Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για τα αυγα...

 

Εγω βραζω καθε σαββατο 60 αυγα...

 

Ολη η διαδικασια γινετε ο εξης..

Παιρνω μια μεγαλη κατσαρολα, βαζω τον βραστηρα να βρασει το νερο επι δυο φορες, το ριχνω στην κατσαρολα και το αφηνω να κοχλασει. Μετα βαζω τα αυγα ενα ενα με κουταλι για να μην καω. Τα αφηνω κανενς 20λεπτο μιασωρο. Μετα τα ξεπλενω με κρυο νερο ωστε να ξεφλουδιζονται ευκολα..

 

Μια φορα το κανω και ξεμπερδευω..

Πηγα και για ψωνια σημερα...

 

Αυτο το λιντ γιατι δεν εχει αυτα που πρεπει σε προσφορα.. Πηγα ετοιμος να σηκωσω τον κυμα αλλα ειχε τελειωσει.. Τα νευρα μου...

 

Πηρα :

 

Μπαναναρες

 

Μηλα

 

Γαλοπουλα

 

Κριτσινια

 

Τονο

 

Σταφιδες

 

Ξηρους καρπους

 

Καλαμποκι

 

Ελεγα να παρω τυρι χαμηλων λιπαρων αλλα τ'αφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Dakon, απαντάμε στα πμ, ε;

 

In other news, έκανα ένα τεστ σε ένα σαιτ το οποίο λέει τη βιολογική σου ηλικία -δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι- και με έβγαλε 19. Beat that γερόντια  :devil:

 

σου ζήτησαν και λεφτά να σου τυπώσουν certificate?? :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμένα με έβγαλε 18 αλλά το τεστ είναι gtp γιατί έχει μέγιστη επιλογή στις κάμψεις 20+ .. 50 έκανα όλα αυτά τα χρόνια που είχα σταματήσει τις προπονήσεις λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χτυπήσει την μέση γαμώτο και πονάω αρκετά. Εντωμεταξύ η προπόνηση πλάτης σήμερα που δεν είχε άρσεις βγήκε τζι-τζι. Και ανεβασμένος σε κιλά και δεν σερνόμουν σαν το σκουλίκι.

 

Έχω ψιλοαγχωθεί με την μέση και αν και αύριο δεν είναι καλά κανονίζω φυσικοθεραπείες.

 

Επιπλέον έχει καεί και το PC που έχω μέσα την διατροφή και δεν θυμάμαι γαμώτο πόσα γρ. λάδι να βάζω στα γεύματα και το πάω λίγο με ότι μπορεί να θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα αυγα...

 

Εγω βραζω καθε σαββατο 60 αυγα...

 

Ολη η διαδικασια γινετε ο εξης..

Παιρνω μια μεγαλη κατσαρολα, βαζω τον βραστηρα να βρασει το νερο επι δυο φορες, το ριχνω στην κατσαρολα και το αφηνω να κοχλασει. Μετα βαζω τα αυγα ενα ενα με κουταλι για να μην καω. Τα αφηνω κανενς 20λεπτο μιασωρο. Μετα τα ξεπλενω με κρυο νερο ωστε να ξεφλουδιζονται ευκολα..

 

Μια φορα το κανω και ξεμπερδευω..

Πηγα και για ψωνια σημερα...

 

Αυτο το λιντ γιατι δεν εχει αυτα που πρεπει σε προσφορα.. Πηγα ετοιμος να σηκωσω τον κυμα αλλα ειχε τελειωσει.. Τα νευρα μου...

 

Πηρα :

 

Μπαναναρες

 

Μηλα

 

Γαλοπουλα

 

Κριτσινια

 

Τονο

 

Σταφιδες

 

Ξηρους καρπους

 

Καλαμποκι

 

Ελεγα να παρω τυρι χαμηλων λιπαρων αλλα τ'αφησα.

 

Τα αβγα βρασμενα, αν τα βαλεις στο ψυγειο τα τρως οποτε θες? Να φανταστω απο τα 60 τα περισσοτερα τα τρως μονο ασπραδι φυσικα ε?

 

Έχω χτυπήσει την μέση γαμώτο και πονάω αρκετά. Εντωμεταξύ η προπόνηση πλάτης σήμερα που δεν είχε άρσεις βγήκε τζι-τζι. Και ανεβασμένος σε κιλά και δεν σερνόμουν σαν το σκουλίκι.

 

Έχω ψιλοαγχωθεί με την μέση και αν και αύριο δεν είναι καλά κανονίζω φυσικοθεραπείες.

 

Επιπλέον έχει καεί και το PC που έχω μέσα την διατροφή και δεν θυμάμαι γαμώτο πόσα γρ. λάδι να βάζω στα γεύματα και το πάω λίγο με ότι μπορεί να θυμάμαι.

 

Τι εγινε ρε παιδια πολλοι τραυματισμοι προκυπουν τωρα τελευταια. ΠΑτε τον οργανισμο στα ορια ε? ΜΕση πως την εβγαλες, με squat ή deadlift?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αβγα βρασμενα, αν τα βαλεις στο ψυγειο τα τρως οποτε θες? Να φανταστω απο τα 60 τα περισσοτερα τα τρως μονο ασπραδι φυσικα ε?

 

 

Τι εγινε ρε παιδια πολλοι τραυματισμοι προκυπουν τωρα τελευταια. ΠΑτε τον οργανισμο στα ορια ε? ΜΕση πως την εβγαλες, με squat ή deadlift?

Είναι η ατυχία. Ο τραυματισμός δεν είναι από τα βάρη...από μαλακία είναι...ο ηλίθιος κατάφερω να σοριαστώ μόνος μου κάτω και έπεσα με την μέση πολύ περίεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χτυπήσει την μέση γαμώτο και πονάω αρκετά. Εντωμεταξύ η προπόνηση πλάτης σήμερα που δεν είχε άρσεις βγήκε τζι-τζι. Και ανεβασμένος σε κιλά και δεν σερνόμουν σαν το σκουλίκι.

 

 .

 

που την χτύπησες και πώς έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησες την σπονδυλική δηλαδή. Μην αγχώνεσαι πολύ αν ήταν κάτι σοβαρό δεν θα είχες βγάλει προπόνηση αλλά καλά κάνεις και πας να το δεις. 

Ναι ρε το χω (φυσιοθεραπεία σπουδάζω)...Σοβαρό μπορεί να μην είναι αλλά ο πόνος αρκετές φορές με σακατεύει και πρέπει να φύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπονηση πηγε πολυ καλα σημερα.Ανεβασα 10 κιλα στα οργανα και μειωσα τις επαναληψεις στις 8.Παγκο εβαλα 60 κιλα μετα απο 40/45/50 12αρια και εκανα 5 επαναληψεις.Αν ημουν ξεκουραστος θα εβγαιναν παραπανω σιγουρα.Μεθαυριο θα παω για τα 65 να δω πως θα βγουν.Μετα θα παραγγειλω 2 20κιλα 40 ευρο το ενα απο christinsport επειδη ειναι με λαστιχο απ εξω.

Τωρα θα φαω μακαρονια με μοσχαρακι τυρι cottage που δεν μου πολυαρεσει αλλα εχει πολυ πρωτεινη και μια μπανανουλα.Αργοτερα ενα γιαουρτακι και τελος για σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...