Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πάει έτσι Άλεξ. Είναι σα να μην εμπιστεύεσαι ενα γιατρο που σου λεει να κοψεις το τσιγαρο επειδή καπνιζει ο ιδιος. 

 

Χωρια που οι φετες ειναι οι 1οι γκομενιαρηδες  B)

o yes!!!! υπάρχουν και αυτοί οι γιατροί που τους βλέπεις μέσα στο τεκέ γραφείο τους με γεμάτη σταχτοθήκη...

ε ναι δεν τον εμπιστεύονται, γιατί απλά και μόνο η εικόνα του δεν πείθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδες πηγα σημερα στο νοσοκομειο...

 

Με ειδε επιμελητης χειρουργος και αλλοι δυο που ηταν μεσα...

 

Διαγνωση εχω κυστη κοκυγγα... Τωρα ειναι σε πολυ πρωιμο σταδιο... Δεν εχω τα συμπτωματα(πυον/αιμα), μονο μια μικρη τρυπουλα που εκλεισε απο την παρασκευη ως σημερα. Την παρασκευη με ελεγξε ενας απο τους τρεις..

 

Το χειρουργειο με ειπε θα με παρει τηλεφωνο για να κλεισουμε ραντεβου.δεν ξερω πως σκατα γινετε αυτο.. Γεναρη με φλεβαρη με ειπε.. Εγω ηθελα τωρα στις γιορτες, αλλα δεν παιζει μαλλον. Τοτε μπορει να χει γινει χειροτερα το πραγμα.. Και με χρειαζονται στην δουλεια εκεινη την εποχη..

 

Με χει γαμηθει λιγο η ψυχολογια... Το ΙΚΑ ενω εχω συμπληρωσει τα ενσημα με τρεναρει για την εκδοση βιβλιαριου, με λενε θα το βγαλεις κοντα στις γιορτες, σκατα γιορτες αν υποφερω...

 

Η μεση ειναι πολυ καλυτερα, απο εβδομαδα θα το ξαναξεκινησω το γυμναστιριο γιατι θα με πνιξει το αγχος και τα νευρα...

 

 

Μετα την εγχειρηση θα κατσω περιπου στο κρεβατι, 15 μερες με αλλαγες γαζων κλπ, και αλλες 15 περιπου για να κλεισει η πληγη. Δηλαδη ενα μηνα εκτος προπονησεων... + αν επιδινωθει χασιμο ημερων απο την δουλεια/προπονησεις και ταλαιπωρια..

 

Μπορουσε να γινει αμμεσα που η ταλαιπωρια θα ηταν ελαχιστη..

 

Αν καποιος το χει κανει, εχει να προτεινει κανεναν γιαρτο σε θεσσαλονικη μερια, θα το κοιταξω και ας πληρωσω αν ειναι να το κανω πιο γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά, δεν είναι τίποτα ένας μήνας περνάει. 

 

Όσον αφορά την μέση εγώ έχω αρχίσει να φοράω ζώνη , και δεν την βγάζω ότι και να λέτε. Αφού η προπόνηση είναι πολύ σκληρή δεν γίνεται αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαστικα φιλε κοιτα να ξεμπερδεψεις , να ξερεις οτι μιλαμε για πολυ πονο σε προχωρημενη φαση   !

αλεξ καλα κανεις μην την βγαζεις , η ζωνη χρειαζεται οταν ζοριζεις το συστημα κ ας μην εχεις καθολου προβλημα !

καλα οταν σε τσιμπαει εστω και λιγο η μεση δε το συζηταμε , επιβαλλεται  ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω.

 

Το χω ψαξει...

 

Γι αυτο απορω που δεν με το κανουν τωρα ωστε να γλιτωσω τα χειροτερα και θελουν να το κανω πιο μετα που μπορει να ναι τα πραγματα χειροτερα..

 

Θα ρωτησω κι αλλου, αν και δεν εχω πολυτελειες να λειπω απο την δουλεια.

 

Ασχετα που το σκεφτομαι καθε τρεις και λιγο..

 

Ή καθεαυτου εγχειρηση δεν ειναι κατι, το μετα ειναι το ζορι...

 

Αυτο να ξεκαθαρισω οτι δεν δημιουργηθηκε απο τα κιλα και την γυμναστικη.. Καμια σχεση..

 

Οφειλεται πιο πολυ στην καθιστικη ζωη που εκανα, στις τριχες και κληρονομικο ειναι...

 

Τωρα ειμαι αρυχος που ετυχε και σε μενα...

 

Συμβαινει 1 στους 2 αντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύστη κόκκυγος έχει συνδεθεί με την τριχοφυία και την παχυσαρκία, πρόκειται για χρόνια φλεγμονή στην περιοχή της ουράς της σπονδυλικής στήλης. Δεν έχω ακούσει/διαβάσει για αίτιο την άρση βαρών.
Σε αύτην έχουν συνδέσει την κήλη  τύπου βουβουνωκήλη/ομφαλοκήλη. Και πάλι αυτό συμβαίνει με απότομη άρση πολλών βαρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύστη κόκκυγα? Τυπική εγχείρηση νωρίς, με τοπική αναισθησία, έχω κάνει και εγώ, δεν είναι καν θέμα μέσης. Συμβαίνει και στους καλύτερους. Προτίμησε να την κάνεις ανοιχτή με μια μικρή τομή και με παρακολούθηση δεν αφήνει σημάδι και έχει πολύ μικρή πιθανότητα υποτροπίασης. Με ράμματα επουλώνει πιο γρήγορα, αφήνει όμως μικρό σημάδι (αν είναι καλός ο γιατρός) και έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να υποτροπιάσει . Εγώ ήμουν κάπου στη μέση σε περίπτωση, ο πατέρας μου τέρμα χάλια. 

 

Σιγά το μετά, μια χαρά θα είσαι , απλά δε θα κάθεσαι εύκολα για 2-3 μέρες. Κλάιν σου λεώ, εγώ και ο πατέρας μου και ο αδερφός μου έχουμε κάνει. Κλάιν.

 

Εγώ και ο πατέρας μου στο Υγεία, χαλαρά με ανοιχτή τομή, βολτούλες από το γιατρό και καθαρισμό, δεν μας έχει εμφανιστεί πάλι. Ο αδερφός μου στο δημόσιο με ράματα, τον έκοψε άγρια ο χασάπης , άφησε σημάδι, υποτροπίασε, τον ξαναβάλαμε πάλι στο Υγεία και τζιτζί. Είναι θέμα γιατρού όμως καθαρά. Τυπική εγχείρηση.

 

Αν δεν κάθεσαι όλη την ώρα , δε βλέπω λόγο να βιαστείς. Βάλε τη μάνα σου να σου βγάζει τις τρίχες με τσιμπιδάκι εκεί στην περιοχή και δε θα έχεις σοβαρό θέμα. Ο πατέρας μου το είχε μέχρι τα 55 αλλά δεν ήταν καθημερινό.1 φορά στις τόσες , τον έπιανε. Αλλά όσο πιο νωρίς το κάνεις, τόσο λιγότερο θα κάτσεις σπίτι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω....

 

Θα το κανω .. Αλλα ηθελα να γινει συντομα... Αυτος με ειπε σε 2 μηνες οτι θα γινει...

 

Οτι να ναι...

 

Συνεχιζω απο εβδομαδα το προγραμμα μου και οταν ειναι την κανω.. Εχω εναν γνωστο στο ΑΧΕΠΑ θα τον ενοχλησω να δω αν μπορει να κανει κατι για πιο γρηγορα...

 

Δεν με αγχωνει η εγχειρηση, με αγχωνει που με τρεναρουν, ενω ξερουν οτι αν προχωρησει θα ταλαιπωρηθω πιο πολυ και απο εγχειρηση ρουτινας θα γινει πιο σοβαρο..

 

Εδω Σαλονικα θα ψαχτω να δω τι παιζει..

 

Ανοιχτη θα προτημισω και γω να κανω... Για να μην εχω μετα πιθανοτητα για να εμφανιστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω....

 

Θα το κανω .. Αλλα ηθελα να γινει συντομα... Αυτος με ειπε σε 2 μηνες οτι θα γινει...

 

Οτι να ναι...

 

Συνεχιζω απο εβδομαδα το προγραμμα μου και οταν ειναι την κανω.. Εχω εναν γνωστο στο ΑΧΕΠΑ θα τον ενοχλησω να δω αν μπορει να κανει κατι για πιο γρηγορα...

 

Δεν με αγχωνει η εγχειρηση, με αγχωνει που με τρεναρουν, ενω ξερουν οτι αν προχωρησει θα ταλαιπωρηθω πιο πολυ και απο εγχειρηση ρουτινας θα γινει πιο σοβαρο..

 

Εδω Σαλονικα θα ψαχτω να δω τι παιζει..

 

Ανοιχτη θα προτημισω και γω να κανω... Για να μην εχω μετα πιθανοτητα για να εμφανιστει..

Liver, έχω εναν χειρουργό γνωστό αλλά χειρουργεί σε ιδιωτικές κλινικές (Διαβαλκανικό-Γεν.Κλινική)

ο τύπος είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ οπότε μπορείς να κλείσεις ένα ραντεβού να δεις τι παίζει και αν σου αρέσει μέσω ΕΟΠΥΥ(δλδ επίσκεψη δεν πληρώνεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω Δημητρα...

 

Θα τα πουμε την κυριακη....

 

Το θεμα μου ειναι οτι ακομα το βιβλιαριο δεν μου το βγαζει το ΙΚΑ... Γι αυτο ηθελα κοντα στις γιορτες που θα βγαλω και το βιβλιαριο... Δηλαδη ακομα και μια απλη εξεταση ουρων πληρωνω 5 ευρω, ενω θα επρεπε να χω ασφαλεια... Ειμαι μου κενε Εμμεσος ασφαλιζομενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαστικα φιλε κοιτα να ξεμπερδεψεις , να ξερεις οτι μιλαμε για πολυ πονο σε προχωρημενη φαση   !

αλεξ καλα κανεις μην την βγαζεις , η ζωνη χρειαζεται οταν ζοριζεις το συστημα κ ας μην εχεις καθολου προβλημα !

καλα οταν σε τσιμπαει εστω και λιγο η μεση δε το συζηταμε , επιβαλλεται  ..

 

Αρχισε να τσιμπάει μεγάλε , και να είναι πιασμένη συνέχεια (μυικό πιάσιμο). Έβαλα την ζώνη και άρχισε να στρώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω Δημητρα...

 

Θα τα πουμε την κυριακη....

 

Το θεμα μου ειναι οτι ακομα το βιβλιαριο δεν μου το βγαζει το ΙΚΑ... Γι αυτο ηθελα κοντα στις γιορτες που θα βγαλω και το βιβλιαριο... Δηλαδη ακομα και μια απλη εξεταση ουρων πληρωνω 5 ευρω, ενω θα επρεπε να χω ασφαλεια... Ειμαι μου κενε Εμμεσος ασφαλιζομενος..

Ακόμα και έμμεσα ασφαλισμένος σε ΕΟΠΥΥ μπορείς να γράψεις φάρμακα, εξετάσεις, ιατρ. επισκέψεις σε συμβεβλημένους ιατρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ναι παραμένουμε off topic, νόμιζα ότι είσαι ως έμμεσα ασφαλισμένος στο οικογενειακό βιβλιάριο ....


On topic, υπάρχει μύθος πάνω στο όσα περισσότερο κιλά σηκώνουμε τόσο περισσότερο αυξάνονται οι κίνδυνοι τραυματισμού;
"μάλωνα" με έναν γνωστό περί αυτού και του τόνισα πως είναι myth busted και ο τραυματισμός οφείλεται στη λανθάνουσα τεχνική και όχι στην ποσότητα βάρους
(είχα δίκιο ή έγινα ρόμπα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δημητρα γενικα η τεχνικη κανει τη ζημια!! αλλα απο ενα σημειο και μετα η συνεχωμενη καταπονηση με παααρα πολλα κιλα 

καπου πιστευω θα σου την κανουν! εχω δει βιντεο να προσπαθει να κανει σκουατ παρα πολλα κιλα και να του ανοιγει η γαμπα στα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...