Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτα που μου εγραψες dak δεν νομιζω να ειναι καποιο που βοηθαει στην απωλεια βαρους αμα ναι ποιο γιατι δεν θελω κατι τετοιο αρα παρακαλω πες μου ανα ειναι καποιο σχετικα guys με το μονοζυγο που μπορω να βρω για να το χρησιμοποιω στο σπιτι οσο για τους κοιλιακους και ραχιαους 

 

γιατι εχω δει πολους που υπαρχουν και δεν ξερω ποιοι ειναι σωστοι μπορεις να  μου στιλεις ενα Link που διχνει ποιο ειναι το σωστο και καλο ειναι να ειμαι στο πατωμα ? 

η σε καποιο στρωμα που ειναι για γυμναστικη ευχαριστω

αλματα τι εννωεις τι εμποδιο?

 

 

Η γυμναστική  σε αδυνατίζει. Το φαγητό σε παχαίνει. Απλό και ξεκάθαρο. Βάλε κάτι στο ύψος που θες και πήδα από πάνω, κάντο για ένα λεπτό. Σχοινί? Καρέκλα?Σκαμπό? Οτιδήποτε. Για τα άλλα , μιλάμε για απλές ασκήσεις , γράψε στο Internet pushups κλτ. βρες τα και κάνε όποια παραλλαγή θες. Μη σε νοιάζει το στρώμα ή το πάτωμα, ότι σε βολεύει. 

 

Για ένα μήνα κάθε μέρα. Δοκίμασέ το σήμερα και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαλλον αλεξ η' απλα ειμαι ψοφιμη -τελειωμενος η' εχω κορεστει και θελω διακοπες :P

Kαι ετοιμαζουν να σε κραξω οτι τα παρατησες και περνουσες μια φαση με την γυμναστικη  οπως τοτε που ησουν μικρη και οι γονεις σου σε ειχαν γραψει μπαλετο .

τι να παρατήσω;;;γκόμενος που δεν μου έκανε και τον αφήνω είναι;;

Είναι τρόπος ζωής η γυμναστική...με το φαγητό έχουμε ένα θέμα αλλά θα το λύσουμε.

Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο προγραμματίστηκε το γυμναστήριο...και το Σάββατο θα δοκιμάσω τη στραβόμπαρα που ανακάλυψα για τα πόδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ντακον οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ την αποψη αυτη την ειχα και πριν γινω χορτοφαγος!

και παλαιοητερα οι κρεατινες δεν ηταν να τις παιρνεις συνεχεια! επρεπει καθε ενα διαστημα να κανεις ενα διαλλειμα απο οσο ξερω!

το παραδειγμα με το μηχανικη το ειπα απλα για να δειξω απλα το θεμα του χρονου! οτι προτιμω να φτασω στο σημειο που θελω χωρις να παρω τιποτα και ας μου παρει το διπλασιο χρονο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakon, το πιάνεις λάθος το θέμα. Ό,τι χρειάζεσαι μπορείς να το πάρεις από τη διατροφή. Τα πάντα. Δεν υπάρχει ουσία που να χρειάζεται ο οργανισμός και να μην τη βρίσκεις. Φυσικός είναι αυτός που παίρνει όσο και ό,τι χρειάζεται από την τροφή και μόνο.

 

Συμπλήρωμα θα πάρεις αν δεν τρέφεσαι σωστά ή επαρκώς ή έχεις απορρίψει -όπως εμείς- κάποιες τροφές. Αν βάζεις επιπλέον λόγο την οικονομικη στενότητα, δε διαφωνώ απαραίτητα. Αλλά δεν κατηγορώ αυτόν που θα θεωρεί ότι το σώμα δε φτιάχτηκε μόνο με γυμναστική αλλά και με ουσίες.

 

Μαους, από ποια ταινία περιμένεις εντυπώσεις; Εμείς περιμένουμε από σένα εντυπώσεις για το Forkoverkvines.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαους, από ποια ταινία περιμένεις εντυπώσεις; Εμείς περιμένουμε από σένα εντυπώσεις για το Forkoverkvines.

απο αυτο http://www.imdb.com/title/tt1454468/ που θα παει να δει σημερα !

το κατεβασα  γιαννη blueray ειδα πολυ λιγο και φαινεται πολυ ενδιαφερον ! φανταζομαι εστιαζεται περισσοτερο ιατρικα , θα το δω με την ησυχια μου κ θα σου πω , φαινεται πολυ ενδιαφερον παντως ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε αυτά που λέει ο Spect (πέρα από την "ανωμαλία" του με την χορτοφαγία)

Ένα σώμα δεν μπορεί να αναπτύσσετε συνεχώς όση διατροφή και να κάνεις, κάποια στιγμή φτάνει στο peak του, από εκεί και πέρα μπαίνει η χημεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τωρα που ειπες νουτελα! σκαω το πρωι γυμναστηριο και η γυναικα καποιου ειχε γενεθλια και εφερε κεικ(με τιγκα σοκολατα απο πανω και διαφορα) και περναω το βλεπω και λεω α τετοια μαλακια ειναι?

μου περασε απαρατηρητο!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που ειπες νουτελα! σκαω το πρωι γυμναστηριο και η γυναικα καποιου ειχε γενεθλια και εφερε κεικ(με τιγκα σοκολατα απο πανω και διαφορα) και περναω το βλεπω και λεω α τετοια μαλακια ειναι?

μου περασε απαρατηρητο!! :P

 

tumblr_inline_mw61498sCd1r72yq4.gif

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα η προπονηση ηταν παλουκι.Ξεκινησα με 40 κιλα μπαρα 3 φορες 12 επαναληψεις.Μετα απο καθε φορα που εκανα μπαρα εκανα βαρακια δικεφαλους και αμεσως μετα 20 καψεις.Ολα αυτα χωρις διαλειμματα.Επειτα 45 κιλα 12 φορες ξανα δικεφαλους με βαρακια και επειτα 10 καψεις βατραχισιες,τη δευτερη φορα 10 καψεις με παλαμακια και την τριτη 10 κανονικες.

 

Στη συνεχεια παμε στα 50 κιλα μια φορα 11 επαναληψεις.Βαζω 55 και τα κανω 7 φορες.

Επειτα εκανα 2 σετ squat με 45 κιλα.Και τελος ανοιγματα με τα χερια στον παγκο ξαπλωμενος 2 φορες απο 15 επαναληψεις.

 

Πριν λιγο εφαγα ταχινι με μελι 2 κομματια τυροπιτα και 2 κεικ.Και τωρα θα χτυπησω μια καρμποναρα να ρθουμε στα ισια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή έχουμε πολλού χορτοφάγους και το ψάχνω όλη μέρα για να δοκιμάσω να αλλάξω λίγο την διατροφή μου.

 

Έτσι απο περιέργεια μπορεί κάποιος να βάλει χορτοφαγική διατροφή μίας μέρα που να σου δίνει την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι και όλα τα άλλα;;;; Υπόψιν οτι εννοώ διατροφή ατόμου που γυμνάζεται και θέλει να φουσκώσει σιγά σιγά...

 

Παλούκι μου φαίνεται να μειώσει (πόσο μάλλον να κόψεις) την ζωική πρωτεΐνη!!!

 

Υ.Γ. Τώρα πχ. θα πάω gym, μόλις γυρίσω να γαμηθώ στην φασολάδα και να φτιάξω και ένα ρυζάκι για συνοδευτικό;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάλι πριν κανά 3-4μηνο κάναμε την ίδια κουβέντα εδώ για το ποιός θεωρείται φυσικός...είχα ποστάρει και τότε για όποιον έχει όρεξη να διαβάσει συζητήσεις Link.png Site: εδώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νουτελα ρε συ, ταχινι με κακαο ειπαμε.

 

Σπεκτ, ο ανθρωπος μπορει να γυμναζεται για να δυναμωσει. Χωρια που δεν ξερεις τι αλλο εφαγε, μην τον αποπαιρνεις.

 

Ροτεν, φυσικα και μπορεις. Χρειαζεσαι ομως καμια 100γρ τη μερα γαλακτοκομικα, οποτε καποια ζωικη πρωτεινη την παιρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...