Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δήμητρα αν έχετε τουλάχιστον ρωμαική καρέκλα για κοιλιακούς γίνεται δουλειά κι εκεί. Σαν ορθοστάτες κάνε την.

είναι ακριβώς πίσω από τον τελευταίο διάδρομο και δεν έχει καθόλου ελεύθερο χώρο. γενικά ο χώρος με τα όργανα είναι πολύ μικρός, με την πρώτη ευκαιρία θα βγάλω φώτος να σας δειξω περί τίνος πρόκειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

είναι ακριβώς πίσω από τον τελευταίο διάδρομο και δεν έχει καθόλου ελεύθερο χώρο. γενικά ο χώρος με τα όργανα είναι πολύ μικρός, με την πρώτη ευκαιρία θα βγάλω φώτος να σας δειξω περί τίνος πρόκειται

Βασικά με την πρώτη ευκαιρία άλλαξε γυμναστήριο  :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε hack squat αν ειναι ...

 

Κρατας την μπαρα πισω με τεντωμενα χερια και κανεις καθισματα...

 

Προσοχη που ακουμπατε την μπαρα μην σαν ερθει κανενα οργανο στο κεφαλι και σας πλακωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αντικαταστήσω τα bulgarian split squat με δαύτα
για δοκιμή εν αρχή και μετά θα τα προσθέσω και αυτά στο πρόγραμμα


με βλέπω σε καθρέπτη για να ελέγχω γόνατα, πλάτη κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε hack squat αν ειναι ...

 

Κρατας την μπαρα πισω με τεντωμενα χερια και κανεις καθισματα...

 

Προσοχη που ακουμπατε την μπαρα μην σαν ερθει κανενα οργανο στο κεφαλι και σας πλακωσει...

Εγώ ποτέ δεν κατάφερα να την κάνω με κιλά που να πιάνουν...πάντα αποσυντονιζόμουν λόγω ισορροπίας. Από παραλαγές των squat η μόνη που θυμάμαι με έπιανε ήταν goblet squat με αλτήρα...Τώρα που δυνάμωσα σε squat λογικά θα χρειάζεται να φτιάχνω αλτήρα με 20 κιλα σε κάθε μεριά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OHP κανει κανεις? Ποια η χρησιμοτητα του? Κανω στραωτικες με μπαρα και behind the neck στο smith. Οποτε πιανω μπροστα κινηση και πισω κινηση. Ποτε δεν καταλαβα την χρησιμοτητα του OHP, που στην ουσια κλεβεις, γιατι κανεις την μιση κινηση. Απο κει που τελιωνει το κεφαλι μεχρι να τεντωσει χερια...

 

Μην κάνεις μαλακίες , αν δεν υπάρχει suqat rack άσε τα squat και κάνε αυτό.

 

43_2.jpg

 

 

Αυτη η ασκηση ενεργοποιει τους μυες που πιανει και το squat? την κανω τελευταια αλλα για τους προσαγωγους, πειδη εκει που ειμαι δεν εχει μηχανημα για προσαγωγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα πόδια ναι, ενεργοποιεί τους ίδιους μυς, η ίδια κίνηση είναι πάνω κάτω. Για να πας τελείως χαμηλά με άνεση χρειάζεται τα πόδια να είναι υπερυψωμένα όμως. 

 

Θέλει βαρύ αλτήρα. Φυσικά η άσκηση δεν είναι για να αντικαταστήσει το squat αλλά εναλλακτική όταν δεν υπάρχει rack. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνετε μια άσκηση στο smith, προσπαθήστε να κάνετε την ίδια άσκηση ελεύθερα. , αλλά με τα μισά κιλά  πρώτα. Εϊναι η μέρα με τη νύχτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνετε μια άσκηση στο smith, προσπαθήστε να κάνετε την ίδια άσκηση ελεύθερα. , αλλά με τα μισά κιλά  πρώτα. Εϊναι η μέρα με τη νύχτα.

 

20 κιλά κάτω...τουλάχιστον! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελευθερα ομως πως θα τα φορτωνεις? Εγω πριν ξεκινησω smith στις πολυ αρχες εκανα clean and press για να τα φερω πισω στην πλατυ. Αυτη η δουλεια θα γινεται? Και πρεπει να χεις και καποιον να σε σποταρει. Αυτο για τα μισα δεν νομιζω να ισχυει.

 

Τοτε θυμαμαι εβγαζα ανετα 40 στα ελευθερα. Δεν εβαζε περισσοτερο για να μην εχω μπελαδες στο φορτωμα. Τωρα στο smith προχτες εκανα personal best 6χ72.5 + 20 περιπου που μου ειπαν πως ειναι η μπαρα. Αν οντως η μπαρα ζυγιζει 20 εβγαλα 6x92.5. Σε ελυθερο ποσο να βγαζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελευθερα ομως πως θα τα φορτωνεις? Εγω πριν ξεκινησω smith στις πολυ αρχες εκανα clean and press για να τα φερω πισω στην πλατυ. Αυτη η δουλεια θα γινεται? Και πρεπει να χεις και καποιον να σε σποταρει. Αυτο για τα μισα δεν νομιζω να ισχυει.

 

Τοτε θυμαμαι εβγαζα ανετα 40 στα ελευθερα. Δεν εβαζε περισσοτερο για να μην εχω μπελαδες στο φορτωμα. Τωρα στο smith προχτες εκανα personal best 6χ72.5 + 20 περιπου που μου ειπαν πως ειναι η μπαρα. Αν οντως η μπαρα ζυγιζει 20 εβγαλα 6x92.5. Σε ελυθερο ποσο να βγαζα?

Τι σε νοιάζει; Σε έπιασε εσένα η άσκηση στα πόδια; Αυτό είναι που μετράει, τα υπόλοιπα είναι απλά για να λέμε. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...