Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη ανεβαζουμε βαρος και ο αριθμος των επαναληψεων ας πεφτει αρκει να δυναμωνουμε? 

 

Ναι, ο αντικειμενικός στόχος είναι να ανεβαίνουν τα κιλά.

 

Και εγώ που ακολουθώ αυτή την προσέγγιση τον τελευταίο μήνα, σε συνδυασμό με μπόλικο φαγάκι, βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς μάλιστα να τα δίνω όλα στα workouts προς το παρόν μιας και τα κιλά είναι ακόμα χαμηλά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

εγω σημερα αν και αργησα να ξυπνησω (8.30) εφαγα τα αυγουλακια μου τσιμπησα ενα φυσικο χυμο πορτοκαλι και λιγο φυστικοβουτυρο ! Ηπια ενα εσπρεσο και την εκανα για γυμναστηριο! εκανα ποδια σημερα και δεν πηγε ασχημα)

 

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x30kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x40kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x50kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x60kg squat

 

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x40kg+leg extension 20x25kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x40kg+leg extension 20x25kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x45kg+leg extension 20x27.5kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x50kg+leg extension 20x30kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x55kg+leg extension 20x35kg

 

leg press 20x100kg+ γαμπες 15χ50kg (καθε ποδι ξεχωριστα στο σμιθ)

leg press 20x100kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x120kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x120kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x140kg+ γαμπες 15χ50kg 

 

απαγωγους 25x30kgx5 + προσαγωγους 25χ30kgx5

 

και βγηκε και σχετικα ανετα το προγραμμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σημερα αν και αργησα να ξυπνησω (8.30) εφαγα τα αυγουλακια μου τσιμπησα ενα φυσικο χυμο πορτοκαλι και λιγο φυστικοβουτυρο ! Ηπια ενα εσπρεσο και την εκανα για γυμναστηριο! εκανα ποδια σημερα και δεν πηγε ασχημα)

 

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x30kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x40kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x50kg squat

15x12kg(αλτηρες 1 σε καθε χερι) Προβολες δεξι& αριστερο + 15x60kg squat

 

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x40kg+leg extension 20x25kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x40kg+leg extension 20x25kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x45kg+leg extension 20x27.5kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x50kg+leg extension 20x30kg

Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 12x55kg+leg extension 20x35kg

 

leg press 20x100kg+ γαμπες 15χ50kg (καθε ποδι ξεχωριστα στο σμιθ)

leg press 20x100kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x120kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x120kg+ γαμπες 15χ50kg 

leg press 20x140kg+ γαμπες 15χ50kg 

 

απαγωγους 25x30kgx5 + προσαγωγους 25χ30kgx5

 

και βγηκε και σχετικα ανετα το προγραμμα!

Πιστευω πως μπορεις να ανεβεις αρκετα περισσοτερο ειδκα πρεσσα και δικεφαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πριν λιγες βδομαδες παλευα με λιγοερα κιλα! σημερα απλα ειδα οτι τα βγαζα για αυτο ανεβασα κιολας! απλα δεν ηθελα να ανεβασω αποτομα! και εγω πιστευω οτι εχω και παραπανω! και στα squat και στο leg extension! θα δουμε την επομενη βδομαδα!

αλλα θυμησου οτι ολα ειναι σουπερ σετ και διαλλειμα μεταξυ των σουπερ σετ κανω 30" με 60" ποτε παραπανω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για αυτο εβαλα το + (στο πρωτο εβαλα &) αναμεσα απο τις ασκησεις γιατι γινονται μαζι!!

 

προβολες στο δεξι-προβολες αριστερο-squat 1 σετ αυτο :P

αν δεν ειχα σουπερ σετ θα ανεβαζα και αλλα κιλα squat!! αλλα αν ανεβασω -τουλαχιστον για την ωρα- δεν θα βγει το προγραμμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα αυτος ο καιρος συννεφιες και αηδιες μου προκαλει υπνηλια ,αντιgym  ειναι τελειως .

Η' θα εχουμε χειμωνα full χιονια κτλπ η' να μην εχουμε καθολου ,αυτες οι ντεμι καταστασεις με ξενερωνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα αυτος ο καιρος συννεφιες και αηδιες μου προκαλει υπνηλια ,αντιgym  ειναι τελειως .

Η' θα εχουμε χειμωνα full χιονια κτλπ η' να μην εχουμε καθολου ,αυτες οι ντεμι καταστασεις με ξενερωνουν.

Όχι ρε...μία χαρά είναι...ούτε ήλιος ούτε βροχή, τι άλλο θες.

 

Εντωμεταξύ χτες που έβρεχε καρέκλες είχα πλάτη και το μονόζυγο το έχω σε ένα υπόγειο πιό κάτω από κει που έχω τα βάρη και έτρεχα μέσα στην βροχή από υπόγειο σε υπόγειο για να κάνω μονόζυγο...ωραία πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να συνηθησω πρωτα αυτα τα κιλα και επειτα να ανεβω.Παντα ειναι καποιος απο πανω μου.Τα 50 κιλα τα κανω 3 σετ απο 12 αλλα το 12το rep βγαινει drop δεν παει παραπανω.Χθες μετα απο 1 ωρα οργανα με 15 επαναληψεις + στην καθε ασκηση στο τελος εκανα 7 φορες τα 55.Τα 60 τα ειχα κανει 5 πριν λιγες μερες.Για να ανεβω στα 65 θελω τα 55 να τα βγαζω 3 φορες απο 12.Στα squat deadlift δεν μπορω να ανεβω ετσι μιας και η μεση θελω να συνηθησει πρωτα στα 50.Απο Δεκεμβρη θα δοκιμασω 65 να σας πω τι ψαρια πιανουμε.

οχι φιλε δεν ανεβαινεις ετσι ! μην περιμενεις να κανεις 20 φορες τα 50 για να πας στα 55 ! ανεβαινουμε στα κιλα με την αντισταση ! δοκιμασε κ τις μονες ακομη στα ορια ! οταν πχ παιξεις με ζορι μια -δυο επαναληψεις τα 65-70 , μετα απο καποιες προπονησεις με το ιδιο ζορι θα παιζεις τα 70-75 !

χωσε κιλα - ριξε επαναληψεις - ζορισου !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω καιρό να μπώ στο thread και ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για συμπληρώματα διατροφής πριν και μετα το gym... Και επίσης να μου προτείνετε και κάτι συγκεκριμένο γιατι ενω το έχω ψάξει λίγο έχω χαωθεί!!! Εμένα με ενδιαφέρει να αυξήσω την απόδοση και για μετά οι μύς μου να πέρνουν τα απαραίτητα στοιχεία... Το προσπαθώ με διατροφή μόνο ΑΛΛΑ δεν βγαίνει με την καμία παναγία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πες μας τι προπονηση κανεις και τι τρως για να σου πουμε αν χρειαζεται! :)

παντα παιρνει λιγο βελτιωσω και ας νομιζουμε οτι τα κανουμε σωσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω καιρό να μπώ στο thread και ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για συμπληρώματα διατροφής πριν και μετα το gym... Και επίσης να μου προτείνετε και κάτι συγκεκριμένο γιατι ενω το έχω ψάξει λίγο έχω χαωθεί!!! Εμένα με ενδιαφέρει να αυξήσω την απόδοση και για μετά οι μύς μου να πέρνουν τα απαραίτητα στοιχεία... Το προσπαθώ με διατροφή μόνο ΑΛΛΑ δεν βγαίνει με την καμία παναγία.

Τα συμπληρώματα πριν το gym (pre-workout) θα σου δώσουν ένα boost κατά την διάρκεια της προπόνησης. Βέβαια πρέπει να τα προσέξεις παραπάνω από άλλα συμπληρώματα και να μην παίρνεις ούτε πολύ υψηλές δόσεις και να μην τα τρέχεις συνέχεια. Να σου προτείνουμε δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα γιατί είναι από τις κατηγορίες συμπληρωμάτων που δεν τους πιάνουν όλους και ένα μπορεί να σε πιάσει ενώ ένα άλλο όχι. Γι αυτό πρέπει να δοκιμάσεις και να δεις. Το καλύτερο είναι να πας σε κάποιο φυσικό κατάστημα και να πάρεις δείγματα από αυτά που έχουν.

 

Για μετά το gym είσαι καλυμένος με πρωτεΐνη είτε whey είτε κατευθείαν από φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mausmaus/dakon παρα πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα.Δεν τα ηξερα.Σημερα μετα το τρεξιμο θα ανεβασω τα κιλα στα 60 απο την αρχη να δω ποσες επαναληψεις θα βγουν στον παγκο.Γενικα επειδη περισσοτερο με ενδιαφερει η γραμμωση και οχι πχ να κανω 100 κιλα ξερω οτι με τις πολλες επαναληψεις κανεις γραμμωση.

 

και κατι ακομα.Μην λετε οτι δεν θα ανεβω ποτε ετσι.Την μπαρα την εχω 1 μημα και στην αρχη ειχα 35 κιλα και πριν μερες εβγαλα τα 60 5 φορες.Δεν ειναι λιγα τα κιλα πιστευω ανεβαινω αρκετα γρηγορα για τα κιλα μου.Ειμαι στα 67 με 1.73 υψος.

 

Θα προσπαθω να ανεβαζω κιλα τις μερες που ειμαι σχετικα ξεκουραστος μιας και στη δουλεια ωρες ωρες σηκωνω πολυ βαρος μαζεμενα και πιανονται τα νευρα στα χερια μου.

 

Χθες δοκιμασα ταχινι με μελι και μου αρεσε παρα πολυ.Ειναι σαν χαλβας σιμηγδαλενιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη απο οσο ξερω προκαλει διαφορετικο ερεθισμα στον μυ ο καθε τροπος γυμναστικης(λιγα κιλα πολλες επαναλληψεις ή το αναποδο)

το ενα σου φτιαχνει δυναμη και το αλλο αντοχη (στον μυ)

για αυτο ενας που κανει πολλα κιλα λιγες επαναληψεις αν παει να κανει πιο γρηγορη προπονηση οπως πχ κανω εγω με μικρα διαλλειματα μπορει να μην την βγαλει οπως και το αναποδο!!

ΥΓ: μπορω να λεω και μαλακιες αλλα νομιζω οτι ετσι ειναι χοντρικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...