Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στις ελιες εκανες και χωμολοι(να μαζευεις τις πεσμενες ελιες κατω απο το δεντρο);

 

Αν ναι την εκανες την γυμναστικη στα ποδια..

 

Δεν πειραζει θα πας ... Οταν πια δεν θα μπορεις να με φτασεις εσυ στα σκουοτ... Χαχαχα..

 

Πλακιτσα ..

 

Μην φερεις κανεναν τιμωρο και μας κανει κανενα κρυο μπανιο βραδιατικο..,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να κανω το τεστ την τριτη....

 

 

Η θα τα πουμε ή θα με κλαιτε απο την αλλη βδομαδα χαχα....

 

 

Αλλα απο τι ειδα ειναι ιδιες ασκησεις με αυτες που κανω στο κυριως προγραμμα μηπως να τις διαφοροποιησω..

 

Πχ να κανω βυθισεις, ελξεις, προβολες κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, χωρίς πλάκα όμως, δεν έχω προλάβει να πάω γυμναστήριο 4 μέρες για δύο λόγους. Ο ένας είναι τα λεμόνια. Ο άλλος είναι κάτι ελιές. :ρ

Eτσι ξεκινανε ολα απο τα λεμονια και πριν το καταλαβεις εχεις παρατησει gym  και κανεις βουτια στα κοψιδια.Τωρα για ελιες δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο δεν ειμαι φαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να κανω το τεστ την τριτη....

 

 

Η θα τα πουμε ή θα με κλαιτε απο την αλλη βδομαδα χαχα....

 

 

Αλλα απο τι ειδα ειναι ιδιες ασκησεις με αυτες που κανω στο κυριως προγραμμα μηπως να τις διαφοροποιησω..

 

Πχ να κανω βυθισεις, ελξεις, προβολες κλπ...

 

To Barbell complex είναι αερόβιο.Και πρέπει να έχει συνεχόμενη ροή. Και πρέπει να είναι ελαφρύ στα κιλά (οι βυθίσεις δεν είναι) για να μη πεθάνεις κάπου στη μέση. Θα το δεις, κάντο και σήμερα δε χάνεις τίποτα. Άδεια μπάρα, συνεχόμενη ροή. 5 επαναλήψεις, αλλάζεις άσκηση , 5 επαναλήψεις κ.ο.κ. Κάπως έτσι δλδ 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZfQajtUOtgM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

Οι μπάρες σκουριάζουνε ετςι και μείνουν σε εξωτερικό περιβάλλον;

 

Thanks

Δεν σκουριαζουν..

 

 

Μιλαω βλεποντας παντα απο τα δικα μου και απο το υλικο που ειναι φτιαγμενα. Ακομα και νερο να πεσει.. Τωρα τα μηχανηματα σκουριαζουν δεν ειναι ανοξειδοτα...

Σπανια να γινει αυτο, που θα οφειλεται σε κακη ποιοτητα υλικου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

Οι μπάρες σκουριάζουνε ετςι και μείνουν σε εξωτερικό περιβάλλον;

 

Thanks

Εξαρτάται την ποιότητα της μπάρας. Εγώ έχω μία μικρή ολυμπιακή μπάρα που σε μερικά σημεία έχει λίγη σκουριά...όχι τίποτα τραγικό αλλά υπάρχει. Βέβαια ένα χρόνο την έχω εγώ...πιό πριν που την είχε ένας φίλος την είχε 2-3 χρόνια στο μπαλκόνι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως καταλαβαινουμε την ποιοτητα της μπαρας πριν την αγορασουμε;

 

thanks

Από την τιμή  :-D .

 

Από μάρκες πέρα από τις texas power bars, eleiko και rogue δεν ξέρω άλλες. O Dakon θα ξέρει σίγουρα παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επειδη τωρα τελευταια εχω θολωσει παααρα πολυ και αυτο που βλεπω στον καθρεφτη δεν μου αρεσει, και δεδομενου της γυμναστικης που κανω καθε μερα αποφασισα να επιστρεψω στην καταναλωση κρεατος (αν και δεν το θελω) (η αγορα πρωτεινων δεν ειναι επιλογη γιατι δεν παιζουν λεφτα :P )

 

αυτο που θελω απο τους μαστερ του θεματος να βοηθησουν στο να βγαλω ενα προγραμμα διατροφης γιατι το εχω αφησει πολυ το κομματι της διατροφης και μαλακιζομαι αρκετα! (απο κρεας δεκτα γινονται μονο κοτοπουλο-τονος :P) τα αλλα θελω να τα αφησω στην ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με τελειωσαν τα αυγα ...

 

Να παρω ή να αγορασω πρωτεινη....

 

Εχω μια που την τρωω καθε πρωι με το πρωινο...

Αν δεν έχεις θέμα με τα λεφτά καλύτερα τα αυγά.

επειδη τωρα τελευταια εχω θολωσει παααρα πολυ και αυτο που βλεπω στον καθρεφτη δεν μου αρεσει, και δεδομενου της γυμναστικης που κανω καθε μερα αποφασισα να επιστρεψω στην καταναλωση κρεατος (αν και δεν το θελω) (η αγορα πρωτεινων δεν ειναι επιλογη γιατι δεν παιζουν λεφτα :P )

 

αυτο που θελω απο τους μαστερ του θεματος να βοηθησουν στο να βγαλω ενα προγραμμα διατροφης γιατι το εχω αφησει πολυ το κομματι της διατροφης και μαλακιζομαι αρκετα! (απο κρεας δεκτα γινονται μονο κοτοπουλο-τονος :P) τα αλλα θελω να τα αφησω στην ακρη

Δείξε μας πως σκέφτεσαι διατροφικά μία τυπική μέρα να δούμε τι διορθώσεις γίνονται...

 

Α και τον τόνο σαν βασική πηγή πρωτεΐνης τον ξεχνας...άντε 2-3 κονσέρβες την βδομάδα. Θα κάνεις το κοτοπουλάκι φίλο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...