Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να ξεκουραστώ. 6 εβδομάδες πίεση. Τα έφτυσα σχεδόν. 

Δεν εχει ξεκουραση αυτα ειναι γυναικεια ,θα ξεκουραστουμε μια και καλη οταν ερθει η ωρα μεχρι τοτε ομως  θα συνεχιζουμε ασταματητα .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπερπρονηση ειναι εξισοκαταστροφικη με την κακη διατροφη, βαζελοκουταλιανε

H υπερπροπονηση σιγουρα ειναι αλλα εγω δεν μιλησα για αυτο .Αλλο η ξεκουραση και αλλο η αποχη  η οποια συνηθως γινεται το καλοκαιρι στις διακοπες κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικεια ξεκουραση ειναι πονεσα-γκρινιαξα -κουραστηκα με αυτη την σειρα =  διαλειμα απο το gym  η συχνοτητα που συμβαινει αυτο εξαρταται απο το ατομο .Ο Dakon και 1 χρονο σερι να πηγαινει δεν εχει αναγκη ειναι γερη κατασκευη αντεχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικεια ξεκουραση ειναι πονεσα-γκρινιαξα -κουραστηκα με αυτη την σειρα =  διαλειμα απο το gym  η συχνοτητα που συμβαινει αυτο εξαρταται απο το ατομο .Ο Dakon και 1 χρονο σερι να πηγαινει δεν εχει αναγκη ειναι γερη κατασκευη αντεχει.

μα ο ίδιος δήλωσε ότι κουράστηκε...όπως και να χει το συνεχόμενο δεν είναι καλό από την άποψη ότι δεν αποτελούμαστε μόνο από μυικό σύστημα αλλά και νευρικό και ορμονικό, τα οποία χρειάζονται και τα days off τους.

(το είχα διαβάσει σε επιστημονικό site αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδεα του ειναι θα του περασει σιγα μην κατσει τοσο καιρο off...

πριν λίγο καιρό πάντως, αν θυμάμαι καλά, είχε κάνει rest days μια βδομάδα...

θυμάμαι τα extra τυρογαριδάκια που είχε φάει και από τότε θέλω να φαω και γω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει η deload week, όπως ειπώθηκε, αλλά και η active recovery week που αποτελείται απο διατάσεις & αεροβικό εναλλάξ. Φυσικά για ψυχολογικούς λόγους (και περίπτωσης οριακού τραυματισμού) υπάρχει η sapizo week όπου φυσικά η φραπεδιά και το αραλίκι δίνουν και παίρνουν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει η deload week, όπως ειπώθηκε, αλλά και η active recovery week που αποτελείται απο διατάσεις & αεροβικό εναλλάξ. Φυσικά για ψυχολογικούς λόγους (και περίπτωσης οριακού τραυματισμού) υπάρχει η sapizo week όπου φυσικά η φραπεδιά και το αραλίκι δίνουν και παίρνουν :)

Eγω τις "sapizo weeks"  τις κανω  στις διακοπες μαζι με ποτα -φαγητα κτλπ που ειναι ο ultimate συνδυασμος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αποχη παιδες...

 

Πηγα σε ορθοπαιδικο σημερα...

 

Με ειπε ..

 

Ξεκουραση, μου προτεινε να μου δωσει χαρτι να μην πηγαινω στην δουλεια..Δεν το πηρα. 

 

Με ειπε να παιρνω τα νουτζεσι και βολταρεν χαπια μαζι.... 

 

Θα σκασω μεχρι να με περασει τωρα...

 

Αρχισαν και οι δικοι μου κανεις γυμνστικη και αδυνατισες κλπ....Αφορμη ζητουσαν.....

 

Αντε τωρα υπνο κανενα 10 ωρο/....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...