Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

αλεξ οπως ειπα και πιο πανω αυτη η διατροφη ειναι μπουσουλας η οποια θα φτιαχτει σιγα σιγα!

απλα δεν ξερω τι σκατα τροφες να βαλω για αυτο και το ανεβασα και εδω για να προτεινεται :)

 

@λιβε

ειμαι χορτοφαγος εδω και 3 μηνες. ηθελα αλλαγες στη ζωη μου και μια απο αυτη ηταν η χορτοφαγια :)

αλλα τωρα με τοση γυμναστικη θελει πολυ ψαξιμο (και χρονο στην κουζινα γιατι κακα τα ψεμματα το κρεας ειναι πιο γρηγορο)

λεφτα και θεληση για συμπληρωματα δεν υπαρχουν οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Aσκητης δεν προκειται να γινω. Και η ζάχαρη χρειαζεται στην διατροφη. Γιατρους έχεις ρωτησει? δεν εχω σκοπο να κανω διατροφη σκληρη 5 μηνες να φτιαξω ενα σωμα και μετα να τα παρατησω. Αμα θες μου λες αμα δεν θες κανενα προβλημα.

 

Οσοι απο αυτους που ζοριζονται τωρα σε μερικους μηνες θα τους δεις να εχουν ρημαξει τα ψυγεια και αμα θες βαζουμε και στοιχημα. 

 

cheat day επειδη εφαγα 1 3bit και λιγη φέτα? ειστε υπερβολικοι. Αποτελεσμα δεν εχω επειδη καθε μερα τρωω πολυ χειροτερα απο αυτα που εφαγα σημερα. Αμα αποφασισω να τρωω απλα μια μικρη σοκολατιτσα την ημερα και ολα τα αλλα οκ θα γινω οπως θελω πιστευω σε 2-3 μηνες. Ολα τα αλλα ειναι υπερβολες.

 

Φίλε 3 είναι οι τρόποι που μειώνεις το λίπος σου. 

 

1) Μένεις ίδια κιλά και χτίζεις μυική μάζα αρχίζοντας σοβαρά βάρη. (κάνοντας σωστή διατροφή προσαρμοσμένη για βάρη)

2) Μειώνεις τις θερμίδες που τρως και συνεχίζεις την ζωή όπως είναι

3) Συνεχίζεις τρως ότι τρως και αυξάνεις την (όποια) γυμναστική κάνεις , έτσι επίσης χάνεις κιλά

 

Διάλεξε και πάρε. Το να φύγει το λίπος τοπικά γίνεται μόνο με πλαστική εγχείριση. Το ποσοστό λίπους στο σώμα μειώνεται από όπου γουστάρει το σώμα σου. Το πόσους πλάγιους κοιλιακούς θα κάνεις είναι άσχετο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσκητης δεν προκειται να γινω. Και η ζάχαρη χρειαζεται στην διατροφη. Γιατρους έχεις ρωτησει? δεν εχω σκοπο να κανω διατροφη σκληρη 5 μηνες να φτιαξω ενα σωμα και μετα να τα παρατησω. Αμα θες μου λες αμα δεν θες κανενα προβλημα.

 

Οσοι απο αυτους που ζοριζονται τωρα σε μερικους μηνες θα τους δεις να εχουν ρημαξει τα ψυγεια και αμα θες βαζουμε και στοιχημα. 

Οκ...ασκητής μην γίνεις...την ζάχαρη μην την κόψεις αλλά το σώμα θες να το κάνεις. Makes sense.

 

Όσο για το ζόρισμα εφόσον το εκλαμβάνεις έτσι τότε δυστυχώς για σένα δεν πρόκειται να ευχαριστηθείς και την όποια πορεία έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ οπως ειπα και πιο πανω αυτη η διατροφη ειναι μπουσουλας η οποια θα φτιαχτει σιγα σιγα!

απλα δεν ξερω τι σκατα τροφες να βαλω για αυτο και το ανεβασα και εδω για να προτεινεται :)

 

 

 

Αρχισε με ότι θέλεις να τρως αλλά με ποσότητες που να βγάζουν τις θερμίδες που λέμε, όχι 1400. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X2JqaiY.jpg

 

Πριν κατι  εβδομαδες ξεκινησα λιγη γυμναστικη μονος μου ακολουθωντας συμβουλες και προτασεις απο ενα βιβλιo και μεχρι στιγμης εχω δει αποτελεσματα.Θελω να φτιαξω και λιγο την διατροφη μου και συγκεκριμενα το πρωινο που συνηθως  ηταν προχθεσινο(τις καλες μερες) φαγητο απο το ψυγειο.Αγορασα βρωμη,αλλα  με δυσκολια τρωω αυτα τα αχυρα,οποτε καμια προταση με τι μπορω να την συνδυασω..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

προτεινε καποια αλλαγη πχ στη Δευτερα

γιατι αν ηξερα τι να βαλω θα το εκανα απο την αρχη :P

 

απλα εχει υποψιν οτι δεν θελω να ανεβασω τις μερες καταναλωσεις κρεατος!(και αυτο ειναι που με δυσκολευει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect εχεις πολλες επιλογες και παλι ,.

 

Ρυζι καστανο

 

Μακαρονια ολικης

 

Οσπρια, οπως ρεβυθια, φασολια

 

Φασολακια, φακι..

 

Μπροκολο, παντζαρια, σαλατες οπως μαρουλι και μπολικο λαχανο που ειναι εποχης.

 

Ψαρια οπως σαρδελες, κλπ.

 

Μανιταρια ...

 

Αυγα

 

Ξηρους καρπους οπως καρυδια, στραγαλια, φουντουκια, αμυγδαλα, κασιους.

 

Σταφιδες.

 

Κριτσινια ολικης ή πολυσπορα..

 

Ταχινη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...ασκητής μην γίνεις...την ζάχαρη μην την κόψεις αλλά το σώμα θες να το κάνεις. Makes sense.

 

Όσο για το ζόρισμα εφόσον το εκλαμβάνεις έτσι τότε δυστυχώς για σένα δεν πρόκειται να ευχαριστηθείς και την όποια πορεία έχεις.

 

Κατσε ενα λεπτο εσυ δηλαδη δεν ζοριζεσαι οταν δεν τρως ολα αυτες τις λιχουδιες? ελα τωρα ρε συ μην μου πεις οτι αναμεσα σε ενα πιατακι με τσουρεκι σοκολατας και ενα αλλο με χόρτα θα διαλεξεις τα χορτα χαχαχα 

 

alex_000 το 3) με βρισκει πιο πολυ συμφωνο βασικα. 

 

Γυμναστικη με βάρη δεν με συγκινει τοσο και να σου πω την αληθεια χωρις την επιβλεψη γυμναστου δεν θα έκανα. Δεν γουσταρω να γινει καμια στραβη και να τρεχω παλι με καμια κηλη γιατι ηδη ειχα κανει επεμβαση αριστερα βουβωνοκηλη. Οποτε ταρζανιες με βαρη μονος μου δεν θα εκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X2JqaiY.jpg

 

Πριν κατι εβδομαδες ξεκινησα λιγη γυμναστικη μονος μου ακολουθωντας συμβουλες και προτασεις απο ενα βιβλιo και μεχρι στιγμης εχω δει αποτελεσματα.Θελω να φτιαξω και λιγο την διατροφη μου και συγκεκριμενα το πρωινο που συνηθως ηταν προχθεσινο(τις καλες μερες) φαγητο απο το ψυγειο.Αγορασα βρωμη,αλλα με δυσκολια τρωω αυτα τα αχυρα,οποτε καμια προταση με τι μπορω να την συνδιασω..?

Βρωμη με ξηρους καρπους, σταφιδες, κανελα, γαλα χλειαρο. Το αφηνεις για 5 λεπτα να φουσκωσει και το τρως.... Απολαυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινε καποια αλλαγη πχ στη Δευτερα

γιατι αν ηξερα τι να βαλω θα το εκανα απο την αρχη :P

 

απλα εχει υποψιν οτι δεν θελω να ανεβασω τις μερες καταναλωσεις κρεατος!(και αυτο ειναι που με δυσκολευει)

Μπορείς στο πρωινό να βάλεις αυγά ομελέτα ή βραστά, μεσημέρι υδατάνθρακα για να συνοδέψεις το κοτόπουλο, τους ξηρούς καρπούς φάτους με λίγο cottage και βράδι βάλε γιαουρτάκι με σαλάτα.

Κατσε ενα λεπτο εσυ δηλαδη δεν ζοριζεσαι οταν δεν τρως ολα αυτες τις λιχουδιες? ελα τωρα ρε συ μην μου πεις οτι αναμεσα σε ενα πιατακι με τσουρεκι σοκολατας και ενα αλλο με χόρτα θα διαλεξεις τα χορτα χαχαχα 

 

alex_000 το 3) με βρισκει πιο πολυ συμφωνο βασικα. 

Όχι δεν ζορίζομαι καθόλου. Τρώω ότι έχει το πρόγραμμα χωρίς αποκλίσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

alex_000 το 3) με βρισκει πιο πολυ συμφωνο βασικα. 

 

Πολύ ωραία, εφόσον ξέρεις τι τρως κάθε μέρα και πιστεύεις ότι είναι πάνω κάτω τα ίδια, άρχισε τρεξιματάκι το πρωί 4-5 φορές την εβδομάδα 40 λεπτά και θα φύγει το λίπος σου. Μπορείς να κάνεις οτιδήποτε άλλο άθλημα αντί για τρέξιμο.

 

Εγώ προτείνω bodyweight ρουτίνα 5 φορές την εβδομάδα 45 λεπτά την μέρα να σφίξεις και λίγο

 

bodyweight-exercises-.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Spect εχεις πολλες επιλογες και παλι ,.

 

Ρυζι καστανο

 

Μακαρονια ολικης

 

Οσπρια, οπως ρεβυθια, φασολια

 

Φασολακια, φακι..

 

Μπροκολο, παντζαρια, σαλατες οπως μαρουλι και μπολικο λαχανο που ειναι εποχης.

 

Ψαρια οπως σαρδελες, κλπ.

 

Μανιταρια ...

 

Αυγα

 

Ξηρους καρπους οπως καρυδια, στραγαλια, φουντουκια, αμυγδαλα, κασιους.

 

Σταφιδες.

 

Κριτσινια ολικης ή πολυσπορα..

 

Ταχινη

μπροκολα,παντζαρια κτλ εννοουνται σε σαλατες κτλ δεν το συζητω αυτο :P

ψαρια δεν ειναι επιλογη γιατι οπως ειπα δεν θελω να αυξησω τις μερες καταναλωσης κρεατος (και βαζω μεσα και τα ψαρια)

τα αλλα ολα εινα υδατανθρακας κατα κυριω λογο (εκτος απο οσπρια που παιζει και πρωτεινη) !!

αυτες οι κωλοδιατροφες! δεν μπορουσε να γενιομασταν χοντροι και οσο πιο ανθυγιεινα τρωγαμε να αδυνατιζαμε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία, εφόσον ξέρεις τι τρως κάθε μέρα και πιστεύεις ότι είναι πάνω κάτω τα ίδια, άρχισε τρεξιματάκι το πρωί 4-5 φορές την εβδομάδα 40 λεπτά και θα φύγει το λίπος σου. Μπορείς να κάνεις οτιδήποτε άλλο άθλημα αντί για τρέξιμο.

 

Εγώ προτείνω bodyweight ρουτίνα 5 φορές την εβδομάδα 45 λεπτά την μέρα να σφίξεις και λίγο

 

bodyweight-exercises-.jpg

 

 

Ναι. Αυτες τις ασκησεις με το bodyweight που μπορω να τις βρω ???? να τις δειχνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν ζοριζομαι, το χω αποδεχτει..

 

Παλια σαββατο βραδυ, δεν επαιζε να παω σπιτι χωρις να φαω βρωμικο. Τωρα δεν με απασχολει.. Απλα το αγνοω..

 

Αυτο ειναι να εχεις ενα στοχο.. Εσυ star light μαλλον ακομα εισαι στο ψαξιμο.. Δινεις ελαφρυντικα στον εαυτο σου... Ετσι παντα θα εισαι ενα βημα πισω...

 

Εγω να φανταστεις εχω την πολυτελεια καθε μερα να τρωω φρεσκο ντονατς, οτι γουσταλο με σοκολατα, επικαλυψη κλπ αλλα λεω οχι...

 

Θελω να πετυχω αυτο που εχω στο μυαλο κου και αν με παιρνει να το ξεπερασω..

 

Ζηλευω καλοπροαιρετα τα αλλα παιδια που το χουν πετυχει.. Αντι να τους κατηγορω επιτηθομαι, τους θαυμαζω με καλοπροαιρετα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπροκολα,παντζαρια κτλ εννοουνται σε σαλατες κτλ δεν το συζητω αυτο :P

ψαρια δεν ειναι επιλογη γιατι οπως ειπα δεν θελω να αυξησω τις μερες καταναλωσης κρεατος (και βαζω μεσα και τα ψαρια)

τα αλλα ολα εινα υδατανθρακας κατα κυριω λογο (εκτος απο οσπρια που παιζει και πρωτεινη) !!

αυτες οι κωλοδιατροφες! δεν μπορουσε να γενιομασταν χοντροι και οσο πιο ανθυγιεινα τρωγαμε να αδυνατιζαμε?

 

χαχαχαχα πριν το εγραψα!!!! Δεν γινεται να κανεις τετοιες διατροφες και να μην ζοριζεσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...