Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 φορες τη βδομαδα κανω βαρη και καθε μερα τρεξιμο.Κοιλιακους θα περιοριστω σε 3 τη βδομαδα.20 λεπτακια ειναι μου αρεσει να κανω.

 

Παω να φτιαξω το προγραμμα με το note και επανερχομε

5 φορές βάρη για το επιπεδό σου είναι πολλές...μείωσε τες...ειδικά εφόσον κάνεις και κάθε μέρα τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δεν αμφισβητω τον bos απλα να σας πω κατι που δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστο , ολοι οι μυες για να αναπτυχθουν θελουν τον απαραιτητο χρονο ξεκουρασης , γι αυτο και ολες τις μυικες ομαδες τις γυμναζουμε καθε 2 μερες , εκτος απο τους κοιλιακους και τις γαμπες ! αυτους μπορουμε να τους γυμναζουμε κ καθε μερα ακομη αν θελουμε  , ειναι απο την φυση τους ετσι φτιαγμενοι (περπαταμε κτλ ) που αντεχουν ..

κινγκ εγω θα σου προτεινα καθε μερα κοιλιακους καλο θα κανεις- κακο οχι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αμφισβητω τον bos απλα να σας πω κατι που δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστο , ολοι οι μυες για να αναπτυχθουν θελουν τον απαραιτητο χρονο ξεκουρασης , γι αυτο και ολες τις μυικες ομαδες τις γυμναζουμε καθε 2 μερες , εκτος απο τους κοιλιακους και τις γαμπες ! αυτους μπορουμε να τους γυμναζουμε κ καθε μερα ακομη αν θελουμε  , ειναι απο την φυση τους ετσι φτιαγμενοι (περπαταμε κτλ ) που αντεχουν ..

κινγκ εγω θα σου προτεινα καθε μερα κοιλιακους καλο θα κανεις- κακο οχι ..

Μπορεί να θέλουν οι μυς 48-72 ώρες για να αναρρώσουν αλλά υπάρχει και το ΚΝΣ στην μέση που θέλει μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερα τριτη τεταρτη

m64l.jpg

 

Τις επομενες μερες θα τις φτιαξω το βραδυ που θα εχω χρονο.Ακουω εντυπωσεις/διορθωσεις.Κοιλιακους θα κανω 5 φορες τη βδομαδα.Κανω το p90x που εχει 340 κοιλιακους με διαφορες ασκησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δε θα παθει τιποτα το κεντρικο νευρικο του συστημα με 3-4 σετακια κοιλιακους καθε μερα , εγω να τονισω κατι που πολλοι δεν ξερουν ηθελα , πως αυτες οι μυικες ομαδες δηλαδη θελουν πολυ λιγοτερο χρονο αποκαταστασης !


γαμπες και κοιλιακους (οσοι εχετε τρελλα) βαρατε καθε μερα δε τρεχει τιποτα !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δε θα παθει τιποτα το κεντρικο νευρικο του συστημα με 3-4 σετακια κοιλιακους καθε μερα , εγω να τονισω κατι που πολλοι δεν ξερουν ηθελα , πως αυτες οι μυικες ομαδες δηλαδη θελουν πολυ λιγοτερο χρονο αποκαταστασης !

γαμπες και κοιλιακους (οσοι εχετε τρελλα) βαρατε καθε μερα δε τρεχει τιποτα !!

 

Οι γαμημένες οι γάμπες έχουν ρυθμό αποκατάστασης 6 ώρες ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ και να σηκώσω στο gym

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γαμημένες οι γάμπες έχουν ρυθμό αποκατάστασης 6 ώρες ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ και να σηκώσω στο gym

τις γαμπες ειδικα  - καποιοι τρελλαμενοι μιστεραδες τις γυμναζουν και δυο φορες την ημερα πρωι - βραδυ !

ελεγα να μη το πω - μη το χοντρινω και φαω κραξιμο - αλλα ετσι ειναι ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τις γαμπες ειδικα  - καποιοι τρελλαμενοι μιστεραδες τις γυμναζουν και δυο φορες την ημερα πρωι - βραδυ !

ελεγα να μη το πω - μη το χοντρινω και φαω κραξιμο - αλλα ετσι ειναι ...

 

 

Δεν αμφιβάλω ρε, γιατί και εγώ το έχω παρατηρήσει. Οτι και να κάνω τις γάμπες το απόγευμα είναι μια χαρά ακόμα και αν το υπόλοιπο σώμα δεν μπορεί να κουνηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για βοηθήστε λίγο, εσείς οι κατω

 

Γιάννη σταματάς στο Καραισκάκης

Οι γαμημένες οι γάμπες έχουν ρυθμό αποκατάστασης 6 ώρες ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ και να σηκώσω στο gym

Εμένα πάντως τα DOMS κρατάνε 2-3 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη σταματάς στο Καραισκάκης

Εμένα πάντως τα DOMS κρατάνε 2-3 μέρες.

 

Εγώ κάνω γάμπες κάθε 48 ώρες. τα DOMS στο υπόλοιπο σώμα κρατάνε περίπου 36 ώρες. Στις γάμπες το άλλο πρωί που ξυπνάω είμαι μια χαρά, και την ώρα που τις γυμνάζω τις γυμνάζω μέχρι να πάθω κράμπα και να μην μπορώ να περπατήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το προγραμμα δεν βγαινει με την καμμια να γυμναζω ολα τα σημεια του σωματος καθε 2 μερες με 4 φορες gym thn εβδομαδα.Και κυκλικο δεν κανω  δεν μου αρεσει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

Δεν αμφιβάλω ρε, γιατί και εγώ το έχω παρατηρήσει. Οτι και να κάνω τις γάμπες το απόγευμα είναι μια χαρά ακόμα και αν το υπόλοιπο σώμα δεν μπορεί να κουνηθεί.

 

ειναι η ανατομια του σωματος μας ετσι ωστε να αντεχουν οι γαμπες , μας κουβαλανε 24-24  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το προγραμμα δεν βγαινει με την καμμια να γυμναζω ολα τα σημεια του σωματος καθε 2 μερες με 4 φορες gym thn εβδομαδα.Και κυκλικο δεν κανω  δεν μου αρεσει .

 

Έτσι είμαι και εγώ με τα split. Τα έκανα 3 χρόνια (μια φορά και ένα καιρό στο texas) , τα θεωρώ waste of time συγκριτικά με αυτό που κάνω τώρα.

 

Είναι και στον άνθρωπο εγώ πάντα είχα πολύ γρήγορο reocvery όσο και να πιεζόμουν. Οταν ήμουν 22 χρονών έκανα βάρη 5-6 φορές την εβδομάδα και kick boxing τα απογεύματα (όχι ότι αυτό είναι καλό.. αλλά λέμε τώρα) 

 

Οπότε το να κάνω στήθος , ότι και να σηκώσω σε 48 ώρες είναι μια χαρά, θέλω να το ξαναχτυπήσω. Ασε που πιστεύω ότι το Pump έχει diminishing effects. Οσο πιο πολύ το χτυπάς τόσο λιγότερο αποτέλεσμα έχεις συγκριτικά με τα πρώτα σετ. Ενώ με 2 σετάκια drop σετ και το λιώνεις και το χτυπάς 3 φορές / week. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...