Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το εχω πει -προσωπικη αποψη- οτι ακομη και καποιος που παιρνει κρεαινες ειναι μη φυσικος!

ο λογος ειναι οτι δεν γινεται να βλεπω ενα παιδι πιο λεπτο απο μενα σε ενα χρονο να εχει κανει 2 φορες το χερι μου! (και δεν εχω μικρο χερι γενικα :P )

 

το μονο που δεχομαι σαν "φυσικο" ειναι τις πρωτεινες σαν συμπληρωμα διατροφης(και αυτο αν ξερεις γιατι το παιρνεις )

 

Καλα δεν το συζητω και γω μονο whey βαζω μεσα. Αλλα αλλο καθαρος αλλο φυσικος. Αλλα η κρεατινη ειναι μια πλανη. Απλα μαζευει ολα τα υγρα, στους μυς, δεν τους χτιζει ομως. Οποτε αναβολικο δεν ειναι. Καθαρος μπορεις να μην εισαι, γιατι και αυτο μια ουσια ειναι αλλα η φυση σου παραμενει η ιδια. Δεν ειναι οπως τα αναβολικα που παρακαμπτουν την φυσικη λειτουργια του οργανισμου και μπαινεις σε τουρμπο. Εγω ετσι ξεχωριζω και κατηγοριοποιω τις εννοιες του φυσικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγω το εχω πει -προσωπικη αποψη- οτι ακομη και καποιος που παιρνει κρεαινες ειναι μη φυσικος!

ο λογος ειναι οτι δεν γινεται να βλεπω ενα παιδι πιο λεπτο απο μενα σε ενα χρονο να εχει κανει 2 φορες το χερι μου! (και δεν εχω μικρο χερι γενικα :P )

 

το μονο που δεχομαι σαν "φυσικο" ειναι τις πρωτεινες σαν συμπληρωμα διατροφης(και αυτο αν ξερεις γιατι το παιρνεις )

Kατι αλλο επρεπε να επαιρνε το παιδι με την κρεατινη 2χ δεν γινεται .Μακαρι να γινοταν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ξερω πως δουλευει η κρεατινη! δεν σου χτιζει τους μυς αλλα σου δινει τη δυναμη να ανεβεις στις προπονησεις

που εχει ως αποτελεσμα να χτιζεις μυς! ακομη δεν ειχε παρει αναβολικα αυτος αλλα το σκεφτοταν (ευτυχως δεν πηρε)

+ οτι αυτο που λεω καθε φορα σε οσους μου λενε οτι η κρεατινη δεν κανει τιποτα ειναι: "τοτε γιατι την παιρνουν :P "

 

νταξει για το 2χ μπορει να υπερεβαλα αλλα συγκριτικα το πως ηταν πριν και μετα ειχε διαφορα!

 

και για την καφεινη που λεγαμε !το  ειδα πριν λιγο :P

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1467377_221246574665984_1605554608_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι εχω το αντιθετο προβλημα δεν με πιανει τιποτα απο ολα αυτα και θελω να  με "πιασουν".

 

Στους λιποδιαλυτες που επαιρνα το καλοκαιρι ειχαν μεγαλη δοση καφεινης μαζι με αλλα, γιατι δεν κανει να συνδυαζονται με την γυμναστικη αφου τα παιρνεις και pre-workout.

δεν ειναι μονο η καφεινη περιεχη ταυρινη και γλυοκουρονολακτονη σε μεγαλη ποσοτητα ! αλλα πιο σημαντικο ακομη ειναι οτι εσενα η τον αλεξ που διαβαζω πιο κατω δε σας  πιανει , εννω της κοπελας της δημιουργει ταχυπαλμιες σε νορμαλ καταστασεις !

σε καποιο αρθρο λεει  ''Η κατανάλωσή του θα πρέπει να αποφεύγεται πριν και μετά από έντονη σωματική άσκηση'' εγω θα ελεγα να απαγορευεται !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να πω οτι πηρα κουακερ σκετο και κουακερ με σοκολατα για το πρωινο μου.. το σκετο δε παλευεται, εχουμε καμια καλη προταση για συνδυασμο πρπς βελτιωση γευσης;

 

Να προτιμάς το σκέτο. Αυτό με σοκολάτα είναι σαφώς πιο νόστιμο αλλά έχει σάκχαρα μέσα και συντηρητικά...

 

Δοκίμασε με λίγο μέλι σε γάλα ή γιαούρτι. Εγώ το  τρώω με γάλα ζεστό και μια κουταλιά μέλι και γίνεται αρκετά νόστιμο σαν κρέμα. Εχω δοκιμάσει και σε χυμό πορτοκάλι στιμμένο και επίσης είναι ωραίο (χωρίς μέλι φυσικά). Σκέτο ή με νερό ειδικά δεν μπορώ να το φάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο κει ειμαι...

Αλλα δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι..

Ρε το χωριο... Βαραει καλα βλεπω...

Σημερα βγηκα για ρετσινα...

Ηπια σκετη λιγο..

Εφαγα στηθος κοτοπουλο και 3-4 μπιφτεκια χειροποιητα...

Ηθελαν να πανε και για ποτο εκει τους ειπα δεν μπορω, λογω δουλειας και οτι αυριο εχω προπονηση(αυτο το πα απο μεσα μου) και στραυωσε ενας και δεν με μικησε οταν εφυγα..

Δεν γαμη... Στην δουλεια δεν θελω να μαι ρακος. Ενας λογος που δεν ηπια...

Παραγγειλαν 4 γαβαθες τηγανιτες πατατες.. Δεν ακουμπησα ουτε μια, στο τελος γλυκο, σιμιγδαλενιο χαλβα. Αλλα και παλι δεν τον αγγιξα...

Ελα ρε τρελε.Σημερα ειδα ξανα τις φωτο και σε καταλαβα ποιος εισαι.Ξαδερφος της Ντορας εδω.Ειδα και το κινητο και καταλαβα οτι και ο μεγαλος μπρο πηρε το ιδιο απο τον Τερη με ανταλλαγη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμάς το σκέτο. Αυτό με σοκολάτα είναι σαφώς πιο νόστιμο αλλά έχει σάκχαρα μέσα και συντηρητικά...

 

Δοκίμασε με λίγο μέλι σε γάλα ή γιαούρτι. Εγώ το  τρώω με γάλα ζεστό και μια κουταλιά μέλι και γίνεται αρκετά νόστιμο σαν κρέμα. Εχω δοκιμάσει και σε χυμό πορτοκάλι στιμμένο και επίσης είναι ωραίο (χωρίς μέλι φυσικά). Σκέτο ή με νερό ειδικά δεν μπορώ να το φάω.

Παίζει να είμαι απο τους λίγους που μου αρέσει το κουάκερ και απο μόνο του.

 

Ρε παιδιά είδα το Forks Over Knives (που προτείνατε) και με προβλημάτισε..

ΕΧΕΤΕ κανα καλο βιβλίο που να σε βοηθάει να φτιάξεις διατροφή βασισμένη κυρίως σε φυτικές πρωτεΐνες. Δεν παιζει να κόψω το κρέας και τα γαλακτοκομικά αλλα δεν θα με χάλαγε να τα περιορίσω αρκετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δες και το Food Matters!(γιαννη και εσυ αν και θα το εχεις δει)

 

λεγαμε για καφεινη σημερα και ειδα και δευτερο ποστ (απο ενα γκρουπ στο φβ)

http://www.bodybuildingnfo.com/?p=59

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε ένας είναι διαφορετικός και έχει άλλα όρια. Υπάρχουν φυσικοί που είναι πιο γομάρια και πιο φέτες απο χρήστες. Αν κάποιος δεν έχει υπερβολικό όγκο με πολύ χαμηλό λίπος, που εκεί είναι ξεκάθαρα γιατί ο natural δεν μπορεί να κόψει λίπος κρατώντας υπερφυσικούς όγκους δεν μπορείς να ξέρεις. Ο τύπος θα μπορούσε να είναι natural αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι.

 

Viper μη φυσικός θεωρείται ο χρήστης ΑΑΣ (αναβολικά αυξητικά στεροειδή). Συμπληρώματα διατροφής δεν κάνουν κάποιον μη - natural. 

 

Ορίστε μια φωτο bodybuilder απο τα 50ς (αν και ο τύπος ήταν ο πρώτος άνθρωπος στην ιστορία που ξεπέρασε 21" στα biceps). Δεν είχαν αρχίσει ακόμα ΑΑΣ στα 50ς ήταν πολύ παλιά.

 

attachment.php?attachmentid=58345&d=1354

 

οπως προειπα 

υπαρχει debate out there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είμαι απο τους λίγους που μου αρέσει το κουάκερ και απο μόνο του.

 

Ρε παιδιά είδα το Forks Over Knives (που προτείνατε) και με προβλημάτισε..

ΕΧΕΤΕ κανα καλο βιβλίο που να σε βοηθάει να φτιάξεις διατροφή βασισμένη κυρίως σε φυτικές πρωτεΐνες. Δεν παιζει να κόψω το κρέας και τα γαλακτοκομικά αλλα δεν θα με χάλαγε να τα περιορίσω αρκετά...

 

The Engine 2 Diet ειναι αρκετά καλο, θα σε βαλει στο κλιμα.

 

Σπεκτ, θα δω άμεσα την ταινία που προτείνεις. Όσο για τους ρεβυθοκεφτεδες, ειναι απο τα λιγα φαγητα που δεν ετυχε ποτε να το κανω εγω αλλα η γυναικα μου, οποτε δεν εχω συνταγη. 

εγω το εχω πει -προσωπικη αποψη- οτι ακομη και καποιος που παιρνει κρεαινες ειναι μη φυσικος!

ο λογος ειναι οτι δεν γινεται να βλεπω ενα παιδι πιο λεπτο απο μενα σε ενα χρονο να εχει κανει 2 φορες το χερι μου! (και δεν εχω μικρο χερι γενικα :P )

 

το μονο που δεχομαι σαν "φυσικο" ειναι τις πρωτεινες σαν συμπληρωμα διατροφης(και αυτο αν ξερεις γιατι το παιρνεις )

 

+1 από μένα. 100% ταύτιση απόψεων!

 

Btw, την πρωτεινη σε σκονη πρεπει οπωσδηποτε να τη διαλυσεις σε καποιο υγρο ή μπορεις να την πασπαλισεις σε καποιο φαγητο και να τη φας ετσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως προειπα 

υπαρχει debate out there

 

 out where? Στα bodybuilding forums είναι αρκετά ξεκάθαρο. 

 

 

Btw, την πρωτεινη σε σκονη πρεπει οπωσδηποτε να τη διαλυσεις σε καποιο υγρο ή μπορεις να την πασπαλισεις σε καποιο φαγητο και να τη φας ετσι; 

 

πολλοί την βάζουν μέσα στο μείγμα όταν μαγειρεύουν κάτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκουραστείτε λίγο οι χορτοφάγοι. Κρεατίνη παίρνεις από τη μπριζόλα, αν ένας είναι φανατικός κρεατοφάγος, τα πιάνει τα ποσοστά κρεατίνης άνετα που χρειάζεται και όντως δεν του χρειάζεται συμπλήρωμα. Και της πρωτείνης. Εγώ λέω και αυτοί που παίρνουν βιταμίνες να μην είναι φυσικοί. Ούτε Ω3. Γενικότερα πρέπει ο άλλος να μασάει τα πάντα για να θεωρείται φυσικός. Αν βγει εμπλουτισμένη μπριζόλα με Ω3 , να θεωρείται, εφόσον τη μασάει πρώτα. 

 

Είπαμε χορτοφαγία αλλά μην αρχίσουμε και τις χαζομάρες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ντακον εγω ειπα οτι ειναι προσωπικη αποψη!! σε ολα τα πραγματα παντα υπαρχουν οι μεν και οι δεν!

απλα εγω εχω σαν βασικο κανονα "οπου μπορω να φτασω χωρις να παρω τιποτα"

καλυτερα να φτασω εκει που μπορω χωρις να παρω τιποτα ουτε πρωτεινες ουτε κρεατινες ουτε τιποτα!

και ξαναλεω αν κρεατινη παιρνεις απο τη μπριζολα κτλ και δεν κανει και "τιποτα" που λετε τοτε γιατι την 

την χρησιμοποιειτε?

 

ΥΓ: δεν εχει να κανει με τη χορτοφαγια και πιο πριν που ετρωγα κρεας τις ιδιες αποψεις ειχα επι του θεματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο

 

http://www.endomondo.com/workouts/268551871

 

Στην αρχη δεν κλειδωνε το δορυφορο λογω καιρου να φανταστω και ξεκινησα λιγο παρακατω.Το πρωτο χλμ βγηκε σε 4 λεπτα και 26 δευτερα.Στα επομενα 2 επεσε λιγακι μιας και ειχα λαχανιασει απο το πρωτο χλμ.Στο τελος πηγα απο αλλο δρομο για να ρθουν τα χλμ εκει που ηθελα.Overall 4 κυπελακια και σημερα.Βελτιωνομαστε καθημερινα.

 

Στις 6.30 θα παω για βαρη.

 

Μπορει καποιος να προτεινει μηχανημα για dips?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κινκ προσπαθησε στο τρεξιμο να κρατας οσο πιο πολυ μπορεις σταθερο τεμπο!

οχι οπως τωρα που εκανε το 1χλμ σε 4.26 και τα αλλα σε 6+ δηλαδη 2 λεπτα πιο αργος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...