Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης σταδιακή φόρτιση με ισομετρικες συστολές στην αρχή και μετά μόνο με το βάρος του ποδιού. Ύστερα από μέρες σκουατ με το βάρος του σώματος όχι βαθιά και στην συνέχεια αργή φόρτιση με βάρη.

Αν τα κάνεις λογικά θα σε αφήσει μια κ καλή.

 

Επίσης 

 

 mueller_4532-main.jpg?w=430&h=430&a=7

 

για κάνα μήνα στο γυμναστήριο, ακόμα και αν το πόδι φαίνεται οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

Επίσης σταδιακή φόρτιση με ισομετρικες συστολές στην αρχή και μετά μόνο με το βάρος του ποδιού. Ύστερα από μέρες σκουατ με το βάρος του σώματος όχι βαθιά και στην συνέχεια αργή φόρτιση με βάρη.

Αν τα κάνεις λογικά θα σε αφήσει μια κ καλή.

 

Επίσης 

 

 mueller_4532-main.jpg?w=430&h=430&a=7

 

για κάνα μήνα στο γυμναστήριο, ακόμα και αν το πόδι φαίνεται οκ. 

Yep κι αυτό. Αλήθεια αν είσαι ασφαλισμένος γιατί δε πας σε κανα Φυσικοθεραπευτη;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κινκ 70κιλα ειμαι τωρα! ειχα καιρο να το ανανεωσω! :P

ουτε καν δεν φτανω τους ρυθμους των μαραθωνιοδρομων! αυτοι εχουν το χλμ σε 3-3.0 λεπτα και καποια ισως και πιο κατω!

συνεχισε με αεροβια και βαρη και φτιαξε διατροφη και αλλο και θα δεις τα αποτελεσματα που θες!

καλο ειναι να κανεις το αεροβιο μετα τα βαρη (αμεσως μετα) ή το πρωι χωρις να εχεις φαει!! εκει θα δεις μεγαλη διαφορα!

επισης προσπαθησε σιγα σιγα να ανεβασεις τα χλμ και ας κανεις και στασεις! (καλυτερα αντι για σταση να περπατας)

 

μια απορια που εχω! βασικη τη μια την ειχα! η αλλη μου ηρθε τωρα που ειδα τη φωτο του τυπου! :P

 

1) με βαση το endomondo στην ιδια αποσταση(ισως και λιγο μικροτερη) αν παω με πιο αργο ρυθμο καιω πιο πολλες θερμιδες!

αυτο διοτι ασκουμαι πιο πολυ ωρα! αλλα ομως στην αλλη περιπτωησ που κανεις πιο γρηγορα δεν θα εκαιγες τις ιδιες ή και περισσοτερες λογο του οτι εχει πιο μεγαλη ενταση? θα επρεπε οι αποκλισεις να ειναι μικροτερες απο οτι ειναι !!
(ξερω οτι δεν ειναι ακριβες τα νουμερα που δινει αλλα στο περιποθ)

 

2)η κρεατινη δεν θα εκανε καλο σε αθλητες αποστασεων? λογο του οτι τα κυτταρα αποθηκευουν πιο πολλα νερα και οι δρομεις χρειαζονται υγρα !! (δεν μιλαω για την λιγη εξτρα δυναμη που θα σου δωσουν) μονο για το κομματι τον υγρων που κραταει ο οργανισμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

* SPOILER *

 

mine and john's protein!

 

http://derosetribeca.org/wp-content/uploads/2013/06/veggie-protein.png

Αυτό είναι κάπως παραπλανητικό καθώς αναφέρεται σε πρωτεΐνη ανά θερμιδα και όχι ανά γραμμάριο. Για να φας τη πρωτεΐνη μιας μπριζολας σε σπανάκι θες δυο κιλά.Πέραν αυτού πράγματι τα λαχανικά παρέχουν περισσότερα γρ πρωτεΐνη ανά θερμιδα από το κρέας. Το θέμα είναι πόσο μπορείς να φας, ειδικά αν απέχεις από γαλακτοκομικά και αυγά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα ακούει αυτά ο @fotis  που τρώει μια στάνη κρέας...

 

 

 

θα έπρεπε να βελαξει μισό χωράφι διαφορετικά

φυλατε την ποσταρα απλα για τις τροφες οχι για τα νουμερα :P

 

Μια χαρά είναι τα νούμερα και πολύ καλά μάλιστα. Τον τίτλο έβαλα ποσοστό πρωτεΐνης ανά θερμιδα απλά για να μην παρεξηγήσει κανείς κάτι.

Κι εγώ σε αυτά και γαλακτοκομικά και αυγά βασίζω την διατροφή μου. Είχα μια συζήτηση με το Γιάννη προχθές για αυτά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 καμψεις και λιγη ροδα κοιλιακων σημερα μετα απο ενα μηνα. Ελπιζω να μην ειμαι πιασμενος αυριο που εχει κολυμβητηριο. Καλη φαση μπορω να πω, αλλα ακομα δεν μπορω να καταφερω τον συνδιασμο αεροβιας με τετοιες στατικες ασκησεις. Δεν μου κολλανε στο μυαλο με τιποτα. Η θα επικεντρονομαι στο ενα η στο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Δήμητρα, βρε Δήμητρα, όμορφη και πεινασμένη, γιατι το κανεις αυτο; 2 μανταρινια ειναι γευμα, πλακα με κανεις; Ή 1 μια φετα με λιγο τυρακι;

 

ΦΑΤΕ ΒΡΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ, οι αντρες θελουν τις γυναικες σαν την Σκαρλετ οχι σαν την Κειτ Μος!

 

 

hahahaha γελάει ο κοσμος. 

 

1 εβδομαδα μετα και ακομα με ενοχλαει το γονατο μου.

 Ουτε squat δεν μπορω να κανω. Τι στον δαιμονα;

 

Προσοχη με τους τραυματισμους παικτουρι μου. Δεν ειναι αστειο το θέμα. Μην ζοριζεσαι.

Γρηγορα στον γιατρο. Και να ακους αυτους που ξέρουν τι τους γινεται. Αν παθεις ζημια εσυ θα την τραβηξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα βγει κανενας να σε πει φοβιτσιαρη και θα παρεξηγηθεις παλι (εχεις δικιο φυσικα για τη συμβουλη, ασχετο το ενα με το αλλο :P)


Αυριο παω για 45 σκουοτ. Θυμασαι Ντακον πριν 2-3 βδομαδες που ημουν στα 30 και σου ελεγα οτι θα ανεβαινω 2,5 ανα 2-3 βδομαδες; Πως αλλαζει ο ανθρωπος...

 

Α, και 62,5 στο στηθος. 2-3 φορες θα τα ανεβασω. Την 4η βλεπω να μου μενει στο στηθος. Καταραμενε λιβε που με πριζωσες   :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...