Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, 

 

προσπάθησα να βρω το ίδιο παντελόνι για το εφέ. 

Έχουμε και λέμε (ξέρω δεν είμαι τέρας, αλλά...ένας χρόνος και κάτι είναι αυτός)

 

 

 

Η αναλογία δεν ξέρω πως διορθώνεται. Αν κάνει κανείς κλικ πάνω στην εικόνα παίζει κανονικά πάντως. Πρώτη φωτογραφία 130+ πιθανώς (δεν ζυγιζόμουν, είχα σταματήσει στα 129) και 2η 3η στα 87.

 

Στα 130 η γάμπα σου ήταν όσο ο τετρακέφαλος μου :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

και τώρα τέρας είναι γάμησε τα. Κληρονομικότις. Ο αδερφός μου (φυσικοθεραπευτής εν δυνάμη και γάμπας επίσης) λέει ότι έχουμε κάτι παραπάνω σε μυ εκεί. Ο ίδιος παίζει ερασιτεχνικά ποδόσφαιρο και έχει θέμα με τις κάλτσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τώρα τέρας είναι γάμησε τα. Κληρονομικότις. Ο αδερφός μου (φυσικοθεραπευτής εν δυνάμη και γάμπας επίσης) λέει ότι έχουμε κάτι παραπάνω σε μυ εκεί. Ο ίδιος παίζει ερασιτεχνικά ποδόσφαιρο και έχει θέμα με τις κάλτσες. 

Α τέλεια, κάποιος να θεραπεύει τους τραυματισμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τέλεια, κάποιος να θεραπεύει τους τραυματισμούς

Ναιιιιιι έκανα 20 συνεδρίες για τον αστράγαλο μου δωρεάν. Επίσης, έκανα ασκήσεις για το γόνατο μου δωρεάν και έγινα θύμα μαθημάτων μάλαξης δωρεάν. Ξεπληρώνει το ξύλο που έφαγε όσο ήταν μικρός. Χωρίς αυτό δεν θα ήταν αυτός που είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιιιι έκανα 20 συνεδρίες για τον αστράγαλο μου δωρεάν. Επίσης, έκανα ασκήσεις για το γόνατο μου δωρεάν και έγινα θύμα μαθημάτων μάλαξης δωρεάν. Ξεπληρώνει το ξύλο που έφαγε όσο ήταν μικρός. Χωρίς αυτό δεν θα ήταν αυτός που είναι. 

images?q=tbn:ANd9GcQ5N_h2qy-zU2mKKgm92PH

 

edit: καμία έκπτωση και σε μας να κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε ! καταρχην μπραβο για την πρσπαθεια κ για τα κιλα που εχασες αν κ δε θα επρεπε να αφησεις τον εαυτο σου να ξεφυγει τοσο !  οπως κ να εχει συνχαρητηρια θελει μεγαλη προσπαθεια !

παρατηρησεις τωρα (καλοπροαιρετα παντα)

1. για να φανει η διαφορα πρεπει να σηκωσεις το σολτσακι σου να φανει πως εισαι κατω τωρα ! πανω , στον κορμο δλδ ουτε τοτε φαινοταν να υπαρχει μεγαλο προβλημα αδυνατος σχετικα μου φαινεσαι ! το προβλημα υπηρχε προφανος κατω , κ στις φωτο που βγαζεις τωρα με το σολτσακι δε φαινεται η διαφορα !

2. τα κιλα τα εχασες με αεροβιο ασκηση κ σωστη διατροφη , σωστα ? αν ειχες κ βαρη στο προγραμμα τοτε σιγουρα κατι δεν εκανες σωστα κ  θα χρειαστεις πολυ μεγαλη προσπαθεια στον τομεα αυτον , αν δε θελεις βεβαια να εχεις ενα απλα αδυνατο σωμα ....

 

 

 

 

για να μην παρεξηγηθω εχω τονισει στο μηνυμα μου πολες φορες δυο πραγματα !

πρωτον  το μεγαλο μου μπραβο για την προσπαθεια σου

και δευτερον  το οτι ειναι μονο  καλοπροαιρετη η κριτικη μου ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>λοιπον φιλε ! καταρχην μπραβο για την πρσπαθεια κ για τα κιλα που εχασες αν κ δε θα επρεπε να αφησεις τον εαυτο σου να ξεφυγει τοσο !  οπως κ να εχει συνχαρητηρια θελει μεγαλη προσπαθεια !</p>

<p>παρατηρησεις τωρα (καλοπροαιρετα παντα)</p>

<p>1. για να φανει η διαφορα πρεπει να σηκωσεις το σολτσακι σου να φανει πως εισαι κατω τωρα ! πανω , στον κορμο δλδ ουτε τοτε φαινοταν να υπαρχει μεγαλο προβλημα αδυνατος σχετικα μου φαινεσαι ! το προβλημα υπηρχε προφανος κατω , κ στις φωτο που βγαζεις τωρα με το σολτσακι δε φαινεται η διαφορα !</p>

<p>2. τα κιλα τα εχασες με αεροβιο ασκηση κ σωστη διατροφη , σωστα ? αν ειχες κ βαρη στο προγραμμα τοτε σιγουρα κατι δεν εκανες σωστα κ  θα χρειαστεις πολυ μεγαλη προσπαθεια στον τομεα αυτον , αν δε θελεις βεβαια να εχεις ενα απλα αδυνατο σωμα ....</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>

<p><span style="font-size:10px;">για να μην παρεξηγηθω εχω τονισει στο μηνυμα μου πολες φορες δυο πραγματα ! </span></p>

<p><span style="font-size:10px;">πρωτον  το μεγαλο μου μπραβο για την προσπαθεια σου </span></p>

<p><span style="font-size:10px;">και δευτερον  το οτι ειναι μονο  καλοπροαιρετη η κριτικη μου .. </span></p>

 

Αερόβια=περπάτημα στην αρχή και ποδήλατο και τρέξιμο μετά, και βάρη το πρόγραμμα που αναφέρω σε παλιό ποστ. Δίαιτα υποθερμιδικη σφόδρα στην αρχή, λίγο τώρα. Βάρη κάνω νορμάλ κιλά προσπαθώντας με τον αδερφό μου δίπλα συχνά να έχω καλή τεχνική. Προσπαθώ, απλά έχω λιγότερο από χρόνο στα βάρη και κάπου στον ενάμισι χρόνο στην αερόβια.

Νούμερο στο παντελόνι έπεσα από το 52 στο 32 αν λέει κατι αυτό για πόδια κωλο. Επίσης είχα πολύ λίπος στην κοιλιά και στα πλάγια. Και με το πολύ εννοώ κρέμονταν.

Σκοπεύω να συνεχίσω το πρόγραμμα που κάνω τώρα, στην ένταση που έχω τώρα και να μαζέψω κι αλλο. Προφανώς θέλει προσπάθεια. Κάθε κριτική δεκτή, δεν θα ανέβαζα φωτο αλλιώς.

 

Τι θα πρότεινες διαφορετικά για τα βάρη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι γεγονος πως τα ατομα που χανουν πολλα κιλα ξεκινωντας απο μια "κακη" βαση  αξιζουν πολλα συγχαρητηρια γιατι η προσπαθεια που καταβαλουν ειναι τεραστια.

Κυριως στο ψυχολογικο κομματι , να αλλαξεις διατροφικες συνηθειες και γενικοτερα τον τροπο ζωης σου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα και μία ακόμα με τα πόδια. Ο γείτονας πιστευεί ότι είμαι τρελοκούκου με τα φλας ή ότι γυρίζω ερασιτεχνικό της Σειρήνα. 

 

 

 

The return of the Hobbit, an unexpected calf story

post-222241-0-08868300-1383936249_thumb.jpg

 


Τέλος πάντων τι παίζει με την αναλογία; 

 

Για το θέμα της ψυχολογίας πιστεύω ότι παίζει ρόλο α. το άγχος, β. η φάση που περνάει κανείς (ήμουν και 82 κιλά κάποτε και πιο γυμνασμένος από τώρα που είμαι συν 4), γ. το να το πάρεις απόφαση, δ. το να συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι θα χρειαστεί κόπος και χρόνος. Πολύς χρόνος, ειδικά αν θες να το διατηρήσεις. 

 

(υγ δεν θέλω σχόλια για το σορτσάκι, είναι όπως είπα παλιό, φθαρμένο και "μεγάλωσε" με μένα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί έκανες δίαιτα. Θα έκανες το προγραμματάκι από κάτω και θα ήσουν μια χαρά παιδαράς με τις ποδάρες και τις χεράρες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί έκανες δίαιτα. Θα έκανες το προγραμματάκι από κάτω και θα ήσουν μια χαρά παιδαράς με τις ποδάρες και τις χεράρες σου.

 

Γιατί απλά πάθαινα υπνική άπνοια, λαχάνιαζα σε ένα σετ σκάλες, είχα άλλα θέματα (ο νοών νοήτω) και επίσης δεν μπορούσα να συνηθίσω τον εαυτό μου χοντρό (δεν ήμουν ποτέ εκτός από αυτά τα δυόμισι, τρία χρόνια). Και δεν είχα ρούχα. Αγόρασα λίγα, αλλά τα ρούχα μου ήταν 32 νούμερο και medium/large, όχι 52 και xxl/xxxl.

Γενικά θέλω να κάνω γυμναστική και θα μου άρεσε ένα καλό σώμα, αλλά αυτή τη στιγμή έχω επικεντρωθεί στο να αυξήσω το ποδήλατο από 70 σε 90 χλμ και μετά σε 120 (να κάνω 4 ώρες με μωτ 28-32) και στο να τρέξω ημιμαραθώνιο σε 2 ώρες. Επίσης, θέλω να ξεκινήσω να πηγαίνω σε κανένα βουνό εκτός ποδηλάτου (πχ με ορειβατική ομάδα) καθώς λατρεύω το βουνό. 

Επίσης, δώσε μου 3-4 χρόνια και βλέπουμε. Παιδαράς δν θα γίνω, αλλά θα είμαι καλύτερα. Θα ανεβάσω σε 3 μήνες ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...