Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

 

Αν θες να πάρεις αμινοξέρα προτίμησε BCAA αμινοξέα. 

 

Τι εννοείς αν κάνουν για κουρασμένους μύες ? Τα αμινοξέα σε βοηθούν πιό πολύ στο να μην καταβολίζεσαι κατά την διάρκεια αυστηρής υποθερμιδικής δίαιτας ή τα πίνεις πριν το αερόβιο για μη καταβολισμό πάλι.

 

Για αποκατάσταση μυών πιό πολύ κάνει η γλουταμίνη αν και οι περισσότερες whey Πρωτεΐνες έχουν μέσα 4-5 γραμμάρια γλουταμίνης.

 

 

μονο whey δλδ?

okay

Ωραιος. Ο γυμναστης ομως γιατι μου ειπε πρωτα το αεροβιο ;  Δεν βαζω πολλα κιλα φιλε, δικεφαλο κανω με 5αρια δηλαδη τιποτα. 

Γραμμωση κανω. Εχω αρκετα περριτα κιλα οποτε...

 

ή μπορει να κανεις καθιστικη ζωη...

Δεν κάνω καθιστικη ζωη φίλε.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

Δεν κάνω καθιστικη ζωη φίλε.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

τοτε κατι αλλο παιζει

Ε τι άλλο; απλα κουραζομαι στη δουλειά πολύ. 10 ώρες όρθιος και καπάκι παω γυμναστήριο. Λογικό να μην έχω τρελές επιδόσεις και μάλιστα 1 χρόνο πριν τα 40.Επίσης είχα να γυμναστω σχεδόν 1, 5 χρονο.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν μπορώ να ξέρω γιατί ο γυμναστής σου είπε πρώτα αερόβιο και μετά βάρη. Πάντως αφού λες έχεις πολλά περιττά κιλά ό,τι και να κάνεις σε αυτό το στάδιο θα δεις αποτελέσματα άμα έχεις συνέπεια σε αυτό που κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Φίλε δεν μπορώ να ξέρω γιατί ο γυμναστής σου είπε πρώτα αερόβιο και μετά βάρη. Πάντως αφού λες έχεις πολλά περιττά κιλά ό,τι και να κάνεις σε αυτό το στάδιο θα δεις αποτελέσματα άμα έχεις συνέπεια σε αυτό που κάνεις. </p>

 

Εντάξει έχεις δίκαιο. Απλά το θέμα είναι να μην τα παίξω κιολας. Δεν ειμαι 25. Πάντως κάνω 2.5 ώρες σύνολο.

 

Θα δοκιμάσω να μην κανω στην αρχή αεροβιο και θα παω αμέσως στα βάρη ίσως δω διαφορά στην αντοχή κ δύναμη.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έχεις δίκαιο. Απλά το θέμα είναι να μην τα παίξω κιολας. Δεν ειμαι 25. Πάντως κάνω 2.5 ώρες σύνολο.

 

Θα δοκιμάσω να μην κανω στην αρχή αεροβιο και θα παω αμέσως στα βάρη ίσως δω διαφορά στην αντοχή κ δύναμη.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

2.5 ώρες ???

 

Φίλε σκότωμα είναι αυτό. Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. 1:30 -1:45 μαζί με την αερόβια είναι υπερ-υπερ-αρκετό. Προσπάθησε να μειώσεις την ώρα εν ανάγκη αν έχει άλλο γυμναστή το γυμναστήριο πήγαινε σε εκείνον να σου αλλάξει πρόγραμμα γιατί 2,5 ώρες καπάκια από την δουλειά είναι θάνατος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως οπότε θα αρχίζω με ελεύθερα βάρη αμέσως. Στήθος χέρια και ώμους.

 

Στο τελος μιση ώρα διαδρομο στο 6 γιατί για τρέξιμο μετά την δουλειά δεν μπορώ με τίποτα. Οπότε θα βγαίνει 1, 30 ωρα έτσι.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως οπότε θα αρχίζω με ελεύθερα βάρη αμέσως. Στήθος χέρια και ώμους.

 

Στο τελος μιση ώρα διαδρομο στο 6 γιατί για τρέξιμο μετά την δουλειά δεν μπορώ με τίποτα. Οπότε θα βγαίνει 1, 30 ωρα έτσι.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Μόνο στήθος χέρια ώμους κάνεις ? Αν ναι πρόσθεσε πλάτη και πόδια. Για τα υπόλοιπα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Μπορω να κανω δηλαδή ολα σε μισ ημέρα η να τα κανω ανα ομάδες ;

 

Γιατί αν τα κανω ολα παλι θα φτασω στις 2.5 ώρες.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε χώρισε τες καλύτερα. Πήγαινε σε έναν άλλο γυμναστή εκεί που πας και πες του να σου βγάλει ένα κανονικό πρόγραμμα γιατί το τωρινό μπάζει από παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε χώρισε τες καλύτερα. Πήγαινε σε έναν άλλο γυμναστή εκεί που πας και πες του να σου βγάλει ένα κανονικό πρόγραμμα γιατί το τωρινό μπάζει από παντού.

Κοιτα ο γυμναστης δεν φταιει νομιζω. Απλα μου ειπε να κανω ολες τις ομαδες για 2 μηνες μεχρι να χαθουν τα κιλα και να παρω αντοχη.

 

Ομως δεν το αντεχω εγω απο οτι φαινεται για πολυ !!!

 

Θα του πω να το αλλαξει . Χωρισμενα σε ομαδες καλυτερα θα ειναι και να βγαινει 1,30 ωρα. Επισης θα δοκιμασω αυτο που προτεινεις...Δηλαδη 5 λεπτα διαδρομο για ζεσταμα μετα βαρη αμεσως και στο τελος μιση ωρα διαδρομο παλι.

 

Εμενα μου φαινεται καλυτερο ετσι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ο γυμναστης δεν φταιει νομιζω. Απλα μου ειπε να κανω ολες τις ομαδες για 2 μηνες μεχρι να χαθουν τα κιλα και να παρω αντοχη.

 

Ομως δεν το αντεχω εγω απο οτι φαινεται για πολυ !!!

 

Θα του πω να το αλλαξει . Χωρισμενα σε ομαδες καλυτερα θα ειναι και να βγαινει 1,30 ωρα. Επισης θα δοκιμασω αυτο που προτεινεις...Δηλαδη 5 λεπτα διαδρομο για ζεσταμα μετα βαρη αμεσως και στο τελος μιση ωρα διαδρομο παλι.

 

Εμενα μου φαινεται καλυτερο ετσι . 

Ωραία...κάντο έτσι. Καλύτερα θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γυμναστής σου ειναι ο κλασικός άσχετος. Σου βάζει ένα τόνο σετάκια και παπαριές. Λες και χρειάζονται τόσα , ειδικά σε αρχάριο. Με 5 ασκήσεις πιάνεις όλο το σώμα και είσαι κομπλέ . Φαντάζομαι θα κάνεις 3 ασκήσεις δικέφαλα και 3 τρικέφαλα ενώ τα πόδια σου που είναι το μισό σώμα και τρώνε άπειρες θερμίδες τα αφήνεις. Και ο δικέφαλος που είναι ο μικρότερος μυς , τον λιώνεις.

 

5 ασκήσεις έτσι?

 

3χ10 Leg Press

3x10 Leg curls 

3x8  Bench Press (Πάγκος ελληνιστί) 

3χ10 pull ups (στην τροχαλία αν δεν μπορείς ελεύθερα)

3χ όσες βυθίσεις μπορείς ή 3χ 10 κωπηλατική με αλτήρες (εναλλάξ με τις βυθίσεις σε κάθε προπόνηση, μια φορά βυθίσεις και την επόμενη κωπηλατική κ.ο.κ.)

 

Όλες οι ασκήσεις με τόση ένταση ώστε να βγαίνει η τελευταία επανάληψη σε κάθε σετ και να έχεις 1-2 ακόμα ΑΛΛΑ να μην τις κάνεις.

 

Κοιλιακούς +ραχιαίους , τρέξιμο , σπίτι σου. Μην αρχίσω και μιλάω για ποιο σύνθετες ασκήσεις.

 

Και με ένα τόσο απλό πρόγραμμα καθάρισες. Τι στο διάολο ρε πούστη μου σκατά έχουν στο κεφάλι τους?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ο γυμναστής σου ειναι ο κλασικός άσχετος. Σου βάζει ένα τόνο σετάκια και παπαριές. Λες και χρειάζονται τόσα , ειδικά σε αρχάριο. Με 5 ασκήσεις πιάνεις όλο το σώμα και είσαι κομπλέ . Φαντάζομαι θα κάνεις 3 ασκήσεις δικέφαλα και 3 τρικέφαλα ενώ τα πόδια σου που είναι το μισό σώμα και τρώνε άπειρες θερμίδες τα αφήνεις. Και ο δικέφαλος που είναι ο μικρότερος μυς , τον λιώνεις.</p>

<p> </p>

<p>5 ασκήσεις έτσι?</p>

<p> </p>

<p>3χ10 Leg Press</p>

<p>3x10 Leg curls </p>

<p>3x8  Bench Press (Πάγκος ελληνιστί) </p>

<p>3χ10 pull ups (στην τροχαλία αν δεν μπορείς ελεύθερα)</p>

<p>3χ όσες βυθίσεις μπορείς ή 3χ 10 κωπηλατική με αλτήρες (εναλλάξ με τις βυθίσεις σε κάθε προπόνηση, μια φορά βυθίσεις και την επόμενη κωπηλατική κ.ο.κ.)</p>

<p> </p>

<p>Όλες οι ασκήσεις με τόση ένταση ώστε να βγαίνει η τελευταία επανάληψη σε κάθε σετ και να έχεις 1-2 ακόμα ΑΛΛΑ να μην τις κάνεις.</p>

<p> </p>

<p>Κοιλιακούς +ραχιαίους , τρέξιμο , σπίτι σου. Μην αρχίσω και μιλάω για ποιο σύνθετες ασκήσεις.</p>

<p> </p>

<p>Και με ένα τόσο απλό πρόγραμμα καθάρισες. Τι στο διάολο ρε πούστη μου σκατά έχουν στο κεφάλι τους?</p>

 

Άσχετος η απλα θέλει να με κρατήσει εκει για πάντα ; :)

 

Εγω απο την αρχή ζήτησα απλά να φτιάξει το σώμα μου τίποτα τρελό. .

Όπως έγραψα και παραπανω μόνο κοιλιά εχω πουθενά αλλού λίπος.

 

Καλο το πρόγραμμα σου φίλε μου.

Θα το δοκιμάσω. Δεν εχω να χάσω τίποτα. Σε ευχαριστώ.

Με το θέμα του διαδρόμου ποια ειναι η θέση σου; να κανω στο τέλος οπως είπαμε με το αλλο το παλικάρι πιο απάνω ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις κάνει την προπόνηση και έχεις κάψει το γλύκογόνο στο αίμα σου, θα κάνεις ένα γλυκό τρεξιματάκι 30 λεπτών στο τέλος. Μη ξεχάσεις τους κοιλιακούς και ραχιαίους μετά την προπόνηση. Θέλω όμως να τηρήσεις αυτό με την ένταση. Μην κάνεις τα πρώτα σετ άνετα και μόνο στο τελευταίο να ζοριστείς. Θέλω να σταματάς 1-2 επαναλήψεις ΠΡΙΝ την αποτυχία. Θα το βρεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...