Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ημουν 1.90 θα ημουν χαρουμενος :P

(δεν εχω κομπλεξ με το υψος μου)

ουτε εγώ αλλα αυτη η μαλακία να έρχεται ο 2.10 δίπλα μου να κάνει διάδρομο και να αναγκάζομαι να πάω 10 μέτρα πιο δίπλα στο ελλειπτικό δεν θα το καταλάβω ποτέ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

στα squat πως θα βάζω 40 κιλα στη μπάρα και θα τα σηκώνω δεδομένου ότι δεν έχει ορθοστάτες

 

στα deadlift έχω κάτω στο δάπεδο την μπάρα και τα βάζω εκεί και κυνηγάω την παξιμαδόβιδα

(στους ορθοστάτες δεν έχει κατώτερη βαθμίδα στο ύψος του γονάτου ;)

 

Μην κάνεις μαλακίες , αν δεν υπάρχει suqat rack άσε τα squat και κάνε αυτό.

 

43_2.jpg

 

βρές και βάλε δύο από αυτά (τα άσπρα), ένα κάτω απο κάθε πόδι για να μπορείς να κατεβαίνεις σε μεγάλο βάθος και να παίρνεις όλο το range of motion του squat. Αυτό και πρέσσα η hack squat μηχανημα και είσαι οκ.

 

 506a20d0dbd0cb308500100d._w.540_h.361_s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ουτε εγώ αλλα αυτη η μαλακία να έρχεται ο 2.10 δίπλα μου να κάνει διάδρομο και να αναγκάζομαι να πάω 10 μέτρα πιο δίπλα στο ελλειπτικό δεν θα το καταλάβω ποτέ :P

και που να δεις οταν σε χαιρετανε γνωστες με 12ποντα που σου ριχνουν 1 κεφαλι χωρις αυτα 

εκει να δεις πλακα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνεις μαλακίες , αν δεν υπάρχει suqat rack άσε τα squat και κάνε αυτό.

 

43_2.jpg

 

βρές και βάλε δύο από αυτά (τα άσπρα), ένα κάτω απο κάθε πόδι για να μπορείς να κατεβαίνεις σε μεγάλο βάθος και να παίρνεις όλο το range of motion του squat. Αυτό και πρέσσα η hack squat μηχανημα και είσαι οκ.

 

 506a20d0dbd0cb308500100d._w.540_h.361_s.

squat κάνω με αλτήρες...αλλά πρέπει να χτίσω πολύ καλό arms για να αυξήσω τα κιλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

squat κάνω με αλτήρες...αλλά πρέπει να χτίσω πολύ καλό arms για να αυξήσω τα κιλά...

 

 leg press τότε. Μην το υποτιμάς, αρκεί να μπορείς να κάνεις full range of motion. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που να δεις οταν σε χαιρετανε γνωστες με 12ποντα που σου ριχνουν 1 κεφαλι χωρις αυτα 

εκει να δεις πλακα :P

εγώ τις σνομπάρω το παίζω υπεράνω.. Πέρα απο την πλάκα και 1.65 να είναι η γυναίκα με τακουνάρες δείχνει ψηλή... είναι cheating δεν μετράει.

Επίσης οι ψηλές γυναίκες 1.75+ δεν έχουν πρόβλημα να πάνε με κάποιον πιο κοντό ή ίδιου ύψους.. το έχω μελετήσει το θέμα.. 

Και τέλος οι ψηλοί είναι άχαροι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παγκο για στηθος δεν εχει; Αν ναι, τα βαζεις στους εκει ορθοστατες, καθεσαι, τα φορτωνεις στον ωμο και σηκωνεσαι. Οχι ο,τι καλυτερο αλλα απο το τιποτα...

 

Τι γυμναστηριο ειναι αυτο που δεν εχει ορθοστατες για σκουοτ;

 

Αχαρο ειναι το ματι σου καθηγητα  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι 1.83 και δεν έχω θέμα με τις γυναίκες να με περνάνε σε ύψος, δεν μου αρέσουν ιδιαιτέρα οι ψηλές πάνω απο 1.72 πχ.. είναι άχαρες συνήθως, δεν χάνετε και τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παγκο για στηθος δεν εχει; Αν ναι, τα βαζεις στους εκει ορθοστατες, καθεσαι, τα φορτωνεις στον ωμο και σηκωνεσαι. Οχι ο,τι καλυτερο αλλα απο το τιποτα...

 

Τι γυμναστηριο ειναι αυτο που δεν εχει ορθοστατες για σκουοτ;

 

Αχαρο ειναι το ματι σου καθηγητα  :-)

Το gym Θηλέων δεν έχει τπτ από αυτά .... μπορείτε να δείτε την αντίληψη τις γυναίκας για τα ελεύθερα βάρη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα αν έχετε τουλάχιστον ρωμαική καρέκλα (που έχουν και χερούλια για dips) γίνεται δουλειά κι εκεί. Σαν ορθοστάτες κάνε την.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...