Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η γυμναστικη επιτρεπεται  το να καθεσαι απαγορευεται!!!

 

τι εννοεις τι επιτρεπεται και τι απαγορευεται?

γυμναστικη και καλη διατροφη χρειαζεσαι

Εννοώ για διατροφή. Τι να αποφεύγω. Προς το παρών κάνω 3-3.5km ανα 40 λεπτά την μέρα περπάτημα και σύντομα θα γραφτώ γυμναστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

αποφευγεις τιγανητα.και τα πολυ λαδερα,ζαχαρες,λευκο ψωμι,λευκα ζυμαρικα και λευκο αλευρι! 

βαζεις σαλατες στη διατροφη σου και φρουτα!

αυτα πολυ χοντρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα αποφευγεις για λογους υγειας. Για καψιμο λιπος αποφευγεις να τρως περισσοτερο απ' οσο καις.

 

Επίσης, αν κάνεις το περπάτημα το πρωι πριν φας οτιδήποτε καις σχεδον αποκλειστικα λιπος. Λιγο μεν αλλα σε βαθος χρονου βλεπεις διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα αποφευγεις για λογους υγειας. Για καψιμο λιπος αποφευγεις να τρως περισσοτερο απ' οσο καις.

 

bosei, όταν λες καραισκάκης εννοείς αυτό που λέει το σαιτ Πλ. Καραισκάκη, 3 στάσεις μετά την αφετηρία;

Όχι ρε...στο στάδιο καραισκάκη θα κατέβεις. Είναι 100-200 μέτρα από το μετροπόλιταν. Δεν ξέρω πως λέγεται η στάση πάντως όταν δεις το στάδιο πάτα το stop...λίγο πριν θα έχεις περάσει και το metropolitan οπότε θα είσαι προετοιμασμένος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΣΑΠ φαλήρου λέγεται. Θενξ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Δυστυχώς δεν πάω για καλό λόγο. Όταν σας λέω ότι η τροφή σκοτώνει, με θεωρείται γραφικό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΣΑΠ φαλήρου λέγεται. Θενξ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Δυστυχώς δεν πάω για καλό λόγο. Όταν σας λέω ότι η τροφή σκοτώνει, με θεωρείται γραφικό... 

Πολλα πραγματα σκοτωνουν αλλα τα κανουμε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω μα τις διαβασω ολα τα καινουργια ποστ γιατι πρεπει να φυγω..

 

Ολη η εβδομαδα πηγε τοσο γαματα αν και ημουν ψιλοαρρωστος.. Ειδικα στα σκουοτ..

 

Σημερα η απολυτη αποτυχια παντου ομως...

 

Πηγα στην δουλεια...με βαζουν να σηκωσω ενα ναυλον που μεσα ειχε καπου 50 κιλα υλικο, να το παω καμια 10 μετρα. Το παω αλλα μετα νιωθω κομμενος..

 

Ερχεται μετα απο μιση ωρα που πρεπει να σηκωσω δυο τσουβαλια 40 κιλα απο το 1 μετρο κατω στο εδαφος και ξανα πανω..

Σηκωνω το ενα και νιωθω ενα τσιμπιμα δεξια πισω στην πλατη...του λεω δεν μπορω μα το σηκωσω το αλλο θα χω προβλημα. Με λεει αυτα εδω δεν παιρνανε... Εν τω μεταξυ μπορουσα να τον πω κοψε τις μαλακιες και σηκωστω, αλλα το σηκωσα εγω και κλαταρα μετα..

 

Ερχομαι σπιτι τρωω, κοιμαμαι κανενα 2ωρο.

Σηκωνομαι παω για προπονηση..

Κανω ζεσταμα. Παω βαζω τα 77.5 με το ζορι ...μια επαναληψη...

 

Βγαζω 7 κιλα παλι τιποτα.. Τα 60 τα εβγαλα με το ζορι, δεν με ζοριζαν τα κιλα αλλα ο πονος,

 

Στηθος θα επεφτα ετσι και αλλιως ..

 

Αρσεις θανατου ουτε 30 κιλα...

 

Πηγα εβαλα παγο στο σημειο...

 

Τωρα ξεκουραση και απο δευτερα βλεπω τι θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με caliper μόνος σου. DΕXA μηχάνημα με κάτω από 100Ε δεν βρίσκεις (130 είναι η στάνταρ τιμή, στη Θεσσαλονίκη, Αθήνα έχω ακούσει και 70άρια για την DEXA, σε αξιόπιστα κέρντρα). Επίσης, τι να το κάνεις.

 

Τι ειναι το DEXA? Εγω καποτε που ειχα κανει 2 επισκεψεις σε διατροφολογο (για ειδικη διατροφη λογω προβληματων με στομαχι, οχι διαιτες) μου επαιρνε 30 ευρω επισκεψη και με μετρουσε με ενα μηχανημα μετρηση βαρους λιπους, που εδειχνε αν σημειο ποσο μυ-λιπος εχεις. Δηλαδη αριστερο χερι τοσο κρεας λιπος, δεξι τοσο, αριστερο ποδι τοσο κτλ. Δουλευε νομιζω με το να μετραει την αγωγιμοτητα ρευματος, καθως το λιπος νομιζω ειναι καλος αγωγος και μετρωνταςτην αντισταση προυπτει ενα πορισμα.

 

Αυτο που λες για να κανει τοσο θα δειχνει μια τιμη πολυ κοντα στην πραγματικη. Δεν θελω κατι τοσο ακραιο, αλλα επισης δεν θελω και το αλλο ακρο που ειναι να αναγω το λιπος με τσιμπιδα βαση ελαστικοτητας του δερματος. Θελω να εχω μια τιμη να δω τι δουλεια κανω, αλλα να μπορω να βλεπω και τις αδυναμιες. ΠΧ πιο χειρ ειναι πιο δυνατο πιο ποδι κτλ. Επειδη και στην προπονηση εχω διαπιστωσει καποιες τεμπελιες των ακρων.

 

ΠΧ πιο δυνατο αριστερο δικεφαλο-τρικεφαλο, αλλα πιο αδυναμο αριστερο ωμο και πλατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρσεις θανάτου ούτε 30 κιλά ;;; τι έπαθες; τώρα το διάβασα περαστικά μην ζορίζεσαι με τίποτα ξεκουράσου .

 

εγώ σήμερα deadlit έκανα 75κιλά (βάζω και την 15άρα μπάρα μέσα)χ4 επαναλήψεις αλλά πρίν είχα κάνει 55 κιλά 10 επαναλήψεις.. η αλήθεια είναι οτι ένιωσα μια μικρο ενοχληση στη μέση η οποία έφυγε άμεσα μόλις έκανα αποθεραπεία .

 

τώρα που το σκέφτομαι θα ανεβάσω λίγο κιλά με λιγότερες επαναλήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν Ξερω...

 

Να φανταστεις πηγαινα για τα 85 κιλα στις αρσεις...

 

Και στα σκουοτ στα 77.5...

 

Αλλα το μηχανημα(εγω) δεν μπορουσα...Με πεθανε ...Ηθελα να δωσω καπου μπουνια να ξεσπασω..

 

Πηγα σπιτι και εβηχα σαν το π@υστη..Αφου σηκωθηκε ο μικρος να με ρωτησει αν ειμαι καλα...

 

Μπορει να ναι και ψυξη....

 

Τωρα ειμαι λιγο καλυτερα, εβαλα και βολταρεν....να δουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liv άραξε είναι προφανές ότι έχεις κάτι η παίχτηκε υπερκόπωση. 

 

Σαβατοκύριακο φραπεδιές , άραγμα και ρίξε και πολύ ύπνο βράδυ και μεσημέρι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα κανω...Πολυ ξεκουραση, κανενα 10ωρο υπνο..

 

Στοχαρτι να φανταστεις που γραφω την προοδο μου με τα κιλα σημερα στα κουτακια εβαλα σε ολα χ...

 

Θεωρω οτι δεν εκανα τιποτα σημερα..Και εφαγα αρκετα για να ειμαι προετοιμασμενος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...