Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

guys καλησπέρα! οι ώμοι μου είναι σε καλό επίπεδο έχουν σχηματιστεί μια χαρά αλλά σε επίπεδο γράμμωσης πιο πολύ.. 

Θέλω σε αυτό το σημείο τουμπάνιασμα επειγώντος.. Παλέυω χρόνια με το γυμναστήριο και οι ώμοι είναι απο τα ποιο δύσκολα κομμάτια.

Ξέρω οτι και το deadlift με πολλά κιλά θα βοηθήσει αλλά θέλω να τους σκίσω στην γυμναστική για να δώ αποτελέσματα καλά..

έχουμε κανένα προγραμματάκι κατα νού να ανεβάσω λίγο; 

Αν δεν πάρεις κιλά μην περιμένεις να πάρουν όγκο οι ώμοι...απλά θα σχηματίζονται καλύτερα.

 

Από ασκήσεις κάνε τα βασικά: OHP, dumbbell lateral raises και reverse flyes...δες πως ανταποκρίνονται και κοιτάς για διαφοροποίηση των ασκήσεων αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Α καλα ολοι μας κυριακατικα δεν παταμε καλα....


Φταει που εχτες δεν πηγα πουθενα μαλλον και δεν κυλισε αλκοολ στις φλεβες μου....χαχχαχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έκανα και cheat meal μετά τις 2 Σεπτρεμβρίου. Ένα σουβλάκι πήρα (είχα ξεχάσει και πως το παραγγέλνουμε) και το έσβησα σε μισό λεπτό. Η μαλακία είναι με τόσο που τρώω ότι δεν έκανε καν αίσθηση στο στομάχι μου...λες και δεν έφαγα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι.....

 

Αλλα σουβλακι θα εννοεις το σαντουιτσ εσυ...

 

Εκει στο Αθηνα κανετε δειγματα....Ελατε εδω βορεια Ελλαδα να φας σαντουιτς που στο τελος θα αφησεις και στο πιατο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι.....

 

Αλλα σουβλακι θα εννοεις το σαντουιτσ εσυ...

 

Εκει στο Αθηνα κανετε δειγματα....Ελατε εδω βορεια Ελλαδα να φας σαντουιτς που στο τελος θα αφησεις και στο πιατο σου...

Δεν ξέρω πως το εννοείς...εγώ το τυλιχτό λέω. Σάντουιτς νομίζω είναι άλλα εδώ. Πάντως όντως δεν ήταν μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ρυζογκοφρετες (αναγκαστικη επιλογη για μενα, λογω δυσανεξιας στη γλουτενη, μαζι με τις καλαμπογκοφρετες) εχουν 25θερμιδες και 0,5γρ πρωτεινης ανα γκοφρετα. Ειναι και γευστικες. Αλλα πανακριβες, αν τρως σε μεγαλη ποσοτητα.

 

Έχει οικονομικές ο μασούτης, νομίζω 1Ε η συσκευασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys καλησπέρα! οι ώμοι μου είναι σε καλό επίπεδο έχουν σχηματιστεί μια χαρά αλλά σε επίπεδο γράμμωσης πιο πολύ.. 

Θέλω σε αυτό το σημείο τουμπάνιασμα επειγώντος.. Παλέυω χρόνια με το γυμναστήριο και οι ώμοι είναι απο τα ποιο δύσκολα κομμάτια.

Ξέρω οτι και το deadlift με πολλά κιλά θα βοηθήσει αλλά θέλω να τους σκίσω στην γυμναστική για να δώ αποτελέσματα καλά..

έχουμε κανένα προγραμματάκι κατα νού να ανεβάσω λίγο; 

 

ακου λίγο φίλε. Ο όμως έχει τρεις κεφαλές, μπρος , μέση και πίσω. Το να μην γυμνάζεις μπρός και πίσω έστω έμμεσα είναι αδύνατο γιατί γυμνάζονται με bench press και κωπηλατικές. Άμεσα γυμνάζονται με κλασικές στρατιωτικές πιέσεις κτλ.

 

Αυτό που παραμελεί πολύ κόσμος είναι η μεσαία κεφαλή που δίνει και τον πλαινό όγκο στον ώμο που είναι και αυτός που φαίνεται.  Η μεσαία κεφαλή δεν συμμετέχει στις παραπάνω ασκήσεις σχεδόν καθόλου. Για να γυμναστεί σωστά θέλει isolation και συγκεκριμένα αυτήν την άσκηση. (εγώ την κάνω με λίγο μεγαλύτερη γωνία στον αγκώνα απο 90 μοίρες μου αρέσει περισσότερο)

 

 

Στο λέω εκ πείρας, εγώ τα κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα (drop set ώς συνήθως). Κάνε κάνα 2 σέτ σε failure και θα καταλάβεις αμέσως την διαφορά απο military press ktl, οι ώμοι θα φαίνονται έτοιμοι να εκραγούν

 

-----

 

Μια άλλη φοβερή άσκηση που γυμνάζει και τις τρεις κεφαλές και σκοτώνει ώμους και λίγο delts έιναι η παρακάτω. 

 

 

εγώ αυτές τις δύο προτιμώ για ώμους από όλες τις άλλες. Τέλος αν περιμένεις να χτίσεις ώμο με deadlift ξέχνα το. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Άλεξ...

 

Ένα tip: Όσο πιό τεντωμένα είναι τα χέρια  τόσο μεγαλύτερο activation υπάρχει στην μέση μοίρα. Στην εκτέλεση του scooby εμπλέκονται περισσότερο οι τραπεζοειδείς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φτιαχνεται με λιγοτερα απο 200 ευρω [χωρις τα safety pins].

 

http://caddywho.blogspot.gr/2012/01/power-rack-fun-time.html

Άκυρο

 

Με $53 το έφτιαξε ο τύπος και μάλλον χωρίς ηλεκτροκολληση...

http://www.home-gym-bodybuilding.com/homemade-reverse-hyperextension.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...