Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη λες τετοια και δε το δει ο spect :-)

ειναι υπερβολικος , συμφωνω σε ολα ομως , σε λεει τιποτα που να μην ισχυει !

στειλε λινκ απο το Forkoverknives αν εχεις ..

 

Οι αυστηροί χορτοφάγοι κάνουν δίαιτα 80/10/10. Οι αυστηροί χορτοφάγοι αρσιβαρίστες πλακώνονται σε σόγια και ξηροκάρπη για να πάρουν πρωτείνη. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του κι έχει τα αντίστοιχα οφέλη/συνέπειες.

 

Υπάρχει στο "θείο" η ταινία μαους, κατέβασε την και τα ξαναλέμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οι αυστηροί χορτοφάγοι κάνουν δίαιτα 80/10/10. Οι αυστηροί χορτοφάγοι αρσιβαρίστες πλακώνονται σε σόγια και ξηροκάρπη για να πάρουν πρωτείνη. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του κι έχει τα αντίστοιχα οφέλη/συνέπειες.

 

Υπάρχει στο "θείο" η ταινία μαους, κατέβασε την και τα ξαναλέμε ;)

Tι σημαινει το 80/10/10?Επισης οσο πρωτεινη και να παρεις απο σογια και ξηρους καρπους δεν εχει την ιδια ποιοτητα με του κρεατος.Η' για να το πω αλλιως θα πρεπει να φας τεραστιες ποσοτητες απο σογια κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 υδατ / 10 λιπος / 10 πρωτεινη. Λογικο αν η διατροφη βασιζεται σε λαχανικα/φρουτα και ελαχιστες ποσοτητες απο ξηρους καρπους.

 

Οσο για την ποιοτητα της πρωτεινης, κανεις λαθος. Η πρωτεινη απο φυτικες πηγες ειναι πληρης σε αμινοξεα. Κι αν καπου υπολειπεται -οπως η λυσινη στα οσπρια- τη συμπληρωνεις με ρυζι.

 

Ειναι μυθος οτι παιρνεις "κατωτερης ποιοτητας" πρωτεινη αν δεν τρως κρεας. Το ιδιο και με το σιδηρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 υδατ / 10 λιπος / 10 πρωτεινη. Λογικο αν η διατροφη βασιζεται σε λαχανικα/φρουτα και ελαχιστες ποσοτητες απο ξηρους καρπους.

 

Οσο για την ποιοτητα της πρωτεινης, κανεις λαθος. Η πρωτεινη απο φυτικες πηγες ειναι πληρης σε αμινοξεα. Κι αν καπου υπολειπεται -οπως η λυσινη στα οσπρια- τη συμπληρωνεις με ρυζι.

 

Ειναι μυθος οτι παιρνεις "κατωτερης ποιοτητας" πρωτεινη αν δεν τρως κρεας. Το ιδιο και με το σιδηρο.

Δηλαδη στο 1kg μοσχαρισια μπριζολα που τρωω εγω την Κυριακη ποση σογια πρεπει να φας εσυ για να εχουμε παρει την ιδια  ποσοτητα πρωτεινης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live, από που θα πάρεις κιλά; Χρειάζομαι κι εγώ, μέχρι 69 (ενδιαφέρον νούμερο) φτάνω με αυτά που έχω. Σήμερα με καλύπτουν βέβαια αλλά σύντομα θα χρειάζομαι παραπάνω. Μήπως να πάρουμε μαζί, να μοιραστούμε τα μεταφορικά; (τσιγγουνιές, τσιγγουνιές). Ή έχει κανένα καλό μαγαζί στα Μουδανιά;

 

Το μποστανάκι δίνει φουλ, 2 μήνες τώρα τρώω μόνο δικές μου σαλάτες κι έχω υλικό για άλλους 2. :)

Μια χαρα σε βρισκω.. Απο το bbuild.gr λεω να τα παρω... Ελεγα να κανω τουρ σαλονικα να τα παρω, αφου θελω να παω και για ψωνια. Αν ειναι και κατεβω σου λεω στα παιρνω αυτα πιυ θες και μου τα δινεις.. Τα μεταφορικα νομιζω ειναι ασυμφορα..

 

Τελη του μηνα ελεγα να παω...

 

Μουδανια απ'οσο ξερουν δεν εχει καποιο μαγαζι...

King νομιζω ειναι καλυτερο να μην μετρας την αποσταση, αλλα να εχεις ως βαση τον χρονο που θα τρεξεις. Πχ 3*10 λεπτα για ενα μηνα με αναμεσα καμψεις κοικιακους.

 

Μετα αυξησετα κατα 2 λεπτα.

 

Ετσι ξερεις πιση αποσταση θα κανεις ξαι τρεχεις σαν τρελος. Και λες τελειωσα...

 

Βρες ενα τεμπο και πορεψου με αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα φαίνεται να ξεπεράστηκε τελείως ο ώμος κατάφερα και ξανάκανα την αγαπημένη μου άσκηση! - Dips. Επειδή σκέτα κάνω καμιά 30ρια και χάνεται το νόημα και δεν είχα ζώνη η αλυσίδα να κρεμάσω βάρη , έκανα σε ένα μηχάνημα που είναι σαν τραμπάλα και πιάνεις απο την μία και φορτώνεις δίσκους απο την άλλη. Φόρτωσα κάτι πυρηνικά και το χάρηκα πολύ :D

 

Απο σήμερα dips σε κάθε workout. Δεν υπάρχει πιο κορυφαία άσκηση , για εμένα είναι ο βασιλιάς του full upper body workout. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε πας με ενημερώνεις Λιβε.

 

Μιλας για 1 κιλο καθαρου κρεατος Φωτη; Πλακα κανεις; Ειναι καμια 300 γρ πρωτεινης, τι να την κανεις;!

 

Σε καθε περιπτωση, δεν υπαρχει αμεση αντιστοιχια οσο κρεας-τοσο μη κρεας για να παρεις την ιδια πρωτεινη. Ειναι απλα αδυνατο, ολα τα μη κρεατα εχουν 2-3 φορες λιγοτερη πρωτεινη. Βεβαια εχουν περισσοτερη αν η αναλογια δεν παει σε βαρος αλλα σε θερμιδες ;)

 

Αλλα οπως σου ειπα, οι μη κρεατοφαγοι δεχονται οτι για να παρουν επαρκη πρωτεινη για να χτισουν μυικη μαζα πρεπει να τρωνε γαλακτοκομικα ή 1/2 κιλό σόγιας τη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλα οπως σου ειπα, οι μη κρεατοφαγοι δεχονται οτι για να παρουν επαρκη πρωτεινη για να χτισουν μυικη μαζα πρεπει να τρωνε γαλακτοκομικα ή 1/2 κιλό σόγιας τη μερα.

Ok ,ετσι το δεχομαι αυτο εννοουσα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα φαίνεται να ξεπεράστηκε τελείως ο ώμος κατάφερα και ξανάκανα την αγαπημένη μου άσκηση! - Dips. Επειδή σκέτα κάνω καμιά 30ρια και χάνεται το νόημα και δεν είχα ζώνη η αλυσίδα να κρεμάσω βάρη , έκανα σε ένα μηχάνημα που είναι σαν τραμπάλα και πιάνεις απο την μία και φορτώνεις δίσκους απο την άλλη. Φόρτωσα κάτι πυρηνικά και το χάρηκα πολύ :D

 

Απο σήμερα dips σε κάθε workout. Δεν υπάρχει πιο κορυφαία άσκηση , για εμένα είναι ο βασιλιάς του full upper body workout. 

Σταύρωσε τα πόδια, και πες σε κανένα παλικάρι να σου φορτώνει έναν αλτήρα. Ή σε κοπέλα ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρωσε τα πόδια, και πες σε κανένα παλικάρι να σου φορτώνει έναν αλτήρα. Ή σε κοπέλα ακόμα καλύτερα.

Aν ειναι μεγαλος πεφτει ο αλτηρας ρε γλιστραει ταλαιπωρια ειναι ,εγω αν δεν εχω ζωνη απλα δεν την κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα σε βρισκω.. Απο το bbuild.gr λεω να τα παρω... Ελεγα να κανω τουρ σαλονικα να τα παρω, αφου θελω να παω και για ψωνια. Αν ειναι και κατεβω σου λεω στα παιρνω αυτα πιυ θες και μου τα δινεις.. Τα μεταφορικα νομιζω ειναι ασυμφορα..

 

Τελη του μηνα ελεγα να παω...

 

Μουδανια απ'οσο ξερουν δεν εχει καποιο μαγαζι...

King νομιζω ειναι καλυτερο να μην μετρας την αποσταση, αλλα να εχεις ως βαση τον χρονο που θα τρεξεις. Πχ 3*10 λεπτα για ενα μηνα με αναμεσα καμψεις κοικιακους.

 

Μετα αυξησετα κατα 2 λεπτα.

 

Ετσι ξερεις πιση αποσταση θα κανεις ξαι τρεχεις σαν τρελος. Και λες τελειωσα...

 

Βρες ενα τεμπο και πορεψου με αυτο...

Απο που εισαι ρε συ?Μουδανια πηγαινα 3 χρονια λυκειο 10 χιλιομετρα απο το χωριο μου.

Εγω βαρη πηρα απο το christinsport και ηταν απολυτα εξυπηρετικοι με δωρεαν μεταφορικα μεχρι το χωριο.

 

Για το τρεξιμο εχω μια συγκεκριμενη διαδρομη για την ωρα που θα την κανω καθημερινα ακριβως την ιδια να ξερω που βρισκομαι και επειτα ανεβαζω χιλιομετρα.Καμψεις να κανω μεσα στα χωματα δεν παιζει μιας και κραταω το κινητο απο το ενα χερι και δεν το πιανω με λερομενα χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρωσε τα πόδια, και πες σε κανένα παλικάρι να σου φορτώνει έναν αλτήρα. Ή σε κοπέλα ακόμα καλύτερα.

 

είναι και σε άλλο όροφο τα βάρη από το stand για τα dips. Δεν γίνεται να κουβαλάμε αλτήρες πάνω κάτω στις σκάλες. Η λύση είναι χοντρή αλυσίδα 20 κιλών που φοράς στο λεμό η ζώνη. 

 

Επίσης εγώ τα dips τα κάνω για στήθος, με κλίση μπροστά. αυτό που λες χαλάει την ισορροπία δεν γίνεται. 

 

Για να πέσω απο 30 σε 8 έτσι και αλλιώς πρέπει να κρεμάσω βάρος που είναι ταλαιπωρία. Στο μηχάνημα φορτώνεις ότι θες , και κάνεις και όσα drop θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.sports-tracker.com/#/workout/giannoutas/3d7u2edkb2q04fd5

 

Υ.Γ. Τιμημένα Μουδανία. Τιμημένος Κοκκινίδης, τιμημένα φροντιστήρια Δομή !!

Επεξ/σία από Voziniotis-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που εισαι ρε συ?Μουδανια πηγαινα 3 χρονια λυκειο 10 χιλιομετρα απο το χωριο μου.

Εγω βαρη πηρα απο το christinsport και ηταν απολυτα εξυπηρετικοι με δωρεαν μεταφορικα μεχρι το χωριο.

 

Για το τρεξιμο εχω μια συγκεκριμενη διαδρομη για την ωρα που θα την κανω καθημερινα ακριβως την ιδια να ξερω που βρισκομαι και επειτα ανεβαζω χιλιομετρα.Καμψεις να κανω μεσα στα χωματα δεν παιζει μιας και κραταω το κινητο απο το ενα χερι και δεν το πιανω με λερομενα χερια.

 

Πλάκα κάνεις, κοντοχωριανός κι εσύ; Από που είσα βασιλιά; Ν. Σύλλατα εδώ, οβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ

 

post-267310-0-17508600-1384283651_thumb.jpg

ετσι ξεκινα την δεξι χερι - αριστερη λαβη ! οταν κατεβουν τα χερια κατω να τεντωσουν τελειως , να πιασει ολον τον τρικεφαλο ! καντο αργα και σταθερα , δε θελει πολλα κιλα , κ πες πρηξιμο ..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...