Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Διαβαζοντας πολλα αρθρα.

Εχω καταλαβει οτι πρεπει να τρως οσο πιο υγιεινα μπορεις. Μικρα γευματα .

 

Στον τομεα της γυμναστηκης πρεπει να γινονται ολα με μετρο και υπομονη.

 

Διαπιστωσα οτι ο μυσ πρεπει να τον δουλευετε σωστα και ας σηκωνουμε πιο λιγα κιλα, παρα να τον καταπονουμε προκαλοντας το καψιμο του.

 

Εγω εχω δει πολλα ατομα να πριζονται σε ενα διμηνο, ειδικα οταν πλησιαζει το καλοκαιρι και το χειμωνα να τους βλεπω πεσμενους.

 

Αυτο το θεωρω βλακεια.. Προτιμω να χτισω κατι που θα μπορω μετα να συντηρησω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ ντούπερ βίντεο που θα σας τα εξηγήσει όλα όμορφα και ωραία, παρακαλώ. (ίσως το καλύτερο βίντεο για fitness εκεί έξω)

 

Όλα τα βίντεο του Elliot είναι ένα κι ένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα 35 λεπτα ποδηλατο.

Για να ειμαι στο 65% των παλμων μου, θελω 125 παλμους.

Στο τελος τα στατιστικα που ειδα απο το οργανο ηταν

Παλμοι: 120 - 13.67km - 507KJ

 

Είμαι καλα?

 

ΥΓ: Πριν το πρωινο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα 35 λεπτα ποδηλατο.

Για να ειμαι στο 65% των παλμων μου, θελω 125 παλμους.

Στο τελος τα στατιστικα που ειδα απο το οργανο ηταν

Παλμοι: 120 - 13.67km - 507KJ

 

Είμαι καλα?

 

ΥΓ: Πριν το πρωινο!

Τα νούμερα είναι οκ. Απλά για να σιγουρευτείς ότι δεν λέει μούφες το μηχάνημα για τους παλμούς σου μέτρα τους με το που τελειώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,ειχα ποσταρει και παλιοτερα και θα επανερχομουν με φωτο απο το προγραμμα,διατροφη κτλ για συμβουλες-βοηθεια!

 

Αρχικα πηγαινω γυμναστηριο εδω και 1μιση μηνα,ξεκινησα στα 91 κιλα με 1.84 υψος και διατροφη εδω και ενα μηνα την οποια προσπαθω να τηρω αλλα δεν το κανω απολυτα. Το κυριοτερο εχω κοψει σε μεγαλο βαθμο κοκα-κολα και γλυκα που καταναλωνα αρκετα...

 

Μετα απο 1μιση μηνα ειμαι στα 87,8 κιλα,ποσταρω παρακατω το προγραμμμα καθως και τις χθεσινες μετρησεις μου.

 

Απο ποντους εχω χασει 3 στην περιφερεια ενα-δυο σε στηθος και εχω παρει σε χερια και ποδια επισης απο κανα δυο.

 

προγραμμα: (μπορει βεβαια να παω και 4 φορες την εβδομαδα ή παντα μεσα στην εβδομαδα θα πηγαινω επιπλεον για μπασκετακι-τρεξιμο κτλ.)

9b9hrk.jpg

 

μετρησεις:

303bfdf.jpg

 

οι μετρησεις ειναι επισης καλυτερες απο τις προηγουμενες σε ποσοστα 1-3%

 

βασικος στοχος μου προς το παρον ειναι το αδυνατισμα,να πεσω στα κιλα που ημουν πριν φυγω φανταρος!! (78 kg)

 

πιστευω βεβαια οτι το προγραμμα δεν με βοηθαει και πολυ μιας και ουτε ιδρωνω ιδιαιτερα (βεβαια δεν καταναλωνω παρα πολλα υγρα οπως πρεπει) αλλα και δεν θελω με τιποτα να φουσκωσω σε πλατη-χερια-στηθος κτλ. παρα μονο ενα φυσιολογικο σωμα και εαν γινεται ελαφρως-μεσαια γυμνασμενο.

 

εαν βοηθαει μπορω να ποσταρω και φωτο απο διατροφη!

 

ολα τα σχολια ευπροσδεκτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δικο μου σχολιο ειναι ελα να τα ξαναπουμε μετα απο κανα 6μηνο αν συνεχιζεις να πηγαινεις gym ακομα ,τα υπολοιπα ειναι ανευ ουσιας  για το επιπεδο σου σιγα μην βγαλεις και αξονικη...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε ο Fotis13. Επίσης ξέχνα τα κιλά. Είναι ο χειρότερος δείκτης . Μόνο μεζούρα και καθρέφτης. Επίσης παίρνεις αναβολικά ή τρως υπερθερμιδικά? Πως θα φουσκώσεις ? Με αέρα? 

 

Για να διαλύουμε τους μύθους και να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου σχολιο ειναι ελα να τα ξαναπουμε μετα απο κανα 6μηνο αν συνεχιζεις να πηγαινεις gym ακομα ,τα υπολοιπα ειναι ανευ ουσιας  για το επιπεδο σου σιγα μην βγαλεις και αξονικη...

 

θα τα ξαναπουμε μετα απο 6μηνο και χαλαρωσε λιγο την φαση σου αμα δεν γουσταρες να μην σχολιαζεις εσυ που εχεις ανωτερο επιπεδο κυριε δυσκολε οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα ξαναπουμε μετα απο 6μηνο και χαλαρωσε λιγο την φαση σου αμα δεν γουσταρες να μην σχολιαζεις εσυ που εχεις ανωτερο επιπεδο κυριε δυσκολε οκ?

 

νταξει τοτες

αλα μετα απο ενα μηνα και ξαναπες μας τι εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα έχουν δίκιο τα παιδιά. Καθίστε και βλέπετε. Εγω γιαυτό έχω καιρό να γράψω εδώ και θα κάνω πολυ παραπάνω να ξαναγράψω. Προσωπικά ακούω τους γυμναστές στο gym μου και σιγά σιγά αν δώ οτι δεν έχω το αποτέλεσμα που θέλω, απο Σεπτέμβρη δλδ αλλάζω πρόγραμμα. Κάποιοι είναι θηρία - ντουλάπες και κάποιοι είναι θηρία σκέτο (δλδ με μία φαρδιά μπλούζα δεν καταλαβαίνεις οτι είναι έτσι όπως είναι), οπότε υπάρχουν απο όλα τα είδη για να πάρεις συμβουλές.

 

Τα λέμε το χειμώνα ξανα. Thnx για τις συμβουλές.

 

Υ.Γ. Πάντως τώρα κατάλαβα πόσο σημαντικό ρόλο παίζει το παριβάλλον σε ένα γυμναστήριο. Ο χώρος είναι φιλικός, όλα τα παιδιά έχουν όρεξη να βοηθήσουν (παρόλο που έχεις πληρώσει ήδη το έτος) και γενικά σε τραβάει να πάς. Ενω παλιότερα ένας λόγος που το είχα παρατήσει είναι γιατι με το που έμπαινες ένιωθες ψύχρα και άβολα (επαφή καμία).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παρέα στο γυμναστήριο είναι μεγάλο θέμα. Κανένας δεν έγινε δυνατός μόνος. Όλοι είχαν κάποιον μαζί. Είναι και το μοτό μου στο γυμναστήριο. Πάω για την προπόνηση αλλά και την κουβέντα.Αρκεί να μη το παρακάνει κανείς. 

 

Εντάξει δώσε 2 μήνες , μην  υπερβάλλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...