Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Και στο ebay εχει καποια νουμερα http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_ItemCondition=3&_nkw=Nike+air+max+2013+pink&rt=nc

 

 

Αλλιως η κλασσικη επιλογη απο το site της nike που τα φτιαχνεις σ ο,τι χρωμα θες http://store.nike.com/gr/en_gb/pw/n/1j7?sl=Air%20max%202013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισός τόνος στην πλάτη. Not bad. Και πολύ ωραία προσπάθεια . Μου αρέσει που τα περπατάει και όξω. Δεν είχαν οι καραγκιόζηδες ένα monolift?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω καθε φορα που βλεπω κατι τετοια βιντεο απορω τι θα κρατησουν οι τριγυρω αν του φυγουν!

 

5 ατομα ηταν. Θα τα καταφερναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω εναν παγκο, απο αυτους που βαζεις και δισκους μπροστα και κανεις και ποδια και εχουν 100-130 ευρω. Απο εδω λεει κανεις, ή ειναι πλαστικουρες και θα μου μεινουν στα χερια??

 

https://www.skroutz.gr/c/809/polyorgana-gymnastikhs.html?order_dir=asc&page=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε με τους ορθοστατες...Αρχειαστει να ναι...https://www.skroutz.gr/s/2882707/TechSport-KFW-110.html

 

Σημερα ειχαμε καλη προπονηση... Φτασαμε και σε αποτυχια...

 

Κοιλιακοι/ραχαιοι + 300 επαναληψεις σχοινακι...

 

Σκουοτ:72.5 δεν καταλαβα χριστο....

 

Πιεσεις στηθους. 70κιλα...Εδω στις τελευταιες δυο επαναληψεις πηγα να σπασω τα δοντια μου απο το ζορισμα...Αλλα μ'αρεσε..Τωρα πεφτουμε 4 προπονησεις πισω, γιατι με βλεπω να πεφτει η μπαρα πανω μου...

 

Αρσεις θανατου: 80 κιλα...Πορωση....Τωρα θα ανεβαινω ανα 2.5 και παλι γιατι αρχιζει λιγο να σοβαρευει και δω το πραγμα....

 

Ελξεις στην τροχαλια το δωσα και καταλαβε...2 ΣΕΤ * 10 *45 κιλα, 1σετ *15* 30 κιλα και ενα με 20 κιλα μεχρι να βγω off.

 

Μετα 4 ασπραδια, μια μπανανα. Πριν λιγο μακαρονια ολικης με γιαουρτι..

 

Το καταστημα με την πρωτεινη αψογο.. Την παραγγελεια την εκανα 5:00 ξημερωματα Σαββατου, σημερα με πηρανε να μου πουν οτι μπορω να την παραλαβω...Η acs δεν εκανε καν τον κοπο να την φερει σπιτι...

 

Θα παω τεταρτη γιατι δεν με βολευει αλλη μερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με τα αλλα στο στηθος σηκωνεις πολλα.

 

 

Σύμφωνα με το strstd.com, είμαι -7 στο στήθος για να μπω στην κατηγορία Novice, -47,5 (!!) στο σκουωτ, -30 στις άρσεις και -5 στους ώμους. Οπότε ναι, έχεις δίκιο, υπάρχει μεγάλη αναντιστοιχία στα διάφορα μερη του σώματος.

 

Ε, όλοι εσείς που δεν τρώτε και δεν πίνετε, δεν είπαμε να γίνετε σαν τον Ντάκον που σαβουριάζει τα πάντα, αλλά μήπως το παρακανετε λιγάκι; Δηλαδή είστε έξω με την παρέα, όλοι τρώνε και πίνουν και σεις τους κοιτάτε σαν επισκέπτες και μετά πάτε σπίτι, κοιτάτε την κορμάρα σας και λέτε: Πωπω, κοιλιακοί, μπράβο μου που κρατήθηκα;

 

Τι να πω, ο καθείς με τις επιλογές του :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα με μετρο γιαννη....Θα βγω θα πιω αυτο που θελω, οχι με κοκακολες και λοιπα αλλα σκετα ή με λεμονι...

 

Για φαι οταν πας εχεις πολλες επιλογες....Δεν σε κραταει κανεις να μην παραγγειλεις αυτο που γουσταρεις..

 

Πολλες φορες βρεθηκα σε τραπεζι που ολοι θελανε τηγανιτες πατατες ε? και δεν τις αγγιξα καθολου αλλα το ρεφενε εγινε δεν με πειραξε....

 

Παραγγειλα τις κοτοπουλαρες μου μαζι με μια χωριατικη και του δωσα και καταλαβε... Με σκετη ρετσινα παντα....

 

Τωρα οταν μου προσφερουν γλυκο το παιρνω αλλα δεν το τρωω...

 

Ατιμη μανα παλι σε πειρασμο με βαζεις ....Ετοιμαζει μηλοπιτα....Φουλ στα καρυδια αλλα εχει ζαχαρη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη εγω το κανω απο "ιδεολογια"

ειδικα με το αλκοολ! δεν ειναι οτι δεν πινω για τις θερμιδες απλα δεν θελω. δεν με ενθουσιαζει πλεον!

τωρα για το φαγητο οταν κανονισω να παω για φαγητο εξω θα φαω! το να πηγαινω καθε βδομαδα 1-2 φορες σε τσιπουραδικα κτλ

και να τρωω και τις προπονησεις θα μου χαλασει και την τσεπη :P + οτι δεν μαρεσει να τρωω απο εξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν και δεν έχω πρόβλημα να φάω έξω γιατί καθαρίζει το IF, νομίζω ότι παντού μπορείς να βρεις κάτι να φας. 

 

Αν πας σε τσιπουράδικο  / ταβέρνα , τσιμπάς μια μπριζολίτσα με ρύζι και καθαρίζεις, που είναι το θέμα?

 

Η τραγωδία είναι με τα 6 γεύματα εκεί νομίζω είναι το πρόβλημα, εκτός από μαζοχισμός αν τα έχεις όλα απλωμένα τόσο πολύ δεν μπορείς να ξεφύγεις καθόλου. :P . Αν για το βράδυ έχεις μόνο 400 θερμίδες, προφανώς δεν θα βρεις τίποτα να έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε με τους ορθοστατες...Αρχειαστει να ναι...https://www.skroutz.gr/s/2882707/TechSport-KFW-110.html

 

Σημερα ειχαμε καλη προπονηση... Φτασεμε και σε αποτυχια...

 

Κοιλιακοι/ραχαιοι + 300 επαναληψεις σχοινακι...

 

Σκουοτ:72.5 δεν καταλαβα χριστο....

 

Πιεσεις στηθους. 70κιλα...Εδω στις τελευταιες δυο επαναληψεις πηγα να σπασω τα δοντια μου απο το ζορισμα...Αλλα μ'αρεσε..Τωρα πεφτουμε 4 προπονησεις πισω, γιατι με βλεπω να πεφτει η μπαρα πανω μου...

 

Αρσεις θανατου: 80 κιλα...Πορωση....Τωρα θα ανεβαινω ανα 2.5 και παλι γιατι αρχιζει λιγο να σοβαρευει και δω το πραγμα....

 

Ελξεις στην τροχαλια το δωσα και καταλαβε...2 ΣΕΤ * 10 *45 κιλα, 1σετ *15* 30 κιλα και ενα με 20 κιλα μεχρι να βγω off.

 

Μετα 4 ασπραδια, μια μπανανα. Πριν λιγο μακαρονια ολικης με γιαουρτι..

 

Το καταστημα με την πρωτεινη αψογο.. Την παραγγελεια την εκανα 5:00 ξημερωματα Σαββατου, σημερα με πηρανε να μου πουν οτι μπορω να την παραλαβω...Η acs δεν εκανε καν τον κοπο να την φερει σπιτι...

 

Θα παω τεταρτη γιατι δεν με βολευει αλλη μερα....

 

Οι ορθοστατες σε τι βοηθανει? Γιατι την προτιμησες σε σχεση με τις υπολοιπες? Αμα ειναι να παρω κατι με ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης. Μην σκασω τσαμπα το κατοσταρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ορθοστατες θα σε βοηθησουν για να κανεις αλλες ασκησεις. πχ πιεσεις στηθους, στρατιωτικες αν παρεις και μια μπαρα .

 

Ενταξει αυτη που σου εδειξα εγω δεν ειναι και η πιο καλη μαρκα που μπορεις να παρεις.... Της amila ειναι οι πιο καλοι...

 

Καλο ειναι να ειναι αποσπομενος ο παγκος απο τους ορθοστατες, αλλα απο τι βλεπω ολοι ειναι μαζι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...