Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις κανα καλο γυμναστηριο για κοντα Πειραια? Σκεφτομαι Joe Weider που ναι και πολυ κοντα μου και με καλη τιμη συνδρομης, αλλα δεν ξερω αν εκει θα χει φουλ κοσμο και πρεπει να περιμενω για οργανα. Επειδη κανω σουπερσετ και συγκεκριμενη σειρα σε ασκησεις. Δηλαδη με το που τελιωσω την μια ασκηση πρεπει να μπω κατευθειαν στην αλλη χωρις να πρεπει να περιμενω.

 

Για το Αρενα εχω ακουσει οτι ειναι καλο αλλα και εκει θα γινεται της πτανας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το πιάσιμο στα πόδια δεν περιγράφεται από την προπόνηση της Πέμπτης. Σαν παραπληγικός είμαι...κάθομαι στο κρεβάτι και πιάνω τα πόδια από το παντελόνι για να τα ανεβάσω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις κανα καλο γυμναστηριο για κοντα Πειραια? Σκεφτομαι Joe Weider που ναι και πολυ κοντα μου και με καλη τιμη συνδρομης, αλλα δεν ξερω αν εκει θα χει φουλ κοσμο και πρεπει να περιμενω για οργανα. Επειδη κανω σουπερσετ και συγκεκριμενη σειρα σε ασκησεις. Δηλαδη με το που τελιωσω την μια ασκηση πρεπει να μπω κατευθειαν στην αλλη χωρις να πρεπει να περιμενω.

 

Για το Αρενα εχω ακουσει οτι ειναι καλο αλλα και εκει θα γινεται της πτανας.

δεν νομιζω να μπορεις να βρεις γυμναστηριο που να καταφερεις να παιξεις σουπερ σετ :(

κυριως φροντιζε να πηγαινεις σε νεκρες ωρες, τωρα σε ποιο γυμναστηριο θα πας δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια οσο οι ωρες που πρεπει να προσεξεις για να βγαλεις την προπονηση που θες χωρις προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μποσει μια απο τα ιδια και εδω!! εκανα τεταρτη ποδια και πεμπτη πρωι πηγα καλο τρεξιμο και καποειρα το βραδυ 2 ωρες

και μεχρι και χτες το βραδυ ημουν σαν ζομπι απο τη μεση και κατω! σημερα συνηλθα λιγο!!

απο βδομαδα ξεκιναω προετοιμασια για βουνο!! το Φλεβαρη εχει αγωνα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς με το 5*5 δεν έχω τέτοια προβλήματα. Με ενα σκουοτ ποσο να πιαστεις; Κι οχι τπτ, αλλα αν εχεις 7 ωρες ορθοστασια μετα, δεν ειναι να πηγαινεις πιασμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν νομιζω να μπορεις να βρεις γυμναστηριο που να καταφερεις να παιξεις σουπερ σετ :(

κυριως φροντιζε να πηγαινεις σε νεκρες ωρες, τωρα σε ποιο γυμναστηριο θα πας δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια οσο οι ωρες που πρεπει να προσεξεις για να βγαλεις την προπονηση που θες χωρις προβληματα.

αυτο ισχυει!! εγω παω γυμναστηριο 8.30 το πρωι και ευτυχως ειμαι εγω,ο γυμναστης,η κορη του και μια παρεα 5-6 45αρες (οι οποιες δεν με επηρεαζουν καθολου στα οργανα) και ειμαι κουλ!! εχω ολο το γυμναστηριο δικο μου :P

αν παω αλλη ωρα σιγουρα καποιος θα με κοψει σε καποια στιγμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη, με τη δυσανεξια εχεις φουσκωμα και πονο στην κοιλια, και διαρροια. Το υπουλο ειναι οτι μπορει να σε πιασει μεχρι και 48 ωρες μετα οποτε δεν ξερεις τι σε πειραξε. Κι επειδη το αλευρι υπαρχει σε τοσα ειδη, χανεις την μπαλα.

Το χειροτερο βεβαια ειναι οτι υπαρχει χαμηλη προσληψη θρεπτικων συστατικων κι ετσι υποφερεις απο χρονια κοπωση. Οταν το ανακαλυψα και το αφαιρεσα απο τη ζωη μου, ξανανιωσα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς με το 5*5 δεν έχω τέτοια προβλήματα. Με ενα σκουοτ ποσο να πιαστεις; Κι οχι τπτ, αλλα αν εχεις 7 ωρες ορθοστασια μετα, δεν ειναι να πηγαινεις πιασμενος...

Μπα...εμένα το squat είναι που μου κάνει την "ζημιά". Και εξαρτάται και πως το κάνεις...ένας φίλος έφτανε μέχρι λίγο πάνω από την παράλληλο και με το που του είπα να κάνει κανά ATG (ass to grass) την επόμενη γαμωσταύριζε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ισχυει!! εγω παω γυμναστηριο 8.30 το πρωι και ευτυχως ειμαι εγω,ο γυμναστης,η κορη του και μια παρεα 5-6 45αρες (οι οποιες δεν με επηρεαζουν καθολου στα οργανα) και ειμαι κουλ!! εχω ολο το γυμναστηριο δικο μου :P

αν παω αλλη ωρα σιγουρα καποιος θα με κοψει σε καποια στιγμη!!!

 

Ta Joe Weider θα χουν ομως νεκρες ωρες? Επειδη ολος ο κοσμος εκει πηγαινει. Τωρα σε ενα που ειμαι που πηγαινω ΠΣΚ στην επαρχια εχει μονο 3 ατομα και μια χαρα βγαινουν τα superset. Απλως δεν με βολευει που πρεπει να κανω 3 μερες σερι και μετα τις υπολοιπες να καθομαι. Και θελω να το κανω ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ, οποτε θελω ενα Αθηνα και Παρασκευη θα πληρωνω επισκεψη ημερας για να κανω σε αυτο της Επαρχιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ATG το κάνω κι εγώ. Αλλά εκεί που τρως το ζόρι και τα ποδια είνα έτοιμα να πιαστουν, τέλειωσες με τα πόδια. Αυτο ειναι το καλο με το 5*5. Αν όμως έχεις μερα με ποδια μονο, ειναι λογικο οτι οι επομενες ασκησεις θα "κατσουν" πανω στο πιασιμο που ηδη εχει προκαλεσει η προηγουμενη και θα το χειροτερεψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το σκεφτομαι!γιατι ηδη καταπονω ολο μου το συστημ και τις αρθρωσεις και ειδικα τωρα που θα ξεκινησω προπονηση σε βουνο

θα τα κανω ακομη χειροτερα!και ηθελα να ξερω αν κανουν δουλεια και αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό δεν είναι...απλά επειδή δρα προοληπτικά καλό είναι να ξεκινήσεις άμεσα να παίρνεις γιατί θέλει 1-1,5 μήνα να πεις ότι αρχίζει να κάνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι το διαβασα αυτο! γενικα ειμαι κατα ολως των συμπληρωματων! και το σκεφτομαι πολυ πριν παρω κατι!

αλλα νομιζω οτι θα μου χρειαστει! το φλεβαρη θελω να τρεξω ενα αγωνα 17χλμ βουνο και τα γονατα μου ειδικα θα την ακουσουν πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...