Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Liver, Πρέπει να αρχίσεις να τρως παραπάνω. 2 μερίδες καστανό ρύζι κάθε μέρα πρόσθετο. Ξεκίνα το φαί, και άσε τα πολλά ενδιάμεσα στις προπονήσεις.

 

Εγώ θα κάνω απλά τρέξιμο και διατάσεις μια εβδομάδα. Το νευρικό μου έχει ψιλοκλατάρει. Κανονικά είχα 4 εβδομάδες κύκλο και 1 από αυτές deload. ¨Εκανα 6 εβδομάδες συνεχόμενες και 1 εβδομάδα deload. 2 τέτοιους κύκλους. Ήταν για μένα too much. Αλλά έπρεπε να αποκτήσω αυτή την εμπειρία. Για να μπορώ να σας λέω τι να κάνετε. Δοκίμασα κρεατίνη , για να ξέρω τι κάνουμε με δαύτη.

 

Για μένα η προπόνηση με βάρη, με έχει μάθει πολλά. Διαβάζω και δοκιμάζω νορμάλ πράγματα (πλην αναβολικών) για να βλέπω τι δουλεύει. Θα ήθελα να ασχοληθώ και με mobility, αλλά είναι πιο δύσκολο να βρεις ουσιαστικές πληροφορίες. Άσε που είναι πιο επικίνδυνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σημερα ουτε να φτυρισω δεν μπορουσα...

 

Ανεβαινα μια σκαλα κατακορυφη και πονουσα...

 

Ε θα απεχω λιγο γιατι δεν με βλεπω καλα...

 

 

Να δουλεψω δεν μπορω...

 

Οσο για το φαι ποσο  αλλο να φαω ποια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει, μυικό αν είναι το θέμα , θα περάσει και θα πας με περισσότερη εμπειρία στο επόμενο στάδιο. Ξεκουράσου, δεν έγινε και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ όσο προχωράει το πράμα τόσο πιο δύσκολο γίνεται να πιέσω το σώμα μου. 

 

Άρχισα με απλές 15ρες επαναλήψεις. Με το που ξύπνησε λίγο το σώμα μετά τον πρώτο μήνα , έβαλα τα drop set με το πρώτο σετ 12 επαναλήψεις. Μετά έβαλα και 2ο drop set. Μετά μείωνα κατά 30% το βάρος στα drop set αντί 50%. Τώρα έριξα το πρώτο σετ στις 6-8 επαναλήψεις > failure για να γίνεται περισσότερη δουλειά και με πιο βαριά κιλά. Και πάλι ότι και να κάνω την επόμενη μέρα είμαι τελείως recovered αν εξαιρέσουμε τετρακέφαλους που θέλουν 2 μέρες. Για deload και week off ούτε λόγος. 

 

Τα σκ που έχω άπλα να κάνω παραπάνω απο 1 λεπτό διάλειμμα εν το μεταξύ κάθομαι και κάνω 2-2:30 ώρες προπόνηση .. αφού τραβάει δεν σταματάω. Δευτέρα είναι η μόνη μέρα από τις off days που δεν νιώθω ξεκούραστος γιατί Σαβατο και Κυριακή έχει back to back δυο 2ωρες προπονήσεις. 

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liver, Πρέπει να αρχίσεις να τρως παραπάνω. 2 μερίδες καστανό ρύζι κάθε μέρα πρόσθετο. Ξεκίνα το φαί, και άσε τα πολλά ενδιάμεσα στις προπονήσεις.

 

Εγώ θα κάνω απλά τρέξιμο και διατάσεις μια εβδομάδα. Το νευρικό μου έχει ψιλοκλατάρει.

Πως καταλαβαίνεις ότι έχει κλατάρει το νευρικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο κανω....

 

Μια εβδομαδα στανταρ....

 

Ισα ισα που μπορει να δεις και διαφορες στο σωμα σου με 1 εβδομαδα εκτος.Το σωμα θελει και ξεκουραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ισα που μπορει να δεις και διαφορες στο σωμα σου με 1 εβδομαδα εκτος.Το σωμα θελει και ξεκουραση.

Θα προσπαθησω να κανω οσο πιο καλη διατροφη μπορω..

 

Αλλα αν τα ηξερα αυτα απο την αρχη δεν θα πηγαινα 9 εβδομαδες σερι. Θα τις εσπαγα σε 5+1 deload ξανα 5+1 εντελως ξεκουραση..

 

Τωρα τα πραγματα γυρισαν εναντιον μου. Αρρωστος, ποναω και νευριαζω που δεν μπορω να κανω γυμναστικη.. Αλλα ουτε να δουλεψω που ειναι το κυριοτερο...

 

 

Οταν γινω καλα θα κανω συνδυασμενο 5*5 προγραμμα..

 

Οπου θα ανεβαζω καθε 3 προπονησεις, ωστε να προσαρμοζεται το σωμα μου.. Τωρα το εφτασα στα ορια του και ηθελα να τα σπασω...

Μερικες φορες πρεπει τον εγωισμος μας να τον αφηνουμε στην ακρη και να λεμε"Ε ψηλε χαλαρωσε λιγο" εχεις μηνες μπροστα σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς @live, έχεις χρόνια μπροστά σου, σταδιακά θα οικοδομηθεί το μυικό σου σύστημα. Μην ξεχνάς ότι η δουλειά σου είναι χειρονακτική που απαιτεί περισσότερο καύσιμο από κάποιον άλλον με καθιστική που κάνει το ίδιο πρόγραμμα.
Προέχει η θεραπεία σου και μετά όλα τα άλλα. Περαστικά και ταχεία ανάρρωση
(μην ανησυχείς δεν σε περνάω στα κιλά σε squat και deadlift :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα....

 

Αυτο ελλειπε...

 

Το κακο ειναι οτι νευριαζω με τον κωλομηνα. Μ'αρεσει που ελεγα οτι θα ναι ο μηνας που θα ξεπερασω τα ορια μου. Αλλα οταν ημουν αρρωστος αντι να κατσω στον κωλο μου, το παιζα μαγκας και πηγαινα να σηκωσω τα 75 κιλα στα σκουοτ.

 

Λογαριασα χωρις τον ξενοδοχο..

 

Απο την αλλη: να βλεπεις οτι σου τελειωνει η πρωτεινη, παιρνεις καινουργια. Και η παλια τωρα να μην τελειωνει με τιποτα...αν δεν αγοραζα θα τελειωνε η μαμημενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι οι ρυζογκοφρέτες καλή επιλογή για σνακ;

Κάπου διάβασα ότι έχουν μηδενικές θερμίδες, γενικα καλή πηγή υδατάνθρακα αλλά με πολύ υψηλό γλυκαιμικό δείκτη γύρω στο 90, όταν η γλυκόζη έχει 100 γ.δ . Ποια η γνώμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ρυζογκοφρετες (αναγκαστικη επιλογη για μενα, λογω δυσανεξιας στη γλουτενη, μαζι με τις καλαμπογκοφρετες) εχουν 25θερμιδες και 0,5γρ πρωτεινης ανα γκοφρετα. Ειναι και γευστικες. Αλλα πανακριβες, αν τρως σε μεγαλη ποσοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ρυζογκοφρετες (αναγκαστικη επιλογη για μενα, λογω δυσανεξιας στη γλουτενη, μαζι με τις καλαμπογκοφρετες) εχουν 25θερμιδες και 0,5γρ πρωτεινης ανα γκοφρετα. Ειναι και γευστικες. Αλλα πανακριβες, αν τρως σε μεγαλη ποσοτητα.

Απο που τις παιρνεις τις ρυζογκοφρετες super market? και ποσο εχουν?Επισης η δυσανεξια στην γλουτενη τι συμπτωματα εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταλαβαίνεις ότι έχει κλατάρει το νευρικό;

 

Μετά την προπόνηση είμαι για ύπνο, κοιμάμαι 9-11 ώρες, νιώθω ανόρεχτος αρκετά, μου λείπει η ευεξία. Αντίθετα στα ρεπά μου, πετάω.

 

liverpool , δε φταίει το πρόγραμμα, και μια βδομάδα που κάθεσαι δε θα έχεις πρόβλημα. Αν το θέμα λύνεται με voltaren είναι σα να μην έχεις τίποτα. Μη προδικάζεις για πόσο θα ανεβάζεις. Θα καταλάβεις από μόνος σου. Απλά όταν ξαναμπείς στην προπόνηση ξεκίνα τα πάντα 4 προπονήσεις κάτω.

 

Αν σε κουράζει πλέον , πιάσε και κάντο 3χ5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...