Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω αν ξεκινησω με το καλο εχω βαλει σαββατο μερα προπονησης, που καθομαι και λιωνω στο κρεβατι, ετσι θα παγαινω ξεκουραστος, ωστε να μπορω να φτανω στα ορια...


Οπου την Κυριακη εχω ρεπο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Και γω αν ξεκινησω με το καλο εχω βαλει σαββατο μερα προπονησης, που καθομαι και λιωνω στο κρεβατι, ετσι θα παγαινω ξεκουραστος, ωστε να μπορω να φτανω στα ορια...

Οπου την Κυριακη εχω ρεπο....

Κι εγώ Σάββατο έχω προπόνηση αλλά έχω χέρια που σε σχέση με τις άλλες προπονήσεις είναι σαν off. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χερια και ειναι off?

 

Τοτε γιατι δεν την αλλαζεις? να τα βαλεις πεμπτη και Σαββατο βαζεις ποδια ή πλατη.. Μονο που θα αλλαξεις μερες θα δεις διαφορα...Το σωμα θυμαται τι εκανε και ειναι προετοιμασμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χερια και ειναι off?

 

Τοτε γιατι δεν την αλλαζεις? να τα βαλεις πεμπτη και Σαββατο βαζεις ποδια ή πλατη.. Μονο που θα αλλαξεις μερες θα δεις διαφορα...Το σωμα θυμαται τι εκανε και ειναι προετοιμασμενο...

Ναι ρε συ...σε σχέση με μία προπόνηση πλάτης ή ποδιών τα χέρια είναι τίποτα. Αυτό έλειπε άλλωστε να χρειαζόμαστε το ίδιο ζόρι για τα χέρια.

 

Το split με βολεύει πάρα πολύ έτσι όπως είναι τώρα...προς το παρών δεν αλλάζω τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω 4ή προπόνηση σήμερα.. πόδια και ώμους έχει σήμερα το μενού.. μόλις τελειώσω θα ασχοληθώ με χέρια κοιλιακούς και ραχιαίους.. με βλέπω και αυτό το Σάββατο 2¨:30 ώρες προπόνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι....

 

Απλα εγω εχω στο μυαλο μου μερικες φορες που οι δικεφαλοι μου ηταν ετοιμοι να εκραγουν και μου ελεγαν αν κανεις ακομα μια επαναληψη θα μας παρεις στο χερι γι αυτο στο ειπα....

 

Τα χερια σε πονανε εκεινη την ωρα, Πλατη-Στηθος-Ποδια, εχεις πονο/πιασιμο και τις αλλες μερες ...Σε μενα παντως αυτο συμβαινει, ποτε δεν πιαστικα στα χερια....


πάω 4ή προπόνηση σήμερα.. πόδια και ώμους έχει σήμερα το μενού.. μόλις τελειώσω θα ασχοληθώ με χέρια κοιλιακούς και ραχιαίους.. με βλέπω και αυτό το Σάββατο 2¨:30 ώρες προπόνηση..

Τι ???

 

Γιατι τοσο βαρη προγραμμα ρε μεν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω 4ή προπόνηση σήμερα.. πόδια και ώμους έχει σήμερα το μενού.. μόλις τελειώσω θα ασχοληθώ με χέρια κοιλιακούς και ραχιαίους.. με βλέπω και αυτό το Σάββατο 2¨:30 ώρες προπόνηση..

Ακριβως το ιδιο προγραμμα εχω σημερα(εκτος απο χερια), αν μου το επιτρεψει το αυχενικο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάλαβα ότι τα έχεις τότε που είσαι ξακούραστος απλά δεν καταλαβαίνω πως καταφέρνεις να πας πόδια την άλλη μέρα μετά από βαριές άρσεις...πες το ΚΝΣ σου είναι οκ μετά από τόσα χρόνια η μέση δεν είναι πολύ stiff στα squat και δεν ξέρω τι άλλα κάνεις την ημέρα εκείνη ?

Ε ενταξει ποδια -μεση ειναι εκπαιδευμενα  πολυ ομως ,το gym δεν ειναι τιποτα εχουν κολησει αλλα βαρεα-ανθυγιεινα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι....

 

Απλα εγω εχω στο μυαλο μου μερικες φορες που οι δικεφαλοι μου ηταν ετοιμοι να εκραγουν και μου ελεγαν αν κανεις ακομα μια επαναληψη θα μας παρεις στο χερι γι αυτο στο ειπα....

 

Τα χερια σε πονανε εκεινη την ωρα, Πλατη-Στηθος-Ποδια, εχεις πονο/πιασιμο και τις αλλες μερες ...Σε μενα παντως αυτο συμβαινει, ποτε δεν πιαστικα στα χερια....

 

Άλλο το πρήξιμο και το κάψιμο. Εγώ σου λέω π.χ. την πέμπτη μετά από 60 δευτερόλεπτα time under tension σε squat είχα ξαπλώσει κάτω στο πάτωμα για 1 λεπτό. Στα χέρια δεν υπάρχει αυτή η εξάντληση. Σκέψου το ΚΝΣ τι δίνει κατά την διάρκεια των squat και τι σε κάμψεις δικεφάλων.

 

Πιάσιμο έχω μόνο στα τρικέφαλα...δικέφαλα 1-2 φορές έχει συμβεί να έχουν DOMS την επόμενη μέρα.

Ακριβως το ιδιο προγραμμα εχω σημερα(εκτος απο χερια), αν μου το επιτρεψει το αυχενικο μου

Ρε παιδιά έχετε να δώσετε τίποτα μετά από πόδια και κάνετε ώμους ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι....

 

Απλα εγω εχω στο μυαλο μου μερικες φορες που οι δικεφαλοι μου ηταν ετοιμοι να εκραγουν και μου ελεγαν αν κανεις ακομα μια επαναληψη θα μας παρεις στο χερι γι αυτο στο ειπα....

 

Τα χερια σε πονανε εκεινη την ωρα, Πλατη-Στηθος-Ποδια, εχεις πονο/πιασιμο και τις αλλες μερες ...Σε μενα παντως αυτο συμβαινει, ποτε δεν πιαστικα στα χερια....

Τι ???

 

Γιατι τοσο βαρη προγραμμα ρε μεν??

δεν είναι τόσο βαρύ..θα ξεκινήσω ζέσταμα ώμους και καπάκια μπάρα.. και θα κάνω και άλλη μια για ώμους δεν έχω αποφασίσει ακόμη..

έκανα και χθές ώμους τους τουμπάνιασα οπότε θα παίξω χαλαρά σε αυτό το κομμάτι.

-τραπεζοειδείς με την μπάρα και τα χέρια πίσω..(δεν έκανα πολύ αυτη την εβδομάδα.

θα συνεχίσω με 3 ασκήσεις πόδια .. 2 μηχανήματα και μια squot .. Θα αρχίσω με το squot φυσικά.. σήμερα θα παίξω στα 70 κιλά βάρη *8 επαναλήψεις.

 

έπειτα μια άσκηση συμπληρωματική τρικέφαλους ξαπλωτός τα βάρυ πίσω στα αυτιά.

Μια άσκηση δικέφαλους επικληνή πάγκό τα χέρια κρέμονται πίσω με 12.5 κιλά (γαμώ τις ασκήσεις) και αυτη συμπληρωματική 

 

χέρια έχω κάνει τις βασικές ασκήσεις όλη την εβδομάδα οπότε το Σάββατο κάνω μια μίξη με διαφορετικές ασκήσεις. Με έχει βοηθήσει να ανεβω. θα ανεβάσω και φώτο λογικά σήμερα.

ααα αν έχω κουράγια θα κάνω 2 διαφορετικές ασκήσεις στα χέρια και κάθε μυική ομάδα. θα δείξει γιατι δεν έχω κοιμηθεί και καλά σήμερα..

 

τέλος ραχιαίους κοιλιακούς και χαλαρό διάδρομο 20 λεπτά να "στρώσει το σώμα" .

 Γενικά οταν κάνω ασκήσεις πόδια δεν τραβάει για τρέξιμο με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μεχρι και τη Δευτερα ειμαι σα ζομπι.

Κανονικα ειναι ωμοι την Παρασκευη, ομως παντα κατι τυχαινει κ την χανω. Πχ χθες ειχα συνεδριο.

 

Μαλλον οι δυναμεις μου με εγκαταλειπουν. Παω για deload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μεχρι και τη Δευτερα ειμαι σα ζομπι.

Κανονικα ειναι ωμοι την Παρασκευη, ομως παντα κατι τυχαινει κ την χανω. Πχ χθες ειχα συνεδριο.

 

Μαλλον οι δυναμεις μου με εγκαταλειπουν. Παω για deload

Αν ξέρεις ότι θα χάσεις ώμους βάλτους μαζί με στήθος και πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλακία ..τερμάτισα σήμερα.. στο squot με το ζόρι 50κιλά χ8 επαναλήψεις ..νόμιζα οτι θα σωριαστώ ..

 

Αυτό συνέβη διότι

1) χθές το βράδυ έκανα σερί 5 τσιγάρα(κανονικά ε )  και ήπια 3/4 μπουκάλι κρασί. Και έχω πεί να μην το βάζω ουτε περιστασιακά το ρημάδι στο στόμα .. μου πηδάει την προπόνηση .

2) Λόγω των παραπάνω κοιμήθηκα πολύ μέτρια. αρα και λίγος ύπνος.

 

Πάντως βγήκαν ώμοι πολύ καλά .. και δικέφαλα πολύ καλά ..λίγα τρικέφελα την πάλεψα οπου τερμάτισα κ εκεί. 

Τελείωσα με κοιλιακούς με βάρη + ενα 15 λεπτο γρήγορο περπάτημ στο διάδρομο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγες πολυ νωρις... Ας πηγαινες τωρα που θα χες καλμαρει...

 

Πιστευω ειχες εξαψεις... Ο ιδρωτας ηταν πιο πολυ απο το ποτο παρα απο την ενταση...

 

Αλλα 50 κιλα μονο στα σκουοτ; Και κανεις 7 χρονια;;;

 

Αρχισε να ανεβαινεις... Ζοριστηκες μαλλον γιατι δεν εχεις εξοικιωθει με την ασκηση...

 

Την μπαρα την βαζουμε να παταει στους ωμους και τα χερια οχι πολυ ανοιχτα.. Τα γονατα λιγο ανοιχτα, τα ποδια ανοιχτα στο υψος των ωμων και το καθισμα βαθυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...