Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο τόνο βγάζουμε το λάδι της κονσέρβας βάζουμε μια κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο!

γιαούρτι δεν έχω φάει με τόνο, καμιά φορά βάζω φέτα αλλά συνήθως προτιμώ μαρούλι ντομάτα πιπεριές καλαμπόκι φρέσκο κρεμμύδι και ρίγανη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυτοι ειναι γομαρια ρε συ alex που να κανεις 130 κιλα σε bicep curl.Τα κανουν λες και ειναι τιποτα.

 

Εγω παιδια παντα τον ετρωγα μαζι με το λαδι.Σκετος ηταν πολυ στεγνος.Θα τον φαω αυριο ομως οπως προτεινατε με δικο μου λαδι και σε σαλατα ανακατεμενο να δω πως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 130 κιλά και εκπληκτικό form

 

Αυτό το πράγμα τώρα είναι γυμναστική; Δεν τα σήκωσε όρθιος και όταν τα τράβαγε περισσότερο κατέβαινε αυτός παρά σηκωνόταν η μπάρα. Απλώς για να πει ότι τα σήκωσε.

 

Εγώ πάντως γελοίο το βρίσκω αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα τώρα είναι γυμναστική; Δεν τα σήκωσε όρθιος και όταν τα τράβαγε περισσότερο κατέβαινε αυτός παρά σηκωνόταν η μπάρα. Απλώς για να πει ότι τα σήκωσε.

 

Εγώ πάντως γελοίο το βρίσκω αυτό

 

Δεν ειναι λιγο αυτο. ;)

Μετά το -21 στο biological test, βρηκα ακόμη ένα που προβλέπει τις πιθανότητες να πεθάνετε (μπρρρρρρρρρρ) τα επόμενα έξι χρόνια. Είναι το SRT test που μπορεί να γίνει εύκολα από τον καθένα. Δείτε το βίντεο και λεπτομέρειες εδώ.

 

Εγώ πήρα 4,5 στο κάθισμα αφού το έκανα χωρίς βοήθεια αλλά έχασα ελαφρώς την ισορροπία, και 4 στο ανέβασμα γιατί χρειάστηκα να στηριχτώ λιγάκι στο ένα χέρι. Ήταν αδύνατο να σηκωθώ χωρίς βοήθεια. 8,5/10 σημαίνει ότι δε θα πάω από φυσικά αίτια τα επόμενα έξι χρόνια. 

 

Για να δω κι εσάς γερόντια  :devil:

 

(μια κηδεία και μια επίσκεψη σε ετοιμοθάνατο σε νοσοκομείο με επηρεασαν λιγάκι, ε; φαίνεται; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με εβγαλε 25 που ειναι πολυ κοντα στην πραγματικη μου ηλικια :P για την ακριβεια αισθανομαι και πολυ μικροτερος .Το αλλο τεστ το μπλοκαρα δεν θα πεθανω ποτε σαν τον Highlander.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να σηκωθεις απο οκλαδον ορθιος? το  κανω συνεχεια οταν καθομαι και πρεπει να σηκωθω !! :P

επισης απο οκλαδον μπορω να γυρισω σε κατακορυφο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σηκωθεις απο οκλαδον ορθιος? το  κανω συνεχεια οταν καθομαι και πρεπει να σηκωθω !! :P

επισης απο οκλαδον μπορω να γυρισω σε κατακορυφο!!!

 

Αυτό που κάνει στο βιντεάκι στο 1:00 είναι το πιο δύσκολο.

 

 

Μια πρόσφατη έρευνα έδειξε ότι τα άτομα (ηληκίες από 51 εως 80) που μπορούσαν να κάτσουν και να σηκωθούν με μικρή ή καθόλου βοήθεια είχαν αυξημένες πιθανότητες να ζήσουν τα επόμενα 6 χρόνια σε σχέση με αυτούς που δεν μπορούσαν.

 

Περισσότερα για την έρευνα εδώ:

 

http://health.yahoo.net/experts/dayinhealth/weird-test-predicts-longevity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρειάζεται για να σηκωθεί κανείς όρθιος από θέση οκλαδόν; Πολύ δυνατά πόδια; Να υποθέσω ότι έτσι όπως δουλεύω τα πόδια με το σκουοτ, μέχρι το καλοκαίρι θα το έχω καταφέρει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρκεί μόνο η ενδυνάμωση. Θέλει και ευλυγισία στα πόδια. Άμα δεν είσαι από τους τυχερούς που έχουν εκ γενετής ευλυγισία μπορείς με ασκήσεις να την αυξήσεις αρκετά.

 

Το streching βοηθάει πάρα πολύ. Δυο γνωστές ασκήσεις stretching για τα πόδια είναι αυτές:

 

standingbackandhamstring.jpg

 

wotw80_quadriceps1.jpg

 

 

Καλό είναι να γίνονται στο τέλος της προπόνησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...