Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

ρε φωτη εχεις φαει διαφορα στα ταξιδια αληθεια σε πειραξε οτι εφαγα απο το χορταρι :P?

και για να ξερεις ηταν off season οποτε δεν ειχε κοσμο για καιρο + οτι ειχε βρεξει και ηταν καθαρα κατω :P

γενικα δεν εχω κολληματα σε αυτο το θεμα! (πιο πολυ θα με ενοχλησει κακη καθαριοτητα εντος κουζινας παρα σε καμπινκ κτλ)

και γενικα γουαστρω την φαση του σερβαιβορ! παιρνεις απο την αρχη οτι χρειαζεσαι! αν τα καταναλωσεις πιο πριν

ψαξε να βρεις τροφη κτλ!! αν σου πεσουν φαε απο κατω!  ο καθενας φροτνιζει τον εαυτο του κτλ!!

 

ο αγωνας στον οποιο θα τρεξω το φλεβαρη!!

http://www.youtube.com/watch?v=WmMDrk5F82M

 

οποιος ψηθει να ερθει να τρεξει να μου στειλει!!

ειναι δυο διαδρομες μια 17χλμ και η αλλη 37χλμ

λεπτομερειες στο corfumountaintrail.com

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγώ πάντως αν έρθω σε καμια κέρκυρα θα την πέσω στην παραλία να χαζεύω τις γκόμενες κι όχι να τρέχω στα βουνά :P

 

Στα σοβαρά τώρα, έχω 2 βδομάδες που σταμάτησα την αεροβική τις off days και ήρθα στα ίσα μου. Πολύ εξοντωτικό το 5*5, και δεν του φαινόταν στην αρχή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ελα την περιοδο του αγωνα και θα σε δω αν θα αραζεις στις παραλιες και που θα βρεις τις γκομενες :P

εγω το δηλωσα επομενος στοχος αυτος ο αγωνας και μετα ημιμαραθωνιο στο εξωτερικο για την εμπειρα!!

και η μαλακια ειναι οτι εχει ενα καλο ημιμαραθωνιο στη βαρκελωνη ακριβως μια βδομαδα απο αυτο τον αγωνα!

αλλα δεν θα την παλεψω και στους 2 :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν έρθω σε καμια κέρκυρα θα την πέσω στην παραλία να χαζεύω τις γκόμενες κι όχι να τρέχω στα βουνά :P

 

Στα σοβαρά τώρα, έχω 2 βδομάδες που σταμάτησα την αεροβική τις off days και ήρθα στα ίσα μου. Πολύ εξοντωτικό το 5*5, και δεν του φαινόταν στην αρχή!

Την γυναικα σου φιλτατε την ενημερωσες για τις γκομενες της παραλιας που προοριζεσαι?

 

Παρομοιο αγωνα εχει κ στη Θεσσαλονικη τν Μαρτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν έρθω σε καμια κέρκυρα θα την πέσω στην παραλία να χαζεύω τις γκόμενες κι όχι να τρέχω στα βουνά :P

 

Στα σοβαρά τώρα, έχω 2 βδομάδες που σταμάτησα την αεροβική τις off days και ήρθα στα ίσα μου. Πολύ εξοντωτικό το 5*5, και δεν του φαινόταν στην αρχή!

Ελπιζω να μην βλεπει η συζυγος ,αλλιως θα εχουμε επεισοδια.Τι αεροβικη κανεις εσυ? θα εξαφανιστεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν έρθω σε καμια κέρκυρα θα την πέσω στην παραλία να χαζεύω τις γκόμενες κι όχι να τρέχω στα βουνά :P

 

Στα σοβαρά τώρα, έχω 2 βδομάδες που σταμάτησα την αεροβική τις off days και ήρθα στα ίσα μου. Πολύ εξοντωτικό το 5*5, και δεν του φαινόταν στην αρχή!

 

δεν είναι λόγω του 5v5 αποκλειστικά. Στην αρχή που το νευρικό σου σύστημα δεν είναι προπονημένο με αποτέλεσμα να μην προπονείται ο μυς επαρκώς στις προπονήσεις. Όσο περνάει ο καιρός θα μπορείς να λιώνεις τους μυς σου όλο και παραπάνω ακόμα και με λίγες επαναλήψεις. Σκέψου δηλαδή πριν 2 μήνες σήκωνες τα μισά κιλά , ήσουν μισός? Όχι λίγο πολύ ο ίδιος είσαι.. Οπότε λογικό να "μην του φαινόταν στην αρχή"

 

Εγώ αεροβική πλέον ούτε το συζητάω. Κόβει και τα gains. 1 φορά την εβδομάδα μόνο βαράω σάκο για να μένει το κροσέ σε φορμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δείρεις κανέναν και κρατάς το κροσέ σε φόρμα;

 

Δήμητρα, εννοείται ότι άμα δει η γυναίκα τα ποστ θα έρθω με μελανιές στη συνάντηση. Αν (με αφήσει να) έρθω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μόλις γύρισα από την πρωινομεσημεριανή προπόνηση στο γυμναστήριο...
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τρια "μαργαριτάρια" (τουλ. έτσι μου φάνηκαν) του πρωινού γυμναστή

Με αφορμή συζήτηση πάνω σε smith και ελεύθερη μπάρα μου είπε:
1) γυμνάζει το squat τετρακεφάλους κυρίως και του απάντησα ότι είναι η μοναδική άσκηση που γυμνάζει από την πλάτη έως και τις γάμπες
2) ότι είναι καλύτερο τo smith από την ελεύθερη μπάρα γιατί με την δεύτερη χάνεις την ισορροπία σου
- με αφορμή την αύξηση της καρδ.συχν. περισσότερο σε ελεύθερα βάρη από τα μηχανήματα
3) δεν σε ενδιαφέρει να αυξάνεις κ.σ στα βάρη παρά μόνο στον διάδρομο !!!
(του στυλ ας πούμε σηκώνω 20κιλά σε squat και έχω 70παλμούς)


Δεν ξέρω, εμένα πάντως μου φάνηκαν κουλά και ήθελα να γελάσω


Και το άσχημο της ημέρας κοπέλα με διάμετρο χεριού στο σημείο δελτοειδή/δικεφάλο/τρικεφάλου όμοιο με τη διάμετρο του καρπού της, δλδ ανορεξικιά να κάνει εκτάσεις ώμων σε επικλινή μπρούμυτα ... :eek:


σσ. Yannis, φέρε και την σύζυγο και τα πιτσιρίκια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα, θα είναι σαλόνικα σε θεατρική παράσταση. Αν τους βολέψει, ίσως περάσουν.

 

Να τον πεις ότι το να κρατάς ισορροπία είναι από μόνο του επίτευγμα κι ότι ενεργοποιούνται μυς γι αυτή την προσπάθεια. Με τα σμιθ σηκώνεις περισσότερα κιλά ακριβώς γιατί το σώμα χρειάζεται μικρότερη προσπάθεια αρα γίνεται μικροτερη εκγυμναση. 

Για μενα, οσοι περισσοτεροι μυς ενεργοποιουνται σε μια ασκηση, τοσο καλυτερο. Αν καποιος παλι ειναι τοσο προχωρημενος που θελει να δουλεψει 1 μονο μυ, τότε έχουμε ειδική περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτό του είπα, ενεργοποιούνται σχεδόν οι περισσότερες δυνατές ομάδες με τις σύνθετες ασκήσεις
Και μετά με δούλευε που έκανα κάμψεις τρικεφάλων στην τροχαλία (επειδή ήταν απομονωμένη), πφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικος ρολος των γυμναστων ειναι να γκομενιαζουν. Δε τους παιρνω ποτε στα σοβαρα. :)

 

Υ.Γ. Στειλε με πμ το κινητο σου, να εχουμε επαφη αν στραβωσει τπτ την Κυριακη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικος ρολος των γυμναστων ειναι να γκομενιαζουν. Δε τους παιρνω ποτε στα σοβαρα.  :)

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Στειλε με πμ το κινητο σου, να εχουμε επαφη αν στραβωσει τπτ την Κυριακη.

 

 

 

XAXAXAXA out of context φαίνεται πάρα πολύ αστείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει παιδια σχετικα με τους γυμναστες στα  gym  μην παμε και στο αλλο ακρο .Δεν ειναι ολοι ασχετοι με το αντικειμενο εχει και γνωστες τωρα κατι παιδακια που βγηκαν απο το ΤΕΦΑΑ λογικο ειναι να μην εχουν την εμπειρια με το αντικειμενο οπως επισης δεν ειναι απαραιτητο στην σχολη να πηραν παρομοια ειδικευση κτλπ.

Αλλο αυτο και αλλο να βγαλουμε συλληβδην ολους τους γυμναστες ασχετους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η γ@μημενη εβδομαδα δεν παιρναει..

 

Να ξαναξεκινησω τις προπονησεις...

 

Αυριο επισκεψη σε χειρουργο....

 

Δεν παιρναει η μερα γαμωτο μετα την δουλεια.. Ουτε υπνος το μεσιμερη με πιανει φακ.. Με το ζορι κρατιεμαι να μην κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...