Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βραδινο μακαρονια ολικης με τονο...

 

Προπονηση.....!!!!!!

 

Πολυ χαλαρη...

 

Σκοουτ 55 κιλα... Χωρις να ποναω...

 

Κλπ... Εκανα καμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα 30 κιλα.. Τα χα πολυ χαλαρα... 3*10 αλλα κολλημενα τα χερια και τα ανεβαζα κανονικα τα κατεβαζα αργα... Να εχουν πεταχτει ολα εξω... Μ'αρεσε...

 

Αυτη την εβδομαδα αφου θα παει χαλαρα ας δουλεψω την τεχνικη τουλαχιστον...

 

Πηρα βολταρεν χαπια αλλα μου ειπαν οτι ειναι πολυ βαρια για τον οργανισμο ... Να μην τα παιρνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Βραδυνο 200 gr στηθος κοτοπουλο με γευση χαρτι εφημεριδας και κουνελοσαλατα. Σκασαμε παλι...<br><br> Sent from my ipad4 using Insomnia

 

Μέγα λάθος να τρως στήθος κοτόπουλο αν δεν σου αρέσει , ταλαιπωρείσαι τελείως τζάμπα. Αρχισε να τρώς μπουτι ελάχιστα λιγότερη πρωτείνη , 2% λιπος και 10% θερμίδες παραπάνω. Άσε που το μπούτι είναι τζάμπα

 

Αμελητέα όλα αυτά αλλά γαμάει σε γεύση και υφή, + νιώθεις σαν βασιλιάς στο κάστρο όταν το αρπάζεις δαγκώνεις και γεμίζεις το μούσι λάδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστα ρε Ντακον, μας εχουν ζαλισει να μετρανε καθε μιση θερμιδα λες και πανε σε αγώνα bb. ΦΑΤΕ ΡΕ!

 

Δήμητρα, από τη μοναξιά τους κάηκαν τα μανιτάρια ;p

 

Για να ζηλεψετε ρε τα λεμε, με την αστατη ζωη μας. Train insayian στην αρχη και μετα τρωειν insayian!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε 10 μέρες έχασα 4,5 κιλά κάνοντας το εξής:

 

Πρωινό> Γάλα με βρώμη

Δεκατιανό> 1 κούπα ρυζι μαύρο, τόνος νερού & σαλάτα μαρούλι ή ένα τόστ γαλοπούλα

Μεσημεριανό> 1 κούπα ρυζι μαύρο, μισό στήθος κοτόπουλου βραστό με μια φέτα ψωμί & σαλάτα μαρούλι ή ρύζι με 2 μπιφτέκια και σαλάτα

Απογευματινό> 1 πατάτα βραστή & κολοκύθια βραστά (2) ή 2 σουβλάκια κοτόπουλο με σαλάτα μαρούλι.

βραδυνό> σαλάτα μαρούλι & 2 αυγά (μόνο ασπράδια).

 

Μπορώ να προσθέσω κάτι άλλο ή να αλλάξω από τα παραπάνω; (1 Φορα την εβδομάδα τρώω κανονικά - πχ ένα κομμάτι παστίτσιο ή 1 μερίδα πένες με κυμά.)

 

Το βασικό: Όλα αυτά και με περπάτημα 3-4KM ανά μέρα μετά μεσημεριανού φαγητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέγα λάθος να τρως στήθος κοτόπουλο αν δεν σου αρέσει , ταλαιπωρείσαι τελείως τζάμπα. Αρχισε να τρώς μπουτι ελάχιστα λιγότερη πρωτείνη , 2% λιπος και 10% θερμίδες παραπάνω. Άσε που το μπούτι είναι τζάμπα

 

Αμελητέα όλα αυτά αλλά γαμάει σε γεύση και υφή, + νιώθεις σαν βασιλιάς στο κάστρο όταν το αρπάζεις δαγκώνεις και γεμίζεις το μούσι λάδια.

 

Ούτε μαύρος με τόσα chicken legs...

 

In other news

 

Χειμώνιασε και χρειαζόμαστε υδατάνθρακες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε 10 μέρες έχασα 4,5 κιλά κάνοντας το εξής:

 

Πρωινό> Γάλα με βρώμη

Δεκατιανό> 1 κούπα ρυζι μαύρο, τόνος νερού & σαλάτα μαρούλι ή ένα τόστ γαλοπούλα

Μεσημεριανό> 1 κούπα ρυζι μαύρο, μισό στήθος κοτόπουλου βραστό με μια φέτα ψωμί & σαλάτα μαρούλι ή ρύζι με 2 μπιφτέκια και σαλάτα

Απογευματινό> 1 πατάτα βραστή & κολοκύθια βραστά (2) ή 2 σουβλάκια κοτόπουλο με σαλάτα μαρούλι.

βραδυνό> σαλάτα μαρούλι & 2 αυγά (μόνο ασπράδια).

 

Μπορώ να προσθέσω κάτι άλλο ή να αλλάξω από τα παραπάνω; (1 Φορα την εβδομάδα τρώω κανονικά - πχ ένα κομμάτι παστίτσιο ή 1 μερίδα πένες με κυμά.)

 

Το βασικό: Όλα αυτά και με περπάτημα 3-4KM ανά μέρα μετά μεσημεριανού φαγητού.

Το να χάσεις κιλά δεν λέει κάτι, θα έχασες κυρίως υγρά και μυική μάζα

πες μας αν θες τις αναλογίες ύψους κιλών καθώς και το σωματικό σου λίπος, εφόσον το γνωρίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να χάσεις κιλά δεν λέει κάτι, θα έχασες κυρίως υγρά και μυική μάζα

πες μας αν θες τις αναλογίες ύψους κιλών καθώς και το σωματικό σου λίπος, εφόσον το γνωρίζεις

Όταν λέμε υγρά και μυική μάζα τι εννοούμε; Είναι κακό αυτό; Για λίπος δεν γνωρίζω . Ύψος 1.77 kg τώρα 112.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στόχο έχεις;

 

υγρά είναι το νερό και μυική μάζα είναι οι μύες του σώματος.

Στόχο έχω να φτάσω τουλάχιστον στα 90-95kg. Θέλω προς το παρών να κάψω λίπος, τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραδινο μακαρονια ολικης με τονο...

 

Προπονηση.....!!!!!!

 

Πολυ χαλαρη...

 

Σκοουτ 55 κιλα... Χωρις να ποναω...

 

Κλπ... Εκανα καμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα 30 κιλα.. Τα χα πολυ χαλαρα... 3*10 αλλα κολλημενα τα χερια και τα ανεβαζα κανονικα τα κατεβαζα αργα... Να εχουν πεταχτει ολα εξω... Μ'αρεσε...

 

Αυτη την εβδομαδα αφου θα παει χαλαρα ας δουλεψω την τεχνικη τουλαχιστον...

 

Πηρα βολταρεν χαπια αλλα μου ειπαν οτι ειναι πολυ βαρια για τον οργανισμο ... Να μην τα παιρνω...

 

Σιγά τα δηλητηριώδη χάπια. 1 τη μέρα για 10 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερη άθληση, το περπάτημα δεν αρκεί.
Ξεκίνα σιγά σιγά να αυξάνεις ρυθμούς.
Σημείωση: είναι απαραίτητο να έχεις κάνει εξέταση υπερήχου καρδιάς

Τώρα για το φαγητό θα έκανα καλύτερο πρωινό γάλα με βρώμη δεν μου φτάνει ούτε εμένα που είμαι 51.5κιλά
συμπλήρωσε με λίγους ξηρούς καρπούς και ένα ολόκληρο αυγό.
δεκατιανό προτίμησε τοστ με ολικής αλέσεως με light τυρί και cottage cheese συν φρούτα (τα οποία φαίνεται πως δεν τα έχεις σε υπόληψη(
μεσημεριανό εμπλούτισε την σαλάτα σου με μπρόκολο, που είναι θρεπτική πλούσια σε βιταμίνες και με γεύμα που να έχει πρωτεϊνη και υδατάνθρακα (δλδ πατάτα, ψωμί ολικής, ρύζι καστανό, ζυμαρικά ολικής, πλιγούρι)
και βραδινό προτίμησε κυρίως πρωτεϊνούχο γεύμα

απέφυγε τελείως τις σαβούρες και τα λίπη
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερη άθληση, το περπάτημα δεν αρκεί.

Ξεκίνα σιγά σιγά να αυξάνεις ρυθμούς.

Σημείωση: είναι απαραίτητο να έχεις κάνει εξέταση υπερήχου καρδιάς

 

Τώρα για το φαγητό θα έκανα καλύτερο πρωινό γάλα με βρώμη δεν μου φτάνει ούτε εμένα που είμαι 51.5κιλά

συμπλήρωσε με λίγους ξηρούς καρπούς και ένα ολόκληρο αυγό.

δεκατιανό προτίμησε τοστ με ολικής αλέσεως με light τυρί και cottage cheese συν φρούτα (τα οποία φαίνεται πως δεν τα έχεις σε υπόληψη(

μεσημεριανό εμπλούτισε την σαλάτα σου με μπρόκολο, που είναι θρεπτική πλούσια σε βιταμίνες και με γεύμα που να έχει πρωτεϊνη και υδατάνθρακα (δλδ πατάτα, ψωμί ολικής, ρύζι καστανό, ζυμαρικά ολικής, πλιγούρι)

και βραδινό προτίμησε κυρίως πρωτεϊνούχο γεύμα

 

απέφυγε τελείως τις σαβούρες και τα λίπη

 

Όταν λες περισσότερη άθληση, εννοείς τρέξιμο; Τον άλλο μήνα θα γραφτώ γυμναστήριο αλλά πρέπει να κάνω και κάτι μέχρι τότε.

Πρωτεϊνούχο γεύμα, δηλαδή;

Τι να αποφεύγω περισσότερο;

Δηλαδή έχω χάσει μόνο μυική μάζα και υγρά ε;

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειπα να μην κανω τιποτα.Δεν πηγα για τρεξιμο ουτε εκανα βαρη κοιμηθηκα και ενα τετραωρο το μεσημερι και ηρθα στα ισια μου.Αλλα μιας και δεν μπορω να περασει μερα που να μην κανω τιποτα πριν μια ωρα εκανα 300 καμψεις σε 6 σετ των 50 και στο καπακι εφαγα 100 γραμμαρια cottage μαζι με ενα γιαουρτακι(σκετο το cottage δεν παλευετε) και τωρα αραγμα να δουμε κανα boardwalk empire.

 

Αυριο αν δεν εχει βαρος στη δουλεια θα παω για 6χλμ τρεξιμο και θα προσπαθησω για 65 παγκο να δω ποσες επαναληψεις θα βγουν.

 

Ρε συ dakon ποσα χρονια κανεις γυμναστικη και ποσα κιλα εισαι και κανεις 120 squat?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες περισσότερη άθληση, εννοείς τρέξιμο; Τον άλλο μήνα θα γραφτώ γυμναστήριο αλλά πρέπει να κάνω και κάτι μέχρι τότε.

Πρωτεϊνούχο γεύμα, δηλαδή;

Τι να αποφεύγω περισσότερο;

Δηλαδή έχω χάσει μόνο μυική μάζα και υγρά ε;

 

Ευχαριστω!!!

Ε το λίπος δεν χάνεται τόσο γρήγορα.. δεν είπα μόνο κυρίως που σημαίνει ότι σίγουρα θα χασες και λίγο λίπος

πρωτεϊνούχο γεύμα δλδ γεύμα υψηλό σε πρωτεϊνη όπως πχ κρέας άπαχο, στήθος κοτόπουλο, αυγά, τυρί cottage, τόνος, σπανάκι

 

Επιμένω για τις καρδιολογικές εξετάσεις, μην τις αμελείς

 

 

Θα αποφεύγεις κορεσμένους υδατάνθρακες και λιπαρά ΟΧΙ δλδ στα αναψυκτικα, στα κοκτειλς, στα προϊόντα που παράγονται από άσπρο αλεύρι (ψωμί, ζυμαρικά) και γενικά στα junk και fast food

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...