Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

παιζουν πολλα πραγματα ρολο! ειναι να το εχεις και στο καλουπι σου! εγω γενικα ποτε δεν ειχα αντοχες και δεν ημουν του τρεξιματος!

τωρα φτιαχνω που λιωνω συνεχεια! απο την αλλη ενας φιλος μου και να ειναι 2-3 μηνες απροπονητος ππαλι  με εχει χαλαρα!

μπορεις να τα βγαλεις το θεμα ειανι σε ποση ωρα! μπορει να τα βγαλε μπορει και οχι! την επομενη φορα πες του να τα γραψει με καποιο κινητο οπως ολοι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

@bosei Η αληθεια ειναι οτι η πυγμαχια φτιαχνει εξαιρετικη αντοχη. Και επισης το κυριοτερο ειναι σε ποσο χρονο βγηκε η αποσταση και οχι τοσο η αποσταση αυτη καθ' αυτη, οπως ειπε και ο spect.

 

Παντως επειδη και γω ειμαι πυγμαχος και τρεχω αρκετα χιλιομετρα και εκτος της προπονησης της πυγμαχιας καθε βδομαδα, μπορω να σου πω οτι το θεωρω απο δυσκολο να εβγαλε ο φιλος σου το 36αρι σε 3 ωρες και 15 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ο μικρός, έχει πάρει φόρα και ποιος τον πιάνει! Τουλάχιστον κοντοχωριανέ παίζει κανένα θηλυκό ή την κορμάρα τη χαίρεται μονάχα ο καθρέφτης; ;)

 

Χωρίς πλάκα πάντως, έχεις κάνει μεγάλη πρόοδο!

 

Στα δικά μας, με το ηθικό ελαφρώς καταρρακωμένο από την αδυναμία εκμάθησης τεχνικής, είχαμε τα εξής:

 

Ζεστ κοιλ/ραχ

5*5*35 σκουοτ 

2*5*40 ώμοι - failure, -4 προπονήσεις την επόμενη φορά

5*5*44,5 κωπηλατική με μπάρα

3*6*27,5 δικέφαλοι -στόχος μέχρι τέλος Νοέμβρη τα 35 κιλά.

 

Έχω ξάδερφο ο οποίος ασχολείται χρόνια με bodybuilding, θα τον αγγαρέψω να με διορθώσει στα λάθη τεχνικής. Βέβαια μένει μακριά αλλά κάτι θα γίνει, προφανώς δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο στραβά, τα κιλά ανεβαίνουν και θα πάθω καμιά ζημιά στη μέση σωστά;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο.Αν υποθέσουμε οτι σε 1 ώρα τρεχουν 13 χλμ. τότε σε 3 ώρες και 1 τέταρτο θα μπορούσαν να είχαν διανύσει 30+ χλμ.Το θέμα μου είναι είχαν τόση αντοχή για να κρατήσουν σταθερό ρυθμό για τόση ώρα? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω ξάδερφο ο οποίος ασχολείται χρόνια με bodybuilding, θα τον αγγαρέψω να με διορθώσει στα λάθη τεχνικής. Βέβαια μένει μακριά αλλά κάτι θα γίνει, προφανώς δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο στραβά, τα κιλά ανεβαίνουν και θα πάθω καμιά ζημιά στη μέση σωστά;

Άντε ψήστον να λυθεί και αυτό το θέμα. Αρκεί να ξέρει να σου τα πει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που έχω πόδια πάω για pr σε squat 6reps @ 95. Αν βγούν όσο εύκολα βγήκαν οι 6 @ 92,5 την προηγούμενη βδομάδα τότε τα 100 επιτέλους είναι κοντά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bench Press 1+

 

Bench Press: 5x75,3x86,9x95

Barbell Row:3x8x60

 

Mπήκα βγήκα για άλλη μια συνεχόμενη μέρα. Αύριο κανονικά. Η λογική ήταν μια upper body Πλήρης προπόνηση, 2 σύντομες, και μια πλήρης lower.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλες δομημένες με το failure. και τα νούμερα είναι λίγο τυχαία. Στην 5+ εβδομάδα είναι 5χ8-10 , στην 3+ 4χ8, στην 1+ 3χ8. Απλά ανεβάζω κάθε κύκλο λίγο και το πάω από εκεί. Δε με νοιάζει το failure , αν δεν βγαίνουν σταματάω εκεί που σταματάω, αν βγήκαν οι 8 επαναλήψεις, σταματάω και πάλι. Πάντως δεν το πολυζορίζω. Άσχετα αν το 5χ8-10 είναι μεγάλο μανίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλες δομημένες με το failure. και τα νούμερα είναι λίγο τυχαία. Στην 5+ εβδομάδα είναι 5χ8-10 , στην 3+ 4χ8, στην 1+ 3χ8. Απλά ανεβάζω κάθε κύκλο λίγο και το πάω από εκεί. Δε με νοιάζει το failure , αν δεν βγαίνουν σταματάω εκεί που σταματάω, αν βγήκαν οι 8 επαναλήψεις, σταματάω και πάλι. Πάντως δεν το πολυζορίζω. Άσχετα αν το 5χ8-10 είναι μεγάλο μανίκι.

Το φαντάζομαι ότι δεν παίζεις με failure απλά θέλω να δω πόσο εύκολα ή όχι βγαίνουν...γι αυτό σε ρώτησα πόσο απέχεις από failure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 1 εβδομάδα που είμαι εκτός προπονήσεων για διάφορους λόγους (ευτυχώς όχι σωματικούς/οργανικούς), μπαίνω και διαβάζω τα κατορθώματα του ενός και του άλλου, ζηλεύω (με την καλή έννοια) και χτικιάζω που είμαι εκτός προπονήσεων... Σε τέτοιο tripάκι έχω μπει, χάρη σε εσάς. Σας ευχαριστώ!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ bosei, δε βγαίνουν καθόλου εύκολα. Πλέον είμαι στα όριά μου. Θέλω να δω πόσο θα την παλέψω

Πες μας σε ποιο νοσοκομειο θα  καταληξεις να μην ερθουμε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον μονο ο καθρεφτης το χαιρεται...

 

Δεν ξερω αν το βλεπουν οι αλλες και λυγουρευονται, μονο αυτες το ξερουν. Εγω ακομα οχι.

 

Το θεμα ειναι οτι το κανω για μενα .. Το γουσταρω το σωμα μου, με τις αλλαγες που γινονται..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...