Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρασκευή

 

Deadlift 3+

Deadlift: 3x110, 3x125, 4x142,5 , είχα κιάλλα αλλά χωρίς μαγνησία μου έκαψε το χέρι η μπάρα

Front Squat: 5x10x55

Deadlift: 5x5x100

Leg curls: 3x12+x66

Situps: 3x15+

 

Σήμερα

 

ΟΗP 1+

OHP: 4x72,5

Lat pulldowns: 3x10x73

Dips: 3x10

Hyperextensions: 3x15+

Triceps Pushdowns: 3x12+x52

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

μπραβο κινκ!!! ειδες που λιγο λιγο βελτιωνεσαι σιγα σιγα :) συνεχισε ετσι!!! 

εμενα δεν ειχε κατηφορα! κανω καθε φορα την ιδια ακριβως διαδρομη! :P ολο ευθεια με ενα δυο σημεια με ελαφρια κλιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο κινκ!!! ειδες που λιγο λιγο βελτιωνεσαι σιγα σιγα :) συνεχισε ετσι!!!

εμενα δεν ειχε κατηφορα! κανω καθε φορα την ιδια ακριβως διαδρομη! :P ολο ευθεια με ενα δυο σημεια με ελαφρια κλιση!

Αν δεν ποναγε και το αριστερο ποδι θα πηγαινα καλυτερα.Τελικα τα παπουτσια παιζουν τεραστιο ρολο στο τρεξιμο.Ξανα puma για τρεξιμο δεν εχει.Απο αυτο με ποναει ο τενοντας.Μακαρι να βρω και εγω μια διαδρομη ευθεια να κανω αλλα που.Εδω επαρχια ολο κατσαβραχα και ανηφορες κατηφορες ειναι αστα.Πιστευω σε ευθεια τα 5χλμ σε 26 λεπτα τα εχω ανετα μιας και η διαδρομη παιζει μεγαλο ρολο.Αν δεν ειχα το endomondo και εσας εδω δεν νομιζω να ετρεχα.Αν δεν ξερω αν βελτιωνομαι δεν θα μου εκανε καμια αισθηση να τρεξω.

 

Οταν με το καλο καλυτερεψει το ποδι κανα Σαββατο/Κυριακη θα παω για τα 10χλμ αλλαζοντας διαδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ανεβασε σιγα σιγα τα χλμ!!! κατσε λιγο στα 5 μεχρι να τα συνηθισεις! μετα ανεβα στα 6-7! το να πας απο τα 5 στα 10 ειναι σαν να κανει 30κιλα στηθος και την επομενη μερα να βαζεις 70!! σιγα σιγα!! για τρεξιμο αν αγορασεις παπουτσια παρε mizuno! θα με θυμηθεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασε σιγα σιγα τα χλμ!!! κατσε λιγο στα 5 μεχρι να τα συνηθισεις! μετα ανεβα στα 6-7! το να πας απο τα 5 στα 10 ειναι σαν να κανει 30κιλα στηθος και την επομενη μερα να βαζεις 70!! σιγα σιγα!! για τρεξιμο αν αγορασεις παπουτσια παρε mizuno! θα με θυμηθεις!!

Ναι παπουτσια τα εχω στο προγραμμα για τα Χριστουγεννα να παρω τη μαρκα που με ειπες.Αλλο τρεξιμο και αλλο κιλα.Σιγουρα και τα ποδια πρεπει να συνηθησουν αλλα απο τα 30 στα 70 απλα δεν θα σηκωθουν.Ενω το τρεξιμο θα πεσω σε ταχυτητα αλλα θα βγουν.

 

Ειδα καποιους στο endomondo στα challenge ενας εχει 5χλμ σε 13.40.Πως γινετε να τρεξεις τοσο γρηγορα?Γινετε να ηταν ολο κατηφορα και απλα πηγαινε οσο πιο γρηγορα γινετε?Γιατι σε ευθεια ειναι σαν να πηγαινει με 23χλμ την ωρα για 5χλμ πραγμα αδυνατο για ανθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παγκόσμιο ρεκόρ είναι γύρω στα 12-μιση λεπτά, οπότε δεν είναι κάτι τρελό αυτός ο χρόνος ( σε σύγκριση με τους δρομείς πάντα)

Τι να πουν οι μαραθωνοδρόμοι που πάνε με 20-21 χιλιόμετρα για 2 ώρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα air max οταν φορτωνεις πολλα κιλα πχ στο σκουοτ δεν ειναι οτι καλυτερο... Πιεζονται δεν εχεις αμεση επαφη με το εδαφος...

 

Σημερα παλι δεν εχει γυμναστικη...

 

Αυριο θα κανω...

 

Ξενερωτες οι μερες/ωρες ετσι γαμωτο..

 

Το προγραμμα εχει ως εξης...

 

Τριτη-Πεμπτη -Σαββατο.... Κυριος προγραμμα

 

Τεταρτη-Παρασκευη αεροβιο προγραμμα ετσι για χαλαρωμα...

 

Θα το παω ετσι να δω αν με βολευει περισοτερο...

 

Ειδικα το σαββατο μετα απο μπριζολαρες κλτ θα πηγαινω για πολυ πονο...

 

Σημερα στην δουλεια φαινοταν οτι ειχα προβλημα...

 

Τον ειπα εκει τον εναν οτι με ποναει η μεση διπλα και δεν μπορω να σηκωσω βαρος. Δοξα το θεο καταλαβε και δεν με αφηνε να κανω εγω πολλα πολλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω ενα γνωστο οποως εχει καλυτερο χρονο στα 5 χλμ 15λεπτα!

σου φαινονται εξωπραγματικα αλλα γινονται!!

αν αναγκαστεις να σταματησεις για να ξεκουραστεις οχι δεν τα εχεις τα 10 :)

τα 5 τα βγαζεις χωρις περπατημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παγκόσμιο ρεκόρ είναι γύρω στα 12-μιση λεπτά, οπότε δεν είναι κάτι τρελό αυτός ο χρόνος ( σε σύγκριση με τους δρομείς πάντα)

Τι να πουν οι μαραθωνοδρόμοι που πάνε με 20-21 χιλιόμετρα για 2 ώρες

Δεν αντιλεγω οτι δεν τα εχουν κανει απλα μου φαινονται υπερβολικα.Πως αντεχει ο οργανισμος να πηγαινει τοσο γρηγορα για τοση ωρα.Ειναι οπως αυτοι που κανουν 400 κιλα squat και 500++ deadlift.Τιγκα στα αναβολικα ειναι ολοι αυτοι πιστευω.

εχω ενα γνωστο οποως εχει καλυτερο χρονο στα 5 χλμ 15λεπτα!

σου φαινονται εξωπραγματικα αλλα γινονται!!

αν αναγκαστεις να σταματησεις για να ξεκουραστεις οχι δεν τα εχεις τα 10 :)

τα 5 τα βγαζεις χωρις περπατημα?

Οντως εξωπραγματικα.Σημερα ζητημα να περπατησα 5 δευτερα σε μια μεγαλη ανηφορα.Ουτε νερο δεν ηπια.Για αυτο ειπα οτι τα 10 ειναι εφικτα με αυτη τη διαδρομη.Διαδρομη χωρις ανηφορες θα ημουν πιο ανετος σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οι μαραθωνιοδρομοι ειναι απο αυτους που δεν μπορουν να παρουν αναβολικα :P

το οτι δεν μπορεις να το κανεις εσυ δεν σημαινει οτι οσοι το κανουν παιρνουν αναβολικα!!!

και γω πριν 6 μηνες οχι 14χλμ σε 1 ωρα δεν ετρεχα

ουτε 1 δεν ετρεχα!! ειδες ομως τωρα? προπονηση θελει!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μαραθωνιοδρομοι ειναι απο αυτους που δεν μπορουν να παρουν αναβολικα :P

το οτι δεν μπορεις να το κανεις εσυ δεν σημαινει οτι οσοι το κανουν παιρνουν αναβολικα!!!

και γω πριν 6 μηνες οχι 14χλμ σε 1 ωρα δεν ετρεχα

ουτε 1 δεν ετρεχα!! ειδες ομως τωρα? προπονηση θελει!!

Βρε παγκοσμιοι πρωταθλητες ειναι οι ανθρωποι δεν λεω απλα οτιδηποτε μπορουν να κανουν λιγοι ανθρωποι και κανεις αλλος μας φαινετε παραξενο και ακατορθωτο.Απο απο αναβολικα δεν εχω ιδεα τι κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakon, απαντάμε στα πμ, ε;

 

In other news, έκανα ένα τεστ σε ένα σαιτ το οποίο λέει τη βιολογική σου ηλικία -δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι- και με έβγαλε 19. Beat that γερόντια  :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...