Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από σήμερα άφησα το μηχάνημα για τους ώμους και άρχισα με μπάρα όρθιος(αν θυμάμαι καλά λέγονται στρατιωτικές) Με άδεια μπάρα στην αρχή αλλά με έπιασε πολύ όμορφα. Έκανα 4-5 σετ και δεν ήθελα να σταματήσω. Μετά έκανα εκτάσεις ώμων με αλτήρες και μετά όρθια κωπηλατική. Την άλλη φορά λέω να αφήσω τις πιέσεις για το τέλος και να κάνω όσα σετ μέχρι να κουραστώ μιας και αυτή η άσκηση με πιάνει περισσότερο τώρα. Τι λέτε;

 

 

Επίσης είχα δει στο βίντεο πως γίνονται και έκανα μόνος μου δύο σετ. Αλλά ρώτησα και τον γυμναστή να μου τις δείξει και είδα ότι έκανα κάποια πράγματα λάθος. Καλό και το utube αλλά το να στην δείχνουν την άσκηση από κοντά δεν έχει σύγκριση. Μου είπε επίσης να μην την ξεκουράζω την μπάρα στον λαιμό ανάμεσα στις επαναλήψεις, αλλά να κατεβαίνω μέχρι το σαγόνι και μετά πάλι πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τουμπανιασμα στηθους - ωμων μαζι , δυο ασκησεις σε μια !

λοιπον ξαπλωστε σε εναν επικλινη παγκο σε αυτη την κληση περιπου

paykos-epikleines-kataklines-mod-pfid-12\
παρτε τους αλτηρες και καντε εκτασεις για ωμους κανονικα
2points_i06_b.jpg
οταν τα χερια σας βρισκοντε ψηλα οπως στην φωτο Α ,   φερτε τα πισω απο το κεφαλι σας χωριςνα σταματησετε και καντε πουλ οβερ

Dumbbell+pullover.JPG
οταν τα χερια σας βρεθουν οπως την φωτο Α , ουσταστικα ειστε οπως  και στην φωτο Α πιο πανω στους ωμους, με την μονη διαφορα οτι αντι για εναν αλτηρα κρατατε δυο ! ανοιχτε λοιπον  τα χερια  χωρις να σταματησετε  και καντε ξανα εκτασεις !

μια εκτασεις - μια πουλ οβερ ! σταθερα χωρις ξεκουραση !  λιγα κιλα , 8 με 10  επαναληψεις !

σιγουρα τις εχετε κανει ολοι μονες τους τις ασκησεις ! μαζι ομως ?? δοκιμαστε  την

και  καλα τουμπανιασματα !

 

υποσημειωση ..  δε θα σας την δειξουν σε κανενα gym

Επεξ/σία από MauMaus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουμπανιασμα στηθους - ωμων μαζι !

λοιπον ξαπλωστε σε εναν επικλινη παγκο σε αυτη την κληση περιπου

paykos-epikleines-kataklines-mod-pfid-12\
παρτε τους αλτηρες και καντε εκτασεις για ωμους κανονικα

2points_i06_b.jpg
 

στο τελειωμα της ασκησης και οταν τα χερια σας βρισκοντε ψηλα  φερτε τα πισω απο το κεφαλι σας χωρις σταματημα και καντε πουλ οβερ

Dumbbell+pullover.JPG

οταν τα χερια σας κατεβουν  , ανοιχτε τα χωρις να στματησετε  και καντε ξανα εκτασεις !

 

μια εκτασεις - μια που οβερ ! σταθερα χωρις ξεκουραη !  λιγα κιλα , 8 με 10  επεναληψεις !

σιγουρα τις εχετε κανει ολοι μονες τους τις ασκησεις ! μαζι ομως ?? δοκιμαστε  την

και  καλα τουμπανιασματα !

 

υποσημειωση ..  δε θα σας την δειξουν σε κανενα gym

Μαλιστα αλλη μια ασκηση που δεν εχω κανει ποτε με αυτο τον συνδυασμο ,θα την δοκιμασω και αυτη αν και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι super .Μπραβο mausMaus ετσι δινε και καμια πρωτοτυπη ασκηση  για  να κανουμε αλλαγες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφαγα το μεσημεριανό μου στις 6 (είχα ήδη κάνει 3 γεύματα -πρωινό/1 φρούτο/1 τοστ με ολικής, τυρί cottage και κύτρινο light)

 

μετά στις 7.30 έφαγα 2 μανταρίνια και τώρα στις 21. 1 φέτα ολικής με arla delight φέτα

 

Βρε Δήμητρα, βρε Δήμητρα, όμορφη και πεινασμένη, γιατι το κανεις αυτο; 2 μανταρινια ειναι γευμα, πλακα με κανεις; Ή 1 μια φετα με λιγο τυρακι;

 

ΦΑΤΕ ΒΡΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ, οι αντρες θελουν τις γυναικες σαν την Σκαρλετ οχι σαν την Κειτ Μος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειπα να παω τρεξιματακι σημερα γιατι ειχα να παω μερες!! εβαλα το κολαν,εβαλα και ενα ισοθερμικο  με μακρυ μανικη( εσκασα σε καποια φαση) και ιδου τα αποτελέσματα

http://www.endomondo.com/workouts/268758840/9062238

 

1.06 κατω απο την προηγουμενη φορα! και 3 νεα ρεκορ (10χλμ σε 47.55,σε 1ωρα 12.37χλμ και τα 14.1 χλμ σε 1.08) :)

not bad!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Δήμητρα, βρε Δήμητρα, όμορφη και πεινασμένη, γιατι το κανεις αυτο; 2 μανταρινια ειναι γευμα, πλακα με κανεις; Ή 1 μια φετα με λιγο τυρακι;

 

ΦΑΤΕ ΒΡΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ, οι αντρες θελουν τις γυναικες σαν την Σκαρλετ οχι σαν την Κειτ Μος!

Αχ βρε γιαννη εφαγα αργα στις 6 το μεσημεριανο κ μετα δεν ηξερα τι να φαω, δν πεινουσα κιολας.

 

Κανω τις ασκησεις που ειπε ο μαουμαους, κ οι δυο ειναι εξαιρετικες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τη φιλενάδα στη Σουηδία που ακολουθούσε τη διαιτα 5:2. 5 μέρες τρως "κανονικά" και 2 (οχι συνεχόμενες) κάτι παλαβά για 500 ή 900 θερμίδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ δεν έχω θέμα με το φαγητό μου απλά μου το κατέστρεψε το "μεσημεριανό" στις 18.00. Από κει και ύστερα δεν ήξερα τι να φάω
Γιάννη όχι και Κειτ Μος τίγκα στο εκτόμορφο και την σαρκοπενία. Καλά που μου το θύμισε ο Vozniotis έχω να με φωτογραφίσω για να δω τι έχω κάνει...θα γελάσουν και οι ρέγκες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έτσι και βγαίναμε για φαγητό (όλοι όσοι γράφουν κατιτισ παραπάνω στο συγκεκριμένο θρεντ) μόνο εγώ και ο Ντάκον θα τρώγαμε κανονικά. Αν και τελευταία κι αυτός γκρινιαξε οτι το παρακανε και θελει να χάσει κιλά, οπότε εγω θα έτρωγα κι εσείς θα βλέπατε, μουχαχαχα :P

 

Spekt, μαπα το Food matters. Πέρα του ότι δεν είχε κάτι να μου πει που να μην το ξερα με τόσα που εχω διαβασει και δει, με χάλασε που "πουλούσαν" τις υπερτροφές και τις βιταμίνες σε χαπια. Πολλές ανακρίβειες και μισές αλήθειες για να πουν τα δικά τους. Η χορτοφαγία εχει πολλά και σοβαρά μειονεκτήματα, πρέπει να γίνεται με γνώση για να μη δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απ' αυτά που λύνει, χρειάζεται υπεύθυνη στάση και στην ταινία δε βγαίνει κάτι τέτοιο.

Αλλά το χειρότερο ήταν όταν είπαν ότι δεν αρκεί η στροφή στην χορτοφαγία, πρέπει ο οργανισμός να καθαρίσει πρώτα από τις υπάρχουσες τοξίνες -αλλιώς δεν έχει καν νοημα η χορτοφαγία (!!!)- και αυτό γίνεται με κλύσμα. Σ' εκείνο το σημείο ένιωσα ένα νοερό πόνο -you know where- και το κλεισα. Ιναφ! :)

 

Δήμητρα, αυτά που έγραψες τα τρωει η κόρη μου κι ειναι 18 κιλα. Σιγουρα χορταινεις;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pr σε squat σήμερα με 6 reps @ 100. Σε 2 μήνες ανέβασα τις 6άρες από 75 σε 100...πριν από κανά μήνα νόμιζα τα χριστούγεννα θα έπιανα το νούμερο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα αλλη μια ασκηση που δεν εχω κανει ποτε με αυτο τον συνδυασμο ,θα την δοκιμασω και αυτη αν και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι super .Μπραβο mausMaus ετσι δινε και καμια πρωτοτυπη ασκηση  για  να κανουμε αλλαγες.

ευχαριστω φιλε !

καντην αργα και σταθερα και θα εντυπωσιαστεις με το αποτελεσμα :-)

δε παιζει σε ytube  κ τετοια για να σας την δειξω απο κει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mausmaus την πρωτη ασκηση την εκανα χθες μου την ειπε ο ξαδερφος και την καναμε.Οντως ειναι πολυ καλη ασκηση.Τα χερια τα ανοιγα τερμα να ειναι ισια με το σωμα.Πετρα το στηθος και οι ωμοι.Εχω 7.5 κιλα βαρακια και τα εκανα 15 φορες.Θα αγορασω μεγαλυτερα βαρακια γιατι αυτα ειναι λιγα.

 

Την δευτερη ασκηση την κανω ορθιος.

 

Spect ποσο καιρο τρεχεις ρε συ?Βολιδα πας και εισαι σταθερος.Εχει τρελη αντοχη μπραβο.

 

Σημερα εκανα καμια 70αρα dips στη δουλεια κομπλε.

 

liverpool/χρηστο ο Γιωργος ειμαι ρε συ της Λινας αδερφος.Μαζι με τον ξαδερφο κανουμε βαρη και τρεχουμε με τον Γιωργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απο 16 ιουλιου τρεχω!!

καλα σε αυτη την διαδρομη δεν ειμαι πολυ σταθερος γιατι εχει κατι ανηφοριτσες και οχι στην αρχη να πεις οτι ειμαι ξεκουραστος

οι οποιες με ριχνουν :P

αν δεις αλλες προπονησεις μου παιζει να δεις 4 χλμ που να ειναι ανα δυο ακριβως ιδιος χρονο και μεταξυ τους οι δυαδες να εχουν διαφορα 1 δευτερολεπτου! :P

δες εδω το προφιλ μου

http://www.endomondo.com/profile/9062238

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...