Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου πρότεινα βυθίσεις και μονόζυγο (και γενικά ασκήσεις που χρησιμοποιείς το σωματικό βάρος), να κάνεις μέγιστες επαναλήψεις σε κάθε σετ και όχι ένα συγκεκριμένο αριθμό επαναλήψεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εισαι πολυ φορτωμενος νομιζω....

 

Στηθος συνολο σετ 12

 

Πλατη συνολο σετ 15

 

Ποδια καμια 20 σετ

 

Ωμοι απο δυο ασκησεις σε μερα στηθους και μετα πλατης απο 4 σετ

 

Χερια δικεφαλλοι 8-9 σετ

 

Τρικεφαλλα καπου 12 σετ..

 

Καπως ετσι να τα χεις στο μυαλο σου..

 

Μην πας και φορτωνεις απλα ασκησεις..

 

Πχ στηθος να κανεις

 

Πιεσεις με μπαρα σε ισιο παγκο

 

Πιεσεις σε επικλινη με μοαρα ή καλυτερα αλτηρες

 

Ανοιγματα σε ισιο παγκο..

 

4 σετ *8 επαναληψεις*3 ασκησεις... βγαινουν τα 12 σετ..

 

Μπορεις την δευτερη φορα που χτυπας παλι στηθος αντι για επικλινη να κανεις κατακλινη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους τους αρεσει ο παγκος δοκιμαστε  και αναστροφη λαβη 

 

για μεγαλυτερη εστιαση στην ανω μοιρα του θωρακικου ! δουλευει καλα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είμαι ακριβώς στην μέση του ετήσιου milestone. Είχα πολύ χαμηλούς στόχους στην αρχή γιατί μου λέγανε ότι στην ηλικία μου μυς δεν χτίζονται και έπρεπε να χάσω κάνα 10κιλο και μετά να αρχίσω το χτίσιμο και θα έφτανα στο σημείο που είμαι τώρα μετά από 2-3 χρόνια... Τώρα προφανώς τους   ανέβασα πολύ και περιμένω πολλά τους επόμενους 6 μήνες

 

Άρχισα να φτιάχνω επιτέλους και τα κώλο chicken legs που με ταλαιπωρούσαν τόσο καιρό αφού επιτέλους πέρασε το γόνατο, αλλά έχω μόλις κάνα 2μηνο που τα γυμνάζω με άνεση περιμένω να γίνουν διπλάσια σύντομα. Φαίνεται η διαφορά μεταξύ φώτο 2 και 3

 

Και προσοχή , το IF δεν χτίζει μυς και τα drop set δεν είναι για κάθε μέρα :D . Το caliper λέει οτι είμαι 15.5 % λίπος οπότε νομίζω είμαι μεταξύ 15 και 17

 

 

0h3t.png

 

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μύθος. Ο τρόπος που κλείνει η πληγή δεν έχει σχέση με την πιθανότητα επανεμφάνισης. Απλά αν ο χειρούργος δεν το καθαρίσει καλά, οτι και αν κάνεις θα ξαναβγεί.

 

Δεν είναι μύθος. Η μέθοδος της εξαίρεσης της κύστης και του συριγγίου έναντι της μαρσιποποίησης (όπου παραμένει η κύστη και ένα μέρος της συρράφεται εξωτερικά στο χειρουργικό τραύμα, τουτέστιν μένει ανοιχτή εξ ου και το όνομα ημικλειστη) έχουν σαφή διαφορά στην πρόγνωση. 

Η δεύτερη απλά έχει μια μικρή επιπλέον ταλαιπωρία στις αλλαγές τις οποίες ωστόσο τις πρώτες θα τις κάνει στο ιατρείο και μετά μόνος ή θα τις κάνει ποιός άλλος...η μαμά. 

Δεν πονάει μετά από λίγες ημέρες και ο γάζες δεν είναι άβολες αφού συνήθως μπαίνουν λίγες στρώσεις. 

Γενικά ανοιχτή μέθοδος, 5-6 μέρες κλινήρης με αλλαγές και μετά αλλαγές και ένας με δύο μήνες επούλωση 

κλειστή, 10 μέρες κλινήρης με αλλαγές και μετά πάπαλα με πιθανότητα υποτροπής

ημίκλειστη (μαρσιποποίηση), μισό χρόνο με αλλαγές, αλλά ουσιαστικά μετά τις πρώτες 10 μέρες δεν έχεις ιδιαίτερη επίδραση στον τρόπο ζωής σου. Με μικρή πιθανότητα υποτροπής (κοντά στο 0). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

μπραβο ρε παιχτη πολυ καλος !

η  διαφορα απ την πρωτη φωτο ειναι χαοδης οκ ! αναμεσα στην 2 και στην 3 φαινεται τεραστια διαφορα στα ποδια !

μπραβο σου !

να ξερετε κατι ! το σωμα εχει την καλυτερη μνημη .. δε ξεχναει  ποτε !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός Άλεξ...καλά τα πόδια ήταν λες και τα χες σε γύψο...πήραν πολύ πράμα. 

 

θενκς ρε μπος
 
Τα πόδια ήταν ο κύριος λόγος που είχα σιχαθεί τον εαυτό μου και τρελάθηκα να ξαναρχίσω. Μια μέρα είχα γονατίσει να φτιάξω το pc και είχαν μουδιάσει λες και ημουν 80 ετών.. 8 χρόνια δουλειά γραφείου + τραυματισμός .. είχαν γίνει όντως τραγικά
 
όπως είπα είναι μόλις 1 μήνας που τα κάνω drop set, όχι 4-5 μήνες όπως το υπόλοιπο σώμα, κάνα 2 μήνες ακόμα και θα στρώσουν
 
 

μπραβο ρε παιχτη πολυ καλος !

η  διαφορα απ την πρωτη φωτο ειναι χαοδης οκ ! αναμεσα στην 2 και στην 3 φαινεται τεραστια διαφορα στα ποδια !

μπραβο σου !

να ξερετε κατι ! το σωμα εχει την καλυτερη μνημη .. δε ξεχναει  ποτε !

 

να σαι καλά ρε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είμαι ακριβώς στην μέση του ετήσιου milestone. Είχα πολύ χαμηλούς στόχους στην αρχή γιατί μου λέγανε ότι στην ηλικία μου μυς δεν χτίζονται και έπρεπε να χάσω κάνα 10κιλο και μετά να αρχίσω το χτίσιμο και θα έφτανα στο σημείο που είμαι τώρα μετά από 2-3 χρόνια... Τώρα προφανώς τους   ανέβασα πολύ και περιμένω πολλά τους επόμενους 6 μήνες

 

Άρχισα να φτιάχνω επιτέλους και τα κώλο chicken legs που με ταλαιπωρούσαν τόσο καιρό αφού επιτέλους πέρασε το γόνατο, αλλά έχω μόλις κάνα 2μηνο που τα γυμνάζω με άνεση περιμένω να γίνουν διπλάσια σύντομα. Φαίνεται η διαφορά μεταξύ φώτο 2 και 3

 

Και προσοχή , το IF δεν χτίζει μυς και τα drop set δεν είναι για κάθε μέρα :D . Το caliper λέει οτι είμαι 15.5 % λίπος οπότε νομίζω είμαι μεταξύ 15 και 17

 

 

0h3t.png

 

 

 

 

Mεγαλη διαφορα Αlex  μπραβο,φαινεται αυτος που το παιρνει σοβαρα ανταμοιβεται με πολυ μεγαλες αλλαγες στο σωμα του, αλλαγες που μονο το ΒΒ τις δινει τοσο γρηγορα.Στα ιδια κιλα ειμαστε τωρα ισως να ειμαι και κανα μισοκιλο παραπανω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε και απο μενα φωτο απ τον τοιχο που με τσεκαρω :-)

μιλαω εντελως ειλικρινα οι φωτο εχουν 6-7 χρονια διαφορα μεταξυ τους , η πρωτη ειναι φετινη , η τελευταια πριν 6-7 χρονια !  ειμαι ακριβως ετσι τα τελευταια 10 χρονια .. 2κ πανω 2κατω ..

 

 

post-281312-0-03850500-1385665827_thumb.jpgpost-281312-0-42632400-1385665837_thumb.jpg post-281312-0-23076600-1385666528_thumb.jpg

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγαλη διαφορα Αlex  μπραβο,φαινεται αυτος που το παιρνει σοβαρα ανταμοιβεται με πολυ μεγαλες αλλαγες στο σωμα του, αλλαγες που μονο το ΒΒ τις δινει τοσο γρηγορα.Στα ιδια κιλα ειμαστε τωρα ισως να ειμαι και κανα μισοκιλο παραπανω.

 

Ευχαριστώ. Εσύ μεγάλε είσαι 1.76 (νομίζω?) και είμαι 1.83. Αναλογικά με εσένα έπρεπε να είμαι κάνα 90ρι. Θα είμαι σε κάνα χρόνο , άνετα βάζω 2 κιλά σε κάθε πόδι, αφού μόλις τα άρχισα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε και απο μενα φωτο απ τον τοιχο που με τσεκαρω :-)

μιλαω εντελως ειλικρινα οι φωτο εχουν 6-7 χρονια διαφορα μεταξυ τους , η πρωτη ειναι φετινη , η τελευταια πριν 6-7 χρονια !  ειμαι ακριβως ετσι τα τελευταια 10 χρονια .. 2κ πανω 2κατω ..

Μόνο εγώ δεν τις βλέπω ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Mεγαλη διαφορα Αlex μπραβο,φαινεται αυτος που το παιρνει σοβαρα ανταμοιβεται με πολυ μεγαλες αλλαγες στο σωμα του, αλλαγες που μονο το ΒΒ τις δινει τοσο γρηγορα.Στα ιδια κιλα ειμαστε τωρα ισως να ειμαι και κανα μισοκιλο παραπανω.

 

Ευχαριστώ. Εσύ μεγάλε είσαι 1.76 (νομίζω?) και είμαι 1.83. Αναλογικά με εσένα έπρεπε να είμαι κάνα 90ρι. Θα είμαι σε κάνα χρόνο , άνετα βάζω 2 κιλά σε κάθε πόδι, αφού μόλις τα άρχισα :P

1,78 kai sta 88 τουμπανος θα εισαι .Εναντια ποσα κιλα εισαι στις φωτο ; Πολυ καλο κοψιμο τζετ εισαι.Sent from my ipad4 using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε και απο μενα φωτο απ τον τοιχο που με τσεκαρω :-)

μιλαω εντελως ειλικρινα οι φωτο εχουν 6-7 χρονια διαφορα μεταξυ τους , η πρωτη ειναι φετινη , η τελευταια πριν 6-7 χρονια !  ειμαι ακριβως ετσι τα τελευταια 10 χρονια .. 2κ πανω 2κατω ..

 

 

 

 

Μάλιστα 7 χρόνια έπαιζες το πουλί σου , δεν έκανες τίποτα

 

χαχαχαχαχα , εντάξει εσύ είσαι σε άλλο level, αλλά δώσε μου λίγο καιρό ακόμα και τα λέμε :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=nuHJYKUapZw

 

Αν τσεκάρετε το κανάλι του θα δείτε κάνει κάτι πολύ περίεργα. Για δύναμη δεν το συζητάω καν.

 

o klokov είναι διάσημο τέρας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...