Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

πρωτη μου προπονηση σε βουνο !! με χτυπησαν λιγο τα παπουτσια στις φτερνες! αλλα γενικα κομπλε!!

η αναβαση δεν παλευεται!ποδια και ανασα βγαινουν οφφ !! η κατηφορα εινα καυλα!!

ο χρονος ειναι ψιλο σχετικος γιατι καναμε στασεις κτλ και αυτο εγραφε!ποτε το εβρισκε ποτε το εχανε!!

http://www.endomondo.com/workouts/273615937/9062238

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ελευθερα ομως πως θα τα φορτωνεις? Εγω πριν ξεκινησω smith στις πολυ αρχες εκανα clean and press για να τα φερω πισω στην πλατυ. Αυτη η δουλεια θα γινεται? Και πρεπει να χεις και καποιον να σε σποταρει. Αυτο για τα μισα δεν νομιζω να ισχυει.

 

Τοτε θυμαμαι εβγαζα ανετα 40 στα ελευθερα. Δεν εβαζε περισσοτερο για να μην εχω μπελαδες στο φορτωμα. Τωρα στο smith προχτες εκανα personal best 6χ72.5 + 20 περιπου που μου ειπαν πως ειναι η μπαρα. Αν οντως η μπαρα ζυγιζει 20 εβγαλα 6x92.5. Σε ελυθερο ποσο να βγαζα?

 

Θέλει rack το squat λέμε. Είναι πολύ επικίνδυνα αυτά με τα clean πίσω απο το κεφάλι, αν είναι δυνατόν.. Spot δεν χρειάζεται καθόλου αν δεν μπορείς να σηκωθείς απλά κατεβάζεις απότομα τα χέρια σπρώχνοντας το σώμα μπροστά και η μπάρα πέφτει πίσω στο πάτωμα (στην ανάγκη λέμε τώρα..)

 

Το squat ελεύθερο και smith είναι άλλη άσκηση. Τελείως. Κανείς δεν ξέρει πόσα θα έβγαζες, μπορεί και με άδεια μπάρα να μην μπορούσες να ισορροπήσεις στην αρχή.  (που λέει ο λόγος). Μην σε απασχολεί το θέμα, κάνε ότι καλύτερο μπορείς με τον εξοπλισμό που διαθέτεις. Όταν και αν έχεις rack κανε squat.

 

btw εγώ δεν είπα ότι όποιος κάνει squat smith βγάζει τα μισά κιλά σε ελεύθερο. Είπα σε αυτήν την περίπτωση να αρχίσεις με λιγότερα από τα μισά και να ανεβάσεις σιγά σιγά όσο σε παίρνει. Μπορεί να βάλεις τα μισά να χάσεις την ισορροπία σου και να φας τα μούτρα σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γυμναστήριο της Λάρισας δεν έχει squat rack ρε γαμώτο. Στα κιλά που είμαι τώρα (40-50 μαξ) βγαίνει c&j κλπ, περισσότερα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γυμναστήριο της Λάρισας δεν έχει squat rack ρε γαμώτο. Στα κιλά που είμαι τώρα (40-50 μαξ) βγαίνει c&j κλπ, περισσότερα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Στην Σουηδία δεν είχαν γυμναστήρια;

Επίσης

Γιατι γύρισες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβες οχιά, τις ίδιες απορίες είχα.

 

Παιδιά, αν μπορείτε καντε σκουοτ ελεύθερα, προσωπικά εχω κανει σε σμιθ κι ελεύθερα, μεγάλη η διαφορά υπέρ του 2ου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα προσωρινά, για γιορτές. ΛΟΓΙΚΑ με τη νέα χρονιά θα ανεβώ πάλι. Στο γυμναστήριο στη Σουηδία είχε τα παντα, πολύ καλό αλλά δεν είχε γυμναστή :P ! Mε μαγνητικό κλειδάκι έμπαινα.

 

My gym λέγεται.http://www.my-gym.gr/default.aspx?Index=0&Id=1&LangId=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυριο ξεκιναω και γω...

 

Κανονικα και με τον νομο...

 

Σημερα που εβαλα το αμαξι μεσα ειχα να πατησω μια εβδομαδα....

 

Θελει παλι καλο καθαρισμα ολος ο χωρος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο σεικερ εχουμε ντιναρα :) Αμα θες να μαθεις τι σημανει σκατα γευση, ελα να δοκιμασεις την πρωτεινη μπιζελιου που εχω εγω. Θα αναθεωρησεις για τη δικια σου ;)

 

Αλεξ, τον ιδιο πονο εχω κι εγω εδω και μια βδομαδα. Οταν κανω ασκηση ποναει, μετα ολα ΟΚ. Συνεχιζουμε ακαθεκτοι or what?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφτιαξα αυτό με τη μπανάνα. Η υφή του επιδέχεται βελτίωσης :P

 

 

 

 

post-202120-0-27144700-1385957410_thumb.png

 

post-202120-0-01744500-1385957427_thumb.png

 

οι μπανάνες ξεπαγώσαν λίιιγο περισσότερο απότι θα ήθελα

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και που να δεις οταν σε χαιρετανε γνωστες με 12ποντα που σου ριχνουν 1 κεφαλι χωρις αυτα 

εκει να δεις πλακα :P

Eγω δεν εχω προβλημα να με περνανε σε υψος  αλλα εχω προβλημα αν δεν φορανε 12ποντα :P

 

In other news:

Eιμαι σε φαση   να κανω μεγαλες αλλαγες στο προγραμμα που κανω . Για αρχη  εβαλα super set  σχεδον στο 70% των ασκησεων,η διαφορα ειναι τεραστια εχω πεσει φυσικα στα κιλα αλλα τουλαχιστον το πρηξιμο ειναι εξωπραγματικο .Εβαλα και τρικεφαλα μαζι με δικεφαλα που ειπε  o Εναντια  και τα κανω εναλλαξ σουπερ σετ αστοοο  αλλο πιασιμο .

Ειχα  πιασει οροφη και η' θα ανεβαζa κιλα και θα  επαιρνα στο χερι  το μυοσκελετικο μου συστημα η' θα αλλαζα δραματικα προγραμμα προτιμησα το δευτερο.

 

 

Υ.Γ παλι τελειωσε η γαμωπρωτεινη ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλεξ, τον ιδιο πονο εχω κι εγω εδω και μια βδομαδα. Οταν κανω ασκηση ποναει, μετα ολα ΟΚ. Συνεχιζουμε ακαθεκτοι or what?

 

35 και πάνω χρειάζεται stretching όλο το σώμα πριν τα βάρη. Κάνε αυτό το stretch που δείχνει με το γόνατο κάτω, θα χαλαρώσει τους hip flexors. Αν κάνεις stretching και συνεχίζει να σε πονάει βλέπουμε. 

 

http://youtu.be/7usNiXbA11w

Eγω δεν εχω προβλημα να με περνανε σε υψος  αλλα εχω προβλημα αν δεν φορανε 12ποντα :P

 

In other news:

Eιμαι σε φαση   να κανω μεγαλες αλλαγες στο προγραμμα που κανω . Για αρχη  εβαλα super set  σχεδον στο 70% των ασκησεων,η διαφορα ειναι τεραστια εχω πεσει φυσικα στα κιλα αλλα τουλαχιστον το πρηξιμο ειναι εξωπραγματικο .Εβαλα και τρικεφαλα μαζι με δικεφαλα που ειπε  o Εναντια  και τα κανω εναλλαξ σουπερ σετ αστοοο  αλλο πιασιμο .

Ειχα  πιασει οροφη και η' θα ανεβαζa κιλα και θα τα επαιρνα στο χερι η' θα αλλαζα δραματικα προγραμμα προτιμησα το δευτερο.

 

 

Υ.Γ παλι τελειωσε η γαμωπρωτεινη ...

 

και εγώ έβαλα κάποια superset λόγω ανάγκης τις καθημερινές που δεν έχω χρόνο. Super drop set :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...