Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πείτε κανένα gym Β. Προάστια που μπορώ να κάνω 5ν5, δηλαδή με squat rack κτλ... Χαλάνδρι μένω αλλά μπορώ να επεκταθώ λίγο αν παίζει καλό και φθηνό gym.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ξέχασα γαμώτο να πάρω πιρούνι σήμερα στην σχολή και πάλι τρύπαγε το στομάχι από την πείνα. Ρε Άλεξ πως την παλεύεις με το IF 4 ώρες να περάσουν χωρίς φαί και το στομάχι γαμιέται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν μπορουσες να βρεις απο πουθενα αλλου πιρουνι ή κατι αλλο? πχ απο τη λεσχη!

στην τελικη τρως με τα χερια!!

θεμα συνηθειας ειναι μποσει!! γιατι νομιζεις στους παχυσαρκους ειναι δυσκολο να κοψουν το φαγητο?

γιατι εχουν σηνυθησει να τρωνε συνεχεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα γαμώτο να πάρω πιρούνι σήμερα στην σχολή και πάλι τρύπαγε το στομάχι από την πείνα. Ρε Άλεξ πως την παλεύεις με το IF 4 ώρες να περάσουν χωρίς φαί και το στομάχι γαμιέται...

 

Αν έχεις συνηθίσει να τρως πρωινό και πολύ γρήγορα αφού ξυπνήσεις έτσι είναι και εγώ πεινούσα συνέχεια. 

 

 

http://www.thehackedmind.com/the-ultimate-guide-to-intermittent-fasting/

 

"The hormones that inform hunger are based primarily on habit more than anything else. The reason you are hungry during the morning is because you are used to eating then. After a few weeks, (approximately 4 or less) you will not be hungry at all during your fasting periods. Within the first week, the hunger should dissipate. Knowing that you will not have to live with hunger forever is a great way to begin from a psychological perspective."

 

Είναι ακριβώς όπως τα λέει.  Η μόνη φάση που πραγματικά πεινάω πριν το πρώτο γεύμα είναι μετά την προπόνηση που προβλέπεται να φάω 1300 θερμίδες anyway. Τις off μέρες που δεν κάνω προπόνηση δεν πεινάω ιδιαίτερα , λόγω ρολογιού τρώω το μεσημέρι. Αφού όμως φάω το πρώτο γεύμα αρχίζω και πεινάω συνέχεια στο υπόλοιπο 8ωρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα πιρούνι. Ελπίζω να κάνεις πλάκα για τα χέρια spect...

 

Καλά μετά την προπόνηση γίνεται πάρτυ στο στομάχι...2 μπανάνες+1 scoop whey και μετά από 20-30 λεπτά 550 θερμίδες και μετά από 1 ώρα πεινάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ε αναλογα τι φαγητο ειναι :P

εγω δεν εχω τοσο θεμα! εδω σε ταξιδι στην Αυσστρια που μεναμε σε σκηνη και μαγειρευαμε σε γκαζακι

μου πεσαν οι πενες στο χορταρι (με τη σαλτσα) και τα τρωγα απο το χορταρι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αναλογα τι φαγητο ειναι :P

εγω δεν εχω τοσο θεμα! εδω σε ταξιδι στην Αυσστρια που μεναμε σε σκηνη και μαγειρευαμε σε γκαζακι

μου πεσαν οι πενες στο χορταρι (με τη σαλτσα) και τα τρωγα απο το χορταρι :P

Κοίτα...αν ήμουν τελείως μόνος μου επειδή το ρύζι με το κοτόπουλο δεν γίνεται με χέρια απλά θα τα έτρωγα σαν σουπίτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το κοτοπουλο το τρως ανετα!! αλλα και το ρυζι! απλα θα φαινοταν καπως!!

μετα αυτοσχεδιαζεις!! κοβεις καμια σελιδα απο τετραδια την τιλυγεις και φταιχνεις ενα μικρο σκουπ ;)

το καλυτερο που εχεις να κανεις παρε ενα μαχαιροπιρουνο ταξιδιου πετατο μεσα στη τσαντα που παιρνεις στη σχολη

και καθαρισες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποχη μετραει απο σημερα....

 

Δεν ξερω πως να περασω την ωρα μου φακ...

 

Καλυτερα ειμαι, αλλα περιμενω την τεταρτη να παω στο γιαρτο να δω τι σκατα θα μου πει και αυτος ο επιμελητης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα μην παιρνεις και ορκο....

 

Μερικες φορες αυτο που ναι μπροστα μας και το βλεπουμε καθε μερα, μετα το προσπερναμε χωρις να το καταλαβουμε...

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αναλογα τι φαγητο ειναι :P

εγω δεν εχω τοσο θεμα! εδω σε ταξιδι στην Αυσστρια που μεναμε σε σκηνη και μαγειρευαμε σε γκαζακι

μου πεσαν οι πενες στο χορταρι (με τη σαλτσα) και τα τρωγα απο το χορταρι :P

Spect  δεν υπαρχεις πουθενα φιλε ελεος εμετο μου ηρθε να κανω:P

 

Σαββατο δεν πηγα  gym  λογω κοινωνικων υποχρεωσεων ,Κυριακη ομως εκανα σαν τρελος ποδια .Δευτερα ημουν οκ σημερα δεν μπορω να κουνηθω με το ζορι περπαταω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...