... 2 αυγά ομελέτα με άπαχη γαλοπουλα και τυρί .

μια μπανάνα 30 λεπτά πριν το gym και είμαι ready για μπάρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς τι τρώτε για βράδυ ρε παιδιά;

 

@bosei, μακάρι να μπορούσα να αγοράσω σολωμό με την ίδια ευκολία που αγοράζω τα αυγά κτλ

Εγώ 300γρ. total 2% + 150γρ. αγγούρι και ανάλογα την μέρα κοντά 20γρ. ελαιόλαδο.

 

Καλά για να πάρω εγώ σολωμό πρέπει να μείνω νηστικός 1-2 μέρες για να έρθουν στα ίσα τα οικονομικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κρίση μας χτύπησε την πόρτα όντως...

θα αρκεστώ σε γιαούρτι, αυγά και τόνο

 

1κ.γ ελαιόλαδο πόσα γραμ. περίπου είναι bosei ξέρεις;

Προτίμησε για βράδυ γιαούρτι ή cottage λόγω καζείνης...μαζί και με λιπαρά θα σε κρατήσουν μέχρι το βράδυ.

 

Υποτίθεται μία κ.γ. ελαιόλαδο είναι 14 γρ.. Εγώ όταν το είχα ζυγίσει μου είχε βγει 7γρ.. Εγώ πάντως με ζυγαγισμα τα κάνω και όχι με κ.γ. ή κούπες κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω που δεν εχω δουλεια και θελω 300€ πραγματα !!?

(αν και στα αποτελεσματα του οαεδ για την τελευταια προκυρηξη με πηραν το ποτε θα ξεκινησω και το ποτε θα αρχισω να πληρωνομαι

δεν εχω ιδεα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καστανό ρύζι ντακον; Το κίτρινο είναι πολύ πιο γευστικό και δεν υπολείπεται του καστανού.

 

 

You overcomplicate things dudeofski. Φάε παραπάνω υδατάνθρακα, να έχεις ενέργεια, να πάρεις 2-3 κιλά και να ανέβουν οι επιδόσεις. Και το λίπος ευνοεί την τεστοστερόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβερπουλ γιατί παίρνεις τοσο πολλά; Πόσο τα κρατάς; Δεν ειναι καλύτερα να παίρνεις λιγότερη ποσότητα πιο συχνά;

 

 

1κτγ λάδι δεν νομίζω να πάει πάνω απο 8γρ. Γύρω στα 5-6 γρ είναι αλλά παίζει η πυκνότητα κλπ. ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ αυτη τη "μοναδα" μέτρησης.. Άντε ζύγισε 1 κτγ μελι, 1κτγ νερο, 1κτγ ζάχαρη και 1κτγ αλεύρι και έλα πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβερπουλ γιατί παίρνεις τοσο πολλά; Πόσο τα κρατάς; Δεν ειναι καλύτερα να παίρνεις λιγότερη ποσότητα πιο συχνά;

 

 

1κτγ λάδι δεν νομίζω να πάει πάνω απο 8γρ. Γύρω στα 5-6 γρ είναι αλλά παίζει η πυκνότητα κλπ. ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ αυτη τη "μοναδα" μέτρησης.. Άντε ζύγισε 1 κτγ μελι, 1κτγ νερο, 1κτγ ζάχαρη και 1κτγ αλεύρι και έλα πες μου.

Παιρνω 8*30 αυγα..

 

Τα κραταω 4 εβδομαδες...

 

60 αυγα την εβδομαδα σχεδον...

 

Τα αλλα στο ψυγειο ωμα...

 

Δηλαδη αν τα περνω καθε εβδομαδα τι θα αλλαξει;; Παλι τα 3/4 θα ναι σχεδον ιδια παρτιδα... Και αυτος τα αποθηκευει καπου...

 

Στο ψυγειο κρατανε 3 μηνες περιπου τα αυγα..

 

Τοσο καιρο αυτο κανω.. Κατι δεν επαθα στο στομαχι μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε μλκ τώρα! Φάε αυγό 1-2-3 ημερών, φάε και 15 και μετά έλα πες. Όταν δούλευα πρωινά στο ξενοδοχείο έβλεπα την τεράστια διαφορά όταν είχαμε φρέσκα μέχρι 3-4 ημερών αυγά και αυτά των 7++ ημερών με 15.. Δεν ειπα να πάθεις, ούτε "χάνουν" θρεπτικά συστατικα (υποθέτω). Τη διαφορά τη βλέπεις κυρίως στα μάτια βέβαια :P Or maybe its me being weird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συκώτι στο φούρνο. τα ψήνω σε λαδόκολλα.
μετά στο αντικολλητικό ζεσταίνω σάλτσα ντομάτας σπιτική και ρίχνω τα συκωτάκια.

Ωραία είναι και τα συκωτάκια κότας με καστανό ρύζι στο φούρνο! θα το μαγειρέψω εντός εβδομάδας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...