Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν εγώ starlight, θέλω χαρτί από δεν ξέρω ποιον πως δε θα γλιστρίσεις στη μπανιέρα και θα σπάσει κάτι, ή από την τροχαία πως δε θα πάθεις αυτοκινητιστικό. 

 

alex, πάρε και συ τα ίδια. Παραδόξως όμως, μη γελάσεις , τα five finger vibram kso , τα new balance minimus είναι ιδεώδη για βάρη. Πλην του να πέσει κάτι στο πόδι σου, έχεις μηδενική συμπίεση, τέλεια πρόσφυση και αίσθηση , σούπερ για Deadlifts , θέλει flexibility για squat. Αν δεν κάνεις squat ή δεν έχεις θέμα ελαστικότητας, πάρε ένα από τα παραπάνω. Ή πάρε αυτό που πήρες στον αδερφό σου , είναι και κουκλί. Αλλά δε μπορείς να τρέξεις.

 

Με τα Kso και minimus, μπορείς να κάνεις barefoot running. Είναι ζόρι , αλλά είναι ολόκληρο σχολείο και δαύτο. Αν δε φοβόμουν την κοροιδία, θα έπαιρνα τα Vibram Kso.

 

Υπάρχουν και τα Nike Romaleo 2 και τα Adidas Adipower, αλλά είναι λιγο ψηλά στη φτέρνα (απίστευτα ανθεκτικά μεν και όμορφα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν ζητησα βιβλια. Επειδη μπηκες και ειρωνευτηκες και ειπες για πλεξιμο εγω απλα ζητησα την υπογραφη καποιου που ειναι ειδικος οτι με τα βάρη δεν κινδυνευεις. Εγω εχω υπογραφη καρδιολογου οτι δεν κινδυνευω και οτι δυναμαι να συμμετασχω σε αθλητικες δοκιμασιες εσυ εχεις? που με ειρωνευεσαι?

 

Φυσικα και θα ακουσω γυμναστη γιατι ο γυμναστης το σπουδασε κοριτσι μου και ειναι ειδικος μπορει και καποιος αλλος να έχει σωστες αποψεις και να ειναι διαβασμενος αλλα δεν πρεπει να υποτιμαμε τους γυμναστες τους καλούς. 

Μόνο καρδιολόγου ? Πάρε σβάρνα όλες τις ειδικότητες και μάζευε υπογραφές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει η τιμή θέλω τα καλύτερα που υπάρχουν στον πλανήτη για ερασιτεχνική κατάσταση (δίνω όσα λεφτά να ναι αν έχει νόημα).  

 

Στον αδερφό μου που το παίζει olympic lifter του είχα πάρει αυτά δώρο και έκλαιγε 

 

http://www.adidas.com/us/product/mens-training-power-perfect-20-shoes/EV210?cid=G17563&breadcrumb=u2Z1z13nzzZ1z13071Z1z11zrf

Αυτα alex  και τετοιου τυπου ειναι τα σωστα για αρσεις  μεγαλα βαρη κτλπ.Αλλα ειναι για αποκλειστικη χρηση στο gym .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα alex  και τετοιου τυπου ειναι τα σωστα για αρσεις  μεγαλα βαρη κτλπ.Αλλα ειναι για αποκλειστικη χρηση στο gym .

παντως ειναι μουρατα ! εγω τα φοραγα ανετα κκ εξω με τζινακι !!

κ μη με πειτε καγκουρα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οκ . Λοιπον αφου ειρωνευεσαι θελω σε παρακαλω πολυ να μου δώσεις με την υπογραφη του γυμναστη σου το οτι να ζοριζομαστε στα βάρη δεν προκειται να μας δημιουργησει προβλημα και ζημιά. Θα το κανεις αυτο? θελω αυτη την βεβαιωση με υπογραφη. Μπορεις?

 

 

Φίλε 2 πράματα εντελώς φιλικά

 

1) Ζημιά μπορεί να σου προκαλέσει και το μπιλιάρδο αν φας μπάλα στην μούρη απο άκυρη στεκια. 

2) Μπαίνεις σε ένα thread που ασχολείται κυρίως με τα βάρη , και προσπαθείς να τους πείσεις όλους να μην κάνουνε βάρη. Είναι σαν να μπένεις στο forum του ολυμπιακού και να προσπαθείς να τους πείσεις να μην είναι ολυμπιακοί.

 

please σταμάτα αυτό που κάνεις δεν έχει νόημα. 

 

 

-------------------

 

Για τα παπούτσια παιδιά δεν κάνω suqat λόγω της χοντρομαλάκινσης στο γόνατο, δεν το διακινδυνεύω ακόμα. Σε κάνα χρόνο ίσως. Το τακούνι νομίζω είναι άχρηστο αν δεν κάνεις squat , clean & J κτλ. O bro μου λέει τζάμπα θα τα πάρω. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνετε άρσεις και squat κάνετε με flat παπούτσια ή με μικρό τακουνάκι ? Εγώ την βγάζω εδώ κι έναν χρόνο με χαμηλά all star ?

εγω εδω και πολλα χρονια εχω καταληξει σε ASICS για τρεξιμο κ nike για ολα τα αλλα !

σε βολευουν τα all star δεν ειναι πολυ σκληρα bos ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω εδω και πολλα χρονια εχω καταληξει σε ASICS για τρεξιμο κ nike για ολα τα αλλα !

σε βολευουν τα all star δεν ειναι πολυ σκληρα bos ?

Τα asics ειναι εξειδικευμενα για τρεξιμο ,τα αλλα ρε φιλε τα adidas  δεν φοριουνται εξω ειναι φαση για αρσιβαριστες.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εδω και πολλα χρονια εχω καταληξει σε ASICS για τρεξιμο κ nike για ολα τα αλλα !

σε βολευουν τα all star δεν ειναι πολυ σκληρα bos ?

Δεν έχω να τα συγκρίνω με άλλα παρόμοια flat οπότε δεν ξέρω κατά πόσο σκληρά μπορεί να είναι...πάντως θέμα δεν έχω και τα squat και οι άρσεις βγαίνουν χωρίς προβλήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να τα συγκρίνω με άλλα παρόμοια flat οπότε δεν ξέρω κατά πόσο σκληρά μπορεί να είναι...πάντως θέμα δεν έχω και τα squat και οι άρσεις βγαίνουν χωρίς προβλήματα. 

 

Ο αδερφός μου όταν πήγε με τα σωστά παπούτσια για squat έκανε την ίδια μέρα 10 κιλά πάνω (170 νομίζω)

 

dakon ευχαριστώ για την λίστα θα τα τσεκάρω το βράδυ που θα είμαι σπίτι και θα πω την άποψή μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

170? μας ξεφτυλισε  κλαρκ ο bro ...

 

 αν ασχολιόταν με διατροφή θα ήτανε τούμπανο. Εκανε ακόντιο ερασιτεχνικά μικρός και προπονιότανε με ολυμπιακή ομάδα , squat clean κτλ είναι τουμπανιάρης παρόλο που είναι 90 κιλά με κάνα 22% λίπος. 

 

1 rep μιλάω όμως

 

bicep curl αμφιβάλω αν μπορεί να κάνει πάνω απο 18 κιλο ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...