Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν εχεις να χασεις τιποτα αν δοκιμασεις να κανεις σπιτικες.. Θα ξερεις και τι θα τρως...

Θα ψαξω στο νετ να δω πως γινονται.Εχω βρομη,μουσλη θα παρω και ταχινι κακαο αν ειναι ευκολες τοτε εννοειται θα ειναι η καλυτερη λυση για τη δουλεια χωρις τη ζαχαρη που εχουν οι ετοιμες με τα φρουτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και εδω --> http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/mpares.html

 

Εχει πολλες..

Εκει με πηγε το λινκ.Δεν περιμενα να εχει τοσες πολλες.Απο αυριο θα παρω τα υλικα να δω πως θα γινουν.Και πιο φθηνα θα βγουν και θα ειναι πολυ καλυτερες απο τις ετοιμες.Κομπλε σε βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προπόνηση σήμερα. Έφαγα μισό μήλο 20 λεπτά πριν την προπόνηση(όπως κάνω πάντα) αλλά μία-μιάμιση ώρα πριν έφαγα τοστ με γαλοπούλα και τυρί. Μου έδωσε πολύ ενέργεια μέχρι το τέλος, τόσο που δεν την περίμενα. Το μήλο μου έδινε ενέργεια αλλά πιο πολύ για τα πρώτα 45 λεπτά, ενώ προς το τέλος μερικές φορές δεν είχα όρεξη και βαριόμουν. Φαίνεται τα λίπη και οι πρωτείνες του τοστ μεταβολίζονται αργά αργά και με κράτησαν μέχρι το τέλος με πολύ όρεξη. Ανέβασα κιλά σε cross over και σε τρικέφαλο με πολύ ενέργεια. Μπορεί και να ήταν τυχαίο βέβαια αλλά μάλλον θα το καθιερώσω αυτό το τοστ.

 

______________________________________________________

 

Στα σημαντικά τώρα. Χρειάζομαι βοήθεια για να φτιάξω το καινούριο πρόγραμμα.

 

Για την μέρα των ποδιών ποιες ασκήσεις πρέπει να βάλω; (εκτός από σκουώτ). Τώρα κάνω leg curl, leg extension, πρέσσα, γάμπες όρθιος και πρωσαγωγούς(όλα είναι 3 σετ 15 επαναλήψεις). Τα δύο τελευταία μένουν ως έχουν στα μηχανήματα. Το σκουώτ αντικαθιστά την πρέσσα. Με τα άλλα τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προπόνηση σήμερα. Έφαγα μισό μήλο 20 λεπτά πριν την προπόνηση(όπως κάνω πάντα) αλλά μία-μιάμιση ώρα πριν έφαγα τοστ με γαλοπούλα και τυρί. Μου έδωσε πολύ ενέργεια μέχρι το τέλος, τόσο που δεν την περίμενα. Το μήλο μου έδινε ενέργεια αλλά πιο πολύ για τα πρώτα 45 λεπτά, ενώ προς το τέλος μερικές φορές δεν είχα όρεξη και βαριόμουν. Φαίνεται τα λίπη και οι πρωτείνες του τοστ μεταβολίζονται αργά αργά και με κράτησαν μέχρι το τέλος με πολύ όρεξη. Ανέβασα κιλά σε cross over και σε τρικέφαλο με πολύ ενέργεια. Μπορεί και να ήταν τυχαίο βέβαια αλλά μάλλον θα το καθιερώσω αυτό το τοστ.

 

______________________________________________________

 

Στα σημαντικά τώρα. Χρειάζομαι βοήθεια για να φτιάξω το καινούριο πρόγραμμα.

 

Για την μέρα των ποδιών ποιες ασκήσεις πρέπει να βάλω; (εκτός από σκουώτ). Τώρα κάνω leg curl, leg extension, πρέσσα, γάμπες όρθιος και πρωσαγωγούς(όλα είναι 3 σετ 15 επαναλήψεις). Τα δύο τελευταία μένουν ως έχουν στα μηχανήματα. Το σκουώτ αντικαθιστά την πρέσσα. Με τα άλλα τι κάνω;

Μια χαρα ειναι οι ασκησεις που κανεις για τα ποδια καλυπτεις ολα τα σημεια γιατι θες να αλλαξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

 

Λοιπον σημερα το πρωι ειχα λιπομετρηση.

Τα stats μου ειναι: 1,74 υψος , 71,9 κιλα , 51,18% μυικη μαζα και 11,1% λιπος.

Τη Δευτερα θα ξερω πιο αναλυτικα και για ποσοστα υγρων κλπ.

Πιστευω ειμαι σε καλο σημειο για να παρω καποια μυικα κιλα.

 

In other news, εχω ενα πονο στον δεξι ωμο στην πλαγια μοιρα χαμηλα, απο προχθες, ο οποιος μου εμφανιστηκε μετα απο κατι δουλειες στο σπιτι. Χθες δεν πηγα ουτε προπονηση ουτε βαρη και σημερα ειμαι πολυ καλυτερα. Του εβαλα και λιγο voltaren αλοιφη. Σκεφτομαι να μην κανω τιποτα μεχρι Δευτερα για να τον ξεκουρασω καλα γιατι με την πυγμαχια παιζει να τον ταλαιπωρησω πολυ και γενικα τελευταια το χω παρακανει με τις προπονησεις. Τι λετε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool, να πάρεις ταχίνι με κακάο, όχι σκέτο. Θα νομίζεις ότι τρως μερέντα, μαμάει... Όσοι το δοκίμασαν πέταξαν τη μερέντα από το σπίτι τους.

 

Και γιατί δεν το λες τόσο καιρό ρε? :angry:

Το σκέτο δε τρώγεται...

Πήρα 2,5 κιλά σε 1 μήνα.

Μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω πάρει +5 πράγμα που ξεπερνάω το στόχο μου.

Αλλά ας μην βιάζομαι.

 

In other news σταμάτησα το γυμναστήριο για 1 βδομάδα και βλέπω ότι δεν τρώω την ίδια ποσότητα τώρα.Μπουχτίζω πολύ εύκολα.Λογικό θα μου πείτε, αλλά δεν το περίμενα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώνη το να βάλεις κιλά είναι εύκολο το να βάλεις σωστά κιλά είναι το δύσκολο..

 

Μετά που θα πάρω αυτά που θέλω, θα φτιάξω την διατροφή μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.techgear.gr/new-ligament-found-in-human-knee-might-cause-injuries-80025/

 

μα αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις! οτι τωρα πρεπει να φτιαξεις τη διατροφη σου ωστε τα κιλα που θα παρεις να ειναι ποιοτικα και οχι λιπος!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι ασκησεις που κανεις για τα ποδια καλυπτεις ολα τα σημεια γιατι θες να αλλαξεις?

Για αλλαγή, επειδή είναι όλα σε μηχανήματα και δεν είναι και το καλύτερο, και επειδή όλη μέρα ακούω για σκουάτ και με έχει φάει η περιέργεια να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σημερα ειχε οπως παντα πρωινο ξυπνημα! εφαγα 2 ασπραδια και 1 ολοκληρο κατα τις 8.30 ημουν γυμναστηριο για ωμους!

και μολις τελειωσα πηγα καπακι για τρεξιμο!!

 

http://www.endomondo.com/workouts/266785777/9062238

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...