Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

fylatos απο που εβγαλες το συμπερεσμα οτι τρωω ολα μου τα λεφτα στη διατροφη? :P

πιστεψε με περα απο το καλοκαιρι που εκανα 100% σωστη διατροφη απο οταν εγινα χορτοφαγος δεν ασχολουμαι καθολου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για πες λεπτομέρειες γιατί με ενδιαφέρει πολύ (ήθελα να φτιάξω ένα ή να αγοράσω). Τα κιλά που λέω είναι χωρίς σμιθ, στο σπίτι, με καθρέπτη και μπάρα ή αλτήρες. Στο μονόζυγο δίζυγο τα κιλά είναι σε σακίδιο (θέλω να πάρω γιλέκο). 

 

θελει να σου πει πως ειναι αλλα τα κιλα τα ελευθερα κ αλλα στα μηχανιματα κ εχει δικιο καμμια σχεση !

μεγαλωνει η παρεα μας βλεπω ..

φυλατος , φωτο παρακαλουμε .. να δουμε αν εισαι γκουγκλιστας η χομπιστας !!! :-D

 

ελα πλακα κανω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fylatos απο που εβγαλες το συμπερεσμα οτι τρωω ολα μου τα λεφτα στη διατροφη? :P

πιστεψε με περα απο το καλοκαιρι που εκανα 100% σωστη διατροφη απο οταν εγινα χορτοφαγος δεν ασχολουμαι καθολου !!

Είπα ότι θα έπρεπε όχι ότι το κάνεις. Και εγώ χορτοφαγική διατροφή κάνω, με την περιστασιακή ατασθαλεία σε καλό κρέας και ψάρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σμιθ κάνει μόνο μια κίνηση , πάνω κάτω. Λόγω του ότι δεν είμαστε ρομπότ δεν μπορούν τα σώματά μας να επιτύχουν τέτοια ακρίβεια κίνησης. Και αρχίζουμε και μπαίνουμε σε περίεργες γωνίες για να πετύχουμε αυτή την κίνηση. Δες πχ. ένα squat σε smith

http://www.youtube.com/watch?v=AHnX-aimA4E , φαντάσου αντίστοιχες θέσεις για τους ώμους 

 

Επίσης δε γυμνάζει τους ισορροπιστές μυς. Δεν παιδεύεται το σώμα να κρατήσει το βάρος. 

 

Το smith είναι καλό μόνο για έμπειρους Lifters και δη bodybuilders που θέλουν να χτυπήσουν ένα μυ αλλύπητα, μια μοίρα , καθώς μπορούν με ακρίβεια να κάνουν την ίδια κίνηση συνέχεια.

 

Για τους αρχάριους και όλους τους υπόλοιπους, ελεύθερα βάρη. Ελεύθερο βάρος δε σημαίνει 100+κιλά. Ο αρχάριος, πριν μου πει κανείς για δαύτους, ας ξεκινήσει με το ελαφρύτερο βάρος που μπορεί. Τέλος τα προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει να σου πει πως ειναι αλλα τα κιλα τα ελευθερα κ αλλα στα μηχανιματα κ εχει δικιο καμμια σχεση !

μεγαλωνει η παρεα μας βλεπω ..

φυλατος , φωτο παρακαλουμε .. να δουμε αν εισαι γκουγκλιστας η χομπιστας !!! :-D

 

ελα πλακα κανω ...

 

Θες πριν και μετά; Θα ψάξω και θα ανεβάσω (με 40 κιλά διαφορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες πριν και μετά; Θα ψάξω και θα ανεβάσω (με 40 κιλά διαφορά).

πλακα κανω φιλε αν θελεις εσυ  ανεβασε καποιοι ανεβαζουμε που κ που , πλακα κανω παντως ε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είπα ότι θα έπρεπε όχι ότι το κάνεις. Και εγώ χορτοφαγική διατροφή κάνω, με την περιστασιακή ατασθαλεία σε καλό κρέας και ψάρι. 

ναι οκ διαβασα εγω λαθος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, 

 

προσπάθησα να βρω το ίδιο παντελόνι για το εφέ. 

Έχουμε και λέμε (ξέρω δεν είμαι τέρας, αλλά...ένας χρόνος και κάτι είναι αυτός)

 

 

 

post-222241-0-85018700-1383932122_thumb.jpgpost-222241-0-46968600-1383932261_thumb.jpgpost-222241-0-49379500-1383932266_thumb.jpg

 

 

 


Η αναλογία δεν ξέρω πως διορθώνεται. Αν κάνει κανείς κλικ πάνω στην εικόνα παίζει κανονικά πάντως. Πρώτη φωτογραφία 130+ πιθανώς (δεν ζυγιζόμουν, είχα σταματήσει στα 129) και 2η 3η στα 87.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...