Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φωτη αναλογα τι εννοεις σοβαρα bb! αν με τον ορο bb εννοουμε μονο σωματα σαν αυτους που πανε σε αγωνες

γενικα με φυσικο τροπο δεν το κανεις :P

εγω bb θεωρω (και το λεει και η λεξη αλλωστε) το χτισιμο ενος καλου και σωστου σωματος!

απο αυτη την αποψη μια χαρα το χτιζεις και με χορτοφαγια :) (αντε παιρνεις και ενα συμπληρωμα πρωτεινης στην τελικη να τα ισσοροπησεις λιγο)

 

οσο για την ηλικια δεν ειναι απολυτο αυτο! σιγουρα οι πιο μικροι το παιζουν λιγο ξερολες εχοντας μηδενικη εμπειρια

αλλα δεν ειναι ολοι ετσι! οπως δεν ειναι και ολοι γνωστε οσοι εχουν παει 30-35 και ασχολουνται με τη γυμναστικη :)

Αλλο το BB και αλλο το fitness ειναι αλλωστε και ξεχωριστες κατηγοριες εσυ ετσι οπως το εννοεις ειναι το δευτερο και η χορτοφαγια  οπως ειπα  επαρκει , για το πρωτο απλα δεν υφισταται το ξεχνας(στην ουσια το ιδιο λεμε).

Για την ηλικια ειναι αυτονοητο αυτο που ειπες εγω παντα μιλαω για τον μεσο ορο και οχι για τις εξαιρεσεις που αλλωστε επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

για μενα (και πιστευω οτι κανονικα ετσι θα επρεπε να ηταν αλλο τι εχει καθιερωθει)

θα επρεπε να λενε fitness bb και αγωνηστικο bb (δεν μου ερχεται καλυτερο ονομα τωρα :P )

γιατι και στις δυο περιπτωσεις χτιζεις το σωμα σου! απλα η καθε μια εχει αλλο στοχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαχανιασες? ιδρωσες ? μια χαρα προπονηση εκανες φιλε !

 

γιαννη σορρυ που σου απαντησα λιγο αποτομα πριν αλλα μου φανηκε καπως το μνμ σου

θα σου πω τωρα

ερωτηση α . δε συνκρινουμε ποσο υδραργυρο εχει ο τονος και ποσο το παγκασιο ! του το προτεινα σαν εναλακτικη (οχι για τον υδραργυρο), ολα τα ψαρια εχουν υδραργυρο , δεν ειναι εκει το προβλημα ομως τον αποβαλει αμεσως ο οργανισμος !

ερωτηση β . ολες οι κονσερβες εχουν συντηρητικα γι αυτο κ λιγουν σε 13455987666 χρονια !

ακομη κ μεσα στο νερακι με το αλατι ναι ..

επισης αν τρως συνεχεια κονσερβες ψαξε λιγο να μαθεις τι ειναι το σκορβουτο ..

φιλικα παντα ..

 

Δε χαλιέμαι με τις ιντερνετικες απαντησεις, ειμαι πολυ παλιος στο χωρο. Μιλα οπως θες, μη σε ανησυχει αυτο.

 

Ο υδραργυρος, οπως και ολα τα βαρεα μεταλλα, δεν αποβαλλονται ευκολα απο τον οργανισμο. Μπορει να παρει μηνες. Οποτε, σαφως υπαρχει ανησυχια απο τη μεγαλη μολυνση των θαλασσων.

Οι κονσερβες με τονο δεν εχουν συντηρητικα. Αφου κλεισει η κονσερβα, θερμαινεται ωστε να πεθανουν τυχον μικροβια κι επειδη ειναι σφραγισμενη δεν μπορουν νεα να εισελθουν. Ετσι εχει μεγαλο χρονο ζωης.

Το σκορβουτο τι σχεση εχει με το 2013; Ναυτες στα καραβια ειμαστε; Ή μήπως τρώμε 3 κονσερβες τη μερα; 

 

Σαφως το φρεσκο ψαρι ειναι καλυτερο απο τη κονσερβα, αλλα ειναι πολυ δυσκολο να εχεις παντα λιγο φρεσκο τονο για τη σαλατα κι ετσι η κονσερβα ειναι μια καλη εναλλακτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χαλιέμαι με τις ιντερνετικες απαντησεις, ειμαι πολυ παλιος στο χωρο. Μιλα οπως θες, μη σε ανησυχει αυτο.

 

 

 

Στα αρχίδια μας :D

 

 

 

Σαφως το φρεσκο ψαρι ειναι καλυτερο απο τη κονσερβα, αλλα ειναι πολυ δυσκολο να εχεις παντα λιγο φρεσκο τονο για τη σαλατα κι ετσι η κονσερβα ειναι μια καλη εναλλακτικη.

 
εγώ απο ψάρι τρώω 3 φορές την εβδομάδα 250 γραμμάρια σολομό κατεψυγμένο και με εχουν ζαλίσει οτι θα πεθάνω από τα βαρέα μέταλλα. 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι νέος και ζηλεύεις ρε :P


Btw, σήμερα έπρεπε να κάνω ταυτόχρονα προπόνηση, μαγείρεμα, καθάρισμα λαχανικών και ντάντεμα της μικρής που -άγνωστο γιατί- την έπιασε το παράπονο και έκλαιγε διαρκώς. Πάνε δίπλα της έλεγα γιατί δεν χωράω να περάσω, κλάααααμα σπαρακτικό. έλεος δλδ

 

Νομίζω ότι ένα Χ χρομώσωμα φτάνει. Το 2ο βγάζει πολλά προβλήματα...


Δηλαδη αν καταλαβα καλα ουτε φρουτα κανει να τρώμε ρε συ? κατι καταλαβα λαθος γιατι εσυ ειπες οτι μετα τις προπονησεις τρως μια μπανάνα ή μηπως καταλαβα καλα και την τρως επειδη ειναι τοτε η συμφερουσα ωρα? Ποια φρουτα κανει να τρωμε?

 

Δεν κατάλαβες καθόλου καλά. Τα φρούτα περιέχουν βιταμίνες. Και μάλιστα, επειδή έχουν συνδυασμό βιταμίνων, μεγιστοποιείται η δράση τους. 

 

Επιπλέον, όπως και τα λαχανικά, περιέχουν φυτικές ίνες που βοηθούν τα μάλλα να κάνεις κακά.

 

Δεν μπορείς να μείνεις υγιείς χωρίς φρούτα. 1-2 τη μέρα είναι αρκετά ωστόσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου κανουν ναζακια κ γλυκα ματακια και λογακια χρειαζεσαι παμπερς. Αντρες, με τπτ ευχαριστημενοι.

 

Οn topic, τα shrugs για τν τραπεζοειδη, στο ανεβασμα των ωμων μενω για καποια δευτερα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου κανουν ναζακια κ γλυκα ματακια και λογακια χρειαζεσαι παμπερς. Αντρες, με τπτ ευχαριστημενοι.

 

Οn topic, τα shrugs για τν τραπεζοειδη, στο ανεβασμα των ωμων μενω για καποια δευτερα?

 

θα μείνεις τουλάχιστον 2 δευτερόλεπτα. Το παραπάνω είναι ανάλογα πόσο βολεύει τον καθένα. Εγώ μένω αρκετά (4-6) αλλά δεν είναι απαραίτητο. 

 

Κανόνισε να κάνεις squeeze όλη την περιοχή που είναι οι traps όσο μπορείς όταν έχεις ανέβει για αυτά τα 2 δευτερόλεπτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ιοαννη λες

''Ο τόνος σε κονσέρβα ΔΕΝ έχει συντηρητικά, πέρα από το θαλασσινό νερό. Άρα, ποια η διαφορά με το φρέσκο; Λέμε ότι μας φαίνεται σωστό ή το βασίζουμε κάπου''

και απαντας

''Σαφως το φρεσκο ψαρι ειναι καλυτερο απο τη κονσερβα,''

εγω τι να πω ?   θα δανειστω μονο την ατακα του αλεξ στην πρωτη του παραγραφο :-)

οσο για τις ιντερνετικες συζητησεις εγω ξερεις τι εχω μαθει ? οτι στο νετ μπορει να σου την πει ωραιοτατα καποιος που στην real life θα φοβοτανε να σταθει διπλα σου μην τυχων τον φυσηξεις και πεσει !

μην το παρεις προσωπικα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οn topic, τα shrugs για τν τραπεζοειδη, στο ανεβασμα των ωμων μενω για καποια δευτερα?

δημητρα κανε αυτο που σου λεει ο αλεξ ! στην τελευταια σου επαναληψη κρατα τα μεχρι να σου πεσουν απο τα χερια που λεει ο λογος ! οσα δευτερα μπορεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χτες το βράδυ είχαμε λίγο κόσμο. κοτόπουλο με πατάτες σαλατίτσα, τυράκι, ΜΙΛΦΕΙΓ της Δήμητρας στην Κηφισιά, Devils Cake , ανοίξαμε τα Bushmil και ta Lagavulin , έγινε χαμός. Σήμερα πήγε αέρα η προπόνηση (από τις ενοχές)

 

OHP 5+

OHP: 5x50,5x57,5, 6x65

Lats: 5x10x73

Dips:5x10 (αεράτα)

Tricep Pushdown: 3x10+x59

Hyperextensions: 3x10x20

Face pulls

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Λοιπόν, χτες το βράδυ είχαμε λίγο κόσμο. κοτόπουλο με πατάτες σαλατίτσα, τυράκι, ΜΙΛΦΕΙΓ της Δήμητρας στην Κηφισιά, Devils Cake , ανοίξαμε τα Bushmil και ta Lagavulin , έγινε χαμός. Σήμερα πήγε αέρα η προπόνηση (από τις ενοχές)</p> <p> </p> <p>OHP 5+</p> <p>OHP: 5x50,5x57,5, 6x65</p> <p>Lats: 5x10x73</p> <p>Dips:5x10 (αεράτα)</p> <p>Tricep Pushdown: 3x10+x59</p> <p>Hyperextensions: 3x10x20</p> <p>Face pulls</p>

το μιλφειγ το εχει χαλασει παρα πολυ πριν κανα μηνα εφαγα καμια ςχεση με παλια.

block molis αρχισω παλι αυστηρη διατροφη γιατι εισαι βαλτος εδω μεσα [\spoiler]

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...