Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν τρεχω παντα θελω να κραυαω κατι στο χερι μου, οποτε σε αυτην την περιπτωση το κινητο (παλια τα κλειδια του σπιτιου). Με βοηθαει στο να κραταω σωστα το στυλ τρεξιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

<p>Δεν τα έβγαλα πάλι τα 90χ7 στο bench press , εβγαλα 90χ6.5 αλλα πιο άνετα απο την άλλη φορά, οπότε στην επόμενη θα τα βγάλω. Με spot τα είχα..</p> <p> </p> <p>Είπα να κάνω και squat το Σάββατο για την φάση , να δω πως θα αντιδράσει το γόνατο. Άρχισα με 80χ5 οπότε το club των γυναικείων κιλών έχει ακόμα ένα μέλος. :D. Θα μείνω έτσι για κάνα μήνα να στρώσω την τεχνική μου και μετά θα προσπαθήσω να ανεβαίνω 4 κιλά κάθε εβδομάδα. </p>

<p>Δεν τα έβγαλα πάλι τα 90χ7 στο bench press , εβγαλα 90χ6.5 αλλα πιο άνετα απο την άλλη φορά, οπότε στην επόμενη θα τα βγάλω. Με spot τα είχα..</p> <p> </p> <p>Είπα να κάνω και squat το Σάββατο για την φάση , να δω πως θα αντιδράσει το γόνατο. Άρχισα με 80χ5 οπότε το club των γυναικείων κιλών έχει ακόμα ένα μέλος. :D. Θα μείνω έτσι για κάνα μήνα να στρώσω την τεχνική μου και μετά θα προσπαθήσω να ανεβαίνω 4 κιλά κάθε εβδομάδα. </p>

ωραιος αλεξ squat ειναι βασικη ασκηση κρατα την ακομα και με πιο λιγα κιλα σημασια εχει να την κανεις.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος αλεξ squat ειναι βασικη ασκηση κρατα την ακομα και με πιο λιγα κιλα σημασια εχει να την κανεις.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

δεν δυσκόλεψαν πολύ τα κιλά μωρέ αλλά το squat είναι άσκηση που πρέπει να κάνω με τέλειο form, γιατί άλλο να τραυματίσεις ώμο και αγκώνα και άλλο μέση. Αν γαμήσεις την μέση τέλειωσες (το πέρασα και αυτό παλιά απο το kick boxing). Οπότε θέλω να την δουλέψω με την ησυχία μου πριν αρχίσω το ανέβασμα. Μπορεί να πάω καμιά μέρα και με τον αδερφό μου το κλαρκ να με στρώσει λολ. 

 

Τα πόδια έτσι και αλλιώς με πρέσα τα φουσκώνω , δεν κάνω squat για αυτό τον λόγο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κανενας πολυταξιδεμενος απο εδω να προτεινει κανενα προορισμο για το δεκεμβρη! 20-5 ειναι διαθεσιμες ημερομηνιες

εκτος ευρωπης παντα!!! (Φωτη περιμενω να απαντησεις εσυ ειδικα σε αυτη την ερωτηση :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.travelplanet24.com/announcements/774-Prosfora-ptiseon-gia-V-Ameriki-apo-tin-Lufthansa-apo-557

 

560 ευρώ μετ επιστροφής για NY το έψηνα και εγώ αν δεν ήταν να παω Salonica να δώ γονείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλημερα ρε υπναραδες!!!! :P

 

παρτε 2 συνταγες που ειδα πρωι πρωι!! (αν ειχα πρωτεινη το παγωτακι θα το εφτιαχνα :P

 

http://www.bodybuildingnfo.com/?p=433

http://www.bodybuildingnfo.com/?p=467

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε, εσύ δεν γκρίνιαζες ότι δεν έχεις δουλειά άρα λεφτά; και θα πας αφρική ή ασία; η λογική μόλις αυτοκτόνησε (εκτός κι αν δε θυμάμαι καλά και ήταν άλλος)

 

Ακολουθώντας τη συμβουλή του αλεξ για άνα 10ημερο μετρήσεις, +2 κιλά, καμία μεταβολή στην κοιλιά. Καλά πάμε, πήρε μπρος το σώμα.

 

Δε με λέτε, τις μέρες που δεν κάνω βάρη, έχει λογική να κάνω τπτ ψιλολόγια, πχ λίγες κάμψεις ή να μην κάνω τπτ απολύτως για να ξεκουράζονται εντελώς οι μυς, μόνο αεροβική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλυτερα ξεκουραση!!! στο λεω εγω που δεν ξεκουραζομαι ποτε :P

 

 

εχω καποια λεφτα στην ακρη για ταξιδι ή ωρα αναγκης ή μεταπτυχιακο οτι ερθει πρωτο!

αλλα μαλλον ηρθε πρωτο το ταξιδι!! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε με λέτε, τις μέρες που δεν κάνω βάρη, έχει λογική να κάνω τπτ ψιλολόγια, πχ λίγες κάμψεις ή να μην κάνω τπτ απολύτως για να ξεκουράζονται εντελώς οι μυς, μόνο αεροβική;

 

 

Εγώ όχι μόνο δεν κάνω τίποτα (από κάμψεις) αλλά έκοψα και την αερόβια γιατί μου έκοβε τα gains. Προτείνω να μην κάνεις κανένα είδους resistance training τις off days. Κράτα να δώσεις ότι έχεις στην προπόνηση.

 

Btw για να το ρωτάς αυτό φαίνεσαι ξεκούραστος άρα κάτι δεν πάει καλά. Κάνεις 3 φορές την εβδομάδα έτσι? Προτείνω 7 φορές / 15 μέρες , δηλαδή βάρη μέρα παρα μέρα, όχι 2ήμερα off

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>κανενας πολυταξιδεμενος απο εδω να προτεινει κανενα προορισμο για το δεκεμβρη! 20-5 ειναι διαθεσιμες ημερομηνιες</p> <p>εκτος ευρωπης παντα!!! (Φωτη περιμενω να απαντησεις εσυ ειδικα σε αυτη την ερωτηση :P )</p>

Καλημερα ειμαι ηδη gym . Spect θα σου πω δευτερα.

@ mausmaus πολυ δυνατη η ασκηση που ειπες για τα τρικεφαλα εχω πρηστει οσο δεν παει.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα και εγώ να την κάνω αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι ευνοούσε ο παίχτης με το τύλιγμα του σχοινιού. Δώσε λεπτομέρειες τώρα. Παω gym θα βλέπω το κινητό. Θέλω να την δοκιμάσω , κάνω τρικέφαλο σήμερα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ηθελα και εγώ να την κάνω αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι ευνοούσε ο παίχτης με το τύλιγμα του σχοινιού. Δώσε λεπτομέρειες τώρα. Παω gym θα βλέπω το κινητό. Θέλω να την δοκιμάσω , κάνω τρικέφαλο σήμερα. </p>

με το Λ το σχοινι τροχαλια αναποδη λαβη το γυρνας 2-3 φορες γυρω απο το χερι σου τραβας αναποδη λαβη προς τα κατω χιαστι . Ελπιζω να το περιεγραψα σωστα :P

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...