Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ! αν μπορεις προσθεσε σε αυτα που εχεις κ ενα λαστιχο αντιστατσης lastiho-antistasis-reebok-us-11031.jpg

 

 

δεν ειναι ακριβο , με15-20 ευρο βρισκεις και θα σε βοηθησει πολυ !

οσο αναφορα την προπονηση μεινε εδω και θα σου πουμε ταπαντα , καλος ηρθες  ..

Ωραια θα κοιταξω να παρω ενα και απο αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

καλησπερα..επειδη χρηματα για γυμναστηρια δεν υπαρχουν σκεφτηκα να κανω γυμναστικη στο σπιτι.Γενικα αθλουμαι καθημερινα ως μελος σε ποδοσφαιρικη ομαδα αλλα θελω να βελτιωσω το σωμα μου απο τη μεση και πανω περισσοτερο.Στο σπιτι εχω αλτηρες 5 και 10 κιλα μια μπαρα που φτανει μεχρι 100 κιλα ενα παγκο και μονογυζο..Θα ηθελα να φτιαξω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα αλλα δε ξερω τι ασκησεις να βαλω.Θελω να γυμνασω χερια,πλατη,ωμους,στηθος περισσοτερο και οσο για διατροφη προσπαθω οσο μπορω να τρωω υγιεινα..Εχετε να μου προτεινετε κατι να με βοηθησει να ξεκινησω και να μπω σε ενα προγραμμα??Ευχαριστω

Εφόσον έχεις μπάρα και βάρη είσαι κομπλέ.

Δες στο λινκ Link.png Site: εδώ για τις μυικές ομάδες που θες να δουλέψεις τις κατάλληλες ασκήσεις

μπορείς να δεις και Link.png Site: εδώ όπου έχει ξεχωριστές κατηγορίες με ασκήσεις για αλτήρες, για μπάρα και για μηχανήματα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις μπάρα και βάρη είσαι κομπλέ.

Δες στο λινκ Link.png Site: εδώ για τις μυικές ομάδες που θες να δουλέψεις τις κατάλληλες ασκήσεις

μπορείς να δεις και Link.png Site: εδώ όπου έχει ξεχωριστές κατηγορίες με ασκήσεις για αλτήρες, για μπάρα και για μηχανήματα

 

 

πολυ ωραια..σε ευχαριστω,θα ξεκινησω σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από λινκ γι ασκήσεις τσέκαρε Link.png Site: και εδώ και για ένα αρχικό πρόγραμμα File.png Download: εδώ.

 

Επίσης πρέπει να αποβάλεις όσο πιό γρήγορα μπορείς την νοοτροπία ότι επειδή κάνεις μπάλα δεν χρειάζονται τα πόδια σου περαιτέρω εκγύμνανση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από λινκ γι ασκήσεις τσέκαρε Link.png Site: και εδώ και για ένα αρχικό πρόγραμμα File.png Download: εδώ.

 

Επίσης πρέπει να αποβάλεις όσο πιό γρήγορα μπορείς την νοοτροπία ότι επειδή κάνεις μπάλα δεν χρειάζονται τα πόδια σου περαιτέρω εκγύμνανση.

Ναι το γνωριζω για τα ποδια απλα εκει χρησιμοποιω μηχανηματα..σας ευχαριστω για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Devil είσαι σίγουρος ότι τα μηχανήματα έχουν τα ίδια αποτελέσματα με τα ελεύθερα βάρη;
σύμφωνα με τη γνώμη μου επί του πρακτέως καλύτερα αποτελέσματα βλέπω με τα squat με τις παραλλαγές του και με τα lunges

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.endomondo.com/workouts/263860534/9062238

 

η σημερινη προπονηση τρεξιμο (το πρωι εκανα χερια στο γυμναστηριο)

1ο τρεξιμο σε βουνο! τα ποδια μου δεν την παλευαν :P

η αναβασε υπερκουραστικη η καταβαση καυλα! αλλα χρειαζομαι παπουτσι!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω σκίσει τον Ντάκον, είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως. Κάθε βιντεο που του στέλνω είμαι χειρότερος από πριν. Mindbody connection 0.

Γιάννη θα δεις ότι με του που θα φτιάξεις την τεχνική σου θα ανέβουν και τα κιλά στα καπάκια.

 

http://www.endomondo.com/workouts/263860534/9062238

 

η σημερινη προπονηση τρεξιμο (το πρωι εκανα χερια στο γυμναστηριο)

1ο τρεξιμο σε βουνο! τα ποδια μου δεν την παλευαν :P

η αναβασε υπερκουραστικη η καταβαση καυλα! αλλα χρειαζομαι παπουτσι!

Ρε spect εσύ που είσαι του τρεξίματος. Ένας φίλος μου που ήρθε για μία προπόνηση στο gym μου μου είπε ότι έκανε με τρέξιμο μαζί με έναν άλλον από Άγιο Κοσμά μέχρι λιμανάκια στην βάρκιζα και πίσω, με μία στάση για να αγοράσουν νερό. Και το κάνανε από 09:30 εώς 12:45. Η απόσταση μου είπε είναι 36 χλμ. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει τέτοιο πράγμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Devil είσαι σίγουρος ότι τα μηχανήματα έχουν τα ίδια αποτελέσματα με τα ελεύθερα βάρη;

σύμφωνα με τη γνώμη μου επί του πρακτέως καλύτερα αποτελέσματα βλέπω με τα squat με τις παραλλαγές του και με τα lunges

Τοσα χρονια στα ποδια ετσι δουλευω δεν εχω καποιο προβλημα,δεν χρησιμοποιω αποκλειστικα μηχανηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@bosei 

αν ασχολειται με τρεξιμο! 

αλλα σημαινει οτι ασχολειται με το τρεξιμο,ηταν σε καλη φορμα,και ο δρομος ηταν ολο ισιο !

απ οτι ειδα τωρα με μια γρηγορη ματια παγκοσμιο ρεκορ μαραθωνιου (42 και κατι ψηλα) 2.03 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω σκίσει τον Ντάκον, είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως. Κάθε βιντεο που του στέλνω είμαι χειρότερος από πριν. Mindbody connection 0.

 

 

Δεν είναι τίποτα που δε φτιάχνεται αλλά θέλει εξωτερική βοήθεια στην αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bosei 

αν ασχολειται με τρεξιμο! 

αλλα σημαινει οτι ασχολειται με το τρεξιμο,ηταν σε καλη φορμα,και ο δρομος ηταν ολο ισιο !

απ οτι ειδα τωρα με μια γρηγορη ματια παγκοσμιο ρεκορ μαραθωνιου (42 και κατι ψηλα) 2.03 :P

Πυγμαχία κάνει αλλά αννά περιόδους τρέχει αρκετά. Πάντως με επιδόσεις και τα σχετικά δεν ασχολείται. Το ήξερα κι εγώ το ρεκόρ και γι αυτό δεν πιστεύω και πολλά. Ειδικά όταν μου έλεγε ότι από αντοχή δεν είχε θέμα αλλά τα πόδια δεν άντεξαν. Δεν είναι δυνατόν να κάνεις 36 χλμ. (αν είναι τόσα) και να μην κουραστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχουμε και λεμε..

 

Η μερα ξεκινησε με βρισιες σε μια γατα..

 

Κατεβαινα τις σκαλες και στο τελευταιο αραχτος ο μαγκας, λεω θα περασω απο πανω του, ε μολις ανοιγω το βημα μου παει πιο εκει και πηγα να πεσω, τι βρισιδι ακουσε...

 

Παω στην δουλεια. Με μαμησανε απο την κορφη ως τα νυχια. Βαρουσα με σφυρι για κανενα μιασαωρο απονωτα, ο ιδρωτας φουλ, ο τρικεφαλλος πρισμενος και οι φλεβες να πεταγονται απο παντου. Με λεει απο κει ενας ε σταματα για διαλλειμα.. Μετα με φωναζει ενας απο κατω(4 μετρα υψος). Ηταν να ανεβασει κατι 30 κιλα τσουβαλια πανω 7 στον αριθμο. Αντε να σε δω μου λεει .. Ε μου βγηκε η παναγια σημερα. Ολη την ωρα με μια σπατουλα στα χερια σε θεση καθισματος, να ξινω κατι δοχεια. Παλι καλα που με εκοψε και αν 10 λεπτα σηκωνομουν για να ξεπιαστω.

 

Εκατσα επιπλεον μια ωρα υπερωρια. Παω σπιτι τρωω τις ρεβιθαρες μου. Και λεω ωρα για ξεκουραση για καμια ωρα. Πεταγεται ο μικρος, πανε με λιγο να κουρευτω. Ε λεω αποτελειωσε με.

 

Πηγα κατα τις 19:30 για προπονηση και να λεω οτι γινει.

 

Σκουοτ:70 κιλα βγηκα τα μαμημενα και πιο καλα απο τι της δευτερας.Βαθυτατο καθισμα παρακαλω....

 

Στρατιωτικες: 45 κιλα 

 

Ορθια κωπηλατικη :47.5 κιλα

 

Βοηθητικη :Καμψεις δικεφαλλων 3*15*30+ κιλα.

 

Παρασκευη με Παρασκευη(4 προπονησεις ) κανω deload στα σκουοτ και μπορει στις στρατιωτικες, να χαλαρωσω λιγο. Γιατι τις σκαλες του σπιτιου μου τωρα δεν μπορουσα να τις ανεβω καλα καλα.Και εχω δυο μερες πιασιμο + το αυριανο... Παει...

 

Απο την αλλη δευτερα στοχευω στα 80 ... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...