Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσι πόρνης σήμερα στο γυμναστήριο.

Και είχα ώμους.

Οπότε πιέσεις με αλτήρες και στρατιωτικές με μπάρα, μετά απο πάρα πολύ καιρό.

 

>In pain

 

...

 

Κύριε Smith,μας κακομαθαίνετε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Kανει καποιος crossfit  απο εδω μεσα ? λεει τιποτα? γιατι εχω ενα γνωστο -γνωστου και μου τα εχει ζαλισει να παω να κανω .

 

Ο αδερφός μου το clark είναι πολύ πωρωμένος. Το crossfit είναι καλό για όσους βαριούνται τα βάρη γιατί είναι πιο ομαδικό , πιο ανταγωνιστικό (χρονομετράς και μετράς επιδώσεις). Δεν έχει κλασικές bb ασκήσεις αν εξερέσουμε κάποια κλασικά strength οπως squat και deadlift , έχει πολυ bodyweight , kettlebels , και olympic μέσα (c&J κτλ). Για εμένα που δεν βαριέμαι τα βάρη δεν λέει τίποτα. 

 

Επίσης εγώ το θεωρώ πάρα πολύ επικίνδυνο για άτομο σαν εσένα και εμένα που είχαμε πάντα θέμα να προστατέψουμε το σώμα μας απο τους εαυτούς μας. Αν πάω εγώ crossfit με την ανταγωνιστικότητα και πώρωση που έχω και με πάω να κάνω τα πυρηνικά κιλά με χρονόμετρο από πάνω και να ανταγωνίζομαι τους δίπλα απλά θα σακατευτώ. Αν ήμουν 20 χρονών ίσως..

 

τον bro τον είχα προειδοποιήσει ότι θα σακατευτεί γιατί αυτός είναι clark δεν είναι σαν τον τυχαίο χ,ψ που φοβάται να σηκώσει κιλά, ούτε φαρμακωμένος όμως να είναι σε άλλους ρυθμους. Ε ψιλοσακατεύτηκε και το σταμάτησε πριν καταστρέψει καμιά άρθρωση μόνιμα.

 

Πάνε μια προπόνηση να δοκιμάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης εγώ το θεωρώ πάρα πολύ επικίνδυνο για άτομο σαν εσένα και εμένα που είχαμε πάντα θέμα να προστατέψουμε το σώμα μας απο τους εαυτούς μας. Αν πάω εγώ crossfit με την ανταγωνιστικότητα και πώρωση που έχω και με πάω να κάνω τα πυρηνικά κιλά με χρονόμετρο από πάνω και να ανταγωνίζομαι τους δίπλα απλά θα σακατευτώ. Αν ήμουν 20 χρονών ίσως..

 

τον bro τον είχα προειδοποιήσει ότι θα σακατευτεί γιατί αυτός είναι clark δεν είναι σαν τον τυχαίο χ,ψ που φοβάται να σηκώσει κιλά, ούτε φαρμακωμένος όμως να είναι σε άλλους ρυθμους. Ε ψιλοσακατεύτηκε και το σταμάτησε πριν καταστρέψει καμιά άρθρωση μόνιμα.

 

Πάνε μια προπόνηση να δοκιμάσεις. 

Εχεις δικιο ,επειδη και εγω ετσι ειμαι απο την φυση μου ανταγωνιστικος και με ταση  η θεληση μου να υπερβαινει  τα ορια του σωματος δεν θα το δοκιμασω γιατι θα τραυματιστω.

Το clark  τι πηγε να κανει εκει ρε λολ δεν ειναι ειδος προπονησης για αυτον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πήγε μόνο για να μου ζαλίζει τα @@ κάθε μέρα πως "έβγαινε πρώτος", εγώ γελούσα και τον έλεγα ότι είναι θέμα χρόνου να γαμήσει κάτι. 

 

το clark είναι κοινωνικός μωρέ δεν είναι μισάνθρωπος σαν εμένα, του αρέσει η πάρλα και η ομαδικότητα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερος στόχος για το 2013

 

Squat 1+

Squat: 5x100, 3x110, 5x120 (αυτό ακριβώς το νούμερο όμως)

SLDL: 3x10x65

Squat: 3x10x60 

Preacher crunches: 3x15+x66

Leg curls:3x10+x66

 

Ουφ το είχα και ένα άγχος. ¨Ηταν ένα milestone για μένα το 120άρι. Πάμε τώρα για τέλος 2014 , 5χ150 με υγεία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερος στόχος για το 2013

 

Squat 1+

Squat: 5x100, 3x110, 5x120 (αυτό ακριβώς το νούμερο όμως)

SLDL: 3x10x65

Squat: 3x10x60 

Preacher crunches: 3x15+x66

Leg curls:3x10+x66

 

Ουφ το είχα και ένα άγχος. ¨Ηταν ένα milestone για μένα το 120άρι. Πάμε τώρα για τέλος 2014 , 5χ150 με υγεία.

Eχεις ανεβει πολυ εσυ , ωραιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφαγα 2η μπανανα, θα χω επιπτωσεις? Εριξα ενα μεσημεριανο υπνο και σηκωθηκα ζαβλακωμενος, και λεω ας παρω την μπανανα μου πριν την προπονηση μπας και ξυπνησω. Ελα ομως που δεν μου πηγαινε να πιω την πρωτεινη σκετη μετα, και χτυπησα και μια ακομα μπανανα! Επισης εχω ακουσεις βραστη πατατα ειναι πολυ καλη επιλογη για postworkout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφαγα 2η μπανανα, θα χω επιπτωσεις? Εριξα ενα μεσημεριανο υπνο και σηκωθηκα ζαβλακωμενος, και λεω ας παρω την μπανανα μου πριν την προπονηση μπας και ξυπνησω. Ελα ομως που δεν μου πηγαινε να πιω την πρωτεινη σκετη μετα, και χτυπησα και μια ακομα μπανανα! Επισης εχω ακουσεις βραστη πατατα ειναι πολυ καλη επιλογη για postworkout.

Αυτα τα  extreme  να τα κοψεις :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρές επιπτώσεις...όπως και γω με την ομελέτα μου που φτιάχνω τώρα.
Μανιτάρια, ντομάτα πιπεριά πράσινη 1/2 και 1/2 πιπεριά κόκκινη και 3 αυγά εκ των οποίων το 1 με κρὀκο
yammy yammy

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε, 2η μπανάνα? 

 

και 2 αυγά με κρόκο μαζί με πιπεριές? 

 

Δηλαδή στα 40 τι θα κάνετε? Θα ξεκινήσετε τις ινσουλίνες? Για σοβαρευτείτε και σφίχτε λίγο τα λουρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε, 2η μπανάνα? 

 

και 2 αυγά με κρόκο μαζί με πιπεριές? 

 

Δηλαδή στα 40 τι θα κάνετε? Θα ξεκινήσετε τις ινσουλίνες? Για σοβαρευτείτε και σφίχτε λίγο τα λουρια

γκαντέμη μου μισοκάηκαν τα μανιτἀρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστα ρε Ντακον, μας εχουν ζαλισει να μετρανε καθε μιση θερμιδα λες και πανε σε αγώνα bb. ΦΑΤΕ ΡΕ!

 

Δήμητρα, από τη μοναξιά τους κάηκαν τα μανιτάρια ;p

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...