Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπροκολα,παντζαρια κτλ εννοουνται σε σαλατες κτλ δεν το συζητω αυτο :P

ψαρια δεν ειναι επιλογη γιατι οπως ειπα δεν θελω να αυξησω τις μερες καταναλωσης κρεατος (και βαζω μεσα και τα ψαρια)

τα αλλα ολα εινα υδατανθρακας κατα κυριω λογο (εκτος απο οσπρια που παιζει και πρωτεινη) !!

αυτες οι κωλοδιατροφες! δεν μπορουσε να γενιομασταν χοντροι και οσο πιο ανθυγιεινα τρωγαμε να αδυνατιζαμε?

Φίλε αν δεν παίζει χρήμα τα πράματα είναι απλά. 

 

Μαύρο ρύζι / Μαύρα μακαρόνια και κοτόπουλο μπούτι κατεψυγμένο (πάει κοντά 2 ε το κιλό). Μπορείς να κάνεις αυτά την βάση της διατροφής σου και να την βγάζεις τζάμπα. 

Ναι. Αυτες τις ασκησεις με το bodyweight που μπορω να τις βρω ???? να τις δειχνουν?

 

 

άρχισε με τις πιο εύκολες, μην πας για τα πυρηνικά που κάνουν στο βιντεο και βγάλεις κάνα ώμο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω παντως δεν ζοριζομαι, το χω αποδεχτει..

 

Παλια σαββατο βραδυ, δεν επαιζε να παω σπιτι χωρις να φαω βρωμικο. Τωρα δεν με απασχολει.. Απλα το αγνοω..

 

Αυτο ειναι να εχεις ενα στοχο.. Εσυ star light μαλλον ακομα εισαι στο ψαξιμο.. Δινεις ελαφρυντικα στον εαυτο σου... Ετσι παντα θα εισαι ενα βημα πισω...

 

Εγω να φανταστεις εχω την πολυτελεια καθε μερα να τρωω φρεσκο ντονατς, οτι γουσταλο με σοκολατα, επικαλυψη κλπ αλλα λεω οχι...

 

Θελω να πετυχω αυτο που εχω στο μυαλο κου και αν με παιρνει να το ξεπερασω..

 

Ζηλευω καλοπροαιρετα τα αλλα παιδια που το χουν πετυχει.. Αντι να τους κατηγορω επιτηθομαι, τους θαυμαζω με καλοπροαιρετα...

 

Σε τι θα ειμαι ενα βημα πισω για εξηγησε μου. Καταρχην δεν θελω να γινω body builder. 

 

Δεν ειμαι στο ψάξιμο. Ειπα πριν τι θέλω. Απλα δεν μου αρεσει ο φανατισμος και οι υπερβολες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη το χω πει οτι ειναι μια συναλλαγη ωραια ομως..

 

Οτι δινεισθα παρεις.. Αλλοι θα το παρουν γρηγορα, αλλοι πιο αργα σταθερα αλλα θα το παρουν...

 

 

Εσυ οπως λες εχεις ενα στοχο, αλλα τους εχεις δωσει πολλες ανοχες.

 

Μια μερα θα φας σοκολατα αλλη πιτογυρα αλλη ζαχαρη...

 

Δηλαδη τις καθημερινες χτυπιεσαι στις προπονησεις, τα σαββατοκυριακο αφαιρεις και απο μια καθε μερα...

 

Αν διορθωσεις την διατροφη σου θα νιωσεις πιο ωραια, θα ανεβει η ψυχολογια σου, θα βλεπεις πιο γρηγορα αποτελεσματα και θα εχεις δυναμεις να συνεχισεις...

 

Πιστευω οτι εσυ θα εισαι αυτο πιυ θα πεσει παλι στον πειρασμο και θα κυλισεις στο να φας πχ τηγανιτες πατατες κεγοντας στον μηνα μια φορα δεν κανει κακο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χαχαχαχα πριν το εγραψα!!!! Δεν γινεται να κανεις τετοιες διατροφες και να μην ζοριζεσαι. 

 

"ζοριζομαι" γιατι δεν θελω να υπερκαταναλωνω κρεας! το να μην φαω γλυκα,πιτες, αναψυκτικα κτλ μου ειναι απολυτα φυσιολογικο

δεν ζοριζομαι για να τα κανω! δεν μου τραβανε τον ενδιαφερον ετσι και αλλιως ! και ναι αν μου φερες τουρτα και χορτα θα φαω τα χορτα!

η διαφορα περα απο το σωμα που ειναι το τελευταιο θα φανει στο μελλον! γιατι ξερω οτι με τη ζωη που κανω οταν θα ειμαι 50 χρονων θα μπορω να κανω 1002 πραγματα που αλλοι τις ηλικιας μου θα ειναι ολη μερα σε γιατρους,ολη μερα με χαπια κτλ ! 

αλλα αν δεν εχεις σκοπο να κανεις ουτε γυμναστικη ουτε διατροφη τι γραφεις σε αυτο το θρεντ? (δεν εχω κατι μαζι σου και μην παρεις το υφος σαν να το παιζω καποιος ή να σου επιτιθομαι κτλ απορια ειναι )

και για να κλεισω την απαντηση μου ταρζανιες κανει καποιος ο οποιος δεν ξερω και δεν εχει ορεξη να ψαξει!

πιο πολλα θα μαθεις μονος σου αν ψαχνεις και ρωτας απο το να εχεις καποιον πανω απο το κεφαλι σου!

στο λεω μετα απο εμεπρια αρκετων χρονων σε γυμναστηρια! και οποιον και να ρωτησεις που ασχολειται (ασχολειται οχι πηγαινει γυμναστηριο εχει διαφορα) θα σου πει το ιδιο!! :)

 

αλεξ οπως ειπα πριν δεν θελω να αυξησω την καταναλωση κρεατος για αυτο το να παρω εξτρα κοτοπουλο κτλ δεν ειναι λυση :P

απο την αλλη δεν θελω να βαλω πολυ γαλακτοκομικο γιατι θολωνει! καταραμενες διατροφες!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αλεξ οπως ειπα πριν δεν θελω να αυξησω την καταναλωση κρεατος για αυτο το να παρω εξτρα κοτοπουλο κτλ δεν ειναι λυση :P

απο την αλλη δεν θελω να βαλω πολυ γαλακτοκομικο γιατι θολωνει! καταραμενες διατροφες!

 

Μπορεί να σε βοηθήσει ο Γιάννης τότε που είναι επίσης χορτοφάγος. Ας σου στείλει την διατροφή του , βγάλε μερικές θερμίδες γιατί αυτός είναι κοντά 3000 και συνεχίζουμε από εκεί. Έχει όσπρια που έχουν πρωτεΐνη. 

 

http://www.insomnia.gr/user/42823-yannis27gr/?tab=reputation&app_tab=forums&type=given&st=105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα για να παρεις πρωτεινη απι τα οσπρια οπως εχει γραψει ο γιαννης θα πρεπει να τα συνδυαζεις με αλλες τροφες πχ τυρι.. Αλλιως δεν την απορροφα ο οργανισμος σου..

 

Ας περιμενουνε τον γιαννη ομως .. Γιατι εγω τα λεω περιληπτικα.. Ο γιαννης εχεις μαστερ σε αυτον τον τομεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cheat day επειδη εφαγα 1 3bit και λιγη φέτα? ειστε υπερβολικοι. Αποτελεσμα δεν εχω επειδη καθε μερα τρωω πολυ χειροτερα απο αυτα που εφαγα σημερα. Αμα αποφασισω να τρωω απλα μια μικρη σοκολατιτσα την ημερα και ολα τα αλλα οκ θα γινω οπως θελω πιστευω σε 2-3 μηνες. Ολα τα αλλα ειναι υπερβολες. Ελεος καλοκαιρι περασε ενα παγωτο δεν θα φας? ο αλλος λεει εχω να φαω τηγανητα απο περυσι ποσο θα αντεξει νομιζεις? οταν του περασει η πορωση θα τα ξεχασει ολα. 

για μένα μια εικόνα χίλιες λέξεις

600857_10151718455306027_920835603_n.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ζοριζομαι" γιατι δεν θελω να υπερκαταναλωνω κρεας! το να μην φαω γλυκα,πιτες, αναψυκτικα κτλ μου ειναι απολυτα φυσιολογικο

δεν ζοριζομαι για να τα κανω! δεν μου τραβανε τον ενδιαφερον ετσι και αλλιως ! και ναι αν μου φερες τουρτα και χορτα θα φαω τα χορτα!

η διαφορα περα απο το σωμα που ειναι το τελευταιο θα φανει στο μελλον! γιατι ξερω οτι με τη ζωη που κανω οταν θα ειμαι 50 χρονων θα μπορω να κανω 1002 πραγματα που αλλοι τις ηλικιας μου θα ειναι ολη μερα σε γιατρους,ολη μερα με χαπια κτλ ! 

αλλα αν δεν εχεις σκοπο να κανεις ουτε γυμναστικη ουτε διατροφη τι γραφεις σε αυτο το θρεντ? (δεν εχω κατι μαζι σου και μην παρεις το υφος σαν να το παιζω καποιος ή να σου επιτιθομαι κτλ απορια ειναι )

και για να κλεισω την απαντηση μου ταρζανιες κανει καποιος ο οποιος δεν ξερω και δεν εχει ορεξη να ψαξει!

πιο πολλα θα μαθεις μονος σου αν ψαχνεις και ρωτας απο το να εχεις καποιον πανω απο το κεφαλι σου!

στο λεω μετα απο εμεπρια αρκετων χρονων σε γυμναστηρια! και οποιον και να ρωτησεις που ασχολειται (ασχολειται οχι πηγαινει γυμναστηριο εχει διαφορα) θα σου πει το ιδιο!! :)

 

αλεξ οπως ειπα πριν δεν θελω να αυξησω την καταναλωση κρεατος για αυτο το να παρω εξτρα κοτοπουλο κτλ δεν ειναι λυση :P

απο την αλλη δεν θελω να βαλω πολυ γαλακτοκομικο γιατι θολωνει! καταραμενες διατροφες!

 

Μα και να μου επιτεθεις δεν έχω προβλημα. Αλλωστε μπορει με αυτα που γραφω να γινεσαι εχθρικος ειτε εσυ ειτε καποιος αλλος. Απλα σου λεω κατι που μου εχει πει γυμναστρια η οποια κανει personal σε ποδοσφαιριστες. Αυτο που κανεις ειναι λάθος να γυμναζεσαι καθε μερα ειτε με βαρη ειτε με πολεμικες τεχνες ειτε με τρεξιμο το παν στην γυμναστικη ειναι η ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. Εγω δεν εχω σκοπο να κανω γυμναστικη? μαλλον δεν με εχεις διαβασει καθολου. Εγω κανω γυμναστικη. Ειμαι τακτικος και την εχω ενταξει στην ζωη μου. Αρα σου επιστρεφω την εξης απορια : Εισαι σιγουρος οτι έχεις διαβασει τα ποστ που εχω γραψει εδω? περα απο τα σημερινα. Νομιζω οχι γιατι σε μερικα δεν μου απαντησες κιολας και σε ειχα αναφερει.Τα προσπερασες ετσι.

 

Ταρζανιες κανει οποιος δεν ακουει τους γυμναστες και τους ειδικους (τους σωστους γιατι υπαρχουν και ππαρηδες) και νομιζει οτι τα ξερει ολα με ψαξιμο στο google. Τον στιβο δεν τον κανω μονος μου τον κανω με γυμναστη. Οσο για το πως θα ειναι η υγεια καποιου στα 50 του ας μην λεμε μεγαλα λογια. Φυσικα το να γυμναζεται καποιος ειναι ενα έξτρα που σε κανονικες συνθηκες σε βγάζει μπροστα εναντι των αγυμναστων αλλα αμα ερθει η ώρα σου τελειωσες οσες γυμναστικες και να κανεις. Δεν εισαι καλα πληροφορημενος εδω διοτι μια καρδια αθλητη με σε κατασταση συγκοπης θα τελειώσει πολυ ευκολοτερα απο αυτην ενος μπυροκοιλιά διοτι η πρωτη στελνει περισσοτερο αιμα.

 

Εδω τοσοι αθλητες εχουν φυγει ξαφνικα απο ανακοπη μεσα στα γηπεδα κατω απο 30 χρονων. Για αυτο το λογο ο καθενας πρεπει να κανει τακτικα tsek up και να μην θεωρει οτι ειναι αλωβητος. Ποτε δεν ξερεις τι μπορει να σου τυχει. Εμενα καρδιολογος μου εχει πει κατα λεξη οτι δεν χρειάζονται υπερβολες μεγαλες. Ειμαι απολυτα υγιης φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγιναν τοσα ποστ μαζεμενα που δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα!

αυτη η καραμελα με τους ειδικους εγω τη θεωρω χαζη δικαιολογια (και η εμπερια μου το εχει αποδειξει 

αρκετες φορες) (και δεν μιλαω μονο για γυμναστες αλλα "ειδικους" σε καθε κλαδο)

εννοειται πως δεν ειναι ολοι ετσι! υπαρχουν και αυτοι που οντως ξερουν αλλα σε γυμναστηρια τουλαχιστον σπανιζουν! 

προφανώς και δεν λεμε οτι καποιος που κανει γυμναστικη θα ζησει 100χρονια και ο αλλος θα ζησει 50!

αλλα αυτος που γυμναζεται και προσεχει εχει πολυ λιγοτερες πιθανοτητες να παθει πολλα πραγματα!

(ειμαι απο τους πρωτους ποτε το λεω αυτο οτι αν ειναι να παθεις κατι θα το παθεις,δηλαδη δεν σημαινει οτι δεν καπνιζω αρα δεν θα παθω καρκινο απλα εχω λιγοτερες πιθανοτητες απο καποιον καπνιστη)

 

οταν λεμε να ψαξεις δεν μιλαμε μονο το google!ψαχνεις,ρωτας,διαβαζεις,ανταλλαζεις αποψεις.! (να θυμασαι οτι πολλοι απο τους ειδικους που λες ή γραφουν στο ιντερνετ πραγμα που σημαινει οτι μπορεις να βρεις σωστα πραγματα στο διαδικτυο και αλλοι που το παιζουν ειδικοι και διαβαζουν στο ιντερνετ αυτα που θα πουνε )

αυτο που λεεει ο λιβε ειναι οτι το οτι εχεις ενταξει την γυμναστικη στη ζωη σου δεν σημαινει οτι μπορεις να τρως καθε μερα σοκολατες,ζαχαρες κτλ! να φας 1-2 φορες τη βδομαδα οκ αλλα σε καθημερινη βαση οχι!

 

ΥΓ: δεν εχουμε κατι να χωρισουμε ετσι και αλλιως αποψεις ανταλλαζουμε. απλα επειδη ειναι φορουμ και ξερεις οτι παντα υπαρχουν καποιοι που αρπαζονται,θιγονται,ψαχνονται κτλ σου ξεκαθαρισα το υφος για αποφυγει παρεξηγησεων

 

ΥΓ2: τωρα διαβασα το αλλο που ειπες 2 σελιδες πισω! προσεγμενη διατροφη κανω χρονια!(και οπως ειπα και σε αλλο μηνυμα δεν ειναι διατροφη για εμας αλλα τροπος ζωης)απλα ανα περιοδους την κανω πιο εξτριμ γιατι θελω το κατι παραπνω στο σωμα μου!

ακομη και τωρα αν με δεις εχω σωμα που θα ηθελαν πολυ (και δεν το λεω για να το παιξω καποιος). απλα αφου ξερω οτι εχω δυνατοτητες βελτιωσης γιατι να μην το κανω? γιατι να μεινω στασιμος? 

αν δεν κανεις πραγματα καινουρια,αν δεν κανεις αλλαγες σαπιζεις πρωτα εγκεφαλικα και μετα σωματικα!

απλα για καποιους οι αλλαγες μπορει να ειναι στην καφετερια για εμας ειναι στη διατροφη/γυμναστικη/σωμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν παω για bodybuilder μπορω να τρωω 1 κρουασαν την ημερα η θα με κανετε νταντα? B) :cool: B)

Περα απο την πλακα,εγω στις αρχες εκανα φοβερη διατροφη,βγαιναμε εξω με φιλου για σουβλακια και επερνα σκετα καλαμακια  κτλ.Μετα απο 4 μηνες βαρεθηκα και πλεον κανω αρκετα cheat meals αλλα χωρις να του δινω και καταλαβαινει.Εχω ενα πλανο διατροφης αλλα αμα με πιασει λιγουρα θα το φαω το κρουασαν μου.Τελος.Αμα δεν πηγαινεις για bodybuilder δεν νομιζω να σε πειραξει η ζαχαρη που εχει ενα κρουασαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας καταναλώνει ό,τι θέλει δεν θα τον μαστιγώσουμε
απλά μιλάμε για μια κοινή αρχή
bad+meal.jpg


1-2 cheat meal δεν επηρεάζουν αρκεί να μη γίνει το cheat meal, cheat day

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spect Δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης γιατι η απορια σου θα ηταν ευλογη αμα δεν εκανα ουτε γυμναστικη. Τωρα οσο για την διατροφη το προσπαθω δυσκολευομαι η αληθεια ειναι. Ψεμματα δεν θα πω ειμαι εθισμενος με τις σοκολατες δυστυχως τρωω καθε μέρα. Το καπνισμα το εκοψα πριν 3 χρονια τις σοκολατες ακομα οχι. Εχω πιασει το πως θα πρεπει να κινουμαι σε γενικες γραμμες παντως οποτε θα το προσπαθησω για λιγο καιρο και αν τα καταφερω θα ξαναεπανελθω. Ευχαριστω για τις συμβουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζαχαρη το βουτηρο και η σαπια σοκολατα..

 

Δεν ημαστε εδω για να μαλωσουνε κανεναν..

 

Ανταλλαγη αποψεων κανουνε...

 

Εγω ειμαι ποκυ αρχαριος για να πω σε καποιο τι θα κανει και αν ειναι σωστο.

 

Αλλα θεωρω οτι αλλο ειναι να το κανεια μθα στο τοσο και αλλο να το χεις καθε εβδομαδα επειδη δεν θες να χαλασει την ζαχαρενια σου....

 

Το μετρο πρεπει να υπαρχει και στις δυο οχθες.. Και στην υπερβολη και στην στερηση...

 

Τιποτα απο τα δυο αν το φτασεις στα ακρα δεν κανει καλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...