Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κοιταξα για γυμναστηριο αλλα αυτα που εχω κοντα μου δεν με εμπνεουν για διαφορους λογους.αλλα το ψαχvω δεν το εχω παρατησει.

 

@MauMaus δεν νομιζω αυτα να κανουν για τις ασκησεις που κανω.

@viper θα τα τσεκαρω thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γατοκοριτσο κανεις λαθος μπορεις να κανεις οσες ασκησεις δε μπορεις να φανταστεις σε δικεφαλα τρικεφαλα πλατη ομους ποδια κτλ φτανει να σου δειξει καποιος ριξε μια ματια


και βρες μου ενα μερος του σωματος που δε γυμναζει ..

 

viper οντως δεν ειναι φθηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ίσιωμα πλάτης έχουμε να προτείνουμε τίποτα ; το μονόζυγο βοηθάει; 

Γενικά παρατηρώ οτι μερικές φορές μπορεί να περπατάω ελαφρός καμπουριαστά.. κι αυτό γιατι βρίσκομαι ώρες στο γραφείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ίσιωμα πλάτης έχουμε να προτείνουμε τίποτα ; το μονόζυγο βοηθάει; 

Γενικά παρατηρώ οτι μερικές φορές μπορεί να περπατάω ελαφρός καμπουριαστά.. κι αυτό γιατι βρίσκομαι ώρες στο γραφείο..

Αν το καμπούριασμα είναι κοντά στο ύψος των ωμωπλατών τότε το T-bar row είναι πολύ καλή άσκηση. Δυναμώνεις μεσαία μοίρα τραπεζοειδών και ρομβοειδείς και κρατάνε πιό όρθια την Σ.Σ.

 

Και εννοείται άρσεις θανάτου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ίσιωμα πλάτης έχουμε να προτείνουμε τίποτα ; το μονόζυγο βοηθάει; 

Γενικά παρατηρώ οτι μερικές φορές μπορεί να περπατάω ελαφρός καμπουριαστά.. κι αυτό γιατι βρίσκομαι ώρες στο γραφείο..

Θα κάνεις περισσότερες ασκήσεις πλάτη παρά στήθος. Οι δύο αυτοί μύες είναι ανταγωνιστές (όταν συσπάται ο ένας βραχύνεται ο άλλος) οπότε δίνοντας βαρύτητα στην πλάτη θα "τραβήξει" η πλάτη πίσω το στήθος και θα φαίνεσαι πιο "περήφανος"... 

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε πρωτεΐνη γραμμωσης η όγκου. Η αλήθεια είναι οτι θέλω να μεγαλώσω ....ειμαι 1.83 93 κιλά. Απόψεις ;

Φίλε μου ...

Την γράμμωση ή τον όγκο τον κάνει η διατροφή σου και ο τύπος της προπόνησης σου και όχι το συμπλήρωμα διατροφής. Ένας πολύ καλός καθηγητής που είχαμε στα ΤΕΦΑΑ έλεγε ότι η καλύτερη πρωτείνη είναι η φθηνότερη (αφού όλες δεν κάνουν δουλειά).

Περισσότερο η γράμμωση έρχεται με αυστηρή διατροφή και μόνο. Σύμφωνα με τελευταίες μελέτες οποιοδήποτε πρόγραμμα γυμναστικής και να κάνεις το αποτέλεσμα θα είναι ανάλογο της διατροφής σου.

10 ευρώ η κρετίνη, ένα 2μηνο. 

45 ευρώ η πρωτείνη, ένα 2μηνο (δεν είμαι συνεπής)

7 ευρώ μουρουνέλαιο, ένα 6μηνο (ξεχνάω να το πίνω, δεν είναι και εύκολη δουλειά, το συνήθισα τώρα αλλά και πάλι)

 

Περίπου 30 ευρώ το μήνα. Τώρα για φαγητό, άστα να πάνε.

 

Τζάμπα χρήματα δίνεις ... μην τα ξαναπάρεις

Να ρωτησω κατι εσεις που τα ξέρετε .... εγω εχω 14% λιπος και θελω πχ να πεσει στο 10% ειμαι αδυνατος πχ ειμαι 1.80 76 κιλα. Ειχα ανεβασει φωτογραφιες μου παλιοτερα ακομα υπαρχουν γιατι δεν τις σβηνω αλλα δεν ξερω ποσες σελιδες πισω. Αμα χασω πχ 3-4% λιπος με διατροφη θα φαινομαι ακομα πιο αδυνατος ε? 

 

Το 3% ποσο εφικτο ειναι με την σωστη διατροφη που λεμε? ποσο καιρο το χανεις? μπορεις παραλληλα να βάλεις μυικη μάζα ενω δεν κανεις βάρη? αυτο που λεμε ποιοτικα κιλα γιατι αμα χασω λιπος θα χασω και βαρος οκ , εχω μπερδευτει λιγο. 

 

Το 3-4% λιπος ποσο ειναι σε βαρος απωλεια μηπως ξερει κανεις?????? γιατι απο αυτα ειμαι τελειως άσχετος.

Θελω αυτα που θα χάσω απο λιπος να τα βαλω σε βαρος ας πουμε. 

Με 14% λίπος είσαι κάτω από το κανονικό. Και προσοχή με τις μετρήσεις (η σωστή μέτρηση γίνεται ή με δερματοπτυχόμετρο ή σε εργομετρικό κέντρο)

Αν χάσεις ακόμη 3-4% θα φαίνεσαι πάρα πολύ αδύνατος.

Εννοείται ότι είναι εφικτό να χάσεις 3% σε λίπος με υποθερμιδική δίαιτα (που δεν στη συνιστώ, διότι στα νούμερα που είσαι θα ρίξεις πάρα πολύ τον βασικό σου μεταβολισμό).

Μυική μάζα ΔΕΝ βάζεις χωρίς γυμναστική με αντιστάσεις (βάρη).

Όλοι θέλουμε να χάσουμε λίπος και να βάλουμε μυικότητα. Αυτό που σου προτείνω φίλε μου μου είναι να κάνεις γυμναστική για να αποκτήσεις λίγο μυικό όγκο και μετά ξανασκέψου το θέμα του ποσοστού λίπους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ίσιωμα πλάτης έχουμε να προτείνουμε τίποτα ; το μονόζυγο βοηθάει; 

Γενικά παρατηρώ οτι μερικές φορές μπορεί να περπατάω ελαφρός καμπουριαστά.. κι αυτό γιατι βρίσκομαι ώρες στο γραφείο..

 

40 χρόνια ελαφρώς καμπούρης, 3 μήνες 5*5 Ντάκον και το κορμί ίσιωσε. Μάγος το παλικάρι, λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ μου δώσατε ιδέες. Dead lift κάνω και βλέπω οτι όντως βοηθάει.

 

Για το T.bar-row θα χρειαστώ λαβή πάνω στην μπάρα για να την πιάνω ομοιόμορφα και με τα 2 χέρια ή μπορώ να πιάνω την μπάρα με το ένα χέρι κάτω απο το άλλο; Η λαβή μου φαίνεται σωστή λύση αλλά δεν πρέπει να έχουμε στο gym μου..

 

Θα δοκιμάσω να αυξήσω τις ασκήσεις πλάτης γιατι μάλλον το έχω παρακάνει στο βυζί.. :P

 

@Yannis27gr 5χ5 τι ακριβώς κάνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε πρωτεΐνη γραμμωσης η όγκου. Η αλήθεια είναι οτι θέλω να μεγαλώσω ....ειμαι 1.83 93 κιλά. Απόψεις ;

προφανως κ εννοεις τις ''καθαρες'' πρωτεινες γραμμωσης ,  και αυτες με υψηλη περιεκτικοτητα υδατανθρακα σαν πρωτεινες ογκου !

καλα εσενα δε σου χρειαζεται με την καμμια οι δευτερες, απλα επεδη καποιοι αδυνατοι που θελουν να βαλουν κιλα μπορει να σκεφτονται να αγορασουν να τους πω οτι αγοραζουμε  μονο καθαρη πρωτεινη ! ογκου φτιαχνουμε κ μονοι μας !

περνουμε δλδ την καθαρη και προσθετουμε εμεις μεσα τον υδατανθρακα που θελουμε οσο θελουμε κ οποτε θελουμε !

μετα  την προπονηση δλδ προσθετουμε μαλτο η δεξτροζη η μελι + 1μπανανα  και εχουμε την καλυτερη πρωτεινη ογκου ! 

πριν την προπονηση βρωμη + γαλα + λιγο neskouik κ εχουμε κ παλι πρωτεινη ογκου ! συν οτι  βαζουμε την ποσοτητα που εμεις θελουμε .. ετσι αγοραζοντας 1 καθαρη πρωτεινη εχουμε ουσιαστηκα 2 ! μια σκετη πριν τον υπνο κ το πρωι  , και μια με υδατανθρακα που προσθετουμε εμεις μεταπροπονητικα ..

40 χρόνια ελαφρώς καμπούρης, 3 μήνες 5*5 Ντάκον και το κορμί ίσιωσε. Μάγος το παλικάρι, λέμε!

γιαννακι ομορφοπαιδο γιαννακι λεβαντοπαιδο peace ? φιλοι ?  απο μενα κανενα προβλημα να ξερεις :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε πρωτεΐνη γραμμωσης η όγκου. Η αλήθεια είναι οτι θέλω να μεγαλώσω ....ειμαι 1.83 93 κιλά. Απόψεις ;

προφανως κ εννοεις τις ''καθαρες'' πρωτεινες γραμμωσης ,  και αυτες με υψηλη περιεκτικοτητα υδατανθρακα σαν πρωτεινες ογκου !

καλα εσενα δε σου χρειαζεται με την καμμια οι δευτερες, απλα επεδη καποιοι αδυνατοι που θελουν να βαλουν κιλα μπορει να σκεφτονται να αγορασουν να τους πω οτι αγοραζουμε  μονο καθαρη πρωτεινη ! ογκου φτιαχνουμε κ μονοι μας !

περνουμε δλδ την καθαρη και προσθετουμε εμεις μεσα τον υδατανθρακα που θελουμε οσο θελουμε κ οποτε θελουμε !

μετα  την προπονηση δλδ προσθετουμε μαλτο η δεξτροζη η μελι + 1μπανανα  και εχουμε την καλυτερη πρωτεινη ογκου ! 

πριν την προπονηση βρωμη + γαλα + λιγο neskouik κ εχουμε κ παλι πρωτεινη ογκου ! συν οτι  βαζουμε την ποσοτητα που εμεις θελουμε .. ετσι αγοραζοντας 1 καθαρη πρωτεινη εχουμε ουσιαστηκα 2 ! μια σκετη πριν τον υπνο κ το πρωι  , και μια με υδατανθρακα που προσθετουμε εμεις μεταπροπονητικα ..

40 χρόνια ελαφρώς καμπούρης, 3 μήνες 5*5 Ντάκον και το κορμί ίσιωσε. Μάγος το παλικάρι, λέμε!

γιαννακι ομορφοπαιδο γιαννακι λεβαντοπαιδο peace ? φιλοι ?  απο μενα κανενα προβλημα να ξερεις :-D
Δεν έχω ώρα για να τα φτιάχνω εγώ τα γεύματα ....Οπότε δεν θα πάρω καθαρή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μην παρεις καθολου τοτε , θα διπλασιαστει η κοιλιτσα σου αν παρεις ..</p>

 

Οκ. Ευχαριστώ. Αργινινη να πάρω η δεν αξίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ μου δώσατε ιδέες. Dead lift κάνω και βλέπω οτι όντως βοηθάει.

 

Για το T.bar-row θα χρειαστώ λαβή πάνω στην μπάρα για να την πιάνω ομοιόμορφα και με τα 2 χέρια ή μπορώ να πιάνω την μπάρα με το ένα χέρι κάτω απο το άλλο; Η λαβή μου φαίνεται σωστή λύση αλλά δεν πρέπει να έχουμε στο gym μου..

 

Θα δοκιμάσω να αυξήσω τις ασκήσεις πλάτης γιατι μάλλον το έχω παρακάνει στο βυζί.. :P

 

@Yannis27gr 5χ5 τι ακριβώς κάνεις; 

Στην μπάρα μία καλή λύση είναι να βάλεις μία τριγωνική λαβή που συνήθως υπάρχει για τις τροχαλίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξιζει οχι ! γιατι εχεις φαγωθει να παρεις κατι ?

ριχτο στην αεροβια , κ σιγα σιγα στα βαρη , φτιαξε την διατροφη σου κ θα δεις τα αποτελεσματα αμεσως !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...