Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχα...

 

Ελα ρε Χαλκιδικιωτες...

 

Και γω Μουδανια πηγαινα λυκειο και φροντηστηριο στην Δομη στο Κυριο που αναφερθηκε το ονομα του..

 

καπου 10 χιλιομετρα ειμαι απο τα μουδανια...

 

Βρισκομαι σε ορεινο μερος... Σαββατα βγαινω μουδανια και πολυγυρο...,

 

Σημερα αεροβιο...

 

Εβαλα και λιγα κιλα στην μπαρα..

 

Παλι δεν προσεξα στην δουλεια και αρχισα να αρρωσταινω...γαμω τον αερα μου...

 

5 λεπτα σχοινακι.

 

Το 4λεπτο προγραμμα με την κυλιφρο + τις ασκησεις του..

 

Το αεροβιο προγραμμα με την μπαρα(αυτο που το κανουμε με δικη μας ευθυνη) *3 φορες..

Τελος περπατημα με αλτηρες καμια 18 κιλα ο ενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

αλεξ

 

 attachicon.gif DSC00341α.jpg

ετσι ξεκινα την δεξι χερι - αριστερη λαβη ! οταν κατεβουν τα χερια κατω να τεντωσουν τελειως , να πιασει ολον τον τρικεφαλο ! καντο αργα και σταθερα , δε θελει πολλα κιλα , κ πες πρηξιμο ..

 

 

 

χαχα καλά εξηγήθηκες . Next time την αρχίζω

 

στην φώτο τα χέρια δεν είναι σταυρωτά πάντως  :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ

 

attachicon.gifDSC00341α.jpg

ετσι ξεκινα την δεξι χερι - αριστερη λαβη ! οταν κατεβουν τα χερια κατω να τεντωσουν τελειως , να πιασει ολον τον τρικεφαλο ! καντο αργα και σταθερα , δε θελει πολλα κιλα , κ πες πρηξιμο ..

 

Έτσι όπως το φαντάζομαι αυτή η λαβή θα ήταν επίσης ωραία σε Link.png Site: αυτή  την άσκηση. Επειδή οι αγκώνες τείνουν να ανοίγουν η σταυρωτή λαβή θα τους κρατήσει κλειστούς...όποιος έχει πρόσβαση σε μηχάνημα δοκιμάζει και λέει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υπάρχει στο "θείο" η ταινία μαους, κατέβασε την και τα ξαναλέμε ;)

Forks Over Knives/ αυτη λες ! την τσιμπησα , με την πρωτη ευκαιρια θα την δω και θα σου πω ! θενξ  ..

Έτσι όπως το φαντάζομαι αυτή η λαβή θα ήταν επίσης ωραία σε Link.png Site: αυτή  την άσκηση. Επειδή οι αγκώνες τείνουν να ανοίγουν η σταυρωτή λαβή θα τους κρατήσει κλειστούς...όποιος έχει πρόσβαση σε μηχάνημα δοκιμάζει και λέει...

σουπερ ειναι κ αυτη  ..

 

 
 

 

χαχα καλά εξηγήθηκες . Next time την αρχίζω

 

στην φώτο τα χέρια δεν είναι σταυρωτά πάντως  :whistle:

 

οχι φιλε δεν ειναι γι αυτο σε μπερδεψα σταυρωτα το σκοινι ηθελα να πω, αν δεν ανεβαζα φωτο δεν θα εβγαζες ακρη , μπραβο στον παιχτη τον φωτη που με επιασε :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forks Over Knives/ αυτη λες ! την τσιμπησα , με την πρωτη ευκαιρια θα την δω και θα σου πω ! θενξ  ..

σουπερ ειναι κ αυτη  ..

οχι φιλε δεν ειναι γι αυτο σε μπερδεψα σταυρωτα το σκοινι ηθελα να πω, αν δεν ανεβαζα φωτο δεν θα εβγαζες ακρη , μπραβο στον παιχτη τον φωτη που με επιασε :-)

 

και αυτό με τον ενα πήχη πάνω στον άλλο που λέγαμε δεν ισχύει δηλαδή. απλά θα κάνω ότι δείχνει η φώτο. 

Έτσι όπως το φαντάζομαι αυτή η λαβή θα ήταν επίσης ωραία σε Link.png Site: αυτή  την άσκηση. Επειδή οι αγκώνες τείνουν να ανοίγουν η σταυρωτή λαβή θα τους κρατήσει κλειστούς...όποιος έχει πρόσβαση σε μηχάνημα δοκιμάζει και λέει...

 

Σε αυτή την άσκηση είναι πολυυυυυυύ δύσκολο να κατεβάσεις και να ισορροπήσεις τα κιλά, αν κάνεις με αρκετά κιλά δηλαδή. Αυτό είναι και το γαμάτο της άσκησης αλλά νομίζω οι πολύπλοκες λαβές θα το κάνουν πολύ δύσκολο αυτό το κατέβασμα, που είναι ήδη σχεδόν ακατόρθωτο.

 

--------------------------------

 

In other news έμαθε το κλαρκ οτι άρχισα τα suqat και μου άρχισε το κήρυγμα. Πως πρέπει να κάνω και back , και ftont squat και box squat, πως κάθε φορά που κάνω πρέπει να κάνω και μια 95% rep , πώς αν δεν κάνω τουλάχιστον 100 κιλά front squat είμαι αδερφή..

 

Ε του χρόνου ή θα είμαι ανάπηρος η τούμπανο. ΤΕΛΟΣ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σε αυτή την άσκηση είναι πολυυυυυυύ δύσκολο να κατεβάσεις και να ισορροπήσεις τα κιλά, αν κάνεις με αρκετά κιλά δηλαδή. Αυτό είναι και το γαμάτο της άσκησης αλλά νομίζω οι πολύπλοκες λαβές θα το κάνουν πολύ δύσκολο αυτό το κατέβασμα, που είναι ήδη σχεδόν ακατόρθωτο.

Ε αν είναι δύσκολο με πολά κιλά τότε ρίχνεις κιλά και παίζεις με time under tension τουλάχιστον 40 δευτερόλεπτα...δίνεις και διαφορετικό ερέθισμα. Επίσης μπορείς να την κάνεις καθιστός αντί για όρθιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλεξ κανε την οπως την βλεπεις , οταν κατεβαινουν τα χερια να ανοιγουν τελειως να πιανει ολον τον τρικεφαλο ! ελπιζω να καταλαβες την διαφορα απ την κανονικη λαβη , θα την καταλαβεις κ στην πραξη και θα δεις !

η αλλη που εδειξε ο boss εχεις δικιο θελει οντως μεγαλη ισοροποια κ λιγα κιλα ,ομως ειναι παρα πολυ καλη την εχω στο προγραμμα πολλα χρονια αλλα οχι ως βασικη ..

μια πολυ καλη της παραλαγη ειναι να σκυψεις μπροστα ορθη γωνια κ να φερνεις το σκοινι πανω απ το κεφαλι , κατι σαν σκλαβος !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πώς αν δεν κάνω τουλάχιστον 100 κιλά front squat είμαι αδερφή..

χαχαχαχα πως γινεται κ ολοι μια ζωη τα 100 κιλα να τα αναφερουν σαν οριο των αδελφιτικων  με τα  αντρικα κιλα μου λες ?? 

χαχαχα ωραιος ο bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν είναι δύσκολο με πολά κιλά τότε ρίχνεις κιλά και παίζεις με time under tension τουλάχιστον 40 δευτερόλεπτα...δίνεις και διαφορετικό ερέθισμα. Επίσης μπορείς να την κάνεις καθιστός αντί για όρθιος.

 

Δεν με βολεύει ρε συ, και με 60/85 κιλά του μηχανήματος που κατεβαίνουν πάλι με 1000 ζόρια στο πρώτο σετ του drop set βγάζω 10. Πιο λίγα κιλά δεν θα κάνουν τίποτα, και το tempo είναι κοντά 2.5-0-2.5 είναι αρκετά μακρύ

 

Ναι καθιστός γίνεται αλλα την θέλω όρθιος γιατί με αυτή και κωπηλατική καθιστός κάνω πολύ καλό core workout , και δεν έχω ώρα μεσα στην ευδομάδα για κοιλιακούς / ραχιαίους λόγω δουλειάς.

χαχαχαχα πως γινεται κ ολοι μια ζωη τα 100 κιλα αναφερουν σαν οριο τα αδελφιτικα  με τα  αντρικα κιλα μου λες ?? 

χαχαχα ωραιος ο bro

 

Ετσι μας πουλάει μούρη ο bro. Εντάξει αυτός έχει θέμα .. μιλούσε για suqat και του τρέχαν τα σάλια..

 

Άσε που μπορεί να τα βγάλεις και να σου ρίξει γαμωσταυρίδια γιατί ο κώλος είχε ακόμα ένα εκατοστό να πάει πιο κάτω και να σε ακυρώσει τελείως , να σου πει "νομίζεις ότι τα έκανες"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του ότι σε νοιάζει πιο πολύ να μη κάνεις butt winking και να έχεις σταθερή lower back παρά να είσαι atg

 

νομίζω αν κάποιος κάνει butt winking με τόσα πολλά κιλά για το βάρος του θα φύγει νοσοκομείο κατευθείαν.

 

Πάντως αυτό που είδαμε μαζί μου είπε ο τύπος έπρεπε να πάει λίγο πιο κάτω.

 

http://youtu.be/e66HhuHJIwI

--------------------------

 

O Goerge Leeman εκπλήσσει (όχι εμένα δηλαδή)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ

 

attachicon.gifDSC00341α.jpg

ετσι ξεκινα την δεξι χερι - αριστερη λαβη ! οταν κατεβουν τα χερια κατω να τεντωσουν τελειως , να πιασει ολον τον τρικεφαλο ! καντο αργα και σταθερα , δε θελει πολλα κιλα , κ πες πρηξιμο ..

 

τα χέρια στο σημείο αυτό είναι τεντωμένα και τα κατεβάζω στο σημείο των πλευρών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Λιβε, κι εσυ δεν εισαι απο Σημαντρα; πλακα θα χει να βγειτε τπτ ξαδερφια με τον king :P

 

Ο Λιμαν, αν καταλαβα καλα, υπερθεματιζει το 5*5 προγραμμα που σε ωθει να ξεκινας με λιγα κιλα και διαρκως να αυξανεις, εστω και λιγο, τον ογκο των κιλων για να αυξηθει η δυναμη, σωστα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χέρια στο σημείο αυτό είναι τεντωμένα και τα κατεβάζω στο σημείο των πλευρών;

πατα like και θα σου πω :-)  χαχαχααχ

στο σημειο αυτο ειναι λυγισμενα κολλημενα στα πλευρα σου , και τα τεντωνεις προς τα κατω κρατοντας τα σταθερα στο σωμα σου !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...