Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω προληπτικα να κανω εξετασεις αιματος γιατι εχω να κανω πανω απο ενα χρονο, να δω μπας και εχω καμμια τιμη εξω απο τα ορια. Κατα πρωτον σε συνδεση με αθλητισμο-γυμναστηριο υπαρχει καποια συγκεκριμενη ουσια που πρεπει να σιγουρευτω να γραψω ωστε αν εχω ελλειψη η οποια θα εχει επιπτωση στις επιδοτησης μου να κοιταξω να την καλυψω μεσω τροφης ή συμπληρωματος βιταμινων?

 

Τωρα επειδη τα πραγματα εχουν σφυξει και τα ταμεια δεν πληρωνουν δεν μπορεις να γραφεις αερα πατερα οτι θες και χωρις σοβαρο λογο. Μου γραψε ο παθολογος μια γενικη αλλα αυτη δεν ειναι της πλακας? Μονο αιμοσφαιρια-αιμοπεταλια και κατι λιγα ψιλα? Ουτε καν ζαχαρο δεν μπορεσε να μου γραψει και εξεταση ουρων, που θελω να δω σε τι τιμη βρισκομαι τωρα που δεν τρωω καθολου γλυκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια καποιες ερωτησεις για τη διατροφη.3-4 αυγα μερα παρα μερα ειτε μελατα ειτε ματια θα ανεβασουν την χολιστερινη?Πριν λιγο εφαγα 3 αυγα ματια 2 σουτζουκακια 3 φετες ολικης απο τοστ μια μπανανα που εκανε για 2 και ενα συροπιαστο για γλυκακι.Στις 4 θα παω για τρεξιμο.Σημερα θα παω στα 5χλμ μετα απο προτροπη του spect.Το κακο ειναι οτι αν κανω 30 δευτερα+ στασης το endomondo χανει το gps και το βρισκει οποτε να ναι και δεν μετραει τα χλμ.

 

Μετα το τρεξιμο θα φαω ενα μηλο και λιγο βρομη/μουσλη με γαλα και κατα τις 6 βαρη να λιωσουμε λιγο μιας και χθες εκανα εξαγωγη και δεν ειχε βαρη.Μετα τα βαρη θα φαω ταχινι με κακαο η μελι αναλογα αν τρωγετε με κακαο και κανα τονο η 2 αυγα μελατα με λιγο μαρουλι και καμια μπανανα.Το βραδυ στις 11 τρωω ενα γιαουρτακι με βρομη και κανελιτσα και υπνο μετα.Το πρωι εφαγα ενα τοστ ολικης με γαλοπουλα και ενα ποτηρι γαλα.

 

Καποια στιγμη θα προσθεσω και cottage και τα φιλετα που προτεινε ο φιλος mausmaus για να μην τρωω συνεχεια τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι τον γνωριζω ,ειναι απο τους πιο ενημερωμενους αλλα καλυτερα να μην το δω γιατι θα με πιασει καταθλιψη για τα μερη που δεν εχω παει ακομα ...

 

 

Σαββατο λεω να το ριξω στην αεροβια σε στιβο δεν εχω καλα παπουτσια ομως δεν εχω παρει ακομα ειδικα  για τρεξιμο και συνηθως με πιανουν οι κνημες μετα απο λιγο.Εκτος απο το προφανες υπαρχει κατι αλλο να κανω η' οχι?

 

Τράβα κάνα ελλειπτικό ρε παπούδι που θες και στίβο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κινκ οπως σου ειπα και χτες μην σταματας τελειως! συνεχιζε αλλα με περπατημα!!!! το endomondo εχει μια ρυθμισει ωστε να μην σταματαει οταν εισαι σταματημενος! ρυθμισες-ρυθμισεις προπονησης-αυτοματη παυση βαλτο στο off!

πριν ξεκινας να προσεχεις παντα να ειναι το gps ok κατω δεξια στο endomondo!αν καμια φορα δεν σε βρισκει κλεισε και ανοιξε την εφαρμογη ή κανε επανεκκινηση το κινητο! μου το κανει καμια φορα και μενα!ειδικα αν το ανοιξω μεσα στο σπιτι και δεν μπορει να βρει τον δορυφορο στην αρχη!

 

κινκ γραψε λιγο τη σημερινη διατροφη !! το βραδυ στο γιαουρτι μην βαλεις βρωμη!! πρωτεινη χρειζεσαι πριν τον υπνο!

η μπανανα καλυτερα μετα την προπονηση και οχι στο μεσημεριανο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινκ οπως σου ειπα και χτες μην σταματας τελειως! συνεχιζε αλλα με περπατημα!!!! το endomondo εχει μια ρυθμισει ωστε να μην σταματαει οταν εισαι σταματημενος! ρυθμισες-ρυθμισεις προπονησης-αυτοματη παυση βαλτο στο off!

πριν ξεκινας να προσεχεις παντα να ειναι το gps ok κατω δεξια στο endomondo!αν καμια φορα δεν σε βρισκει κλεισε και ανοιξε την εφαρμογη ή κανε επανεκκινηση το κινητο! μου το κανει καμια φορα και μενα!ειδικα αν το ανοιξω μεσα στο σπιτι και δεν μπορει να βρει τον δορυφορο στην αρχη!

 

κινκ γραψε λιγο τη σημερινη διατροφη !! το βραδυ στο γιαουρτι μην βαλεις βρωμη!! πρωτεινη χρειζεσαι πριν τον υπνο!

η μπανανα καλυτερα μετα την προπονηση και οχι στο μεσημεριανο!

Ναι στο off το εχω εγω το παταω pause οταν σταματαω για να μην μετραει εκεινη την ωρα.Θα κανω και λιγο περπατημα οταν ειναι να σταματισω και ας πεσουν και λιγο οι χρονοι πρωτα να ανεβουμε σε αντοχη.Για το gps παντα γραφει excellent πρωτα και μετα αρχιζω τρεχω.Χθες μου το εκανε πρωτη φορα.

 

 

Μπανανα τρωω και μετα τα βαρη και στο μεσημεριανο μιας και εχει αρκετο καλιο που ειναι πολυ καλο και στο τρεξιμο.Η βρωμη δεν εχει πολυ προτεινη?Λες καλυτερα το βραδυ να τρωω μονο γιαουρτακι σκετο χωρις βρομη η μελι?

 

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.

Στις 2 3 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια μια μπανανα και 3 φετες ολικης τοστ και ενα σηροπιαστο

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 2 αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα.

 

Θα προσπαθησωνα φτιαξω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα οσο καλυτερο γινετε σε προτεινες και να το ακολουθω πιστα χωρις να αποκλεινω απο τα φαγητα που πρεπει να τρωω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχει και υδατανθρακα αρκετο :P

το βραδυ θες πρωτεινη οχι υδατανθρακα!

για μενα 1 μπανανα τη μερα αρκει!

βραδυ βαλε γιαουρτι με λιγους ξηρους καρπους( με μετρο ομως γιατι εχουν πολλα λιπαρα)

γραψε το ημερησιο προγραμμα διατροφης σου για σημερα!( μαζι με τις προπονησεις)

για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε καλυτερα να το διορθωσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

* SPOILER *

 

Σαββατο λεω να το ριξω στην αεροβια σε στιβο δεν εχω καλα παπουτσια ομως δεν εχω παρει ακομα ειδικα για τρεξιμο και συνηθως με πιανουν οι κνημες μετα απο λιγο.Εκτος απο το προφανες υπαρχει κατι αλλο να κανω η' οχι?

 

Τράβα κάνα ελλειπτικό ρε παπούδι που θες και στίβο

δεν το γουσταρω το ελλειπτικο θα παω για τρεξιμο να ανεβασω λιγο φυσικη κατασταση μπορει να μου χρειαστει συντομα :P Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει και υδατανθρακα αρκετο :P

το βραδυ θες πρωτεινη οχι υδατανθρακα!

για μενα 1 μπανανα τη μερα αρκει!

βραδυ βαλε γιαουρτι με λιγους ξηρους καρπους( με μετρο ομως γιατι εχουν πολλα λιπαρα)

γραψε το ημερησιο προγραμμα διατροφης σου για σημερα!( μαζι με τις προπονησεις)

για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε καλυτερα να το διορθωσεις :)

Τωρα ειδα παρα πολλους υδατανθρακες εχει η βρομη.Θα βαλω ξηρους καρπους στο γιαουρτακι.

 

Για τσεκαρε το προγραμμα απο πανω.8 με 2 εχω δουλεια στις 4-4:30 παω για τρεξιμο στις 6 παω για βαρη και κατα τις 10 κανω και κοιλιακους το προγραμμα απο p90x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.

Στις 2 3 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια μια μπανανα και 3 φετες ολικης τοστ και ενα σηροπιαστο

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 2 αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα.

 

 

πολλα αυγα!ειδικα αν τα τρως με τον κροκο! βαλε στο πρωινο γαλα με βρωμη και φαει ενα τοστακι κατα τις 11

το γλυκακι δεν χρειαζεται :P ταχινι επισης βαλτο σαν πρωινο!(και αυτο να το προσεχεις πολλα λιπαρα)

παιρνεις ενα χαμηλο σε λιπαρα και εισαι κομπλε! εγω αγοραζω με 0 ή 2 %! οχι δεν εχει πολλους υδατανθρακες! και σιγουρα εχει παρα πολυ λιγοτερους απο τη βρωμη! δες πανω στην συσκευασια για τις θρεπτικες αξιες! :)

βγαλε ενα εβδομαδιαο προγραμμα και γραψτο εδω για να βοηθησουμε με αλλαγες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King είναι πολύ κοντά η αερόβιά σου με τα βάρη...είτε κάνε την σε ξεχωριστές μέρες είτε μετά τα βάρη. Επίσης μην κάνεις κοιλιακούς το βράδυ μετά το gym...σαμποτάρεις την δουλειά που χεις κάνει πριν λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.

8 με 2 δουλεια

Στις 2 3 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια μια μπανανα και 3 φετες ολικης τοστ και ενα σηροπιαστο.Στις 4-4:30 τρεξιμο

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 6 βαρη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 2 αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα

Στις 10 κοιλιακους απο p90x

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα.

 

Θα προσπαθησωνα φτιαξω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα οσο καλυτερο γινετε σε προτεινες και να το ακολουθω πιστα χωρις να αποκλεινω απο τα φαγητα που πρεπει να τρωω.

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.

8 με 2 δουλεια

Στις 2 3 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια μια μπανανα και 3 φετες ολικης τοστ και ενα σηροπιαστο.Στις 4-4:30 τρεξιμο

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 6 βαρη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 2 αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα

Στις 10 κοιλιακους απο p90x

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα.

 

Θα προσπαθησωνα φτιαξω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα οσο καλυτερο γινετε σε προτεινες και να το ακολουθω πιστα χωρις να αποκλεινω απο τα φαγητα που πρεπει να τρωω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.2 μπανανες και μελι η ταχινι

Στις 2  2 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια με ρυζι η μακαρονια  μια μπανανα     συν πρασινη σαλατα μπροκολο μαρουλι κτλ 3 φετες ολικης τοστ α και ενα λιγοσηροπιαστο  συν λιγο μαυρο ψωμι

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 4 απραδια  αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα. με λιγες ψυχες απο καρυδια μεσα η σπορους απο πασατεμπο

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πολλα αυγα!ειδικα αν τα τρως με τον κροκο! βαλε στο πρωινο γαλα με βρωμη και φαει ενα τοστακι κατα τις 11

το γλυκακι δεν χρειαζεται :P ταχινι επισης βαλτο σαν πρωινο!(και αυτο να το προσεχεις πολλα λιπαρα)

παιρνεις ενα χαμηλο σε λιπαρα και εισαι κομπλε! εγω αγοραζω με 0 ή 2 %! οχι δεν εχει πολλους υδατανθρακες! και σιγουρα εχει παρα πολυ λιγοτερους απο τη βρωμη! δες πανω στην συσκευασια για τις θρεπτικες αξιες! :)

βγαλε ενα εβδομαδιαο προγραμμα και γραψτο εδω για να βοηθησουμε με αλλαγες :)

 

Το πολυ 4 αυγα τη μερα να φαω συνηθως στα 2 ειμαι.Ναι θα περνω ενα τοστακι στη δουλεια.Πριν λιγο ειδα πολλα λιπαρα το ταχινι αλλα και πολυ προτεινη οπως και η βρομη.Το γιαουρτακι για βραδινο με ξηρους καρπους ειναι κομπλε.Θα φτιαξω και θα το γραψω σε λιγο να μου πειτε γνωμες.

King είναι πολύ κοντά η αερόβιά σου με τα βάρη...είτε κάνε την σε ξεχωριστές μέρες είτε μετά τα βάρη. Επίσης μην κάνεις κοιλιακούς το βράδυ μετά το gym...σαμποτάρεις την δουλειά που χεις κάνει πριν λίγο.

Μπορω να παω τα βαρη στις 7.Αλλα θελω να κανω και βαρη και τρεξιμο καθημερινα.Κοιλιακους ποτε ειναι καλο να κανω?Μετα το τρεξιμο και πριν τα βαρη?

 

 

Σημερινη διατροφη:

Στις 8 γαλα με 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα.2 μπανανες και μελι η ταχινι

Στις 2 2 αυγα μελατα με 2 σουτζουκακια με ρυζι η μακαρονια μια μπανανα συν πρασινη σαλατα μπροκολο μαρουλι κτλ 3 φετες ολικης τοστ α και ενα λιγοσηροπιαστο συν λιγο μαυρο ψωμι

Στις 5 ενα μηλο και γαλα με βρομη η μουσλη

Στις 7:30 ταχινι με κακαο και 4 απραδια αυγα μελατα η τονο με μαρουλι και μπανανα 1 τοστ ολικης με γαλοπουλα

Στις 11 ενα γιαουρτακι με κανελα. με λιγες ψυχες απο καρυδια μεσα η σπορους απο πασατεμπο

 

 

Πολυ σωστες αλλαγες να σε καλα.Λοιπον φτιαχνω ενα προγραμμα εβδομαδιαιο θα το ποσταρω λιγο αργοτερα να μου πειτε τι να αλλαξω.Αν δεν φτιαξω προγραμμα δεν παιζει να τρωω αυτα που πρεπει με ενα σωστο προγραμμα θα γινουν ολα οπως πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King μην κάνεις κάθε μέρα βάρη 3-4 φορές την βδομάδα είναι μιά χαρά. Επίσης κοιλιακούς 1 φορά την βδομάδα να κάνεις πάλι οκ είναι...αν έχεις τόση καψούρα με κοιλιακούς  άντε να κάνεις 2 φορές την βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King μην κάνεις κάθε μέρα βάρη 3-4 φορές την βδομάδα είναι μιά χαρά. Επίσης κοιλιακούς 1 φορά την βδομάδα να κάνεις πάλι οκ είναι...αν έχεις τόση καψούρα με κοιλιακούς άντε να κάνεις 2 φορές την βδομάδα.

5 φορες τη βδομαδα κανω βαρη και καθε μερα τρεξιμο.Κοιλιακους θα περιοριστω σε 3 τη βδομαδα.20 λεπτακια ειναι μου αρεσει να κανω.

 

Παω να φτιαξω το προγραμμα με το note και επανερχομε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...