Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fylatos τι αποστασεις τρεχεις τωρα?

 

καθημερινά 5-10χλμ, ανάλογα με τον καιρό. Κάθε Σάββατο προσπαθώ 12. Μια φορά στις 10 βδομάδες 20 (το έχω επιχειρήσει μέχρι στιγμής 3 φορές, μια με τραυματισμό στον ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης).

Ακολούθησα αυτό για ένα διάστημα και μετά το άλλαξα

http://womensrunning.competitor.com/2013/09/training-tips/couch-to-half-marathon-training-plan_15065/3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο χρόνος μου τώρα στον ημιμαραθώνιο είναι 2 ώρες 48 λεπτά. Την επόμενη που θα βγω θα κουβαλήσω και το κινητό (gnote 1-γκουμούτσα) αν μπορώ να το περάσω στο google tracks. Έχω τα του ποδηλάτου εκεί και βολεύει τα αποθηκεύει και στο google drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

στα 5 και στα 10 δεν ξερεις τι χρονους εχεις?

 γιατι για αυτα εχω χρονους για να τους συγκρινω! 

πλακα πλακα πρεπει και γω να παω μια μερα να τρεξω ενα ημιμαραθωνιο να δω ποσο θα τον κανω

αν και δεν εχω τρεξει ποτε συνηθως τρεχω 14χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι χρονους εχεις στα 5/10 χλμ?

 

5/ 38

10/1:22 (παίζει και λίγο καλύτερα, αν έβαζα κάθε φορά ρολόι θα ήξερα) 

Έχω κακή στιγμή στα 15-17 χλμ. Βαράω τοίχο. Υπόψιν, βέβαια ότι τρέχω μονίμως στην ίδια διαδρομή με εξαίρεση καμία φορά στο βουνό, οπότε δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμοι οι χρόνοι. 

 

Στο ποδήλατο είμαι πολύυυυυυ καλύτερος ωστόσο. Είναι η μόνη μορφή γυμναστικής που πιστεύω ότι μπορώ να κάνω χωρίς να δυσανασχετώ ακόμα και στα όρια μου στο βουνό, με φλατ λάστιχο, χωρίς νερό, 30χλμ από τον πολιτισμό, χωρίς σήμα (true story).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε squat, προβολές, leg curl, stiff leg deadlift, κάμψεις γαμπών με μπάρα όρθιος και είσαι κομπλέ. 

Προβολές, stiff leg deadlift και γάμπες με μπάρα πως γίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβολές, stiff leg deadlift και γάμπες με μπάρα πως γίνονται;

 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-the-official-fitness-thread/page-407?do=findComment&comment=52747030

 

στα χει όλα έτοιμα ο μάστορας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>στα 5 και στα 10 δεν ξερεις τι χρονους εχεις?</p> <p> γιατι για αυτα εχω χρονους για να τους συγκρινω! </p> <p>πλακα πλακα πρεπει και γω να παω μια μερα να τρεξω ενα ημιμαραθωνιο να δω ποσο θα τον κανω</p> <p>αν και δεν εχω τρεξει ποτε συνηθως τρεχω 14χλμ</p>

ποσο κανεις τα 10 spect ? θα παω του χρονου στον γυρο Αθηνας για τα 10km (φετος δεν προλαβα να δηλωσω συμμετοχη ) θα κανωκαι και μια σχετικη προπονηση κανα τριμηνο πριν και οτι κοψω χD

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μια χαρα εισαι! σιγα σιγα θα ανεβεις!! αν και ισως για σενα θα ηταν καλυτερη διαλλειματικη για να ανεβασεις την αντοχη σου!

εγω καλυτεροι χρονοι μεχρι τωρα 5.200/22.08 σε αγωνα (τα 5/21.17),τα 10/48.44 και τα 14/1.09 (σημερα το πρωι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα εισαι! σιγα σιγα θα ανεβεις!! αν και ισως για σενα θα ηταν καλυτερη διαλλειματικη για να ανεβασεις την αντοχη σου!

εγω καλυτεροι χρονοι μεχρι τωρα 5.200/22.08 σε αγωνα (τα 5/21.17),τα 10/48.44 και τα 14/1.09 (σημερα το πρωι)

 

Διαλλειματικά πάω με περπάτημα, τρέξιμο, χαλαρό τρέξιμο. Απλά μερικές φορές προσπαθώ να πιάνω έναν ρυθμό για να το χρονομετρώ. Το θέμα είναι ότι ως άσκηση είναι τέρμα διαφορετική από το ποδήλατο. Έχει άλλες απαιτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φωτη θα μπορουσα και καλυτερα αλλα γενικα περναω περιεργη φαση και επειδη δεν εχω δουλεια εχω πολυ ελευθερο χρονο τον γεμιζω κανοντας διαφορα πραγματα! ε σκεψου οτι τριτη,πεμπτη,σαββατο κανω καποειρα που σκεψου οτι κατα 95% γυμναζεις ποδια

+ τα ποδια που κανω την τεταρτη στο γυμναστηριο + τα τρεξιματα δεν ξεκουραζονται καθολου τα ποδια μου και δεν εχω πολλες δυναμεις !! αν σταματησω κατι απο αυτα θα μπορεσω να παω και πιο γρηγορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι εννοειται αυτο! εγω το εχω  κοψει το ποδηλατο γιατι δενει πολυ τους προσαγωγους και χρειαζομαι καλα ανοιγματα και ευλιγισια για την καποειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...