Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. ΑΛΗΤΗ, ΤΕΝΤΥΜΠΟΗ. ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ. ΠΑΝΕ ΠΕΣΕ ΣΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΤΗΣ ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ!

 

 

 

 

λένε πως η αντίστροφη ψυχολογία κάνει θαύματα!

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα κανω...Πολυ ξεκουραση, κανενα 10ωρο υπνο..

 

Στοχαρτι να φανταστεις που γραφω την προοδο μου με τα κιλα σημερα στα κουτακια εβαλα σε ολα χ...

 

Θεωρω οτι δεν εκανα τιποτα σημερα..Και εφαγα αρκετα για να ειμαι προετοιμασμενος.....

 

η χειρωνακτική δουλειά σε συνδυασμό με τα βάρη είναι κάττ που θέλει προσοχή και δεν ξέρω αν κάποιος εδω μέσα μπορεί να σε βοηθήσει. Νομίζω θα πρέπει να βρεις μόνος ρυθμους και ισορροπίες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χειρωνακτική δουλειά σε συνδυασμό με τα βάρη είναι κάττ που θέλει προσοχή και δεν ξέρω αν κάποιος εδω μέσα μπορεί να σε βοηθήσει. Νομίζω θα πρέπει να βρεις μόνος ρυθμους και ισορροπίες.

 

Ετσι ακριβως.Βαρια δουλεια με βαρη σε αποτελειωνουν.Τις μερες που δεν εχω δουλεια βγαζω την προπονηση ανετα.Τι μερες που εχω δουλεια και σηκωνω ολη μερα βαρος τη βγαζω με το ζορι και πονανε χερια μεσες ολα.Ενα 10ωρο υπνο και περνανε ολα.Αλλα ξανα τα ιδια.

 

Την περιοδο που μαζευουμε ελιες και περναμε διαλογεα περνανε απο τα χερια μου 5 τονοι 2 φορες σε 2 ωρες.Υπηρχαν μερες που δεν μπορουσα να σηκωθω απο τη μεση.Ξεκουραση Χρισταρα και μην μασας ολα θα επανελθουν στο φυσιολογικο.Δεν ειμαστε ρομποτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live δεν το έχεις σκεφτεί καλά. Η πρώτη σου προπόνηση πρέπει να είναι σάββατο ή κυριακή και οι άλλες 2 μεσοβδόμαδα. Τώρα το ζορίζεις με 3 προπονήσεις μεσοβδόμαδα μετά από χειρωνακτική εργασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με caliper μόνος σου. DΕXA μηχάνημα με κάτω από 100Ε δεν βρίσκεις (130 είναι η στάνταρ τιμή, στη Θεσσαλονίκη, Αθήνα έχω ακούσει και 70άρια για την DEXA, σε αξιόπιστα κέρντρα). Επίσης, τι να το κάνεις.

 

Τι ειναι το DEXA? Εγω καποτε που ειχα κανει 2 επισκεψεις σε διατροφολογο (για ειδικη διατροφη λογω προβληματων με στομαχι, οχι διαιτες) μου επαιρνε 30 ευρω επισκεψη και με μετρουσε με ενα μηχανημα μετρηση βαρους λιπους, που εδειχνε αν σημειο ποσο μυ-λιπος εχεις. Δηλαδη αριστερο χερι τοσο κρεας λιπος, δεξι τοσο, αριστερο ποδι τοσο κτλ. Δουλευε νομιζω με το να μετραει την αγωγιμοτητα ρευματος, καθως το λιπος νομιζω ειναι καλος αγωγος και μετρωνταςτην αντισταση προυπτει ενα πορισμα.

 

Αυτο που λες για να κανει τοσο θα δειχνει μια τιμη πολυ κοντα στην πραγματικη. Δεν θελω κατι τοσο ακραιο, αλλα επισης δεν θελω και το αλλο ακρο που ειναι να αναγω το λιπος με τσιμπιδα βαση ελαστικοτητας του δερματος. Θελω να εχω μια τιμη να δω τι δουλεια κανω, αλλα να μπορω να βλεπω και τις αδυναμιες. ΠΧ πιο χειρ ειναι πιο δυνατο πιο ποδι κτλ. Επειδη και στην προπονηση εχω διαπιστωσει καποιες τεμπελιες των ακρων.

 

ΠΧ πιο δυνατο αριστερο δικεφαλο-τρικεφαλο, αλλα πιο αδυναμο αριστερο ωμο και πλατη.

Η μέτρηση με αγωγιμότητα είναι στην καλύτερη εκτίμηση ίσως και χειρότερη από αυτή με το παχυμετρο από άπειρο άτομο. Η dexa είναι η μέθοδος αναφοράς για τη λιπομετρηση, γίνεται με μικρή ακτινοβοληση και συνιστά ουσιαστικά παραλλαγή της μεθόδου μέτρησης οστικής πυκνότητας. Η ακτινοβολία είναι βέβαια ελάχιστη, αντίστοιχη της ακτινοβολίας που δέχεσαι μέσα σε μερικές μέρες με ηλιοφάνεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live δεν το έχεις σκεφτεί καλά. Η πρώτη σου προπόνηση πρέπει να είναι σάββατο ή κυριακή και οι άλλες 2 μεσοβδόμαδα. Τώρα το ζορίζεις με 3 προπονήσεις μεσοβδόμαδα μετά από χειρωνακτική εργασία.

Κατσε να επανελθω και θα του πω εγω...

 

Εβαλα τωρα παλι αλοιφη.. Αυριο θα δω πως θα ξυπνησω...

 

Το προγραμμα αλλαζει στο χερι μου ειναι...

 

Γαμωτο ολη η εβδομαδα πηγε τοσο δυνατα.... Τωρα βρηκε...

 

Μαλλον πιεσα τον εαυτο μου τωρα που ημουν αρρωστος και μου το ανταπεδωσε εις διπλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε τις ξάπλες και πάνε ΤΩΡΑ να σηκώσεις τα κιλά που άφησες χτες. ΤΩΡΑ!

 

1o

Κι άλλος οπαδός της αντίστροφης ψυχολογίας :P

 

 

2o

Ευχαριστώ για όσους ενδιαφέρθηκαν. Εγω καλά είμαι, άλλο θα επισκεφτω σε νοσοκομειο. Αλλωστε αμα αρρωσταινα, στα χαμουτζιδικα νοσοκομεια θα τρεχα; :devil: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατσε να επανελθω και θα του πω εγω...

 

Εβαλα τωρα παλι αλοιφη.. Αυριο θα δω πως θα ξυπνησω...

 

Το προγραμμα αλλαζει στο χερι μου ειναι...

 

Γαμωτο ολη η εβδομαδα πηγε τοσο δυνατα.... Τωρα βρηκε...

 

Μαλλον πιεσα τον εαυτο μου τωρα που ημουν αρρωστος και μου το ανταπεδωσε εις διπλουν...

Με την δουλεια που κανεις και μονο που γυμναζεσαι ειναι  υπερβαση.Ριξε τους ρυθμους σου γιατι αν τραυματιστεις στην μεση θα σε ταλαιπωρει ολη την υπολοιπη ζωη σου.Μην πορωνεσαι απο εδω που γραφουμε εμεις, κανεις δεν κανει τοσο βαρια δουλεια να σηκωνει μεγαλα φορτια κτλπ.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε Γιαννη τι επαθες; Εχασα επεισοδια....

 

Μ αρεσει η γυμναστικη. Δεν την αφηνω για τιποτα..

 

Πιο πολυ με ισοπεδωνει η 8 ωρη ορθοστασια... Οχι το βαρος ...

 

Η γυμναστικη με γεμιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν την δοκιμασα bosei, δεν με τελειωσε η αλλη.

 

Απλα την πηρα για να μην ξεμεινω....

 

Λεω μολις τελειωσει η αλλη να τις κανω τραμπα. Η αλλη ειναι σε βαζο με καπακι, ενω η αλλη σε σακουλα.. Θα κανω καλα ή να την αφησω ετσι. Ενοειτε οτι θα το πλυνω πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έκανα τα 90x7 είχα και λίγο ακόμα μέσα αλλά άφησα την μπάρα γιατί δεν είχα σποτ. Ίσως δοκιμάσω 94 την άλλη φορά ίσως περιμένω να πάω 90χ8 θα δούμε. 

 

Squat δεν έκανα σήμερα. Αποφάσισα να τα βάλω Κυριακή. Απο τότε που άρχισα FRM σε πρέσσα / squat είδα οτι ο τετρακέφαλος δεν αναρρώνει πλέον σε 48 ώρες. Θέλει 72 ώρες. κάτι που είναι θετικό καθώς φαίνεται ότι τώρα άρχισα να χτυπάω γερά πόδια και θα κάνουν καλή πρόοδο. 

 

 

Τέλος αποφάσισα να αρίσω να φορέσω ζώνη την επόμενη εβδομάδα γιατί άρχισα να έχω θέμα στην lower back. Δεν νομίζω ότι είναι απο τις ασκήσεις directly, είναι απο το φόρτωμα ξεφόρτωμα δίσκων στα μηχανήματα / μπάρες. Με το full body και τις εναλλαγές πολλών ασκήσεων ε 90 κιλά στο bench press , 140 κιλά στα dips , 80 κιλά στις γάμπες , 50 κιλά στους δικέφαλους κτλ και φόρτωμα ξεφόρτωμα συνέχεια με τα drop set , έχω καταντήσει χαμάλης και πιάνεται η μέση μου.

 

------

 

Maumau ρε δοκίμασα την άσκηση για τον τρικέφαλο αλλά όπως είχα φανταστεί το σχοινί άν το πιάσεις σταυρωτά όπως λές γυρίζει όταν το κατεβάζει, τι παίζει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν την δοκιμασα bosei, δεν με τελειωσε η αλλη.

 

Απλα την πηρα για να μην ξεμεινω....

 

Λεω μολις τελειωσει η αλλη να τις κανω τραμπα. Η αλλη ειναι σε βαζο με καπακι, ενω η αλλη σε σακουλα.. Θα κανω καλα ή να την αφησω ετσι. Ενοειτε οτι θα το πλυνω πρωτα...

Οκ...όταν δοκιμάσεις πες...

 

Την πρωτεΐνη όπου σε βολεύει έχε την...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex Εγω να δεις ποσες φορες αλλαζω κιλα μεσα σε μια προπονηση...

 

Πλεον στο το χω συνιθισει... Απλα πρεπει να το κανεις γρηγορα μην χανεις την ενταση...

 

 

Εφαγα κατι μπριζολαρες και τωρα ειμαι ξαπλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...