Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όχι μόνο δεν κάνω τίποτα (από κάμψεις) αλλά έκοψα και την αερόβια γιατί μου έκοβε τα gains. Προτείνω να μην κάνεις κανένα είδους resistance training τις off days. Κράτα να δώσεις ότι έχεις στην προπόνηση.

 

Btw για να το ρωτάς αυτό φαίνεσαι ξεκούραστος άρα κάτι δεν πάει καλά. Κάνεις 3 φορές την εβδομάδα έτσι? Προτείνω 7 φορές / 15 μέρες , δηλαδή βάρη μέρα παρα μέρα, όχι 2ήμερα off

 

Δε γινεται μερα παρα μερα, και οχι, δεν ειμαι ξεκουραστος, απλα εχω εναν ψιλοερωτα με τις καμψεις αλλα δεν ειναι πουθενα στο 5*5 και μου εχουν λειψει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωμοι-τρικεφαλα done.παω να κανω μασαζ γιατι ζορισα χτες τα γονατα (πηγα να μοιασω στο κλαρκ αλλα ΔΕΝ). Απο βδομαδα αποθεραπεια :)

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις κενες μερες (Τριτη, Πεμπτη ) Κανω αεροβιο ...

 

600 επαναληψεις σχοινακι.

 

Προγραμμα κυλινδρου.

 

Και το προγραμμα που σκοτωνει με μια μπαρα οπου εχει 5 επαναληψεις με τις παρακατω ασκησεις, χωρις διαλλειμα επι δυο φορες.

 

SLDL

Ορθια κωπηλατικη

hang clean(ακομα δουλευω την τεχνικη)

Στρατιωτικες

Front squat

Κοιλιακους με ροδα

Καμψεις που σηκωνεσαι σε καθε επαναληψη και πηδα οσο πιο ψηλα μπορεις(εχει ονομα αυτη η ασκηση αλλα δεν το θυμαμαι)

 

 

Τελος περπατημα με αλτηρες για να δυναμωσω την λαβη μου...

Καντο και συ γιαννη για να ξεπιαστεις λιγο.. Οκ σχοινακι μην κανεις αλλα ολα τα αλλα δεν ειναι ουτε μιση ωρα..

 

off topic: Παραγγειλα την πρωτεινη, θα ερθει με acs αν δεν ειμαι σπιτι λογω δουλειας και ερθει ο τυπος θα πρεπει να παω να το παρω απο το υποκαταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

off topic: Παραγγειλα την πρωτεινη, θα ερθει με acs αν δεν ειμαι σπιτι λογω δουλειας και ερθει ο τυπος θα πρεπει να παω να το παρω απο το υποκαταστημα?

Αν δεν ειναι κανεις σπιτι για να παραλαβει αντι για σενα ναι .Αλλιως αντικαταβολη ειναι να υποθεσω δωστα σε οποιον θα ειναι σπιτι να πληρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ειμαι ηδη gym . Spect θα σου πω δευτερα.

@ mausmaus πολυ δυνατη η ασκηση που ειπες για τα τρικεφαλα εχω πρηστει οσο δεν παει.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

χαιρομαι φιλαρακι  η ασκηση απλα δεν υπαρχει μιλαμε !  ολες τις αλλαζω , αυτη ειναι η μοναδικη που κανω παντα ολα τα χρονια !!

αλεχ ηθελα να το γραψω και τοτε αλλα το ξεχασα ! αν γυρισεις το σκοινι αλλα πας να τα πιασεις με τα χερια κανονικα θα μπερδευτεις δε θα καταφερεις τιποτα ! γυρνα το σκοινι , πιασε αναποδα τις λαβες , (δεξι χερι - αριστερη λαβη) αλλα στο ξεκινημα της ασκησης τα χερια αναποδα ! οι πυχεις δηλαδη να κοιτανε προς τα πανω , οχι κανονικα τα χερια ! αν πας να πιασεις τοο σκοινι κανονικα μπερδευεσαι !

κ γω δε ξερω αν στο περιεγραψα καλα :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε μαους βγαλε μια φωτογραφια να καταλαβουμε ολοι σωστα να μην ψαχνομαστε :P

 

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1385583_535347399875545_74538512_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1375919_535347363208882_1315488460_n.jpg

 

και δυο φωτογραφιες απο τον αγωνα που ειχα παει! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι φιλαρακι  η ασκηση απλα δεν υπαρχει μιλαμε !  ολες τις αλλαζω , αυτη ειναι η μοναδικη που κανω παντα ολα τα χρονια !!

αλεχ ηθελα να το γραψω και τοτε αλλα το ξεχασα ! αν γυρισεις το σκοινι αλλα πας να τα πιασεις με τα χερια κανονικα θα μπερδευτεις δε θα καταφερεις τιποτα ! γυρνα το σκοινι , πιασε αναποδα τις λαβες , (δεξι χερι - αριστερη λαβη) αλλα στο ξεκινημα της ασκησης τα χερια αναποδα ! οι πυχεις δηλαδη να κοιτανε προς τα πανω , οχι κανονικα τα χερια ! αν πας να πιασεις τοο σκοινι κανονικα μπερδευεσαι !

κ γω δε ξερω αν στο περιεγραψα καλα :huh:

 

 

Αυτό που κατάλαβα είναι

 

1) Χεριά χιαστί 

2) Ακουμπάνε πήχεις

3) Παλάμες προς τα πάνω

4) Σχοινί τυλιγμένο γύρω από παλάμες

 

Όταν κατεβαίνουν τα χέρια , οι παλάμες κρατάνε την ίδια θέση η γυρίζουν ώστε να ακουμπήσουν οι αρθρώσεις της πίσω παλάμης (knucles) μεταξύ τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.2.3.4. σωστα !

το σκοινι σφηνοσε το αναμεσα στο μεγαλο δακτυλο κ στον δεκτι !

οταν κατεβαινουν τα χερια , γυριζουν και οι παπιες που λεμε  κοιτανε προς τα κατω !

προς τα πανω οι παλαμες στην αρχη της κινησης

προς τα κατω οι παλαμες στο τελος της κινησης !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι κανεις σπιτι για να παραλαβει αντι για σενα ναι .Αλλιως αντικαταβολη ειναι να υποθεσω δωστα σε οποιον θα ειναι σπιτι να πληρωσει.

Ναι το σκεφτηκα αυτο.

 

Αλλα αν ειμαι εγω στην δουλεια και δεν βρει κανεναν σπιτι θα με ειναι ευκολο να πεταχτω να το παρω απο το καταστημα. Αν τα δωσω να τα πληρωσουν οι γονεις μου θα πρεπει να κανω κυκλους για να το παραλαβω αν δεν βρουν κανεναν σπιτι...Ή δεν μπορεσει να βρει καν το σπιτι γιατι θα παιρνει αυτος τηλεφωνο εμενα και γω θα πρεπει να δωσω τον πατερα μου να καταλαβει. Σπασμενο τηλεφωνο δηλαδη...

 

Παω να φαω το κοτοπουλακι μου με το ρυζι που ειναι πνιγμενο στο καρυ...Να παρω την πρωτεινη μου για σημερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν δεν ειναι κανεις σπιτι για να παραλαβει αντι για σενα ναι .Αλλιως αντικαταβολη ειναι να υποθεσω δωστα σε οποιον θα ειναι σπιτι να πληρωσει.

Ναι το σκεφτηκα αυτο.

 

Αλλα αν ειμαι εγω στην δουλεια και δεν βρει κανεναν σπιτι θα με ειναι ευκολο να πεταχτω να το παρω απο το καταστημα. Αν τα δωσω να τα πληρωσουν οι γονεις μου θα πρεπει να κανω κυκλους για να το παραλαβω αν δεν βρουν κανεναν σπιτι...Ή δεν μπορεσει να βρει καν το σπιτι γιατι θα παιρνει αυτος τηλεφωνο εμενα και γω θα πρεπει να δωσω τον πατερα μου να καταλαβει. Σπασμενο τηλεφωνο δηλαδη...

 

Οαω να φαω το κοτοπουλακι μου με το ρυζι που ειναι πνιγμενο στο καρυ...Να παρω την πρωτεινη μου για σημερα..

τοτε αν δεν βρει κανεναν σου αφηνει σημειωμα οτι περασε και πας απο το υποκαστημα .ΟΧΙ ΚΑΡΥ ,ΟΧΙ ΚΑΡΥ πως την τρωτε την αηδια μεχρι και στο κατουρημα μυριζει... Sent from my iPhone5 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect αφού είσαι άνευ εργασίας γιατί δε πας ένα εξάμηνο Αφρική να βοηθήσεις κιόλας και να έχεις και μια εμπειρία ζωής; Αν θες μπορώ να σου δώσω πληροφορίες με πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΧΑΡΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΤΟΝ ΑΘΛΟ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΚΟΛΛΗΤΟΥ - ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ -   ΑΔΕΛΦΟΥ -  ΚΩΣΤΑ ΡΗΓΑ :

7ος ελληνας 13ος συνολικα χρονος 2:33

 

Συνχαρητήρια αδελφε , αυτο που εκανες ηταν πραγματικα Συγκλονιστικο ..

ειμαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για σενα ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιατι εχω μαθηματα (θελω να δωσω το ielts τους επομενους μηνες μηπως καταφερω να φυγω για μεταπτυχιακο απο του χρονου)

αλλα για στειλε πληροφοριες να υπαρχουν!

 

μαους εμενας ενας φιλος μου απο εδω Κερκυρα τερματησε 17ος με 2:58:46

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε Φωτη ωραιο ειναι...

 

Εμενα παντως μου αρεσει..

 

Εχω δυο μερες τρωω πατζαρια εκει να δεις τι γινετε.. Ολα κοκκινα..

 

Σηνερα που οηγα τουαλετα ειχα ξεχασει οτι εφαγα και τρομαξα.. Λεω τι σκατα εκανα χτες και δεν θυμαμαι.. Χαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...