Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε συ σπεκτ, με το 1,87 που ειμαι εγώ αμα είχα το σώμα σου θα έκανα καριέρα μοντέλου! (μονο μειονεκτημα η σκατοφατσα αλλα εχουμε photoshop, χεχεχε  :devil: )

 

Δήμητρα, για το 1χ5 μας τρελανες οτι παιδευεσαι βαλε/βγαλε κιλα στην μπαρα και κλαψ για την ελλειψη ορθοστατων;  :huh:  Εγω τι να πω που εχω σε καθε πλευρα 1χ10+1χ6+1χ5+1χ1,5+1χ1;

 

Πρεπει να ξετσιγγουνευτω να παρω 20κιλα, αλλα μαζευω λεφτα να πληρωσω την εφορια το ερχομενο καλοκαιρι, θα εχουμε τρελο σεξ  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη αν ημουν πιο ψηλος με τους μυς που εχω τωρα δεν θα φαινομουν τοσο μυωδης γιατι θα ηταν πιο απλωμενοι ;)

το καλο του να εισαι κοντος ειναι οτι φαινεται πιο ευκολα :P απλα ενα ψηλο σωμα αν φτιαχτει τοτε ειναι πολυ πιο ωραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά έχω παρατηρήσει οτι οι ψηλοί τουμπανιάζουν πολύ πιο δύσκολα απο του μετρίου αναστήματος..

όπως το είπες ΑΝ φτιαχτεί..

 

 

πάρτε και μια φώτο πρόχειρη .. βάζω πλάγια γιατι σήμερα είμαι θολούρας μπροστά .. θα βάλω Δευτέρα μπροστινή.

Σόρρυ για τις μουντζούρες είναι καμουφλάζ μην μας αναγνωρίσει και κανείς χαχαχα 

Πατήστε πάνω γιατι φαίνομαι πλατύς.. 

 

 

 

post-51052-0-47916800-1385842946_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λογικο ειναι!! σκεψου οτι εχεις ενας λαστιχο 5μ! Οταν ειναι μαζεμενο εχει πιο πολυ ογκο απο οτι οταν το τεντωσεις!

ετσι ειναι και οι μυς σε κοντους και ψηλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ σπεκτ, με το 1,87 που ειμαι εγώ αμα είχα το σώμα σου θα έκανα καριέρα μοντέλου! (μονο μειονεκτημα η σκατοφατσα αλλα εχουμε photoshop, χεχεχε  :devil: )

 

Δήμητρα, για το 1χ5 μας τρελανες οτι παιδευεσαι βαλε/βγαλε κιλα στην μπαρα και κλαψ για την ελλειψη ορθοστατων;  :huh:  Εγω τι να πω που εχω σε καθε πλευρα 1χ10+1χ6+1χ5+1χ1,5+1χ1;

 

Πρεπει να ξετσιγγουνευτω να παρω 20κιλα, αλλα μαζευω λεφτα να πληρωσω την εφορια το ερχομενο καλοκαιρι, θα εχουμε τρελο σεξ  :cry:

δεν με πείραξαν τα κιλά, κλάιν αυτά, ότι δεν έχει ορθοστάτες με ενοχλεί για να μην χρειάζεται να σκύβω κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά έχω παρατηρήσει οτι οι ψηλοί τουμπανιάζουν πολύ πιο δύσκολα απο του μετρίου αναστήματος..

όπως το είπες ΑΝ φτιαχτεί..

 

Οι ψηλοί για να τουμπανιάσουν θέλουν 4000 θερμίδες, ενώ οι πιο κοντοί μπαζώνουν και με 2.5 -3. 4κ θερμίδες δεν τρώγονται τόσο εύκολα κάθε μέρα.. βαριέσαι.  

 

Αλλο πράμα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι οι κοντοί σηκώνουν πιο πολλά κιλά (αναλογικά με το βάρος τους) λόγω μικρότερων άκρων. Εγώ όταν κάνω bench press πρέπει να κουνάω την μπάρα 60 εκατοστά πχ, ο άλλος που πρέπει να την κουνάει 40 μπορεί να κάνει άλλα κιλά. Αναλόγως το το squat άλλο τα κοντά πόδια άλλο τα μακρυά. Είναι λοιπόν και πιο "αποδοτικοί" στο άθλημα

 

Αν αναλογιστούμε επίσης ότι οι περισσότεροι που αρχίζουν gym είναι οι εκτόφορμοι και άτομα με υψηλό μεταβολισμό... καληνύχτα.. Ο spect αν ήταν 1.90 και έκανε χορτοφαγίες και μαλακίες θα ήταν σαν τον τιραμόλα :D

 

ισχύει και αυτό με τους πιο απλωμένους μυς. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα squat πως θα βάζω 40 κιλα στη μπάρα και θα τα σηκώνω δεδομένου ότι δεν έχει ορθοστάτες

στα deadlift έχω κάτω στο δάπεδο την μπάρα και τα βάζω εκεί και κυνηγάω την παξιμαδόβιδα
(στους ορθοστάτες δεν έχει κατώτερη βαθμίδα στο ύψος του γονάτου?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...