Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spect το σκεπτικό σου δεν ευσταθεί γιατί αν σου πω πως αν ανεβάσεις θερμίδες και φας παραπάνω κρέας, θα φτάσεις παραπάνω. Σε αυτή την περίπτωση έχεις πάρει κάτι? 

 

Δεν έχω πρόβλημα με τις προσωπικές γνώμες , αλλά αν κάτι είναι λανθασμένο, ακόμα και η αντίληψη για κάποια πράγματα καλό είναι να το τονίζουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

οχι σε αυτη την περιπτωση δεν εχεις παρει κατι! 

εγω θεωρω φυσικο οτιδηποτε γινεται καθαρα και μονο με διατροφη χωρις συμπληρωματα!

αν ηταν τοσο αθωο γιατι δεν κανει να παιρνεις συνεχεια αλλα πρεπει να κανεις και μερικες παυσεις?

δεν λεω οτι ειναι το ιδιο με τα αναβολικα -σε καμια περιπτωση δεν ειναι- αλλα δεν ειναι και σαν να κανεις απλα διατροφη!

αν δεν σου εδινε αυτο το κατι η κρεατινη δεν θα την επαιρνε κανεις! κατι σου δινει για αυτο και την παιρνεις!

ε αυτο το κατι που δινει εγω το βαζω μεσα στο μη φυσικο γιατι δεν γινετε με προσληψη απο τροφη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινκ προσπαθησε στο τρεξιμο να κρατας οσο πιο πολυ μπορεις σταθερο τεμπο!

οχι οπως τωρα που εκανε το 1χλμ σε 4.26 και τα αλλα σε 6+ δηλαδη 2 λεπτα πιο αργος!

Βρε αυτο προσπαθω αλλα σημερα σπαστηκα με το δορυφορο που δεν κλειδωνε και ειπα να το σανιδωσω στην αρχη.Στα αλλα επεσα αρκετα.Μεχρι τελος του μηνα θελω να κανω αυτη τη διαδρομη σε κατω απο 18 λεπτα.Μολις πιασω αυτο το στοχο θα ανεβασω χιλιομετρα απο αλλη διαδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαχτη απο τι παθαινεις? Με επιασε μια φορα στο τελευταιο χιλιομετρο με αποτελεσμα να χαμηλωσω πολυ ρυθμους στο τρεξιμο και την επομενη φορα με επιασε ενας μικρος στο πρωτο χιλιομετρο και παρολο που πηγαινα πολυ αργα. Νευριαζω λοιπον με το γαμωσφαχτη, ανεβαζω ρυθμους και ως δια μαγειας εφυγε. Τι φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντακον εγω ειπα οτι ειναι προσωπικη αποψη!! σε ολα τα πραγματα παντα υπαρχουν οι μεν και οι δεν!

απλα εγω εχω σαν βασικο κανονα "οπου μπορω να φτασω χωρις να παρω τιποτα"

καλυτερα να φτασω εκει που μπορω χωρις να παρω τιποτα ουτε πρωτεινες ουτε κρεατινες ουτε τιποτα!

και ξαναλεω αν κρεατινη παιρνεις απο τη μπριζολα κτλ και δεν κανει και "τιποτα" που λετε τοτε γιατι την 

την χρησιμοποιειτε?

 

ΥΓ: δεν εχει να κανει με τη χορτοφαγια και πιο πριν που ετρωγα κρεας τις ιδιες αποψεις ειχα επι του θεματος!

 

πρεπει να σταματήσεις και τα χόρτα τότε :D

 

Εγώ δεν έχω πάρει ούτε θα πάρω ποτέ κάποιο συμπλήρωμα αλλά νομίζω είναι τραβηγμένα αυτά που πιστεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις γυρισα απο gym ,ειχα πει θα κανω οff ολη την εβδομαδα αλλα ΔΕΝ.

Επαιξα ποδια οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν αντι να ανεβαινω η' εστω να διατηρησω τα max κιλα που παιζω κατεβαινω.Τι μου συμβαινει γιατρε?

 Στα @@ μου ομως  μπορει το σημερινο gym να ηταν fail  ,μπορει να μην μπορω να περπατησω αλλα θα παω σινεμα να δω Gravity  μια ζωη την εχουμε :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις γυρισα απο gym ,ειχα πει θα κανω οff ολη την εβδομαδα αλλα ΔΕΝ.

Επαιξα ποδια οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν αντι να ανεβαινω η' εστω να διατηρησω τα max κιλα που παιζω κατεβαινω.Τι μου συμβαινει γιατρε?

 Στα @@ μου ομως  μπορει το σημερινο gym να ηταν fail  ,μπορει να μην μπορω να περπατησω αλλα θα παω σινεμα να δω Gravity  μια ζωη την εχουμε :P

Την ταινια της χρονιας θα δεις καλη θεαση.Παντα μπορει να κατεβουμε κιλα για τον χ λογω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι γινομαστε χειροτεροι απλα δεν ειμαστε σε τελεια φυσικη κατασταση την ταδε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαχτη απο τι παθαινεις? Με επιασε μια φορα στο τελευταιο χιλιομετρο με αποτελεσμα να χαμηλωσω πολυ ρυθμους στο τρεξιμο και την επομενη φορα με επιασε ενας μικρος στο πρωτο χιλιομετρο και παρολο που πηγαινα πολυ αργα. Νευριαζω λοιπον με το γαμωσφαχτη, ανεβαζω ρυθμους και ως δια μαγειας εφυγε. Τι φαση?

Για τν μικρο σφαχτη στην αρχη μπορω να πω οτι χρειαζεται καλυτερο ζεσταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αλεξ να το πω απλα! προτιμω να φτασω απο το Α -> Β σε Χ χρονο χωρις συμπληρωμα παρα να παω Α->Β σε Χ/2 με συμπληρωματα! :)

μπορω απο το σπιτι μου να παω ειτε με τα ποδια σε 15-20 λεπτα ειτε με το μηχανακι σε 5 λεπτα! το 1ο ειναι φυσικο το 2ο ειναι συμπληρωμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μήπως παρακουράστηκες και θες deload?

 

Μαλλον αλεξ η' απλα ειμαι ψοφιμη -τελειωμενος η' εχω κορεστει και θελω διακοπες:P

Για τν μικρο σφαχτη στην αρχη μπορω να πω οτι χρειαζεται καλυτερο ζεσταμα.

Kαι ετοιμαζουν να σε κραξω οτι τα παρατησες και περνουσες μια φαση με την γυμναστικη  οπως τοτε που ησουν μικρη και οι γονεις σου σε ειχαν γραψει μπαλετο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για ενα ατομο που δεν πηγαινει γυμναστηριο αλλα θελει να κανεις γυμναστικη τι ασκησεις για το σπιτι εχετε να του προτεινετε?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect, λάθος, μπορείς και πρωτείνη και κρεατίνη να τρως καθημερινά στον αιώνα τον άπαντα. Δεν τρως μισό κουτί τη μέρα, αλλά το ίδιο συμβαίνει με τα πάντα. Άρα βγάζεις αυτόν τον παράγοντα.

 

Επίσης , ο σολωμός είναι πολύ καλή πηγή Ω3 πρωτείνης μπλα μπλα. Δεν μπορεί να τρώει κανείς σολωμό κάθε μέρα ή κρέας γιατί είναι πανάκριβα. Οπότε τι πρέπει να πει κανείς. Ο φτωχότερος που τα αγοράζει σε σκόνη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟΣ ,αλλά μόνο αυτός που δίνει 300 ευρώ το μήνα για τα ίδια είναι? 

 

Το παράδειγμά σου με το μηχανάκι είναι άτοπο. 

 

Μπορώ να είμαι χορτοφάγος και να κάνω bodybuilding. Και ένας κρεατοφάγος, να δει καλύτερα αποτελέσματα σε λιγότερο χρόνο. Επειδή η ηθική μου είναι χορτοφαγία, θεωρώ πως ο κρεατοφάγος έχει ένα μη φυσικό πλεονέκτημα , καθώς ο άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος  να τρώει κρέας (μη φυσικό, παραπομπή και στο vegan video)

 

Αυτό θα ήταν ένα αντίστοιχο παράδειγμα

 

@Phonee απλά πράγματα. 1 λεπτό κοιλιακούς, 1 λεπτό ξεκούραση, 1λεπτό ραχιαίους , 1 λεπτό ξεκούραση, 1 λεπτό pushups, 1 λεπτό ξεκούραση, 1 λεπτό μονόζυγο , 1 λεπτό ξεκούραση, 1 λεπτό άλματα πάνω από εμπόδιο, 1 λεπτό ξεκούραση επαναλαμβάνεις άλλες 2 φορές.

 

΄Τόσο απλά, κάντο 1 μήνα κάθε μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που μου εγραψες dak δεν νομιζω να ειναι καποιο που βοηθαει στην απωλεια βαρους αμα ναι ποιο γιατι δεν θελω κατι τετοιο αρα παρακαλω πες μου ανα ειναι καποιο σχετικα guys με το μονοζυγο που μπορω να βρω για να το χρησιμοποιω στο σπιτι οσο για τους κοιλιακους και ραχιαους 

 

γιατι εχω δει πολους που υπαρχουν και δεν ξερω ποιοι ειναι σωστοι μπορεις να  μου στιλεις ενα Link που διχνει ποιο ειναι το σωστο και καλο ειναι να ειμαι στο πατωμα ? 

η σε καποιο στρωμα που ειναι για γυμναστικη ευχαριστω

αλματα τι εννωεις τι εμποδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εμενα δεν με πιανει ο καφες γενικα και στις 10 το βραδυ να πιω μια χαρα θα κοιμηθω μετα.

φωτη ετσι ειναι ! και εγω μπορω να πινω φραπε και να με παει ο υπνος με το καλαμακι στο στομα δε με πιανει καθολου !

ενας φιλος μου ετσι και  πιει ελληνικο κανει να κοιμηθει 2 μερες ! παιζει ρολο ο οργανισμος , το σχολιο μου να το κοψει δεν αναφεροταν σε σενα φυσικα αλλα στην μαργαριτα που της ανεβαζει αμεσως παλμους !

παντως ετσι και πας σε καρδιολογο για τσεκ πρωτα θα σε ρωτησει αν πινεις καφεδες και μετα αν καπνιζεις !! (οχι εσυ , γενικοτερα)

 

περιμενω εντυπωσεις απο την ταινια , μεσα στην βδομαδα θα την χτυπησω κα γω  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...