Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α ρε παναθηναικακια..πλάκα έχεις. :) είδες ότι δεν είμαι χοντρός και δεν έχεις τι να πεις. Ευγε.

 

Φίλε το ξέρω. Ο άλλος πουλάει τρελα λέγοντας μου ότι δεν μπορώ. Κι όμως οι φωτογραφίες αλλά λένε :)

Mπραβο το βρηκες εχω ανατριχιασει  με αποστομωσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

Α ρε παναθηναικακια..πλάκα έχεις. :) είδες ότι δεν είμαι χοντρός και δεν έχεις τι να πεις. Ευγε.

 

Φίλε το ξέρω. Ο άλλος πουλάει τρελα λέγοντας μου ότι δεν μπορώ. Κι όμως οι φωτογραφίες αλλά λένε :)

Mπραβο το βρηκες εχω ανατριχιασει  με αποστομωσες.
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός. Απλά πουλάς τρελα. Δεν κάνεις για να βοηθάς άστο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πεστο οτι εισαι ο giorgos o fotografos ...

Σε γουσταρει ειναι ξεκαθαρο , την επομενη φορα καντου B00.

 

 

Δεν το πήγα εκεί ρε γκαόμπιε. Προσεβλήθην που θεώρησε ότι δε μπορούσα να σηκώσω 20 φακιν κιλά. Πφ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήγα εκεί ρε γκαόμπιε. Προσεβλήθην που θεώρησε ότι δε μπορούσα να σηκώσω 20 φακιν κιλά. Πφ!

χαχαχα πλακα σου κανω :o , στο μεταξυ τα μισα να μου ελεγε μονο  αυτο σημαινει πως δεν μετρας στο gym  σε εχουν στην  κατηγορια φτερο   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χειρότερο απόλα, σαν τις κυρίες που βλέπουν πολλά κιλά στην πρέσσα, δε μπορούν να βγαλουν τα 20κιλα και δεν κάνουν καθόλου και προθυμοποιούνται τα καλόπαιδα να βοηθήσουν. (Βέβαια είναι και γαιδουριά να τα αφήνεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις γυναίκες μου φαίνεται ότι είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι ρε γμτ. Αν θεωρούσε ότι μπορώ να τα σηκώσω μπορεί να ήμουν στην κατηγορία "στρίψε_το_μουστάκι_σου_μωρή". 

 

Επίσης, τους δίσκους εννοείται ότι τους βγάζω μόνη μου, αλλά ΠΟΣΟ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 100 ΚΙΛΑ ΠΡΑΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις γυναίκες μου φαίνεται ότι είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι ρε γμτ. Αν θεωρούσε ότι μπορώ να τα σηκώσω μπορεί να ήμουν στην κατηγορία "στρίψε_το_μουστάκι_σου_μωρή". 

 

Επίσης, τους δίσκους εννοείται ότι τους βγάζω μόνη μου, αλλά ΠΟΣΟ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 100 ΚΙΛΑ ΠΡΑΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. 

 

 

Είναι πολύ @#$@#%@#$% κομπλεξικοί οι τύποι ρε. Θεωρούν ότι τα βάρη είναι μόνο ανδρική υπόθεση.

Η επομενη κατηγορια πιο ενοχλητικων ειναι αυτη που πιανουν ενα μηχανημα,1 spot  στο γυμναστηριο και δεν ξεκολανε αν δεν περασει 1 ωρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε η παρεα μεγαλωνει, αλλα ρε σεις την τεστοστερονη να την βγαζεται στην προπονηση εδω καλμα....

 

 

Yin εμενα πιο πολυ για πεσιμο μου κανει..Κατσε λεει να ριξω αδεια να πιασω γεματα...

 

Σημερα ειχαμε αεροβιο...

 

Αρε dakon που ησουνα ενα καλοκαιρι,... Αυτη η εβδομαδα ειναι φουλ ενεργεια... Εκανα 

 

5 λεπτα σχοινακι

 

Ολο το τετραλεπτο προγραμμα με τον κυλινδρο + τις αλλες ασκησεις.

 

3 φορες το θανατηφορο προγραμμα που προτεινεις για αεροβιο...Με παιδεψε το hang clean διοτι το εκανα πρωτη φορα(εκανα πριν λιγες δοκιμες πριν αρχισω). Το front squat δεν ειναι κακο....

 

Και μετα περπατημα με αλτηρες βαρος περιπου 18 κιλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με μία έρευνα που δημοσιεύει η New York Times, από αποτελέσματα αναλύσεων που έγιναν σε τυχαία δείγματα συμπληρωμάτων διατροφής από βότανα [44 φιαλίδια 12 εταιριών], τα 7 στα 10 ήταν απάτη. Περιείχαν μίγματα ρυζάλευρου, αλευριού σόγιας και δημητριακών και πολλά δεν είχαν ούτε ίχνος της ουσίας που αναφέρεται στη συσκευασία. Περιείχαν φτηνά υποκατάστατα, κυρίως κινέζικων φυτών, αρκετά επικίνδυνων για τους ανθρώπινους οργανισμούς. Οι αμερικάνοι ξοδεύουν περισσότερα από 5 δις δολάρια το χρόνο για φυτικά παρασκευάσματα που θα τους προστατέψουν από την γρίπη (εχινάκια) και την εξάντληση ή ήπια αντικαταθλιπτικά (σπαθόχορτο), αλλά το μόνο που κάνουν είναι να καταπίνουν placebo που μπορεί να τους προκαλέσουν ένα σωρό παρενέργειες. Τα περισσότερα περιείχαν ουσίες που δεν αναγράφονταν στην συσκευασία, όπως άλευρα φυστικιού ή άλλων ξηρών καρπών, που θα μπορούσαν να προκαλέσουν αλλεργικό σοκ σε όποιον δεν τα αντέχει ο οργανισμός του. Οι βιοερευνητές που συμμετείχαν στην έρευνα έκαναν τεστ DNA σε κάθε χάπι και σύγκριναν τις ουσίες που περιείχαν με το DNA των φυτών που υποτίθεται ότι υπήρχαν στο χάπι. Τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά.     Φυσικά, οι εταιρίες που παρασκευάζουν τα συμπληρώματα διατροφής έβγαλαν ανακοινώσεις που μιλούν για λάθη των εργαστηρίων και υπερασπίζονται τα προϊόντα τους, αλλά οι επιστήμονες απαντούν ότι έχουν καταγραμμένα τα DNA από περισσότερα από 200 χιλιάδες είδη φυτών και ζώων και τα περιθώρια λάθους είναι μηδαμινά.   «Αν είχες ένα άρρωστο παιδί και τα τρία στα 10 χάπια πενικιλίνης που του έδινες δεν είχαν ίχνος πενικιλίνης, όλοι θα ξεσηκώνονταν», λέει ο υπεύθυνος της έρευνας. «Αλλά είναι ΟΚ αν αγοράζεις συμπληρώματα διατροφής που είναι ψεύτικα. Δεν το καταλαβαίνω. Γιατί η ίδια βιομηχανία να το δέχεται αυτό;».  

Πηγή: www.lifo.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.Σημερα εβαλα για πρωτη φορα 60 κιλα μπαρα στηθος και βγηκαν 4 φορες βαρια βαρια δεν εβγαινε ουτε μια παραπανω.Το καλο ειναι οτι βγηκαν ομως.Η προοδος ειναι θεαματικη.Περνω κιλα αβερτα απο τα 56 που ημουν πριν λιγους μηνες τωρα ειμαι στα 67 και η κοιλια παραμενει οπως ηταν ισως λιγο πιο σχηματισμενη λογω κοιλιακων.Η προπονηση ειναι ευχαριστη οσο παει και οσο βλεπω οτι ανεβαινω ανεβαινει και η ψυχολογια.Απο αυριο ξεκιναω και τρεξιμο σιγα σιγα για αρχη με καμια 7-8 χιλιομετρα και βλεπουμε πως θα παει.

 

Βαλτε στοχο παιδια.Χωρις στοχο η προπονηση ειναι σαν αγγαρεια.Την διατροφη ακομα την φτιαχνω αλλα προσπαθω να τρωω φαγητα με προτεινη χωρις πολλα λιπαρα.Συμπληρωματα δεν εχω παρει ποτε και ουτε προκειτε.

 

Yin πιστευω στο ειπε πιο πολυ για πλακα αυτο με την μπαρα για να σου τραβηξει την προσοχη(να σε τσιτωσει).Μην μασας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επομενη κατηγορια πιο ενοχλητικων ειναι αυτη που πιανουν ενα μηχανημα,1 spot  στο γυμναστηριο και δεν ξεκολανε αν δεν περασει 1 ωρα .

 

 

ΕΕΕΕεεε κοίτα είναι σπαστικό αλλά κι εγώ έχω μέρα που κάνω τρεις ασκήσεις στη μπάρα, σύνολο 13 σετ ξέρω 'γω. Απλώς εντάξει, αν δεις κάποιον να περιμένει, ε πες ρε άνθρωπε να κάνετε εναλλάξ δε χάθηκε ο κόσμος. Κι ας έχει βάλε-βγάλε κιλά.

 

Οι χειρότεροι είναι αυτοί που πιάνουν το μηχάνημα/μπάρα/γουατέβερ και μιλάνε στο κινητό. Παναγίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...