Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εκανα αυτό κανω 3 ημέρες. Απλά ζηταω και δεύτερο .

 

Ευχαριστώ φίλε.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

<p>Στο έσπασα στα 2 για να μη βαρεθείς. Γράψε τα νούμερά σου.</p>

 

Ωραίος. Το αντέγραψα. Θα σου πω αποτέλεσμα τέλη Μαΐου.

 

Κοιτα πρέπει να χάσω κιλα διότι κουράζεται η καρδιά μου και παίζω πίεση καρδιάς στο 9. Δεν λέει πρέπει να την ρίξω τουλάχιστον στο 8 .

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ασκηση για τρικεφαλους εχετε να προτεινετε.Κανω τροχαλια,αλτηρες και βυθισεις απλα μου φαινεται οτι στις βυθισεις ριχνω το βαρος στο ενα χερι ,μηπως υπαρχει καμια ασκηση να τις  αντικαταστησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η άποψη σας για τα σετ "πυραμίδα" ποιά είναι?

Πυραμίδα εννοώ (προς αποφυγήν παρεξήγησης) στον πάγκο ας πούμε: 2χ10 20 κιλα 2χ12 30 κιλα 1χ4 40 κιλα και μετά προς τα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί την δουλεύουν άρα δουλεύει. Απλά δε μου αρέσει γιατί είναι μπελάς με τα νούμερα. 

 

Να συνεχίσεις να κάνεις βυθίσεις. Είναι η καλύτερη άσκηση για στήθος τρικεφάλους μαζί με τον πάγκο. 

 

POlitis , η πίεση μπορεί να είναι και άλλο θέμα . Με πιέσεις και καρδιά δεν παίζουμε.. Και κράτα ένα πρόγραμμα τουλχ 1 μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο θέμα ; αφου έχω περάσει το τεστ κόπωσης στα 35 και στα 38

 

 

9 λεπτά άντεξα . Ο καρδιολογος ο οποίος ειναι διευθυντής στο 424 μου συνέστησε χάσιμο 20 κιλών διότι το σώμα μου δεν αντέχει τα 96 κιλα...Οπότε για να κρατηθεί ανεβάζει στροφές πολλές η καρδιά. Γιαυτό τόνισα ότι πρέπει να χάσω κιλα και όχι να κάνω σώμα. Δεν καίγομαι για σωμα στα 39.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakon εγώ που κάνω full body πρόγραμμα 3 φορές την εβδομμάδα πιστεύεις ότι θα ήταν καλό να κάνω σετ πυραμίδα σε όλες τις ασκήσεις του προγράμματος ή μόνο σε ορισμένες?Γιατί αν πάω να κάνω σε πάνω από 2 τα φτύνω αμέσως (καλά ειναι και στην αρχή του το πρόγραμμα βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο θέμα ; αφου έχω περάσει το τεστ κόπωσης στα 35 και στα 38

 

 

9 λεπτά άντεξα . Ο καρδιολογος ο οποίος ειναι διευθυντής στο 424 μου συνέστησε χάσιμο 20 κιλών διότι το σώμα μου δεν αντέχει τα 96 κιλα...Οπότε για να κρατηθεί ανεβάζει στροφές πολλές η καρδιά. Γιαυτό τόνισα ότι πρέπει να χάσω κιλα και όχι να κάνω σώμα. Δεν καίγομαι για σωμα στα 39.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Υπομονή τότε και τρώγε σωστά. Κάνε το πρόγραμμα για ένα μήνα. Τα κιλά τα χάνεις στην κουζίνα. Αν θες κάτι παραπάνω μεγάλωσε το αερόβιο , χαλαρό τρέξιμο όμως ή έντονο βάδην σε κλίση 30 λεπτά. 33 εδώ btw και σιγά τα χρόνια. Δεν γίνεσαι πνεύμα μετά τα 35. 20 κιλά σε 1 μήνα μόνο άμα πας στην αφρική και κάνεις παρέα στα υπόλοιπα παιδιά. Με 5 θα ήμουν ευχαριστημένος εγώ στα 33. Δε σου έδωσε deadline ο γιατρός.

 

Δε νομίζω πλέον πως ο αριθμός των επαναλήψεων είναι τόσο μεγάλο θέμα μετά τις 12-15. Στις πρώτες και βαριές πολυαρθρωτικές ασκήσεις μείνει κοντά στις 6-8 και στα υπόλοιπα 8-12. Πυραμίδα ,τι να σου πω , λίγα πράγματα. Χέστην για όταν γίνεις πιο έμπειρος και stick to the basics για τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη το ξεκίνησα το πρόγραμμα σου ...

 

Το θέμα είναι οτι λόγο δουλειάς δεν έχω σωστή διατροφή. Σχολαω απο το πρωί στις 6 και μετα τι να φαω αφού θα παω γυμναστήριο ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakon εγώ που κάνω full body πρόγραμμα 3 φορές την εβδομμάδα πιστεύεις ότι θα ήταν καλό να κάνω σετ πυραμίδα σε όλες τις ασκήσεις του προγράμματος ή μόνο σε ορισμένες?Γιατί αν πάω να κάνω σε πάνω από 2 τα φτύνω αμέσως (καλά ειναι και στην αρχή του το πρόγραμμα βέβαια).

 

Φίλε αφού τα φτύνεις όταν κάνεις πυραμίδα μην κάνεις. Link.png Site: http://www.aworkoutroutine.com/pyramid-sets-vs-reverse-pyramid-training-vs-straight-sets/">Μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα σε συλ πυραμίδας.

Καμια ασκηση για τρικεφαλους εχετε να προτεινετε.Κανω τροχαλια,αλτηρες και βυθισεις απλα μου φαινεται οτι στις βυθισεις ριχνω το βαρος στο ενα χερι ,μηπως υπαρχει καμια ασκηση να τις  αντικαταστησω ?

Φίλε εσύ πρέπει να δεις τι ασκήσεις χρειάζεσαι. Εσύ ξέρεις τι ασκήσεις δουλεύουν πάνω σου και ποιές δεν είναι τόσο αποδοτικές. Εγώ πάντως ποτέ δεν βγάζω και δεν βλέπω να έχεις τις πιέσεις μπάρας με κλειστή λαβή σε ίσιο πάγκο. 

 

Κάτσε κάνε σε μία προπόνηση άλλες ασκήσεις μέχρι να βρεις αυτές που σου ταιριάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη το ξεκίνησα το πρόγραμμα σου ...

 

Το θέμα είναι οτι λόγο δουλειάς δεν έχω σωστή διατροφή. Σχολαω απο το πρωί στις 6 και μετα τι να φαω αφού θα παω γυμναστήριο ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Φίλε μου τι να σου πω εδώ. Προσέλαβε διαιτολόγο. Τα καλυτερα λεφτά που θα δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ηδη το ξεκίνησα το πρόγραμμα σου ...

 

Το θέμα είναι οτι λόγο δουλειάς δεν έχω σωστή διατροφή. Σχολαω απο το πρωί στις 6 και μετα τι να φαω αφού θα παω γυμναστήριο ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Φίλε μου τι να σου πω εδώ. Προσέλαβε διαιτολόγο. Τα καλυτερα λεφτά που θα δώσεις.

Λες ; νομίζω παπατζηδες είναι .Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον το λινκ φίλε bosei.Μάλλον θα δοκιμάσω τα reverse pyramid sets.Το ποιό απλό απ'όλα  είναι το κλασσικό straigth set που λέει αυτός αλλά μου είπανε ότι τα σετ πυραμίδα είναι καλύτερα γιατί χτίζεις ταυτόχρονα και δύναμη αλλά και αντοχή στη δύναμη.Ενώ με τα κλασσικά σετ αναγκαστικά κάνεις μια παραχώρηση στον έναν από τους 2 τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι , θα βρεις κάποιον καλό και δοκιμασμένο, θα του πεις τις ανάγκες σου και θα στα κάνει αυτός τα υπόλοιπα. Αυτό πληρώνεις. Διατροφικές ανάγκες, θερμίδες, Macros , χρόνους και ευκολία γευμάτων. Δεν είναι και λίγα που πρέπει να ληφθούν υπόψη.

 

Deathguard , αυτά είναι παπατζιλίκια. Ειλικρινά μην ασχολείσαι καν. Όποιος τα λέει αυτά ελαφρά τη καρδία μάλλον δεν έχει ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...